Пільговим категоріям до Великодня нададуть грошову допомогу
Сімейний бюджет малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, осіб, які не мають права на пенсію, осіб з інвалідністю поповниться грошовими виплатами до Великодніх свят, адже область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету на виплату державних допомог в сумі 283,7 млн грн, який повністю передано місцевим бюджетам.
Зазначені кошти забезпечать у повному обсязі виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, за квітень поточного року.
З початку року на цю мету вже скеровано коштів субвенції з державного бюджету на суму понад 1217,6 млн гривень.
Нагадаємо, що відповідно до порядку фінансування державних програм соціального захисту населення, фінансові органи двічі на місяць перераховують кошти субвенції за нараховані органами соціального захисту допомоги, а одноразової частини допомоги при народженні дитини – у разі потреби кожного робочого дня.
Новини за темою
У Львові відкрили виставку вцілілих великодніх писанок, які привезли зі столиці (фото)
1 травня 2022
Сьогодні у Львові відкрили виставку великодніх писанок, які розфарбовували автори з цілої України. Ці експонати приїхали з Київщини. З 2016 року ці писанки експонували на Софіївській площі в Києві та в Добропарку. На Львівщину їх вперше привезли у 2017 році. Про це повідомляє голова Львівської РДА Христина Замула. Війна та окупанти знищили Добропарк, адже донедавна там тривали активні бойові дії. З усіх 585 писанок дивом вціліли лише 140. На писанках зображені багато різних символів: ікони, церкви, воїни, козаки, українські хатини, аніме, тваринки. Є також писанки з рядками вірша Тараса Шевченка. Побачити врятовану виставку великодніх писанок можна біля Собору Св. Юра. Триватиме вона до п’ятниці, 6 травня. Далі її експонуватимуть у громадах Львівщини.
Понад 1800 сімей переселенців з Дрогобицької громади можуть отримати грошову допомогу від Чехії
29 квітня 2022
Впродовж семи днів представники чеської неурядової організації «Людина в біді» спільно зі спеціалістами Дрогобицької районної військової адміністрації реєстрували внутрішньо переміщених осіб для отримання фінансової допомоги. Заявки на отримання грошової допомоги подали понад 1800 сімей, які зупинились у Дрогобицькій громаді району, а також входять до числа соціально визначених категорій. Йдеться про тримісячну грошову допомогу у розмірі 2 200 гривень для кожного члена сім‘ї. Фінансове забезпечення таких виплат, як і відбір громади взяла на себе чеська організації «Людина в біді». Отримати перші виплати можна буде вже з початку наступного місяця. «Наразі представники організації «Людина в біді» проводять перевірку всіх заявок від внутрішньо переміщених, які подалися на отримання допомоги. Після цього стартують перші виплати. Проте майже всі 1800 сімей, які відгукнулися на наш заклик та прийшли реєструватись, підпадають під визначені соціальні категорії: це багатодітні сім’ї, ті, які втратили одного з опікунів, вагітні жінки, люди похилого віку тощо, і зможуть отримати фінансову підтримку. Виплачуватимуть допомогу грошовим переказом через АТ «Ощадбанк» або відділення «Укрпошти», - зазначила керівниця напрямку роботи з ВПО у районній військовій адміністрації Наталія Федурко. Дрогобицький район прихистив близько 22 тисяч ВПО, з них понад 12 тисяч осіб – у Дрогобицькій громаді. Велика частина внутрішньо переміщених українців зупинилися у приватному секторі. Нагадаємо, до категорій внутрішньо переміщених, які претендують на отримання грошової допомоги від неурядової організації «Людина в біді», входять: багатодітні сім’ї; сім’ї з дітьми, що очолює 1 батько(мати)/опікун; сім’ї з людьми похилого віку (60+); одинокі літні люди (60+); вагітні жінки; люди/діти з інвалідністю; особи з хронічними захворюваннями/важкими фізіологічними станами; сім’ї, що втратили члена сім’ї через воєнні дії; особи, які отримали поранення/втрату кінцівок через воєнні дії.
«Перемоги нам і миру», - вітання Максима Козицького з Великоднем (відео)
24 квітня 2022
Христос Воскрес! Вітаю з найсвітлішим християнським святом, святом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над темрявою. Вірте в Бога, вірте в Україну, вірте в українське військо і вірте у власні сили. Перемоги нам і миру. Дякую українському війську, дякую українському народу. Все буде Україна! З Великоднем нас!
Усі мешканці Львівщини матимуть можливість піти до храму на Великдень – Іван Собко
22 квітня 2022
Згідно з наказом начальника Львівської ОВА Максима Козицького №68/22 від 22.04.2022 року комендантська година на Львівщині не діятиме у Великодню ніч - з 23 години 00 хвилин 23 квітня 2022 року до 06 години 00 хвилин 24 квітня 2022 року. Відтак, у храмах Львівщини зможуть відбутися традиційні нічні богослужіння. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. «Перш за все ми хочемо, щоб навіть в умовах війни у кожній родині було свято. Щоби ми все рівно відсвяткували Великдень. Тому що навіть у час війни народжувалися діти, люди продовжували жити. Світло завжди перемагає темряву і треба бути сильними, треба вірити в себе, в наші Збройні Сили. Тоді ми точно переможемо. І так і буде», - зазначив Іван Собко. Таке рішення в ОВА прийняли для того, щоб дати можливість усім парафіянам прийти до церкви на Великдень так, як це було раніше, у визначені години. «Ми розуміємо, що є церкви у маленьких громадах, селах, де один священнослужитель має по три-чотири парафії і відповідно має належно відправити службу, освятити великодні кошики. Я впевнений, що на Львівщині люди свідомі і розуміють, що таке повітряна тривога і як потрібно діяти, коли вона оголошується. І якщо б ми не прийняли таке рішення (про скасування КГ у Великодню ніч – ред.), священники могли б в той чи інший спосіб проводити службу, і це було б не зовсім правильно. Тому навіть в час війни всі богослужіння мають відбутися. Відповідний наказ ми скерували сьогодні у всі секретаріати єпархії», - додав Іван Собко. За його словами, Нацполіція, тероборона і місцева влада мають подбати про те, щоб богослужіння відбувалися з дотриманням вимог безпеки. «Нагадую, що у кожній територіальній громаді Львівщини працює система оповіщення. І у Великдень дії людей в разі тривоги мають бути такими ж як і завжди - вони мають спускатися в укриття, щоб вберегти свої життя», - наголосив заступник начальника Львівської ОВА.
У храмах Львівщини зможуть провести Великодні нічні богослужіння
22 квітня 2022
У Великодню ніч на Львівщині не діятиме комендантська година. Такий наказ сьогодні підписав начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Це рішення дозволяє провести традиційні великодні нічні богослужіння. Як розповів в межах брифінгу ігумен монастиря св. Іоана Золотоустого Отець Кипріян графіки богослужінь, в тому числі пасхальні, сформували ще до Вербної неділі. Згідно з рішенням Ради єпископів Львова їх змінювати не будуть. «Але наказ Львівської ОВА буде сприйнятий як дозвіл, тому ті храми, які ще мають можливість звершувати богослужіння вночі, можуть їх звершувати»,- зазначив Отець Кипріян. Разом з тим, отець закликав приходити на Богослужіння у денний час. Та наголосив, що у випадку повітряної тривоги у храмах, або ж біля них є укриття, де парафіяни можуть сховатися. Окрім цього, долучитися до Богослужінь кожен охочий може онлайн. Більшість храмів забезпечують трансляцію. Черг чи скупчень людей на Великдень духовенство не очікує, кожен зможе освятити паску та розділити радість Христового Воскресіння.
Великодній дарунок: Львівська ОВА відправила близько 4 тисяч пасок для переселенців та Збройних Сил України
22 квітня 2022
Працівники Львівської ОВА спакували та відправили 4000 пасок на понад 40 адрес. Духмяну випічку здебільшого отримають тимчасово переселені люди із закладів інституційного догляду та виховання, що тепер перебувають на Львівщині, а також Збройні Сили України. «На Великдень кожен має скуштувати паску. Вона дарує нам відчуття домашнього затишку і є символом світлого свята, яке вкотре нагадує про перемогу добра над злом. Ми вдячні усім, хто долучився до доброї справи», - зазначає заступник начальника ЛОВА Віталій Загайний. Долучились до благодійної Великодньої ініціативи хлібопекарські підприємства Львівщини: «Галицька здоба», «Ксенія», «Галицький пекар». Частину борошна для випікання пасок надали в Львівському комбінаті хлібопродуктів. На території області знайшли прихисток дитячі будинки, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, санаторно-оздоровчі центри соціальної реабілітації, спеціальні та школи-інтернати, ліцеї та інші заклади з Київської, Миколаївської, Запорізької, Харківської, Луганської та Донецької областей. Пасок вистачило на всіх. Також здоба буде на пасхальному столі у комунальних закладах Львівської обласної ради. Зокрема, у Буківському дитячому будинку-інтернаті, Грушківському, Лешківському, Поповицькому, Судовишнянському, Созанському психоневрологічних інтернатах, Львівському та Підбузькому геріатричних пансіонатах, Центрах матері і дитини та соціально психологічної допомоги у Львівській області. Поїхали паски і до кількох львівських лікарень. Організацією смачної великодньої ініціативи займалися управління туризму та курортів Львівської ОВА у співпраці із департаментом соціального захисту населення та службою у справах дітей Львівської ОВА.
У Великодню ніч на Львівщині не діятиме комендантська година
22 квітня 2022
Згідно з наказом начальника ОВА Максима Козицького комендантська година у період з 23 години 00 хвилин 23 квітня 2022 року до 06 години 00 хвилин 24 квітня 2022 року на Львівщині не діятиме. Про це йдеться у наказі “Про внесення змін до наказу начальника обласної військової адміністрації від 25.02.2022 No 1/22” №68/22 від 22/04 2022. Відтак, у храмах Львівщини зможуть відбутися традиційні нічні богослужіння. Попри скасування комендантської години у Пасхальну ніч, при пересуванні населеними пунктами громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу. «Святкування Великодня на Львівщині завжди було особливою і довгоочікуваною подією. Сьогодні воно відбуватиметься у нових реаліях війни, які для багатьох стали випробуванням. Задля збереження багатовікової традиції нічних пасхальних богослужінь та для збереження духовної стійкості усіх вірян було прийняте рішення про скасування комендантської години у пасхальну ніч. Водночас я наполегливо прошу усіх відповідально поставитись до прийнятого рішення, бути обачними та скористатися можливістю пересуватися у цю великодню ніч лише задля участі у богослужіннях. Також ще раз наголошую на заходах безпеки: якщо ви перебуваєте в храмі на богослужінні і залунала сирена тривоги, – ви повинні подбати про свою безпеку. Виявляючи любов та турботу, влада та священнослужителі й надалі закликатимуть людей до відповідальності у воєнний час. Щиро дякую кожному, хто докладає максимум зусиль на усіх фронтах для перемоги над злом, яке намагається покрити своїм мороком нашу світлу землю”, - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
В Італійському дворику відкрили фотовиставку про українські національні традиції Вербної неділі та Великодня
21 квітня 2022
В Італійському дворику Львівського історичного музею відкрили фотовиставку «Великдень», на якій представили близько 30 робіт фотохудожників Львівського відділення Національної спілки фотохудожників України. Куратором виставки виступив Роман Геринович – львівський фотохудожник, працівник Львівського історичного музею. Тематика робіт – великодня. Роботи представляють українські національні традиції від Вербної неділі до Великодня: освячення лози та великодніх кошиків, гаївки, церковні служби тощо. У відкритті виставки взяли участь заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «У цій виставці відображені наші звичаї і традиції, частинка нашої самобутності, за яку ми зараз платимо велику ціну. Але я впевнений, що цей похід москалів на нашу землю буде останнім. Наші воїни світла і добра зараз знищують все зле і недобре, ми ж маємо молитися за них, за перемогу. Війна – це дуже страшно. Але треба хотіти жити! Ми маємо мати бажання хотіти жити і надалі втілювати у життя цікаві мистецькі і культурні проєкти!», - зазначив Іван Собко. Виставка розташована на балконі другого поверху італійського дворику і доступна для огляду упродовж місяця. Як розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, виставка відображає те, що нас чекає – перемогу, Воскресіння Христове, наше відтворення. «Цією виставкою ми хотіли також засигналізувати, що ми вертаємося до своєї експозиційної діяльності. Ми відкрили перший поверх у Чорній кам’яниці, оновлені діораму, археологічну експозицію, яку оновили завдяки департаменту з питань культури, національностей та релігій обласної адміністрації, а також виставку про нашу державність, яку ми відкрили завдяки підтримці Українського культурного фонду», - додав Роман Чмелик.
У парку «На Валах» відкрили інсталяцію «Великодній коридор життя» – символ гуманітарних та евакуаційних коридорів
15 квітня 2022
У парку «На Валах» біля Львівської обласної військової адміністрації відкрили інсталяцію «Коридор життя» – конструкцію у вигляді трикутного “коридору”, змайстровану з труб та сітки синьо-жовтих кольорів і прикрашену синіми й жовтими крашанками. Авторка конструкції, кандидатка мистецтвознавства, викладачка Львівської національної академії мистецтв Христина Береговська розповіла, що розфарбовували крашанки упродовж трьох тижнів переселенці з міст Краматорськ, Маріуполь (Донеччина), Рубіжне, Попасна, Сєвєродонецьк (Луганщина), які зараз проживають у Львові. Усього розфарбували 5 тисяч крашанок, які сьогодні усі охочі розвішували на конструкції. «Цей трикутник – це символ даху будинків людей, які втратили свої домівки, вимушено їх покинули і «зеленими коридорами» намагалися добратися до тилу, до безпечної зони. Власне тут, на Галичині, у Великодній час, ми вирішили зробити таку інсталяцію – Великодній коридор життя, і присвятити її пам’яті людей, які не пройшли «зелений коридор», вшанувати їх в час війни. Людина, яка перебуватиме під цим дахом в оточенні крашанок, має задуматися про те, що тут відбувається, і поселити в собі дуже шалену віру і надію на те, що з силою воскреслого Ісуса ми все ж таки отримаємо довгоочікувану перемогу та мир в Україні», – зазначила Христина Береговська. Інсталяція триватиме до Великодня. Її вже встигли відвідати начальник Львівської ОВА Максим Козицький, заступники начальника Андрій Годик та Іван Собко, заступник голови Львівської облради Юрій Холод, а також відвідувачі парку «На Валах» – львів’яни та мешканці інших областей, які зараз перебувають у Львові, в тому числі і діти, які охоче прикрашали інсталяцію крашанками. «Дякую Христині Береговській і департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА за таку інсталяцію, яка символізує собою коридор життя. З 2014 року нам не раз обіцяли гуманітарні коридори, але ворогу ніколи не можна вірити. Напередодні Великодня, великого свята перемоги життя над смертю, я щиро вірю, що ми переможемо, і добро переможе зло. Ця інсталяція символізує коридор життя та покрівлю будівлі – будинків, лікарень, які знищив ворог. Ми зробимо все, щоб відбудувати їх і відновити мирне життя в Україні». – Прокоментував Максим Козицький.
