13 квітня у Сихівському районі лунатимуть сирени
З метою удосконалення системи оповіщення населення в області тривають роботи із впровадження сучасного обладнання – електронних сирен.
Електронні сирени надають можливість не лише вмикати сигнал тривоги, а й транслювати екстрені голосові повідомлення для населення.
Тестування дослідного взірця електронних сирен буде відбуватись у Львові на території Сихівського району 13 квітня поточного року у період з 10:00 год. до 13:00 год.
З адмінбудівлі Сихівської районної адміністрації міста Львова, де буде встановлене обладнання, до мешканців міста будуть доводитись сигнали цивільного захисту “Увага всім” (звучання електросирен) та транслюватись голосові повідомлення.
Під час тестування фахівці цивільного захисту проведуть вимірювання потужності обладнання та площі зони охоплення звучанням електросирен.
У зв’язку з тим, що увімкнення електронних сирен проводиться з метою їх випробовування, просимо зберігати спокій.
Ключові слова:
сирениНовини за темою
Для 18 громад області виділили кошти на закупівлю додаткових систем оповіщення
5 травня 2022
У межах Комплексної програми «Безпечна Львівщина» продовжується фінансування видатків на придбання та встановлення обладнання та сучасних сигнально-гучномовних пристроїв для оповіщення, що є особливо актуальним в умовах російської агресії. Днями з обласного бюджету на умовах співфінансування для чотирьох громад області виділили 288,1 тис. гривень. А з початку року із передбачених Програмою 2,4 млн грн для 18-ти громад і департаменту з питань цивільного захисту вже загалом профінансовано 2 млн гривень. Нагадаємо, що впродовж минулого року з обласного бюджету на цю мету виділили 0,9 млн грн для 17-ти громад області. Отож, у квітні коштами обласного бюджету закупили обладнання оповіщення для Радехівської міської, Боринської селищної, Ралівської сільської територіальних громад. Також кошти передбачили для Головного управління ДСНС області. Міжнародному центру миротворчості та безпеки, для відновлення об’єктів інфраструктури виділили 5 млн. грн, з яких вже профінансували 4 млн. грн. Разом з цим за минулий місяць на теренах області додатково встановили 21 електронну сирену. Роботи з встановлення обладнання продовжуються. Загалом уся система оповіщення у Львівській області налічує понад 180 електросирен, 120 електронних сирен транслюють текстове повідомлення, 150 інтернет-гучномовців, 200 систем вуличної звукофікації, 35 сирен, які поставили на автомобілі.
Від початку війни система оповіщення у Львівській області переведена у повну бойову готовність
2 травня 2022
Майже щоденно у Львівській області лунають сирени. Вони сповіщають про повітряну тривогу, загрозу ракетного удару зі сторони російських загарбників. З перших днів війни і станом на 1 травня сигнали оповіщення на Львівщині повідомили про 113 повітряних тривог. З 24 лютого територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області переведена на режим функціонування особливого періоду у бойову готовність «ПОВНА». Сама система працює за таким принципом. Радіолокаційні підрозділи Повітряних Сил ЗСУ виявляють потенційну повітряну загрозу. Між фіксацією літака або ракети та запуском сирени – лічені хвилини або й менш як хвилину. Звук сирени говорить про те, що на регіон ймовірно летить ворожа авіація. Однак виявити усі повітряні загрози неможливо. Сигнал «Повітряна тривога» транслюється на всю Львівську область та має виконуватися усіма. «Звісно, буває, що люди нехтують сигналами оповіщення і не йдуть в укриття. Однак після останнього трагічного випадку влучання ракети у Львів, поранення та смерть людей, населення стало більш адекватно реагувати на ці загрози. Наша робота полягає в тому, щоб подбати про безпеку людей, а їхнє завдання дослухатись до наших рекомендацій та виконувати усі настанови. Адже тут йдеться про збереження життя», - розповів в інтерв’ю для ВВС начальник відділу зв'язку, оповіщення та інформаційного забезпечення департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олег Хомич. Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Це відбувається, бо вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. З питань безпеки їх вмикають почергово, адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу. Пам’ятайте, що залишати укриття до сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно.
