Чотири нові автобуси передали для діток з особливими освітніми потребами області

20 грудня 2019р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 20 грудня, відбулося вручення чотирьох шкільних автобусів зі спеціальним обладнанням.

Ключі від транспортних засобів для потреб інклюзивно-ресурсних центрів Пустомитівського  та Сокальського районів Львівської області, а також міста Львова урочисто вручив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації  Іван Собко.

«Сьогодні ми передали автобуси на баланс ще 4 освітнім закладам. Департамент освіти на науки Львівської обласної державної адміністрації провів торги. Відтак, за підсумками – вартість одного автобуса склала 2 млн 37 тис гривень. Ми констатуємо, що маємо приділяти сьогодні набагато більше уваги дітям, зокрема тим, які мають особливі освітні потреби. Такі автобуси дозволять залучати їх до ширших можливостей і набувати нових навиків, вмінь», - зазначив Іван Собко.

Автобуси придбали  за кошти державного бюджету у співфінансуванні  з місцевим бюджетом. З місцевих бюджетів Сокальської та Пустомитівської районних рад виділено по 210 тис грн,  з бюджету м. Львова – 1 млн 26 тис грн.

Шкільний автобус зі спеціальним обладнанням підвозитиме дітей з обмеженою здатністю до пересування та дітей з особливими освітніми потребами  при організації заходів, спрямованих на соціалізацію та формування гармонійного світогляду кожної дитини. 

Цей транспорт використовуватиметься  для обслуговування інклюзивно-ресурсного центру, при виконанні основних завдань ІРЦ, а саме:

  • здійснення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини за місцем проживання дитини;
  • сприяння надання методичної та консультативної допомоги учасникам команд психолого-педагогічного супроводу в закладах  дошкільної і загальної середньої освіти;
  • надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами.

«Львівщина цьогоріч на освіту отримала 340 млн гривень субвенцій з бюджетів різних рівнів: державного, обласного та місцевого. Це величезні кошти, які були втілені та реалізовані в освітньому просторі та середовищі. Цього року, як ніколи, ми покращили стан освітнього середовища наших закладів освіти області. Це один із прикладів ефективного використання державної субвенції. Ми сьогодні завершуємо придбання транспортних засобів для інклюзивно-ресурсних центрів», - додав т.в.о. директора департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Ігор Гайдук.  

Довідково:

У Пустомитівському районі проживає 918 дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі 473 дітей з інвалідністю.  У 2019-2020 н.р. у закладах освіти району навчається  28 дітей з особливими освітніми потребами у класах та групах інклюзивного навчання, зокрема: 22 дитини шкільного віку та 6 дітей  дошкільного віку. У Годовицькій ЗОШ І –ІІІ ст. та Сокільницькій ЗОШ І-ІІІ ст. навчаються  2  дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. 

У  Сокальському районі в 16 закладах  освіти  організоване інклюзивне навчання,  на якому навчається  30 учнів з особливими освітніми потребами.

Упродовж 2019 року спеціалістами КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Сокальської районної ради Львівської області проведено комплексну  психолого-педагогічну  оцінку  розвитку понад 100 дітей.  Окрім того, корекційно - розвиткові   послуги отримує 116 дітей   з особливими освітніми потребами  віком від 2 до 18 років. У  районі  є віддалені села, з яких  батьки  не завжди мають можливість привезти  своїх  дітей   для   проведення комплексної  психолого-педагогічної  оцінки  або на корекційно-розвиткові  заняття.  Тому,  спеціалізований автобус   вирішить багато питань щодо підвезення учнів з особливими освітніми потребами   для отримання вчасної  корекційної  допомоги.                                                                                           

Також зазначаємо, що у м. Львів автобуси будуть забезпечувати підвезення учнів СЗШ № 82 м. Львова, оскільки станом на сьогодні в навчальному закладі 38 дітей з особливими освітніми потребами, з яких 16 з обмеженою можливістю до пересування, а інший автобус забезпечуватиме підвезення дітей за потребою з різних шкіл м. Львова, здійснюватиме підвезення фахівців інклюзивно-ресурсних центрів для вивчення дітей з особливими освітніми потребами, забезпечуватиме проведення екскурсій.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook