Фільм львівських режисерів "Молитва до Митрополита" відібраний для показу на міжнародному кінофестивалі в Канаді

16 квітня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Фільм львівських режисерів Сашка та Дарини Балабаїв "Молитва до Митрополита" (2018) був відібраний для показу на міжнародному кінофестивалі «Ascendance International film festival». Фестиваль відбудеться в травні цього року в м. Пікерінг (Канада).                                                 

Фільм "Молитва до Митрополита" розповідає про українських митців, які своїми роботами долучилися до придбання нової гонти для Свято - Іванівської лаври,  що розташована на пагорбах львівського скансену — Львівського музею архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького. До речі, 2021 рік для Музею є ювілейним, виповнюється 50 років від заснування музею.

Як і в часи Митрополита Андрея Шептицького, художники, скульптори, музиканти та інші творчі люди об’єдналися задля великої справи – збереження культурної спадщини України. Це символічне відродження культури меценатства та привернення уваги до унікальних пам’яток Львівщини, яке вдалося зафільмувати кінорежисерам Сашку та Дарині. 

Робота над фільмом тривала майже рік, був зібраний унікальний матеріал. Інтерв’ю з митцями та їх мудрі думки, висловлені в процесі роботи над картинами, розповідь про їх творчість та життя, історія їх мистецького шляху – все це передає неповторну атмосферу та духовну складову героїв  фільму. Митці, які брали участь у фільмі - Тарас Лозинський, Петро Сметана, Любов Сорока, Михайло Яськович, Ігор Чуба та Андрій Чуба, Олександр Гончарук, Андріян Леськів та інші. Зйомки фільму, монтаж і пост продакшн фільму режисери робили безкоштовно, переклад англійською здійснили залучені волонтери.

«Ми дуже хотіли зберегти цей фільм для нащадків та популяризувати в усьому світі неймовірну працю львівських митців, унікальні архітектурні пам’ятки та високу культуру меценатів Львівщини. Для нас цей фільм є дійсно молитвою до Митрополита та осмисленням його величі і значення для українського народу», - поділилися режисери.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook