Кабмін вніс зміни до програми житлових субсидій
За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. Відповідні зміни внесені Кабінетом Міністрів України в Постанову №329.
З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.
Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.
Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.
У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.
На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.
Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.
Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.
Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:
- Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.
- Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості
- Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді субсидію в Україні домогоподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах.
Якщо субсидію на новий рік 2018-2019рр уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.
Ключові слова:
субсидіїНовини за темою
Житлові субсидії на неопалювальний сезон будуть автоматично перепризначені: детальніше
5 травня 2022
Уряд вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій. Зокрема, житлові субсидії на неопалювальний сезон з травня поточного року будуть перепризначені для всіх одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2021/22 років, автоматично. Перепризначення буде здійснюватись на підставі інформації, наявної в органах соціального захисту населення з оновленням даних про доходи осіб від ПФУ та ДПС. Також призначатимуть субсидію і одержувачам, які отримали грошові валютні кошти від благодійних організацій або придбали для оплати лікування чи навчання. Зазначені зміни зміцнить захист права на отримання житлових субсидій та забезпечить їх безперебійне призначення, нарахування та виплату протягом неопалювального сезону 2022 року. Для отримувачів з регіонів, у яких тимчасово не працюють органи соціального захисту, встановлено спеціальний механізм визначення розміру житлових субсидій протягом неопалювального сезону. Їхній розмір визначатиметься на основі розміру субсидії або пільги за січень 2022 року з урахуванням фактичних даних 2021 року про співвідношення середнього розміру субсидій або пільг у січні та квітні, а також у січні та вересні, як найбільш показовому місяці неопалювального сезону. Варто зазначити, що одержувачам з регіонів, де ведуться бойові дії, субсидію буде призначено з початку сезону, незалежно від того, в якому місяці сезону вони звернулись за призначенням. Також зазначеній категорії субсидіантів дозволено не інформувати про обставини, які впливають на призначення та розмір субсидії протягом воєнного стану. Однак є обов’язок поінформувати про такі обставини протягом першого місяця після скасування воєнного стану. До слова, за підсумками опалювального періоду (жовтень 2021 року – квітень 2022 року) у Львівській області житлову субсидію одержували більше ніж 150 тисяч домогосподарств.
Верховна Рада підтримала виплату субсидій для книгарень і видачу сертифікатів на купівлю книжок
26 січня 2022
Книгарні отримуватимуть відшкодування з державного бюджету на оренду приміщень. Також українцям при народженні та отриманні паспорта у 14 років видаватимуть сертифікат на купівлю книг. Це передбачає законопроєкт №6287 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні 25 січня 2022 року. За це рішення проголосували 277 народних депутатів. «Результати програми «єПідтримка» доводять, що попит на книжки серед українців однозначно є. Тому очікуємо на позитивне голосування за законопроект і у другому читанні. Такі зміни створять можливість збільшити кількість книгарень в Україні», - прокоментував рішення парламенту Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Державна субсидія на часткову компенсацію оренди надаватиметься щоквартально, починаючи з першого кварталу 2023 року. Отримати її зможуть книгарні, більш ніж 80 відсотків доходів яких приносить саме реалізація книжок. Заявка на оформлення субсидії буде подаватись до Українського інституту книги. Сертифікат на купівлю книг надаватиметься з 1 січня 2023 року при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні паспорта громадянина України у 14 років. Сума - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, сьогодні понад 700 грн. Сертифікат може бути використаний виключно для придбання книг державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції. Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко закликав громадян не зволікати з оформленням субсидій
27 жовтня 2021
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко закликав громадян не зволікати з оформленням субсидій, адже традиційно на початку опалювального періоду при надходженні перших платіжок підвищується попит і збільшується кількість громадян, які звертаються з питань оформлення субсидії. Віталій Музиченко підкреслив, що, як і прогнозувалося, зберігається тенденція підвищення попиту на оформлення субсидій. Так, за останній тиждень до органів соціального захисту населення звернулося більше, ніж 50 тис. домогосподарств. Ця цифра дорівнює кількості звернень за місяць у неопалювальному сезоні. Заступник Міністра нагадав, що відповідно до діючого порядку призначення субсидій усі громадяни, які звернулися за її призначенням протягом двох місяців після початку опалювального періоду отримають субсидію з жовтня , тобто з початку опалювального періоду. Довідково Для отримання субсидії звернутися можна в один із зручних способів, які домогосподарства вибирають самостійно: - звернутися до представника територіальної громади або ЦНАПу, - звернутися до органу соціального захисту населення, - відправити документи через «Укрпошту», - онлайн на сайті Мінсоцполітики (потрібно мати електронні засоби ідентифікації).