«Злам системи оповіщення»: що робити у разі отримання такого повідомлення
28 квітня 2022
Війна проти України змушує ворога придумувати нові й нові методи введення боротьби не лише на полі бою, а й на інформаційному фронті. Одним з найпоширеніших способів дезінформувати суспільство є повідомлення про капітуляцію чи злам тієї чи іншої системи. Нову систему оповіщення, яка використовує в якості каналів зв'язку та керування мережу Інтернет також можна зламати. Однак, є окремі елементи, які не під силу зламати дистанційно, наприклад, електромеханічну сирену. Якщо ж ви отримали таке повідомлення, спершу перевірте джерело, звідки надійшла інформація. Можливо ви вперше про нього чуєте, або ж воно не викликає довіри. Нагадуємо, що у Львівській області перевірену інформацію про виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій, в тому числі повітряних тривог можна знайти на офіційному телеграм-каналі департаменту з питань цивільного захисту ЛОВА «Оповіщення ЦЗ». Разом з тим існує «Карта повітряних тривог України». Якщо ж у вас немає інтернет-зв’язку, то інформацію транслюють (у разі виникнення небезпеки) через радіо. Така опція є в кожному телефоні. На Львівщині її передають «Радіо Перше», «Львівська хвиля», «Вголос». На додаток, такі повідомлення передають через телебачення. Тож у разі виникнення проблем, фахівці обов'язково повідомлять про усі можливі негаразди з системою оповіщення та нададуть інструкцію як діяти в такому випадку. Повідомляємо, що навіть при масованій атаці хакерів та тотальному блокуванні ворогом інтернету, радіо, телебачення, окремі елементи системи оповіщення вмикаються вручну.
До уваги жителів Львова: станом на цю хвилину сигналу повітряної тривоги нема
18 квітня 2022
Жителі Львова! Станом на цю мить (18:10) у місті повітряної тривоги немає. Якщо ви чуєте звук сирени, це фахівці корегують роботу системи оповіщення в одному з районів. Зберігайте спокій. Як наголосив начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький, головне офіційне джерело, яке повідомляє про повітряну тривогу на Львівщині – телеграм-канал «Оповіщення ЦЗ» – це офіційний телеграм-канал департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА: https://t.me/dczloda
Залишати укриття до сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно: як працює система оповіщення на Львівщині
5 квітня 2022
Сигнали оповіщення, які повідомляють про повітряну тривогу періодично лунають на території Львівської області та міста Львів. Загалом, від початку війни сирени повідомили про близько 70 загроз з повітря в області. Який принцип роботи системи оповіщення? Радіолокаційні підрозділи Повітряних Сил ЗСУ виявляють потенційну повітряну загрозу. Між фіксацією літака або ракети та запуском сирени – лічені хвилини або й менше хвилини. Звук сирени говорить про те, що на регіон ймовірно летить ворожа авіація. Однак виявити усі повітряні загрози неможливо. Сигнали оповіщення цивільного захисту передаються в такий послідовності: 1. Звучання сирен тривалістю до 3-х хвилин. Повідомлення у ЗМІ, радіо та телебаченні, на офіційних сайтах, соцмережах, телеграм-каналі оповіщення ЦЗ про зміст події. Або ж завдяки мобільному додатку «Повітряна тривога». Детальніше про додаток читайте за посиланням. 2. Після отримання команди про те, що загроза минула знов запускаються сирени до 3-х хвилин та транслюється відповідне повідомлення. Залишати укриття до отримання сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно. Сигнал «Повітряна тривога» транслюється на всю Львівську область та має виконуватися усіма. Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Це відбувається, бо вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. З питань безпеки їх вмикають почергово, адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу.
