На Львівщині для бійців-добровольців АТО передбачені пільги на оплату житлово-комунальних послуг
Станом на 10 квітня Комісією визнано 193 бійці-добровольці АТО, які проживають у Львівській області. З метою соціальної підтримки визнаних бійців-добровольців АТО забезпечуються додаткові соціальні гарантії за кошти місцевих бюджетів.
Про це повідомила сьогодні, 10 квітня, директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк
“70 бійцям-добровольцям АТО вигідніше користуватися субсидією, решта бійців-добровольців АТО мають можливість отримати пільгу на оплату ЖКП за рахунок коштів місцевих бюджетів, яка в переважній більшості надається у вигляді одноразової грошової допомоги”, – зазначила Наталія Кузяк
Також вона зазначила, що у межах Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2016-2019 роки передбачено одноразову грошову допомогу в розмірі 3 тисячі гривень для визнаних бійців-добровольців АТО.
Зазначимо, з питань соціального захисту бійці-добровольці АТО можуть звернутися в управління соціального захисту населення райдержадміністрацій та міських рад.
Ключові слова:
пільгиНовини за темою
Десять організацій осіб з інвалідністю області отримали право на користування пільгами з оподаткування
23 грудня 2021
Відбулось засідання комісії з питань надання підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю дозволу на право користування пільгами з оподаткування. Засідання провели під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного. «Державна підтримка підприємств, які працевлаштовують людей з інвалідністю через пільги в оподаткуванні - це дієвий спосіб соціальної підтримки людей з інвалідністю. Ключові критерії при прийнятті рішення з надання пільги - це середній рівень заробітної плати та рівень видатків на заходи соціальної підтримки працівників підприємств», - заступник голови ЛОДА Віталій Загайний. На засіданні члени комісії розглядали питання надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування десяти підприємствам Львівщини. З-поміж них: ПОГ «Біндер-клас» Львівської обласної громадської організації «Працюючі інваліди Львівщини». Підприємство «Версавія» товариства осіб з інвалідністю «Рок». Підприємство «Граніт» Львівської обласної організації Українського товариства глухих; Дрогобицьке підприємство осіб з інвалідністю «Діброва» громадської організації «Професійної медичної та соціальної реабілітації інвалідів»; Дрогобицького підприємства осіб з інвалідністю «Добробут» ГО «Професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів»; Дрогобицьке меблеве підприємство «Карпати» Українського товариства глухих»; Реабілітаційно-комерційний центр «Орієнтир» ГО «Фонд реабілітації інвалідів України»; Навчально-виробниче підприємство «Рейтар-плюс» Львівського обласного фонду соцзахисту та реабілітації інвалідів Союзу організації осіб з інвалідністю; Підприємство «Санаторій «Східницькі Карпати»» ГО осіб з інвалідністю «Прометей»; Бродівське меблеве підприємство «Явір» УТОГ; У межах дискусії члени комісії ухвалили рішення надати дозвіл на пільгове оподаткування усім з вищезгаданих організацій. Одне підприємство отримало дозвіл на право користування пільгами з оподаткування на пів року. До слова, середньооблікова чисельність осіб з інвалідністю, які працюють на цих підприємствах за 9 місяців поточного року становить 137 людей. Упродовж 2021 року комісією надано 24 дозволи підприємствам та організаціям, заснованим громадськими організаціями осіб з інвалідністю, на право користування пільгами з оподаткування. Комісії проводять щоквартально.
Три громадські організації осіб з інвалідністю отримають право на користування пільгами з оподаткування
10 вересня 2021
Напередодні, відбулось засідання комісії з питань надання підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю права на користування пільгами з оподаткування. Засідання провели під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного. «Держава має готовий механізм, завдяки якому стимулює залучення людей з інвалідністю до праці через пільги з оподаткування для господарств, які працевлаштували більше ніж 50% людей з інвалідністю у своїх трудових колективах. Це реальна допомога приватного сектору та людям з інвалідністю», - заступник голови ЛОДА Віталій Загайний. На засіданні члени комісії розглядали питання надання дозволу на права користування пільгами з оподаткування чотирьом підприємствам Львівщини. З-поміж них: Львівське швейне підприємство «Силует» Львівського товариства глухих Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українського товариства глухих»; Колективне підприємство «Палітурник» ГО «Товариства інвалідів праці Львівської області Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»; ПОГ «Виробнича гільдія» ГО «Організація осіб з інвалідністю «Новий шлях Галичини»; ПОГ «Біндер-клас» Львівської обласної громадської організації «Працюючі інваліди Львівщини». У межах дискусії члени комісії ухвалили рішення надати дозвіл на пільгове оподаткування трьом з вищезгаданих організацій. До слова, загальна кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю на цих підприємствах складає 65 людей.
Львівщина отримала кошти на виплату соцдопомог, пільг та субсидій
23 квітня 2021
В область надійшли кошти на виплату державних соціальних допомог, а також на виплату пільг та житлових субсидій у грошовій формі. Як повідомляють у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, впродовж цього тижня в область з державного бюджету надійшли кошти для проведення наступних виплат: пільги і житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі - 174,524 млн. грн.; деякі види допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення - 28, 133 млн. грн.; соціальні стипендії студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти - близько 5 млн. грн.; щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг - 3,1 млн. грн.; матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби - 11,345 тис. грн. Загалом для проведення вищезазначених виплат на Львівщину впродовж звітного періоду скеровано близько 210, 718 млн. грн.
Для чотирьох підприємств області погодили пільги з оподаткування
11 Червня 2020
10 червня 2020 року департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації організовано та проведено засідання комісії з питань надання підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю права на користування пільгами з оподаткування під головуванням заступника голови облдержадміністрації Тараса Греня. На засіданні комісії розглядалися питання щодо надання дозволу на права користування пільгами з оподаткування 5-тьом підприємствам. Як зазначила директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Кузяк надано дозвіл на пільгове оподаткування 4-м підприємствам. Зокрема, підприємству «Стожари» ГОІ «Велес», Бродівському меблевому підприємству «Явір», колективному підприємству «Центр Комплекс», підприємству об’єднання громадян «Захід-Квартал». Окрім того, відповідно до вимог чинного законодавства прийнято рішення про доцільність надання вищезгаданого дозволу підприємству «Західний реабілітаційно-спортивний центр».
Важлива інформація для одержувачів пільг на ЖКП
14 листопада 2019
Починаючи з листопада 2019 року мешканці будуть отримувати квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг та субсидій. Це пов’язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який вступив в силу з 1 жовтня 2019 року. Нагадаємо, що відтепер пільга надається у грошовій формі органами соціального захисту населення. Розраховані суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма). Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта). У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі). Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання для уточнення інформації. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.
Субсидії на новий опалювальний період нараховуватимуть автоматично
22 жовтня 2019
На завершення опалювального періоду 2019 року 220 тисяч домогосподарств області отримували субсидію. Окрім того, в області є 172 тисячі осіб, що мають право на пільги. І пільги, і субсидії розраховують в межах соціальних нормативів. Про це сьогодні йшлося під час апаратної наради у Львівській ОДА. «Наразі існує кілька варіантів відмов у наданні субсидії, вони суттєво не змінюються з попереднього року. Однак лише три із них є категоричними: коли площа квартири перевищує 120 метрів квадратних, а будинка - 200 метрів квадратних, при наявності заборгованості з виплати аліментів понад три місяці, а також коли відсутні доходи з одночасним перебування за кордоном понад 2 місяці», - розповів заступник директора департаменту соціального захисту Віктор Степанюк. У переважній більшості випадків відбувається автоматичне нарахування субсидії, тож подавати повторно документи не потрібно. Звернутися варто лише тим, які у травні цього не робили, зокрема це стосується внутрішньо переміщених осіб та тих громадян, у сімейному стані яких відбулись зміни. Зазначимо, на субсидії мешканців Львівщини 2018 – 2019 року було передбачено 3,4 млрд грн. Цьогоріч уряд заклав у бюджет на наступний рік 48 млрд грн на всю Україну.