У Міністерстві соцполітики України розповіли як рахуватимуть субсидії у випадку нового локдауну восени
4 серпня 2021
Уряд подовжить дію спеціальних соціальних нормативів при розрахунку субсидій для регіонів, які після 1 жовтня опиняться у «червоній» зоні. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики. Збільшені соціальні норми для розрахунку субсидії на окремі види послуг, які були запроваджені весною минулого року, будуть збережені також в наступному опалювальному сезоні. «Навесні 2020 року, коли країна закрилася на карантин, були збільшені на 50 відсотків нормативи на житлово-комунальні послуги, зокрема, на електроенергію, газ для приготування їжі, підігрів води, адже люди знаходилися вдома, відповідно, витрачали більше цих ресурсів, а їхні доходи при цьому знизились», – зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна. За її словами, попри те, що зараз вся Україна знаходиться у «зеленій зоні», а доходи людей почали зростати, Уряд передбачив продовження дії цього компенсаторного заходу для тих регіонів, які з початком опалювального сезону опиняться у «червоній зоні» у випадку нової хвилі коронавірусу. «Ми добре розуміємо, що епідемія коронавірусу не завершилась, по всьому світу йдуть нові спалахи. І у випадку чергової хвилі мешканці регіонів, які опиняться у «червоній зоні», автоматично отримають підтримку від держави у вигляді збільшення соціальних нормативів при наданні житлових субсидій», – підкреслила Міністр.
Уряд конкретизував зміни в умовах призначення житлових субсидій
19 травня 2021
Сьогодні Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики. Постанова Кабінету Міністрів дозволить призначити субсидію на наступний період для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого звернення. І тільки 15 % домогосподарств необхідно буде оновити документи для її отримання (близько 460 тис. домогосподарств). Рішенням Уряду передбачено: 1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів. 2. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень). 3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина). Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії. Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше). Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія: - надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі); була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання); - була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації). «Програма житлових субсидій – це адресна підтримка громадян, які не мають можливості оплатити комунальні послуги, а не підтримка тих, хто приховує свій майновий і матеріальний стан, і як правило, має тіньові доходи, не сплачуючи податки. Тому всі ці зміни про справедливість, адже фінансування призначених субсидій відбувається за рахунок коштів державного бюджету, тобто добросовісних платників податків», - зазначила на засіданні Уряду Міністр соціальної політики Марина Лазебна. Постановою передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.
Львівщина отримала кошти на виплату соцдопомог, пільг та субсидій
23 квітня 2021
В область надійшли кошти на виплату державних соціальних допомог, а також на виплату пільг та житлових субсидій у грошовій формі. Як повідомляють у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, впродовж цього тижня в область з державного бюджету надійшли кошти для проведення наступних виплат: пільги і житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі - 174,524 млн. грн.; деякі види допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення - 28, 133 млн. грн.; соціальні стипендії студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти - близько 5 млн. грн.; щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг - 3,1 млн. грн.; матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби - 11,345 тис. грн. Загалом для проведення вищезазначених виплат на Львівщину впродовж звітного періоду скеровано близько 210, 718 млн. грн.
На Львівщину надійшли кошти для виплати пільг і субсидій за січень
2 лютого 2021
Вчора на Львівщину надійшло 383 мільйони гривень для виплати пільг і субсидій за січень. Вже найближчим часом ці кошти будуть зараховані на рахунки мешканцям. «В області налічується майже 140 тисяч домогосподарств, які користуються субсидією та понад 31 тисяча пільговиків, що отримують ці виплати в готівковій формі (ще близько 80 тисяч пільговиків продовжують користуватися безготівковою формою, тобто суми їхніх коштів напряму зараховуються постачальникам послуг», - розповів в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктор Степанюк. Він також нагадав, що за оформленням субсидії можна звернутися: особисто до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу а також органу соціального захисту населення у містах обласного значення; дистанційно через веб-сайт Мінсоцполітики; заповнивши заяву і декларацію і відправивши її поштою до органу соціального захисту населення. Всю корисну інформацію про можливість оформлення субсидій та зразки необхідних для заповнення документів можна знайти за посиланням.
Як оформити житлову субсидію онлайн
18 січня 2021
Особи, які раніше не користувалися субсидіями, сьогодні мають можливість подати відповідну заявку онлайн. Зробити це можна на сайті Міністерства соціальної політики. Покрокова інструкція є за посиланням. Подати заявку на оформлення субсидії також можна, звернувшись особисто до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу чи органу соціального захисту населення у містах обласного значення. Або заповнивши заяву і декларацію та відправивши їх поштою до органу соціального захисту населення. «Уряд прагне зробити державні послуги максимально доступними для кожного українця, тож постійно працює над спрощенням цієї процедури. Зокрема було полегшено оформлення субсидії для осіб, які отримують допомогу по частковому безробіттю у зв’язку із запровадженням карантину», - зазначає прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Також із березня 2020 року діє автоматичне перепризначення субсидії на наступні періоди. І на цей опалювальний сезон субсидію в автоматичному режимі було перепризначено для понад 2,7 млн домогосподарств. Крім того, минулого місяця ми ухвалили кілька рішень, які значно розширили коло отримувачів субсидії.
Майже 150 тисяч домогосподарств на Львівщині отримують субсидії
12 січня 2021
У Львівській області житлову субсидію одержують 149 340 домогосподарств – це дані станом на 31 грудня 2020 року. Всього в Україні субсидії отримує понад 3,1 млн домогосподарств, при цьому середній розмір нарахувань їм за місяць становить близько 1633 грн. Розмір обов’язкової частини платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості – що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги. У грудні 2020 року Уряд прийняв кілька рішень щодо спрощення порядку надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема: надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (до того житлова субсидія їм могла призначатися лише за рішенням комісії); при встановленні права осіб на отримання житлової субсидії урахування перевищення граничної величини відбуватиметься не за показниками опалюваної площі житлового приміщення, а його загальної площі, ‒ це дасть змогу автоматизувати процес отримання даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, оскільки в базах даних державних органів влади немає інформації про розміри опалюваної площі приміщень; розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ ,,Ощадбанк” та одержувачами пільг і житлових субсидій шляхом використання месенджерів. Крім того, рішенням Уряду врегульовано питання призначення житлових субсидій в частині спрощення оформлення субсидії для осіб, які отримують допомогу по частковому безробіттю у зв’язку із запровадженням карантину. Також, ще з березня 2020 року у зв’язку із встановленням карантину діє норма щодо автоматичного перепризначення субсидії на наступні періоди без звернення громадян. На період встановленого карантину запроваджено спрощену процедуру оформлення субсидії для громадян, які втратили роботу і зареєструвалися в центрах зайнятості, а розрахунок розміру субсидії до кінця дії карантину здійснюється на збільшені на 50% соціальні норми споживання окремих послуг (газ для приготування їжі та підігріву води, електроенергія, водопостачання). Ті домогосподарства, які раніше не користувались субсидіями, але при зростанні витрат на комуналку їм складно оплачувати ЖКП, можуть звернутися за оформленням субсидії: особисто до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу а також органу соціального захисту населення у містах обласного значення; дистанційно через веб-сайт Мінсоцполітики; заповнивши заяву і декларацію і відправивши її поштою до органу соціального захисту населення. Призначення житлової субсидії та інформування заявника про результати розгляду документів відбувається у термін до 10 днів або до 30 днів у виключних випадках - якщо це потребує складання акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї та прийняття відповідного рішення комісією при місцевих органах влади. Крім цього, майже 1,8 млн сімей в Україні користується пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг і мають знижку від 25 до 100 відсотків залежно від категорії пільговика (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни, чорнобильці, діти війни тощо).
На Львівщині майже 150 тисяч домогосподарств скористалися субсидіями у 2020
4 січня 2021
Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій. Станом на 31 грудня 2020 року у Львівській області житлову субсидію одержують 149 340 домогосподарств. Про це повідомляють у департаменті соціального захисту населення. У 2020 році соціальна підтримка була тісно пов’язана з автоматизацією. Усі призначення соціальних допомог перевели в автоматичний режим, щоб зменшити скупчення людей та черги, автоматизували багато функцій Пенсійного фонду, розширили можливості спілкування з органами Пенсійного фонду в дистанційному режимі, запустили освітні відео, як сплачувати за комунальні послуги он-лайн, купувати продукти та ліки. «Розуміючи, що люди через карантин знаходяться вдома, більше споживають комунальних послуг, ми заборонили припиняти надання житлових субсидій на час карантину, зробили їх автоматичне перепризначення, без додаткових звернень, збільшили соціальні нормативи споживання за комунальними послугами», - коментує Міністр соціальної політики Марина Лазебна. Вона зазначила, що загалом в Україні є 3 мільйони домогосподарств, які отримують субсидії. Крім того, розробили постанову Уряду, яка рекомендує пріоритетно обслуговувати з 10-ї до 12-ї години громадян похилого віку та осіб з інвалідністю в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в організаціях і закладах сфери обслуговування населення. Також запровадили щоденний моніторинг епідемічної ситуації в закладах і установах системи соціального захисту населення, службах у справах дітей, закладах соціального захисту дітей, реабілітаційних центрах.