Як внутрішньо переміщені особи можуть отримати від держави фінансову допомогу на проживання
30 березня 2022
З 28 березня органи соціального захисту населення, уповноважені особи виконавчого органу сільських, селищних, міських рад та центри надання адміністративних послуг розпочали прийом заяв від внутрішньо переміщених осіб для отримання грошової допомоги на проживання. Допомога надається у розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць; для інших осіб – 2000 гривень на місяць. Право отримати цю допомогу мають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, а також з території, на якій проводяться бойові дії та зазначені у розпорядженні Кабміну «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка». Для призначення допомоги потрібно подати заяву про надання допомоги за встановленою формою на підставі довідки ВПО, документів, що підтверджують особу та ІПН. Заяви прийматимуть за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб. Відповідальні за це відділи соцзахисту населення, уповноважені особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг. Також для отримання допомоги переселенці можуть заповнити заяву, яка формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Виплату допомоги проводитимуть на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або банківський рахунок (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги. Тому першочергово перед зверненням для подачі заяв та документів щодо виплати допомоги необхідно мати номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) або рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка». У разі відсутності рахунку — необхідно звернутися до банківської установи для відкриття банківського рахунка (за стандартом IBAN) для виплати допомоги, що містить 29 символів та літер UA. Допомогу призначають з місяця звернення, водночас якщо звернення з допомогою буде подано до 14 квітня 2022 року – допомога буде призначена з березня 2022 року. Допомогу на проживання також отримають ВПО, які станом на 1 березня отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг. Таким особам допомога буде нарахована автоматично, звертатися та надавати будь-які додаткові документи не потрібно.
Переселенці з інших областей можуть звертатися до управління Фонду соцстраху на Львівщині щодо виплат належних їм допомог
21 березня 2022
Станом на 18 березня 2022 року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області (далі – Управління) профінансувало надання матеріального забезпечення за заявами-розрахунками, поданими роботодавцями по 02.03.2022 року (100%). Кошти перераховані безпосередньо на рахунки роботодавців, з якими, в телефонному режимі, з'ясовано їхню готовність негайно здійснити виплати допомог по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах своїм працівникам. Нагадуємо, після того, як кошти перераховано на рахунок страхувальника, виплата допомоги працівнику здійснюється у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або відразу після надходження коштів від Фонду. Попри впровадження в Україні воєнного стану фахівці Управління продовжують свою роботу для забезпечення безперебійного надання допомог за лікарняними, декретних та усіх страхових виплат потерпілим на виробництві. Окрім цього, повідомляємо, що евакуйовані працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхні лікарняні та подати за ними заяви-розрахунки у зв'язку з бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до відділень Управління у Львівській області для отримання лікарняних і декретних допомог. Актуальні номери телефонів та адреси відділень Управління у Львівській області доступні на вебпорталі Управління за активним посиланням: https://cutt.ly/jSWFW4t Додатково повідомляємо, що 18 березня 2022 року Електронний реєстр листків непрацездатності Пенсійного фонду України відновив свою роботу в повному обсязі. Усі е-лікарняні, за якими роботодавці не встигли оформити заяву-розрахунок через відсутність доступу до реєстру, тепер можуть бути опрацьовані та подані до органів Фонду соціального страхування України на оплату.
Підвищені пенсії виплачуватимуть з березня без додаткових звернень пенсіонерів: ГУ ПФУ у Львівській області
22 лютого 2022
16 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році”, згідно з якою документом визначено коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні для індексації пенсій з 1 березня 2022 року – 1,14. Як інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду Львівської області, перерахунки пенсій проведуть за матеріалами пенсійних справ без додаткових звернень пенсіонерів. Виплачуватимуть перераховані пенсії з березня у встановлені пенсіонерам дати виплати. Зокрема, мінімальний розмір підвищення в результаті індексації “трудових” пенсій, “військових” пенсій (військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей), пенсій по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 100 гривень. До “трудових” пенсій, призначених за зверненнями до 31 грудня 2021 року включно, які не підвищуються з 1 березня 2022 року, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 135 гривень. Крім того, на коефіцієнт 1,14 підвищуються розміри: пенсій, призначених до 31 грудня 2021 року включно військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та членам їх сімей; мінімальних розмірів пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи; щомісячних компенсаційних виплат, передбачених для осіб, які досягли віку від 75 до 80 років та віку 80+. Окрім того, постанова передбачає встановлення додаткових гарантій щодо розмірів мінімальних пенсійних виплат. Так, передбачено встановлення щомісячних доплат до пенсій: особам, які отримують “трудову” пенсію та мають повний страховий стаж (35 років – чоловіки, 30 років – жінки) або є особами з інвалідністю І групи, в яких щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає 2300 гривень, в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру; особам, які не працюють та в яких щомісячний розмір пенсійних виплат (незалежно від їх виду) не досягає 2100 гривень, у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.