З перших днів війни сигнали оповіщення на Львівщині повідомили про 55 повітряних тривог: як працює система
31 березня 2022
Системи оповіщення на Львівщині працюють з першого дня війни і за цей період вони вже повідомили про 55 повітряних тривог. Відповідно було стільки ж сповіщень про відбій. Про це під час брифінгу розповів начальник управління оперативно - чергової служби, оповіщення та зв’язку департаменту з питань цивільного захисту Микола Сень. Загалом уся система оповіщення у Львівській області налічує понад 180 електросирен, 120 електронних сирен транслюють текстове повідомлення, 150 інтернет-гучномовців, 200 систем вуличної звукофікації, 35 сирен, які поставили на автомобілі. «Щодня кількість систем оповіщення в області збільшується. Навіть зараз підприємства Львова виробляють засоби передачі інформації, які встановлюють в населених пунктах громад, щоб вчасно повідомити населення про небезпеку. Кількість обладнання за останні тижні значно перевищують показники минулих років. До прикладу, у період з 2018 по 2021 рік вдалось встановити лише 49 автономних систем, а вже зараз їх 158. Такі високі показники могли б тішити, однак не в умовах війни, які спричинили такий приріст», - зазначив Микола Сень. Будь-яке звучання сирен покликане спершу привернути увагу людей, щоб вони надалі змогли розчути важливе повідомлення: або про початок повітряної тривоги, або про її відбій. Сигнали передають також через мобільні додатки та офіційний телеграм-канал Львівської ОВА - «Оповіщення ЦЗ». Тривалість звучання електросирен – до 3-х хвилин, звучання тексту – не менше 5 хвилин. Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Пояснюємо чому так відбувається. «Вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. Не існує кнопки, яка б могла одночасно їх запускати. Це важливо з питань безпеки. Адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу. Різниця між повідомленнями мінімальна. Як тільки ми отримуємо сигнал про повітряну тривогу, упродовж 30 секунд по всіх доступних каналах передаємо цю інформацію до населення. Не зволікайте! Почули сирену – одразу ж спускайтесь в укриття», - наголосив Микола Сень. Важливо! Жителі громад, де сирен не чути взагалі або неможливо розчути текстове повідомлення повинні звертатися до органів місцевого самоврядування та повідомити про проблему. Далі усі звернення надходять до департаменту з питань цивільного захисту. Їх опрацьовують та допомагають додатково встановити системи оповіщення.
До уваги населення: що означає сигнал «Повітряна тривога» та яка тривалість його звучання
19 березня 2022
У Львівській області та місті Львів періодично лунають сирени, які повідомляють про повітряну тривогу. Населення інформують через офіційний телеграм-канал департаменту з питань цивільного захисту Львівської обласної військової адміністрації. Дедалі частіше лунають запити від населення, які не до кінця розуміють, як саме має відбуватись процедура укриття від початку оповіщення і до його завершення. Інформуємо! Після отримання повідомлення про відбій тривоги сирени також звучать, однак це не означає повторну небезпеку. Отож, сигнали оповіщення цивільного захисту передаються в такий послідовності: 1. Звучання сирен тривалістю до 3-х хвилин. Повідомлення у ЗМІ, радіо та телебаченні, на офіційних сайтах, соцмережах, телеграм-каналі оповіщення ЦЗ про зміст події. Або ж завдяки мобільному додатку «Повітряна тривога». Детальніше про додаток читайте за посиланням. Наприклад: "Повітряна тривога" з відповідними інструкціями про те, як діяти. Населення ховається в укриттях. 2. Після отримання команди про те, що загроза минула знов запускаються сирени до 3-х хвилин та транслюється відповідне повідомлення. Залишати укриття до отримання сигналу "Відбій повітряної тривоги" небезпечно. Важливо: рекомендації щодо дій населення за сигналом оповіщення «Повітряна тривога». Сигнал "Повітряна тривога" транслюється на всю область та має виконуватися усіма.
