У прокуратурі Львівської області розглянули стан протидії злочинності
Сьогодні, 27 лютого, голова Львівської ОДА Олег Синютка взяв участь у координаційній нараді керівників правоохоронних органів щодо стану протидії злочинності на території Львівської області упродовж 2017 року.
В межах наради прокурор Львівської області Юрій Квятківський підбив підсумки роботи прокуратури та ознайомив присутніх із рівнем розкриття злочинів на Львівщині, зокрема, відзначив зменшення рівня злочинності в області.
Під час зустрічі порушили питання роботи митниці, усіх правоохоронних органів, судів та надали відповідну кадрову оцінку керівників структурних підрозділів.
Окрім того, наголосили на дотриманні термінів слідчих проваджень, розглянули зміни в законодавстві та закцентували увагу на реформі судової системи.
Поза тим, ознайомили учасників наради із ситуацією із трудової міграцією, в земельному законодавстві, боротьбі із корупцією, бюджетній сфері, а також щодо дорожньо-транспортних пригод, сплату податків та дотримання екологічного законодавства.
Новини за темою
Максим Козицький привітав працівників прокуратури з 30-ю річницею її створення
3 грудня 2021
Голова Львівської ОДА Максим Козицький взяв участь в урочистостях з нагоди Дня працівників прокуратури України та 30-ї річниці її створення, які відбулись у Львівській обласній прокуратурі. «Цього тижня, вітаючи працівників Прокуратури з їх Днем Президент України Володимир Зеленський зазначив: «Прокуратурі України – 30 років. Нехай завдяки вашій роботі щонайменше стільки ж років отримають усі злочинці, корупціонери та вороги України». Від себе хотів би додати, що це не просто слова привітання і цифри. Це також і очікування від суспільства. Українське суспільство очікує професійної та ефективної роботи від Вас. Зараз йде процес реформування відомства. Тому нехай наступні десятиліття стануть для вас роками розквіту та зміцнення цього надважливого органу», - зазначив у вітальному слові очільник області. Також, Максим Козицький вручив подяки та цінні дарунки працівникам та ветеранам відомства.
У Львівській обласній прокуратурі відбувся круглий стіл органів виконавчої влади щодо захисту прав дітей
17 вересня 2021
У Львівській обласній прокуратурі провели круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, в тому числі з приводу функціонування служб у справах дітей в ОТГ. Учасниками круглого столу стали: заступник керівника Львівської обласної прокуратури Друзюк Микола, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Семчишин Світлана, начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Лис Володимир, начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Львівської обласної прокуратури Матлах Юрій. Також учасниками стали представники територіальних громад Львівської області, у яких станом на теперішній час не створено служби у справах дітей. «Захист прав дітей залишається одним з пріоритетів державної політики України» - зазначив при відкритті засідання круглого столу заступник керівника прокуратури Микола Друзюк. «Не створення підрозділу чи не призначення працівника служби у справах дітей в територіальній громаді, порушує систему захисту прав дитини. В такому випадку громада не може функціонувати як повноцінний орган опіки та піклування» - зазначив Володимир Лис. Відсутність відповідного підрозділу чи відповідального працівника, як порушення прав дітей підтвердила і представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у західних областях Світлана Семчишин. «В Конституції України чітко передбачено право на захист дітей і я хочу, щоб всі громади, які взяли на себе повноваження розуміли, що в них є обов’язки і відповідальність за порушення таких прав»,- наголосила Світлана Семчишин. «Станом на сьогодні у 73 громадах створено 64 служби, або ж призначені відповідні працівники. Відтак у 9 громадах людей відповідальних за цей напрямок немає взагалі. І це є неприпустимим»,- зазначив Володимир Лис. Територіальні громади повинні забезпечити роботу Єдиного електронного банку даних про дітей без батьківського піклування. У ТГ мають забезпечити такий облік: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в тому числі з інших територій; дітей, які можуть бути усиновлені; усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування.