Житлові субсидії: що змінилось під час карантину
24 листопада 2020
Вже звична для багатьох справа – оформлення субсидій, у час пандемії коронавірусу ускладнюється. Незважаючи на карантин та початок опалювального сезону, подавати заяви на отримання субсидій на оплату комуналки можна. Як це зробити, максимально убезпечивши себе, які з’явилися нововведення та які є винятки з правил при призначенні допомоги, - все роз’яснили у відділі житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА. Кому автоматично перепризначать субсидії? Всім, хто отримував субсидії в минулому опалювальному періоді, на наступний сезон їх продовжать автоматично. Субсидія перераховується громадянам, у яких у порівняні з попереднім періодом, в який вони отримували субсидію, не змінилися обставини, які беруться до уваги при призначенні субсидії. Із новою заявою та декларацією необхідно звернутись лише тим домогосподарствам, у складі яких відбулися зміни (у тому числі й у сімейному стані), а також орендарям, у яких закінчився термін договору оренди. Через що можна втратити субсидію? Субсидію можна втратити, якщо заборгувати оплату комунальних послуг за 3 місяці на суму, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів. Зараз це 340 гривень. У такому разі субсидія втрачається. Доведеться її знову оформлювати після сплати боргу. Також: за поданням підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії; якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, або не повідомив про купівлю товару на суму понад 50 тис. гривень, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії; у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи); за заявою особи яка звернулася за призначенням субсидії. якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру. У разі, коли через несплату громадянином вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, надання допомоги для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії. Які терміни призначення субсидій? Структурний підрозділ з питань соцзахисту протягом 10 календарних днів з дня подання документів приймає рішення про: призначення житлової субсидії; непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від’ємне значення); відмову в призначенні житлової субсидії; подання документів на розгляд комісії. Які документи потрібні для отримання субсидії? Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання): заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі за формою, встановленою Мінсоцполітики; декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики; довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру; копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності); договір наймання (оренди) житла (у разі наявності). Як під час карантину подати документи на оформлення субсидії? Під час карантину вищевказані документи можна надіслати поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням кваліфікованого електронного підпису. Як оформити субсидію онлайн? Щоб оформити субсидію онлайн треба: перейти за посиланням на сайт Мінсоцполітики; зареєструватися за допомогою електронної пошти або електронного підпису чи BankID; заповнити заяву про призначення cубсидії й зазначити банк, через який будете її отримувати; заповнити декларацію про доходи й витрати; перевірити правильність даних і відправити е-документи. Повідомлення щодо надання допомоги та її розмір або відмова мають надійти протягом кількох тижнів. Субсидія призначається до кінця опалювального сезону і автоматично перераховується на наступний термін без додаткових заяв. Детальна інструкція за посиланням. У яких випадках субсидія не нараховується? У разі, якщо: протягом останнього року родина зробила покупку на 50 тисяч гривень (крім лікування та навчання); особа не виплачувала аліменти за 3 місяці; особа перебувала за кордоном більше 2 місяців; особа не працює, не навчається і не перебуває на обліку в Центрі зайнятості; особа володіє автомобілем, якому менше 5 років. опалювальна площа квартири понад 120 кв. м, а житлового будинку – понад 200 кв. м. Норма не застосовується в дитбудинках сімейного типу, для багатодітних сімей (троє і більше дітей); орендодавець не задекларував доходи від здачі майна в оренду; особа, яка протягом 12 місяців перед зверненням по субсидію отримала в спадок або придбала право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб; субсидіанти, яким раніше нарахували більші субсидії, ніж належить, і переплату вони не повернули. Які доходи сім'ї треба вказувати у заяві на субсидію? При визначенні сукупного доходу сім'ї враховують: зарплату всіх працездатних членів сім'ї, стипендію, допомогу з безробіття, грошові перекази з-за кордону, виплати фондів соцстрахування, задекларовані доходи, доходи ФОП. Для жителів сіл враховують також доходи від реалізації молока (30% доходів). Також враховують: житлові субсидії і пільги на оплату ЖКП, придбання палива та скрапленого газу; грошове забезпечення військовослужбовців, за винятком тих, що перебувають у зоні ООС. Слід ретельно задекларувати види та суми доходів, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та Державному реєстрі соціального страхування. Це може бути дохід від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, майно, недекларовані доходи, отримані під час роботи по договору цивільно-правового характеру, або стипендії, які отримують студенти – члени сім’ї одержувача субсидії, інші надходження (у тому числі - закордонні перекази). Які доходи не треба вказувати у заяві на субсидію? До сукупного доходу сім'ї не включають: суму, яка виплачується одноразово при народженні чи усиновленні дитини – 10 320 грн; держдопомогу дітям-сиротам; аліменти; відсотки по депозитах, допомогу від благодійних організацій; адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання і оплату житлокомпослуг; разову виплату при присвоєнні статусу «Мати-героїня» (10 прожиткових мінімумів для працездатних на 1 січня поточного року, зараз 20 270 грн); компенсацію в рамках послуги «муніципальна няня»; соцдопомогу з надбавкою на догляд за дитиною з інвалідністю I групи підгрупи А; щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. оплату праці членів виборчих комісій, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів; допомогу громадських та благодійних організацій; допомогу на поховання; одноразову допомогу, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності; вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, технічних та інших засобів реабілітації, в тому числі грошова компенсація вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації; суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків. До середньомісячного доходу осіб, які беруть або брали безпосередню участь у проведенні АТО/ООС та до середньомісячного доходу членів їх сімей не враховуються: отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні АТО/ООС грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам ЗС, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Нацполіції, УДО, Держспецзв’язку, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань; отримана ними у період та/або після безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження. Як оформити субсидію на орендоване житло? Для орендарів житла (квартирантів) дещо інші, як для власників житла, правила отримання субсидії. Відшкодування витрат на оплату комунальних послуг здійснюється за наявності договору найму (оренди). Субсидія надається до кінця місяця, в якому закінчується термін дії цієї угоди, але не більш ніж на один рік. Автоматичного переоформлення субсидії для квартирантів не передбачено. Тож для подальшого отримання компенсації на сплату ЖКГ орендарю необхідно особисто звернутися до місцевого органу соціального захисту населення. Крім заяви та декларації, необхідно подати ще й договір наймання (оренди) житла. При цьому право на призначення субсидії визначатиметься на засіданні комісії з питань соціального захисту населення райдержадміністрації чи міськвиконкому. Чи втратили право на субсидію люди, які залишилися без роботи в умовах карантину? Із запровадженням обмежувально-карантинних заходів особи, яких звільнили з роботи під час карантину і які перебувають на обліку у службі зайнятості, мають право на отримання субсидії. Проте це стосується не усіх, хто втратив роботу, а лише звільнених відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України («у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці…»). При цьому для розрахунку субсидії береться лише розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати. Довідково Надання субсидії з оплати житлово-комунальних послуг регулюється Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 848. Марта Кудляк
Мінсоцполітики нагадує пільговикам вчасно повідомляти про зміну постачальника газу
7 вересня 2020
У зв’язку з відкриттям ринку природного газу для споживачів і можливістю обирати постачальника газу самостійно, Міністерство соціальної політики порадило пільговикам вчасно повідомляти про такі зміни для правильного розрахунку житлових субсидій. Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики. з 1 серпня цього року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість самостійно обирати постачальника газу. Для розрахунку розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, щомісяця органи соціального захисту населення отримують від виконавців послуг відомості про забезпеченість громадян послугами та про розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги, у тому числі постачання та розподіл природного газу. Зазначені відомості отримуються органами соціального захисту населення на підставі отриманої від пільговиків та отримувачів житлових субсидій інформації про набір отримуваних ними житлово-комунальних послуг, а також про дані підприємств – надавачів цих послуг (назва, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку тощо). Своєчасне надання громадянами інформації органам соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. З огляду на зазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, звертаємося з проханням до пільговиків та отримувачів житлових субсидій в найкоротші терміни повідомляти органи соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг, зокрема постачальника природного газу для побутових потреб. Варто зазначити, що станом на 03.09.2020 у Львівській області житлову субсидію одержують 74 232 домогосподарств. До кінця поточного року кількість одержувачів орієнтовно зросте до 200 тис. Марта Кудляк