В Яворівському національному природному парку відзначили річницю створення
В еколого-просвітницькому центрі Яворівського національного парку відбулися урочисті збори працівників парку з нагоди відзначення 22-ї річниці з Дня створення НПП та Дня працівника природно-заповідної справи.
Директор департаменту екології Руслан Гречаник та його заступник Микола Маланич привітали присутніх зі святом.
Під час відвідин Яворівського НПП директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник вручив грамоти та подяку департаменту за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю Андрушевському Миколі Івановичу і Антоненко Марії Зіновіївні, а також колективу Яворівського національного природного парку за збереження природних скарбів та історико-культурних пам'яток, здобутки у науковій та природоохоронній сферах, підвищення рівня екологічної свідомості мешканців області, створення умов для відпочинку в гармонії з природою, пошанівок традицій та відтворення народних промислів, якими так славиться Розточчя, поширення екологічних знань та створення позитивного іміджу Львівщини.
В межах візиту також оглянули будівництво еколого-просвітницького візит-центру, яке відбувається в рамках реалізації проєкту «Рове-Лове разом попри кордони» в рамках Програми ТСК Польща-Білорусь-Україна ЄІС 2014-2020. Проєкт фінансується Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 в межах Європейського інструменту сусідства.
Новини за темою
З нагоди професійного свята Максим Козицький відзначив працівників соціальної сфери області
5 листопада 2021
У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Цьогоріч свято припало на сьомий день місяця. З нагоди професійного свята голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький відзначив нагородами фахівців, які працюють з вразливими категоріями населення. «Щиро дякую людям, які щодня віддають своє тепло і турботу найвразливішим категоріям осіб. Знаю, що в цю професію йдуть і залишаються в ній працювати ті, хто вкладає серце у свою роботу, хто самовіддано допомагає людям. Хай Бог заплатить Вам сторицею! Бажаю міцного здоров’я та гідного поцінування й пошани до Вашої щоденної праці!», - з вітальними словами звернувся очільник області. Отож, згідно з Указом Президента України, за значний особистий внесок у державне будівництво, соціальний-економічний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну працю почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери України присвоїли Людмилі Войтович, директорці Червоноградського міського територіального центру соціального обслуговування. Водночас Максим Козицький оголосив подяки працівникам соціальної сфери від Міністерства соціальної політики України. За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики з питань соціального захисту осіб з інвалідністю відзначили: Григорія Дунаса – директора Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина»; Тетяну Медвідь – начальницю управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення ЛОДА; Мирославу Кадикало – начальницю відділу соціальної політики Рудківської міської ради; Уляну Дорош – начальницю управління з питань сімейної політики та співпраці з громадськими середовищами департаменту соціального захисту ЛОДА. Довідково: професійне свято працівників соціальної сфери в Україні почали відзначати на офіційному рівні з 1999 року, відповідно до ухваленого рішення Президента. Свято має на меті підтримати ініціативи працівників системи органів праці та соціальної політики. Ілона Орнат
У Трускавці представникам галузі гостинності вручили нагороди
28 вересня 2021
До Всесвітнього дня туризму відбулось урочисте засідання Клубу готельєрів і рестораторів Трускавця у одній з ресторацій. Захід відвідали представники обласної та місцевої влади. Заступник начальника управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації Тарас Лозинський привітав учасників зі святом та подякував місцевим закладам гостинності за співпрацю. Зокрема за допомогу в організації промотурів. «Туризм у Трускавці має давню історію, що пов’язана зі здоровим відпочинком. Продовжуємо її розвивати у тому ж напрямку. До кінця грудня плануємо завершити проєкт «ВелоБескиди», який додасть ще більше активностей для туристів курортного міста. Окрім доріжок для велосипедів та скандинавської ходьби, встановлять 15 метрову оглядову вежу на горі Цюхів Верх. Слід зазначити, що у Трускавці також добре розвивається культурний туризм: з’явилися театралізовані екскурсії, запланована реконструкція музею Біласа», - зазначив Тарас Лозинський. Також заступник начальника управління туризму та курортів ЛОДА вручив подяки голови Львівської облдержадміністрації: Валієву Валєху, директору ресторану азербайджанської кухні «Султан»; Печериці Андрію, співвласникуготельно-відпочинкового комплексу «ТАОР Карпати». Поліжак Ользі, власниці готельно-ресторанного комплексу «Рандеву». В межах заходу проанонсували також проведення 3-го Східноєвропейського Форуму гостинності і курортології та була представлена картина «Кришталевий Лотос» заслуженої художниці України Наталі Поліщук. Як наголошують в управлінні туризму та курортів, для курортних міст туристична галузь є дуже важлива. Адже від туриста, який їде до них відпочивати, залежить наповнення бюджету місцевої громади та кожного мешканця зокрема.
Яворівський національний парк запрошує на еколого-пізнавальний маршрут Головним Європейським вододілом
26 серпня 2021
Гостей та жителів Львівщини запрошують пройти еколого-пізнавальним маршрутом Головного Європейського вододілу у Яворівському національному парку, де можна побачити: мальовничий «хребет», де річки регіону Розточчя розпочинають свій шлях та несуть свої води в басейни Чорного і Балтійського морів; поселення притаманні цьому регіону за схемою: двір – дворище – урочище – присілок – село – громада, яка походить від давньоруської дворищевої системи сільських поселень; урочище Мочари в межах, якого знаходиться відпочинковий осередок «Оселя Розточчя», де на пагорбах випасаються коні, нащадки диких коней тарпанів. Територія Розташована на стику трьох флористичних областей – Карпат, Полісся та Поділля. Також тут діє проєкт «В гостях у пасічника», де можна почастуватися продуктами бджільництва. Яворівський національний природній парк – створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних лісостепових ландшафтів та інших природних комплексів в районі Головного європейського вододілу. Детальніше про унікальні природні надбання, про анонси та події в межах Яворівського національного парку можна знайти на сторінці у парку у Фейсбуці (https://www.facebook.com/yavorivskiynpp) . Нагадаємо, у парку зараз реалізують міжнародний проєкт «Ровелове Розточчя», в межах якого триває будівництво та облаштування еколого-просвітницького візит-центру, а також ознакування міжнародного велосипедного шляху R-60, що веде до кордону з Польщею на митних перетинах Рава-Руська та Гребенне. Загальна протяжність шляху 160 км по території Львівської області і 187 км по території польського прикордоння. Візит-центр створюють з метою проведення еколого-просвітницьких акцій та збільшення туристичних потоків на Яворівщину. Він складатиметься з двох частин: хостел для велотуристів; конференц-зал для проведення різноманітних заходів та зустрічей на природоохоронну тематику.
Фотохудожників Львівщини відзначили з нагоди Дня фотографії
21 серпня 2021
20 серпня у фотогалереї Василя Пилип’юка відкрили фотовиставку робіт українських фотохудожників "Україна – країна мрій", присвячену 30-річчю від дня проголошення Незалежності України. З 500 світлин, які подали для участі до виставки, відібрали 100 найкращих авторства 47 фотографів зі всієї України та з-за кордону. Цікаво, що учасниками фотовиставки стали не лише професійні фотохудожники, а й фотографи-аматори. Виставку приурочили до Всесвітнього дня фотографії та ювілею Незалежності України. З професійним святом фотографів Львівщини привітала директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк. За високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток фотомистецтва, з нагоди Всесвітнього дня фотографії та 30-річчя незалежності України Ірина Гаврилюк оголосила фотографам подяки голови Львівської обласної державної адміністрації та вручила почесні грамоти департаменту. Оглянути фотороботи виставки у фотогалереї Василя Пилип’юка можна буде ще протягом трьох тижнів. Організатор виставки – Львівська організація Національної спілки фотохудожників України за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.
За медалі національних та міжнародних змагань атлети отримали майже мільйон гривень від Львівської ОДА
22 липня 2021
Чемпіонам та призерам змагань міжнародного та державного рівня з олімпійських видів спорту та їх тренерам за підсумками другого кварталу 2021 року Львівська ОДА виплатить грошові винагороди на суму 936 тисяч гривень. Сертифікати на отримання найбільших премій спортсменам Львівщини сьогодні вручив голова обласної державної адміністрації Максим Козицький. Такі премії у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту атлети Львівщини отримують щоквартально. За підсумками квітня-червня грошові винагороди призначени 103 спортсменам та 64 тренерам. Грошову винагороду у такій же сумі від Львівської ОДА отримав і чемпіон Європи з карате Станіслав Горуна. Серед тих, хто отримав найбільші нагороди цього кварталу, чемпіонка Європи з вільної боротьби Оксана Чудик. Її премія - 30 тисяч гривень. Таку ж грошову винагороду отримав чемпіон Європи з карате Станіслав Горуна. 25 тисяч гривень отримав Віталій Верегелес - веслувальник, що став бронзовим призером Кубку світу та чемпіонату Європи. 15 тисяч гривень отримала чемпіонка Європи зі стрільби кульової Юлія Коростильова. «Такі винагороди, звичайно, є лише необхідним мінімумом, коли ми говоримо про спорт високих досягнень. Це люди, які своєю працею, своїми перемогами, прославляють Львівщину на рівні держави, а державу на рівні світі. Перемоги ніколи не бувають легкими, це результат тривалої роботи, який має бути належно оцінений», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, сьогодні голова Львівської ОДА відзначив також з нагоди професійного свята тренерів Львівщини, чиї вихованці впродовж другого кварталу 2021 року показали надзвичайно високі результати на національних та міжнародних змаганнях.