На Львівщині додатково встановили 50 систем оповіщення: перелік громад
15 березня 2022
Оповіщення населення в громадах Львівщини залишається пріоритетним напрямком роботи цивільного захисту. Відтак, упродовж минулого тижня у Львові та області встановили додаткові системи оповіщення. У Львові встановили та під’єднали 4 електронні сирени в Рясне-1, Рясне-2, Брюховичах та на Левандівці. До системи оповіщення під’єднали 3 електросирени, які до того вмикались в ручному режимі. У громадах Львівської області додатково встановили понад 50 об’єктових систем оповіщення. Йдеться про населені пункти Бориславської, Городоцької, Гніздичівської, Дрогобицької, Кам’янка-Бузької, Меденицької, Розвадівської, Рава-Руської, Сколівської та Хирівської територіальних громад. Разом з цим, є певні труднощі з організацією попередження населення про небезпеку в Солонківській громаді, де не встановлено до цього часу жодного технічного засобу оповіщення. У зв’язку із численними запитами щодо порядку попередження населення про повітряну тривогу нагадуємо, що перед голосовими повідомленнями «Повітряна тривога» або «Відбій повітряної тривоги» завжди передається попереджувальний сигнал «Увага всім», а саме: уривчасте звучання електросирен, зокрема в запису через вуличні гучномовці (тривалістю до п’яти хвилин). Припинення звукового сигналу сирени не означає що небезпека минула. Необхідно перебувати у безпечному місці до часу передачі голосового повідомлення «Відбій повітряної тривоги». На практиці окремі громади включають повідомлення «Повітряна тривога» через автономні системи оповіщення встановлені в старостинських округах, або включають в ручному режимі електросирени на час значно більший від встановленого. Зафіксовані випадки, коли сирени на місцях включають на час 30 хвилин і більше. Недотримання порядку оповіщення вносить зайву соціальну напругу та призводить до неправильних дій населення за сигналами оповіщення.
В громадах Львівської області встановлюють додаткові системи оповіщення населення
10 березня 2022
У воєнний час усі системи оповіщення населення повинні працювати оперативно. Тому в населених пунктах Львівщини, де не чутно сирен покращують, роботу наявних, а також встановлюють нові системи оповіщення. Станом на зараз нові системи запрацювали: Сокаль. Встановлені та підключені 2 електронні сирени з гучномовцями на вулицях Підкови та Героїв УПА. Жовква. Встановлено та підключено електронну сирену з гучномовцями на вулиці Львівській. Встановлено об’єктові системи оповіщення в Солонківській, Великолюбінській та Куликівській територіальних громадах. Підключились до процесу підприємства і приватні підприємці Львова та області, які дбають про безпеку працівників і також встановлюють на своїх об’єктах системи гучномовного оповіщення. Громади, підприємства, громадські об’єднання, ОСББ – хто має можливість оперативно встановити обладнання чекаємо на дзвінок, допоможемо обов'язково! Нагадуємо телефон підприємства виробника систем оповіщення: (032)294-88-30, 067-570-02-13 (відділ збуту). Дякуємо всім за звернення, за конструктивну критику і за допомогу.
На Львівщині встановлюють додаткові системи оповіщення населення
7 березня 2022
У воєнний час усі системи оповіщення населення повинні працювати оперативно. Тому в населених пунктах Львівщини, де не чутно сирен покращують, роботу наявних, а також встановлюють нові системи оповіщення. Станом на 6 березня нові системи запрацювали: Львів. Відновили роботу 3 електросирен на вул. Генерала Чупринки (Національний лісотехнічний університет), вул. Шимзерів (корпус Національного медичного університету), вул. Княгині Ольги (ТЦ “Львів”). Стрий. Під’єднали до системи оповіщення потужну електросирену на вагоноремонтному заводі. Борислав. Перевстановили електросирену з вул. Гірної на вул. Коваліва (для кращого озвученням території району щільної забудови). Червоноград. Додатково встановили та під'єднали 4 електронні сирени з гучномовцями на вулицях Корольова, Шептицького, Сокальській, Львівській. Відремонтували сирени та блоки управління, які не спрацювали під час останніх включень системи оповіщення. Полагоджені сирени вже поїхали до місця встановлення у Львові та до Борислава. У департаменті з питань цивільного захисту дякують зв’язківцям – ветеранам Укртелекому за волонтерську допомогу. Додатково отримали від підприємства - виробника об’єктові системи оповіщення для встановлення в територіальних громадах - Пустомити (4 системи), Буськ (10 систем), Тростянець (10 систем), Новий Яричів (5 систем). Більша частина обладнання вже встановлена в старостинських округах і своєчасно попереджають мешканців про небезпеку. Нагадуємо, що маємо потребу в засобах оповіщення для встановлення в районних центрах та для резерву. електромеханічні сирени електронні сирени середньої і великої потужності. «Громади, підприємства, громадські об’єднання, ОСББ – хто має можливість оперативно встановити обладнання чекаємо на дзвінок, допоможемо обов’язково», - зазначили в департаменті. Нагадуємо телефон підприємства виробника систем оповіщення: (032)294-88-30, 067-570-02-13 (відділ збуту). Дякуємо всім за звернення, за конструктивну критику і за допомогу.