Максим Козицький відзначив працівників прокуратури області
20 серпня 2021
Напередодні святкування 30-річчя Дня Незалежності України голова Львівської ОДА Максим Козицький за фахову та професійну діяльність відзначив працівників Львівської обласної прокуратури. «Для всіх розвинутих та успішних країн надзвичайно важливо мати правову державу. І такі держави перш за все мають ефективні та незалежні правоохоронні органи та дієву прокуратуру. Адже верховенство права та справедливість є надважливими умовами сильної та незалежної держави. Дотримання закону у будь-якій сфері є тим фундаментом та основою без якої неможливий розвиток та поступ будь-якої країни. Тому на вас лежить надзвичайно велика відповідальність», - зазначив очільник області. У вітальному слові Максим Козицький зупинився і на питанні реформи прокуратури. «Нехай реформи вашого відомства дадуть щедрі плоди, які проявляться у щоденній вашій праці. Праці для нашого українського народу та для кожного громадянина», - зазначив він. Загалом подяки від очільника області отримали понад десяток працівників обласної прокуратури.
Окрім ковіду, важливо пам’ятати і про неінфекційні захворювання: у ЛОДА провели засідання координаційної ради з питань профілактики неінфекційних захворювань
25 березня 2021
Сьогодні, 25 березня, заступник голови ЛОДА Іван Собко провів засідання координаційної ради з питань профілактики неінфекційних захворювань. До неінфекційних захворювань, зокрема, відносять : Серцево-судинні Онкологічні Хронічні респіраторні (астма та ін.) Цукровий діабет Психічні розлади. Згідно даних Львівського обласного центру громадського здоров’я, смертність від неінфекційних захворювань складає 86% від всіх інших причин смертності в рік. У зв’язку з цим на координаційній раді прийнято рішення створити робочу групу з питань профілактики неінфекційних захворювань до 01.04.2021 р. «Відбулося перше засідання координаційної ради з неінфекційних захворювань, яке є дуже актуальним. Саме неінфекційні захворювання є головною причиною смертності українців і на Львівщині, і по всій Україні. Основні причини виникнення цих захворювань пов’язані з поведінкою людини – курінням, вживанням алкоголю, нездоровим харчуванням, недостатньою фізичною активністю. Ми повинні працювати в тому напрямку, щоб заохочувати людей вести більш здоровий спосіб життя», - повідомила у своїй доповіді директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська. «Через зосередження уваги на симптомах коронавірусу та боротьбі з ним, кількість звернень пацієнтів з неінфекційними хронічними хворобами впродовж минулого року і за перший квартал цього року суттєво знизилася. Ми можемо передбачати, що в цьому році і в наступних роках ми будемо мати багато випадків занедбаних неінфекційних захворювань, які виявлені на пізніх стадіях», - наголосила Мар’яна Служинська. Окрім того, члени координаційної ради обговорили необхідність прийняття цільової Регіональної програми запобігання з виникнення захворювань, спричинених йодною недостатністю на 2021-2027 рр.
З нагоди професійного свята на Львівщині відзначили працівників прокуратури
1 грудня 2020
Сьогодні, 1 грудня, своє професійне свято відзначають працівники прокуратури України. Урочистості також відбулись у Львівській обласній прокуратурі. З професійним святом працівників та ветеранів органів прокуратури привітав перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Органи прокуратури були, є і будуть одним з ключових державних органів, які стоять на захисті прав та свобод людини і громадянина, суспільних і державних інтересів. Сьогодні Україна проходить етап важливих змін. І тут важливими є міцні інституції, зокрема органи прокуратури, правоохоронні органи, які мають стати надійним фундаментом побудови міцної правової європейської держави»,- зазначив він. Також за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників прокуратури Андрій Годик вручив почесні грамоти від голови Львівської ОДА працівникам Львівської обласної прокуратури. Довідково Відповідно до статті 131-1 Конституції України прокуратура здійснює такі функції: - підтримання публічного обвинувачення в суді; - організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку; - представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом. Згідно з Перехідними положеннями Основного Закону України прокуратура продовжує виконувати відповідно до чинних законів функції: - досудового розслідування до початку функціонування органів, яким законом будуть передані відповідні функції; - нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, - до набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій. Організація та порядок діяльності прокуратури згідно з вимогами статті 131-1 Конституції України визначаються законом.