Пластунів Львівщини відзначили подяками з нагоди 109-ї річниці першої пластунської Присяги
13 квітня 2021
Сьогодні під час сесії Львівської обласної ради нагородили пластунів – з нагоди 109-ї річниці першої пластунської Присяги. Подяки голови Львівської обласної держадміністрація за особистий внесок у розвиток пластового руху на Львівщині та активну громадянську позицію оголосили пластункам-сеньйоракам - Тетяні Левченко, Ірині Станіцькій, Оксані Кобрин, Оксані Зубрицькій, старшому пластуну Петру Віняру, старшим пластункам Ксенії Рондяк, Марії Білинській. “Ви спонукаєте та надихаєте нашу молодь до якісних змін в нашій області та країні! Сьогодні на сесії маємо розглянути питання про створення на Львівщині комунальної установи «Львівський обласний Пластовий центр». Прошу депутатів підтримати цю ініціативу. Пластовий центр проводитиме навчальні семінари, вишколи, тренінги, виїзні презентації, зустрічі, заходи для дітей, учнівської та студентської молоді Львівщини”, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, цього року рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили Програму підтримки розвитку Пласту у Львівській області на 2021-2025 роки. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Мета програми - забезпечити доступність Пласту для кожної дитини Львівщини. Тут і залучення та підготовка пластових виховників, сприяння розгортанню пластової інфраструктури для реалізації пластовими виховниками освітньої програми відповідно до пластового методу. Зазначимо, що пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та трьох головних обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також робити добрі діла.
Максим Козицький вручив нагороду «Заслужений вчитель України» Миколі Петруніву
24 серпня 2020
Львівщина святкує 29-у річницю проголошення Незалежності України. У храмах Львова та всієї області відбулись святкові літургії та молитви за Україну. На площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку організували телеміст із різними містами країни, в тому числі зі столицею. Участь в онлайн-святкуванні взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Під час події Указом Президента звання «Заслужений вчитель України» присвоїли учителеві Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка Миколі Петруніву. Нагороду вручив Максим Козицький за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, активну громадсько-політичну діяльність, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю.
Яворівський національний природний парк відзначає річницю створення
6 липня 2020
Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації вітає Яворівський національний природний парк з 22-ю річницею від дня заснування, адже, саме 04.07.1998 Президентом України підписано Указ № 744/98 «Про створення Яворівського національного природного парку». Яворівський національний природний парк створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних лісостепових ландшафтів та інших природних комплексів головного європейського вододілу, які мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення "Бажаємо всім працівникам Яворівського Національного природного парку творчої енергії, нових досягнень, сил та наснаги на шляху збереження та примноження природи – неоціненного багатства нашого краю, зичимо міцного здоров’я, добра і благополуччя", - зазанчив заступник директора депратаменту Максим Василишин. Природоохоронна установа має позитивні результати в роботі щодо розбудови екологічної мережі Розточанського краю, відтак, в межах парку реалізується міжнародний проєкт «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони», в рамках Програми ТСК Польща-Білорусь-Україна ЄІС 2014-2020. Загальною метою проєкту є популяризація та збереження природної спадщини завдяки діяльності, спрямованої на розвиток туристичної інфраструктури, створення туристичних продуктів, що сприяє зміцненню партнерських зв’язків, поліпшенню іміджу та привабливості польського і українського Розточчя. Проєкт спільно реалізовують 6 партнерів з Львівщини та Люблінського воєводства, а саме: гміна Zamość, Асоціація Єврорегіон «Карпати – Україна», Маршалківське управління Люблінського воєводства, департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Яворівський національний природний парк та Розточанський природний парк. Також у рамках проєкту, на території Яворівського НПП ведеться будівництво еколого-просвітницького центру, який сприятиме формуванню позитивного ставлення до природи, місцем зустрічей представників з польської та української прикордонних територій, налагодження співробітництва у прикордонній зоні, організації екологічних фестивалів, турів, спортивних змагань, пленерів тощо. Довідка: Яворівський національний природний парк (НПП) створений 4 липня 1998 року на базі Старицького та Магерівського військових лісгоспів, де проводилася традиційна лісогосподарська діяльність. Яворівський НПП розташований в північно-західній частині Львівської області на території Яворівського району, селищної ради Івано-Франкове і Лозинської сільської ради. Площа парку складає 7108 га, у тому числі 2915 га надані у постійне користування. До складу Яворівського НПП входять землі інших користувачів без вилучення у них земель, а саме: Магерівське лісництво Магерівського військового лісгоспу площею 917,0 га і Майданське лісництво Старицького військового лісгоспу площею 3276,0 га, усього – 4193,0 га.