До уваги учасників бойових дій: інформація про пільги
22 березня 2019
Департамент соціального захисту населення Львівської ОДА звертає інформує учасників бойових дій про пільги, якими вони можуть скористатися. Відтак, учасникам бойових дій надаються такі пільги: 75 % знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах 21 м2 загальної площі житла на особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 м2 на сім'ю); 75 % знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншим послугами) в межах середніх норм споживання. Середні норми споживання: До членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.
Цьогоріч майже 200 тисяч домогосподарств Львівщини отримують субсидії, - Наталія Кузяк (+аудіо)
9 січня 2019
Про це сьогодні, 9 січня, під час брифінгу повідомила директор департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Наталія Кузяк. «З початку нового року стартував новий механізм, так звана монетизація субсидій. Хочу зазначити, що зараз майже вдвічі зменшилась кількість отримувачів субсидій у порівнянні з періодом 2017-2018 років. Відтак, цьогоріч майже 200 тисяч домогосподарств отримують субсидії», - наголосила Наталія Кузяк. За підсумками опалювального періоду 2017-2018 рр. в області одержували житлову субсидію 459 759 сімей (домогосподарств), що становило 56 % населення області. В цілому в опалювальний період підтримкою житлової субсидії було охоплено більше мільйона громадян області (середня кількість членів домогосподарства, яким призначено субсидію складається з 3 осіб). Станом на 5 січня 2019 року в Львівській області одержують житлову субсидію 189939 сімей (домогосподарств), що становить 23,1 % населення області (822 000 домогосподарств). Зазначимо, що субвенція з державного бюджету становить – 5,2 млрд грн, з яких профінансували - 4,9 млрд грн. Окрім того, з 1 травня 2018 та з 1 жовтня 2018 відповідно до нового механізму призначення житлових субсидій діє нова програма призначення субсидії, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. При цьому вводяться такі механізми, при яких заможні громадяни більше не зможуть одержувати державну підтримку за кошти платників податків. «Кожна сім’я має бути свідома того, що не слід приховувати доходи чи покупки, адже все одно доведеться повернути кошти. При виявленні таких випадків, людина повинна буде погасити суму наданої їй раніше субсидії. Кожен з нас має бути відповідальними, адже це кошти, які сплачуються іншими платниками податків», - резюмувала Наталія Кузяк. Нагадаємо, що з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти і спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка на рік становить до 2500 гривень за голову. Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця (якщо він не платить податок за працівника). Право на допомогу від Уряду мають ті сім'ї, опалювальна (а не загальна) площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку. У разі, якщо член домогосподарства не має доходів і перебуває в складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК), субсидію має право призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій. На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника, ті, хто досяг пенсійного віку або отримує пенсію за вислугу років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу по інвалідності з дитинства, і діти з інвалідністю. Зміни також стосуються сплати обов'язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсідіант має право платити тільки вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов'язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень. Без обов'язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати наступні категорії осіб: безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій має право ухвалити позитивне для заявника рішення; безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості; громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, який підтверджується документально. Тоді домогосподарство в Україні, де зареєстрована така особа, має можливість отримати субсидію на загальних умовах. Якщо субсидія на новий 2018-2019 рік вже призначена, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення в жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися онлайн за посиланням Відеотрасляція брифінгу - тут.