“Стільським городищем” та встановленою там сакральною скульптурою займається прокуратура
5 травня 2020
Сьогодні до заповідника “Стільське городище” у Миколаївському районі, яке є пам’яткою археології національного значення, виїжджала комісія, яку сформував департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА. До неї також увійшли представники місцевої ради Тростянецької ОТГ, археологи, поліція та прокуратура. Головні три питання, які постали перед членами комісії: Чи розміщений встановлений сакральний об'єкт на території пам'ятки? Чи є документи і дозволи на встановлення фігури від місцевої влади або інших відповідних органів? Що робити далі? “Наразі комісія склала протокол за результатами виїзду та звернулася до органів місцевого самоврядування з вимогою призупинити всі роботи на об’єкті”, - каже Ганна Харун, начальник відділу охорони культурних пам’яток. На цей момент відомо, що пам'ятка археології національного значення “Стільське городище” розміщена в межах сіл Ілів, Дуброва, Стільське, і наразі вважається нововиявленою. 2001 року Кабінет міністрів вніс “Стільське городище” до переліку пам'яток археології національного значення. Але на неї заповідник не розробив облікової документації, є інвентаризація, але нема затверджених меж заповідника. І відтак “Стільське городище” як пам’ятка не зареєстроване в Міністерстві культури України. Однак у 2017 році Тростянецька ОТГ отримала офіційного листа від ЛОДА про те, що в її межах є такий заповідник, і з проханням врахувати це у Генплані ОТГ. Але Генплан донині не затверджений. Наразі комісія Львівської ОДА констатує, що жодних дозволів від місцевої ради чи інших установ на встановлення об’єкта громада не має. І остаточну оцінку тут мусить дати саме прокуратура, поліція та ДАБІ. І треба зазначити, що сьогодні на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук прокурор області Ірина Діденко повідомила про відкриття кримінального провадження щодо ситуації у Стільському. “Наше завдання - це контроль за дотриманням законодавства і реагування на його порушення. Ми не виносимо жодних присудів, цим будуть займатися відповідні державні органи, поліція та прокуратура. Львівська облдержадміністрація відкрита до співпраці і зацікавлена конструктивно вирішити цю проблему. Надалі нам треба спільно працювати над підвищенням культури громадян і намагатися попередити такі ситуації. Дуже багато залежить, чи активна місцева громада і влада, чи розуміє вона, що пам’ятки - це ресурс громади. Маємо розуміти, що перед законом ми всі рівні, а місцеві голови в умовах децентралізації мусять пам’ятати це насамперед”, - каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.
Військовим прокурором Західного регіону призначили Віталія Вдовитченка
8 серпня 2018
Сьогодні, 8 серпня, у військовій прокуратурі Західного регіону України відбулося представлення колективу військової прокуратури регіону нового керівника - Віталія Вдовитченка. «Радий, що ми сьогодні призначили генерала Віталія Вдовиченка, бо я можу бути впевненим у цій людині. Незважаючи на ранги чи посади, він дотримується справедливості та закону. Багато недругів України хотіли би на території Львівщини дискредитувати нашу державу, але закон зажди домінуватиме на нашій землі. Ті чотири роки війни, що пройшов новий прокурор – це основа, яка дасть можливість неупереджено дивитись на ситуацію. Спільними зусиллями ми продемонструємо єдність та спільність позицій», - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. «Для мене велика честь посісти цю посаду. Переконаний, що у взаємодії із органами державної влади та правоохоронними органами, нам вдасться виконати усі завдання, що ставить керівництво держави і будемо достойно нести звання військової прокуратури західного регіону», - зазначив новопризначений прокурор. Окрім того, також представили заступника військового прокурора регіону, яким став Сергій Коцюба та новопризначеного військового прокурора Львівського гарнізону Віталій Горпинич.