Президент присвоїв почесні нагороди видатним діячам Львівщини
28 Червня 2020
З нагоди Дня Конституції України Президент Володимир Зеленський Указом №254/2020 присвоїв почесні звання та нагороди видатним українцям. Серед них – мешканці Львівщини. Відтак, за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю: Орденом князя Ярослава Мудрого ІII ступеня нагороджено Юрія Бобала - ректора Національного університету "Львівська політехніка". Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня нагороджено Ярослава Біласа - голову правління громадської організації "Спілка учасників бойових дій в АТО, ООС, добровольців та волонтерів "Побратими об’єднані", м.Львів. Присвоєно почесні звання: "НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ: Ользі Гапі - артистці, провідному майстрові сцени Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва, м.Львів; Марії Процев’ят - доцентові кафедри Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка. «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»: Наталії Половинці – актрисі, співачці, м. Львів. «ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»: Івану Ясіновському – директорові державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахисник». "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»: Андрію КОТЕЛЬНИКУ - президентові благодійного фонду "А.Котельника" та Академії боксу, м.Львів; Андрію Надопті - старшому тренерові комунального закладу Львівської обласної ради "Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву № 2 з дзюдо та боксу"; Володимиру Ткаченку - старшому тренерові-викладачу відділення дитячо-юнацької спортивної школи № 7 м.Львова; Івану Хомяку - старшому тренерові-викладачу відділення дитячо-юнацької спортивної школи № 2 м.Червонограда, Львівська область. "ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»: Борису Дроботюку - художникові, м.Львів; Наталії Поліщук - художникові, Львівська область.
Майже пів сотні спортсменів Львівщини отримають грошові винагороди
28 травня 2020
Найкращих спортсменів Львівської області з олімпійських видів спорту, які впродовж І кварталу 2020 року вибороли призові місця на офіційних змаганнях національного та міжнародного рівнів, відзначать грошовими винагородами. Як повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА, винагороду отримають 48 спортсменів Львівщини на суму 157 500 гривень. “Тішить, що хоч змагальний процес цьогоріч тривав поки тільки два місяці, ми маємо багато яскравих перемог на європейських та світових першостях. Звичайно, цей елемент матеріальної сатисфакції є своєрідною мотивацією для спортсменів, підтримкою, яка сьогодні особливо потрібна. Сподіваємось, що спортивна галузь зовсім скоро зможе повернутись до звичного ритму життя, мешканці Львівщини знову зможуть вболівати за наших спортсменів, а ті здобуватимуть ще більше перемог”, - зазначив начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Найбільшу винагороду цього разу отримає Гліб Кігітов, який здобув золото на чемпіонаті Європи зі стрільби кульової серед юніорів. Також високі нагороди отримають чемпіонка України зі стрільби кульової Ольга Болонна, переможець Зимового чемпіонату України з легкоатлетичних метань серед дорослих, молоді, юніорів, юнаків Дмитро Шеремет, чемпіони України з велоспорту серед дорослих Андрій Ганзін, Микита Яковлев, Валерій Романенко, Олександр Кривич, Мар’ян Канака та Анна Луцик, а також чемпіонка України з настільного тенісу серед дорослих Соломія Братейко. Крім того, відзначать 92 тренерів, які готували спортсменів. Всього грошових винагород буде виплачено на суму 304 000 гривень. Нагадаємо, що нагородження кращих спортсменів здійснюється відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 18 квітня 2017 року № 299/0/5-17 «Про призначення та виплату грошових винагород спортсменам Львівської області з олімпійських видів спорту».