Учасники АТО та ще 4 пільгові категорії їздитимуть безкоштовно – у Львівській ОДА підписали Меморандум
27 грудня 2018
Сьогодні, 27 грудня, у Львівській обласній державній адміністрації підписали Меморандум щодо безкоштовного перевезення п’яти пільгових категорій на території Львівської області. «Мені дуже приємно, що завжди, коли ми впродовж останніх чотирьох років ведемо перемовини з перевізниками, завжди отримуємо розуміння стосовно того, що не можна надто піднімати вартість перевезень. Ми також розуміємо, що галузь пасажирських перевезень не повинна бути збитковою, адже це є небезпечним для пасажирів. Дуже важливо, що у нас сьогодні триває постійний діалог», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Окрім того, очільник Львівщини додав: «Я хочу подякувати перевізникам, що так само як і минулого року, для тих категорій людей, які є особливо чутливими, зокрема сімей тих воїнів, які поклали своє життя за незалежність держави; учасників бойових дій, воїнів-добровольців та людей з першою групою інвалідності, надали можливість безкоштовно користуватися транспортом». Зазначимо, що Меморандум про співпрацю і взаємодію підписали між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівським обласним відділенням Громадської Організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників», Львівською обласною організацією роботодавців транспорту, Львівською обласною організацією профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України. «Це крок назустріч тим людям, які впродовж чотирьох років захищає східні кордони нашої держави та ризикує життям для того, щоб ми могли створювати робочі місця, забезпечувати наші сім’ї засобами для існування. Вони жертвують своїм життям заради спокою та незалежності нашої держави», - зазначив голова Львівського обласного відділення Громадської Організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» Іван Велійка. Відтак, з метою забезпечення стабільних, безпечних і якісних перевезень, встановлення порядку пільгових перевезень та забезпечення права безкоштовного проїзду окремих категорій громадян, cуб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів на міських, приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування області забезпечуватимуть безкоштовний проїзд в межах Львівської області для таких пільгових категорій громадян: учасників бойових дій; бійців-добровольців АТО; осіб з інвалідністю внаслідок війни; членів сімей загиблих. Окрім того, згідно з документом, безкоштовно перевозитимуть також осіб з інвалідністю 1-ої групи по зору та супроводжуючу особу.
Book Forum: хто має право на безкоштовний вхід
7 серпня 2018
6 серпня стартував передпродаж квитків на 25 BookForum, що відбудеться у Львові 19-23 вересня. До 27 серпня на сайті bookforum.ua можна придбати квитки за нижчими цінами. Ексклюзивною новинкою 25 BookForum стане BookForumCard – спеціальна картка на п’ять днів фестивалю. Ціна у передпродажі 400 грн, після 27 серпня – 500 грн. Що входить у цю вартість? Вхід на всі заходи 25 BookForum та 13 Літературного фестивалю протягом 19-23 вересня (окрім платних) Вхід вечірку з Фредеріком Бегбеде Вхід «Ніч поезії та музики non-stop». Додаткові бонуси: • знижки в мережах партнерів Цьогоріч вхід на ярмарок для певних категорій осіб буде вільним. Право безкоштовного входу матимуть: Працівники закладів освіти (дошкільних навчальних закладів, закладів загальної середньої, позашкільної освіти, професійно-технічної освіти, працівники вищих навчальних закладів) (необхідно попередньо зареєструватись на сайті bookforum.ua, реєстрація буде відкрита з 06 серпня до 10 вересня 2018р.); Працівники структурного підрозділу Управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР, працівники структурного підрозділу Департаменту освіти та науки ЛОДА (необхідно попередньо зареєструватись на сайті bookforum.ua, реєстрація буде відкрита з 06 серпня до 10 вересня 2018р.); Працівники бібліотек, музеїв, театрів (необхідно попередньо зареєструватись на сайті bookforum.ua, реєстрація буде відкрита з 06 серпня до 10 вересня 2018р.); Працівники громадських організацій у сфері освіти і культури (необхідно попередньо зареєструватись на сайті bookforum.ua, реєстрація буде відкрита з 06 серпня до 10 вересня 2018р.); Діти до 16 років (на підставі свідоцтва