На Львівщині вирішують питання з системами оповіщення у населених пунктах, де сирени не чутно
2 березня 2022
Час від часу у Львівській області лунають сирени, які оповіщують населення про повітряну тривогу. Вони дають знати, що потрібно негайно піти в укриття. Однак, на «гарячу лінію» з питань оповіщення надходять дзвінки про те, що не всюди чутно їх сигнал. Усі звернення від громадян опрацювали. Відтак, станом на зараз системи оповіщення встановили та під’єднали у таких населених пунктах: Львів: сирени на вул. Стрийська, 47, Княгині Ольги, 122, Червоної Калини, 123. У Винниках та Рясному – потужні гучномовці для голосового інформування про небезпеку. Стрий: електронні сирени на вул. Нижанківського, Кравецькій, Добрівлянській. Сколе: електронна сирена на майдані Незалежності. Краківець: електронна сирена (поки що в автономному режимі) Ковирі (Солонківська громада) та Ясенівці (Золочівська громада - потужна електромеханічна сирена (поки що в автономному режимі). Працюють Львівські підприємства і фірми, які виготовляють та встановлюють системи оповіщення. Безперервно та без вихідних. Укртелеком відновлює лінії управління та зв'язку. Долучились також громади. Забирають та самостійно встановлюють об’єктові системи оповіщення та мобільні системи оповіщення, які роблять наші львівські виробники. Станом на зараз: Львівська громада – 11 комплектів мобільних систем оповіщення Стрийська громада – 5 об’єктових систем Грабовецько-Дулібівська громада – мобільна система Усю необхідну інформацію про ситуацію в області можна дізнатись на телеграм-каналі «Оповіщення ЦЗ». Завдяки цьому, станом на зараз оповіщують понад 300 тисяч громадян. Однак, як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту, є потреба в засобах оповіщення для встановлення в районних центрах та для резерву. Волонтери вже привезли до Яворова 2 штуки, але цього мало. Також потрібні: Електромеханічні сирени – syrena wirnikowa alarmowa 1.2 - 5.2 kW. Це ті сирени, які через уривчасте гудіння подають сигнал Увага всім! Примітка. Їх виготовляють переважно в Польщі, але можуть бути і з інших країн. Основна вимога, щоб живлення було 3 фази на 380 Вт, а також справні. Електронні сирени Digitex DSE, потужністю 600 – 1200 Ват. Нагадуємо для громад телефон підприємства виробника систем оповіщення: (032)294-88-30, 067-570-02-13 (відділ збуту). Дякуємо всім за звернення, за конструктивну критику і за допомогу.
Оновлено: станом на 10:55 год відбій повітряної тривоги!
2 березня 2022
Оновлено: станом на 10:55 год відбій повітряної тривоги! Слухайте повідомлення цивільного захисту на «Перший Західний, телеканал Правда тут. Львів, телеканал UA. Львів, радіо “Перше”, радіо “Львівська хвиля”, радіо “Люкс”, радіо “Вголос” або радіо “Незалежність». Дійте згідно з інструкціями. Важливо: рекомендації щодо дій населення за сигналом оповіщення «Повітряна тривога». У будь-якому випадку сигнал «Повітряна тривога» означає, що маємо виконати такі дії: Якщо ви вдома, вимкніть світло та газ, візьміть документи, необхідні ліки, трохи харчів та води і перейдіть у найближче укриття. Повідомте сусідів та осіб з інвалідністю. Допоможіть їм перейти в укриття. Залишайтеся в укритті до наступного сигналу сирени, яка означає відбій повітряної тривоги! Не виходьте, доки не буде дано команди відбій повітряної тривоги! Стежте за новинами на сайті ЛОДА або ж на телеграм-каналі департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА. Зверніть увагу: другий сигнал сирени в області дозволяє вийти з укриттів Якщо ви не маєте змоги у момент оповіщення прослухати інформацію, то вона завжди може безкоштовно зателефонувати на багатоканальний телефон за номером 0800-600-491.