У День Соборності Василь Лозинський вручив Державні нагороди освітянам, медикам та аграріям
22 січня 2020
Сьогодні, 22 січня, у межах святкування Дня Соборності України відбулось вручення Державних нагород. «За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю», - йдеться в Указі Президента України Володимира Зеленського. Відтак, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації нагородив орденом «За заслуги» ІІІ ступеня вчителя фізики та астрономії Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка Теличина Ігоря Михайловича. Окрім того, Президент України присвоїв звання: «Заслужений діяч мистецтв України» директорові-художньому керівникові комунального закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» КАЦАЛУ Дмитру Миколайовичу. «Заслужений вчитель України» учительці Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка КОЗЛОВСЬКІЙ Лілії Мирославівні. «Заслужений працівник освіти України» деканові факультету Львівського державного університету фізичної культури ХОЛЯВЦІ Володимиру Зеновійовичу. «Заслужений працівник освіти України» деканові факультету вищого навчального комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського» ДУБ Наталії Євстахіївні. «Заслужений лікар України» лікареві відділення консультативної поліклініки комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ» КУРИЛЯК Ользі Борисівні. «Заслужений працівник сільського господарства України» заступникові директора сільськогосподарського товариства «Літинське» КОВАЛЮ Петру Петровичу, голові фермерського господарства «Пургін» ПУРГІНУ Валерію Олексійовичу.
Відразу п'ять нагород міжнародного архітектурного конкурсу - для Львівщини
16 грудня 2019
Усі п’ять архітектурних об’єктів, які Львівщина подала на XIX міжнародний конкурс “Дім 2019-Кришталева цегла”, отримали нагороди. Нагородження переможців відбулося у п’ятницю, 13 грудня, в Любліні (Республіка Польща). Участь у ній взяли заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод, директор Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Степан Скрип та його заступниця, архітекторка Оксана Ткачук. За найкращу будівельну інвестицію по обидва боки східного кордону Євросоюзу нагороди отримали: 1) Церква святого Юра з дзвіницею у Дрогобичі (вул. Солоний Ставок, 25, м. Дрогобич Львівська обл.); 2) Багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом (вул. Личаківська, 79 м. Львів); 3) Бізнес Центр “Futura Hub” (вул. Кульпарківська, 200 – А, м.Львів); 4) Оздоровчо-розважальний комплекс (вул. Незалежності України, 64, смт Брюховичі, Львівська обл.); 5) Промислово-складська будівля (вул.Дорожна,62, с.Пасіки-Зубрицькі Пустомитівський р-н, Львівська обл.). “Конкурс відбувся вже 19-ий рік. Від імені облдержадміністрації, Львівщини та України я отримав “Кришталеву цеглу” за реставрацію дерев’яної церкви Святого Юра 15-16 століть у Дрогобичі. 2013 року вона занесена до переліку пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Збереження культурної, а зокрема архітектурної спадщини, є одним із пріоритетів для голови Львівської обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського. І я певен, ця місія має бути одна з найважливіших для всіх нас, на всіх рівнях: від міністерства та обласної ради - аж до контректої громади”, - зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод. Окрім того, заступник голови облдержадміністрації запросивши всіх охочих до Дрогобича - самим подивитися на відреставрований старовинний храм. Делегація Львівщини нагороди додому везе щороку. “Торік перемогу в конкурсі “Кришталева цегла” здобули 4 архітектурні об’єкти, але цей рік є особливим для нас. Адже уперше за 19 років існування конкурсу нагороду найвищого, першого ступеню, за реставрацію церкви святого Юра з дзвіницею у Дрогобичі отримав департамент архітектури та розвитку містобулування Львівської облдержадміністрації. І ми й надалі робитемемо все від нас залежне, щоб сприяти збереженню архітектурних пам'яток Львівщини”, - зазначає заступниця директора департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Оксана Ткачук. Організатором XIX Міжнародного Конкурсу “Кришталева Цегла” є Люблінська організація Польського товариства мешканців. Довідково: Міжнародна і міжрегіональна формула конкурсу відображає ідеї Європейського співтовариства, ґрунтується на взаємообміні знаннями та досвідом, і не тільки у сфері архітектури, будівництва, міського планування, але й захисту довкілля і культурної спадщини. Об’єкти архітектури східного прикордоння ЄС тут оцінюють не тільки з точки зору практичності та оригінальності архітектурних рішень, якості виконання, але й за їхній позитивний вплив на навколишнє середовище, розвиток і підтримку соціальних, культурних і національних цінностей. Відповідно, нагороди отримують всі основні партнери процесу будівництва - інвестор, проектант і генеральний підрядник.