про народження або паспорта); Особи з інвалідністю I-II груп (на підставі спеціального посвідчення); Військовослужбовці строкової служби (на підставі спеціального посвідчення); Учасники АТО (на підставі спеціального посвідчення); Пенсіонери (на підставі пенсійного посвідчення); Особи, пов’язані із книговиданням та книгорозповсюдженням: автори, перекладачі, ілюстратори, книгознавці (необхідно буде попередньо зареєструватись на сайті bookforum.ua, реєстрація буде відкрита з 06 серпня до 10 вересня 2018р.). Для усіх інших відвідувачів Форуму: 1. Одноденний квиток Ціна в передпродажі – 35 грн, у дні фестивалю – 50 грн. Квиток на один день може бути використаний в обраний вами день з 20 по 23 вересня. Квиток на вході підлягає обміну на контрольний браслет, з яким ви зможете відвідувати книжковий ярмарок та всі заходи 13 Літературного фестивалю, крім платних, впродовж одного дня. Власники одноденного квитка зможуть вийти з території та увійти на територію фестивалю НЕОБМЕЖЕНУ кількість разів протягом одного дня проведення фестивалю в робочі години. 2. Квиток на чотири дні Ціна в передпродажі – 70 грн, у дні фестивалю – 100 грн. Квиток на чотири дні на вході підлягає обміну на контрольний браслет, з яким ви зможете відвідувати книжковий ярмарок та всі заходи 13 Літературного фестивалю, крім платних, протягом 20-23 вересня. Власники квитка на чотири дні зможуть вийти з території та увійти на територію фестивалю НЕОБМЕЖЕНУ кількість разів протягом чотирьох днів проведення фестивалю в робочі години. 3. Квитки для студентів (при наявності діючого студентського квитка) Ціна одноденного квитка в передпродажі – 15 грн, у дні фестивалю – 30 грн. Квиток на один день може бути використаний в обраний вами день з 20 по 23 вересня. Квиток на вході підлягає обміну на контрольний браслет, з яким ви зможете відвідувати книжковий ярмарок та всі заходи 13 Літературного фестивалю, крім платних, впродовж одного дня. Власники одноденного квитка зможуть вийти з території та увійти на територію фестивалю НЕОБМЕЖЕНУ кількість разів протягом одного дня проведення фестивалю в робочі години. 4. Квиток на «Ніч поезії та музики non-stop» Ціна в передпродажі – 150 грн, у дні фестивалю – 200 грн. Квиток на акцію «Ніч поезії та музики non-stop» в рамках 13 Літературного фестивалю, яка відбудеться 22-23 вересня з 21:00 до 06:00 на території !FESTrepublic, вулиця Старознесенська, 24-26. УВАГА! НІКОЛИ! Не виставляйте фото свого квитка, де чітко видно штрих-код, який можуть скопіювати шахраї та використати його до того, як це зробите ви. Фестиваль за такі випадки відповідальності не несе. НІКОЛИ! Не купуйте квитки з рук. Офіційні ресурси, де ви можете придбати квитки на 25 Book Forum – вказані на сайті. У фестивалю немає жодних інших представників, які мають дозвіл на торгівлю квитками чи абонементами, тож якщо ви придбали квитки з рук, ми не можемо гарантувати, що це не підробка і що буде дійсним штрих-код на ньому.
Пільговий проїзд: органи місцевого самоврядування визначаються з механізмом відшкодування коштів
14 Червня 2018
Органи місцевого самоврядування до середини червня повинні визначитись, яким чином відшкодовуватимуся кошти за пільговий проїзд у транспорті іншим пільговим категоріям населення. Як повідомила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк, станом на сьогодні, 14 червня, Бродівський, Буський, Дрогобицький, Жовківський, Радехівський, Самбірський, Сколівський, Пустомитівський райони, міста Борислав, Львів, Стрий, Трускавець прийняли рішення про продовження надання пільг у безготівковій формі, тобто шляхом компенсаційних виплат за надані послуги автотранспортним підприємствам. «Моршинська міська рада прийняла рішення про впровадження монетизації пільг уже з 1 серпня. Сьогодні ще тривають сесії місцевих рад Золочівського, Жидачівського, Кам’янка-Бузького районів, де також будуть прийняті відповідні рішення», - додала Наталія Кузяк. Території, де ще не прийняті відповідні рішення щодо шляхів компенсації, та де не діють Програми, повинні у найкоротші терміни визначитися із механізмом компенсації коштів, задля уникнення непорозумінь між перевізниками та пасажирами. Нагадаємо, що 14 березня Кабінет Міністрів України прийняв постанову №197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах». Ця постанова фактично надала право здійснювати на місцях відшкодування за пільгове перевезення безпосередньо особам у грошовій формі – так званої монетизації.. На виконання постанови було прийнято розпорядження голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати. Затвердження такого розміру і надало право всім органам місцевого самоврядування приймати відповідні рішення на місцях: чи впроваджувати монетизацію, чи продовжувати здійснювати відшкодування у безготівковій формі. Варто зауважити, що 31 травня Львівська обласна державна адміністрація, Львівський обласний осередок Всеукраїнської Громадської Організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників», Львівська обласна організація роботодавців транспорту, Львівська обласна організація профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України підписали Меморандум про співпрацю. Відповідно до документа, суб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів на міських, приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування області, забезпечують безкоштовний проїзд в межах Львівської області пільгових категорій громадян, а саме: учасників бойових дій, бійців-добровольців АТО, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих. Окрім того, до цього числа увійшли також особи з інвалідністю 1-ої групи по зору та супроводжуючі особи. «Це була принципова позиція перевізників - за будь-яких умов: шляхом монетизації чи безготівкових розрахунків, дані пільгові категорії їздитимуть безкоштовно у всіх видах автотранспорту», - зазначив начальник управління транспорту і зв’язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Тарас Оприск. Окрім того, він також додав: «Ця реформа несе ряд позитивних змін. Автотранспортні підприємства радо сприйняли реформу монетизації, адже коли вирішується питання перевезення пільгових категорій, то автотранспортні підприємства за рахунок коштів, що компенсовуються, матимуть змогу, наприклад, придбати нові автобуси, і збільшити заробітну плату водіям. В соціальній сфері адресна допомога забезпечить рівний доступ пільговиків до їх соціальних прав. Зокрема, правом на безкоштовний проїзд користуються не всі пільговики, яким надане таке право, інші – навпаки – часто ним зловживають.Також особи, що які отримають кошти на рахунки зможуть скористатись ним на свій розсуд». Ще однією із переваг, за словами Тараса Оприска, є покращення соціального клімату в транспортних засобах, а саме: усунення такої проблеми, яка часто виникає через перевезення пільговиків. «Через те, що адресна допомога здійснюватиметься лише зареєстрованим пільговикам, монетизація унеможливлює користування пільговим проїздом за підробленими посвідченнями. Щодо транспортної галузі, ми очікуємо від реформи ряд позитивних змін, а саме: розвантаження транспорту в «час-пік», що позитивно вплине на працююче населення.Окрім того, впровадження монетизації повинно зменшити збалансованість транспортних підприємств, що в свою чергу підвищить якість надання послуг перевезення та розвитку транспорту в області», - зауважив Тарас Оприск.
Львівщина отримала субвенцію на пільги та субсидії
24 квітня 2018
Триває виплата монетизованих пільг та субсидій в оплаті за енергоносії на рівні житлово-комунальних підприємств. Для цього Львівщині 23 квітня 2018 року перераховано субвенцію з державного бюджету в сумі 557 мільйонів гривень. Вказані кошти спрямовані місцевим бюджетам для проведення розрахунків з підприємствами-надавачами послуг. Зокрема, підприємствам-постачальникам теплової енергії спрямовано 234,9 млн. грн., природного газу – 259,5 млн. грн., електричної енергії – 18,7 млн. грн., підприємствам водопровідно-каналізаційного господарства – 8,1 млн. грн. та підприємствам, які надають послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій вивезення побутового сміття і рідких нечистот (ЖЕК, ОСББ, ЖБК) – 35,9 млн гривень. Нагадаємо, що урядом з 1 січня 2018 року запроваджено перший етап монетизації пільг і житлових субсидій населенню. Відтепер, живі кошти направляють на рахунки житлово-комунальних підприємств, які в свою чергу можуть спрямувати їх на оплату енергоносіїв і комунальних послуг, податкового боргу та виплату заробітної плати, а не як у минулому році лише на проведення взаєморозрахунків по спільних-протокольних рішеннях – за енергоносії.