Попередження про грози: як поводити себе в час негоди в рекомендаціях рятувальників Львівщини
За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології України 1 липня на території Львівської області очікують грози. Вранці та вдень місцями: значні дощі, пориви та шквали 15 – 20 м/с, град.
Головне управління ДСНС України у Львівській області звертається до населення із застереженням бути уважними і обережними під час погіршення погодних умов.
Та нагадує правила поведінки під час грози:
• Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу, якомога далі тримайтеся від електроприладів.
• Якщо негода застала вас на вулиці у населеному пункті, намагайтесь не ходити попід карнизами будинків, а також тримайтеся подалі від розлогих дерев, рекламних щитів та ліній електропередач. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.
• Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева.
• Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись від поривів вітру.
• Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику.
• Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні й бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.
• Якщо вас застала гроза на велосипеді або мотоциклі, припиніть рух і перечекайте грозу на відстані приблизно 30 м від них;
• Якщо гроза застала вас в автомобілі, не потрібно його покидати, необхідно закрити вікна і опустити автомобільну антену.
• Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.
«Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку «101»»,- наголошують рятувальники.
Новини за темою
Увага! Надзвичайники попереджують про пориви вітру на Львівщині
7 квітня 2022
За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології України на території Львівської області та міста Львова, завтра, 8 квітня, очікують пориви західного вітру 15-20 м/с. Головне управління ДСНС України у Львівській області закликає громадян дотримуватися правил безпеки та проявляти пильність та обережність, перебуваючи на вулиці. Намагайтеся не ходити під розлогими деревами, а також тримайтеся якомога далі від рекламних щитів, ліній електропередач та дахів будинків. Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку «101».
Припиніть спопеляти Львівщину: за добу рятувальники погасили 87 пожеж сухостою (фото)
25 березня 2022
Від ворожих бомб палає українська земля, а мешканці Львівщини допомагають нищити навкруги все живе. Рятувальники Львівщини за добу здійснили 87 виїздів на ліквідацію пожеж сухостою. Загальна площа згарища складає понад 31 гектар. Крім цього, учора на території Львівської області оштрафували 36 господарів, які спалювали сухостій на своїх присадибних ділянках, у полях, біля хат. На спійманих порушників-паліїв були складені адміністративні протоколи. Важливо: В умовах війни відповідальність за спалення сухостою може прирівнюватись до диверсійної діяльності. Хочемо нагадати, що спалювання сухої рослинності та сміття карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 до 6 120; для посадових осіб 15 300 до 21 420. «Нелюди, припиніть спопеляти Львівщину пожежами сухої трави! У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити Україну, свою землю спалюючи суху траву – це ЗЛОЧИН!», - звертаються до жителів області у ДСНС. Просимо, не допускайте подібні загоряння та пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті.
На території Львівської області очікуються несприятливі погодні умови: як діяти під час грози
2 серпня 2021
Сьогодні, 2 серпня, на території Львівської області пройдуть дощі, грози, місцями пориви вітру. За інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА, під час наближення грози краще утриматися від поїздок в ліс, поле чи водоймища. Блискавка небезпечна тоді, коли за спалахом одразу ж лунає гуркіт грому, тобто грозова хмара знаходиться над людиною, тому небезпека удару блискавки найімовірніший. Ваші дії перед та під час грози повинні бути наступними: Не виходити з будинку, закрити вікна, двері й димарі. Поклопотатися, щоб у приміщенні не було протягу, який може привернути блискавку. Якомога далі триматися від електропроводки, антен, вікон, дверей; не топити піч, оскільки дим, що виходить з труби, має високу електропровідність; радіо і телевізори відключити від мережі, не користуватися електроприладами і телефоном (особливо важливо для сільської місцевості); для укриття віддайте перевагу житловому будинку або іншій споруді, захищеній блискавковідводом; якщо маєте при собі мобільний телефон, не забудьте негайно вимкнути; не знаходитися на підвищеннях і відкритих незахищених місцях, поблизу металевих або сітчастих огорож, заземлення блискавковідводу; на відкритому просторі краще присісти в суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не можна лягати на землю, бо тим самим збільшується площа ураження розрядом; якщо гроза застала вас в лісі, необхідно сховатися на ділянці з низькорослими деревами. Не можна ховатися під високими деревами, особливо соснами, дубами тополями, краще знаходитися на відстані 30 метрів від окремого високого дерева. Зверніть увагу — чи немає поряд дерев, раніше уражених грозою, розщеплених. У такому разі краще триматися подалі від цього місця; вірогідність попадання блискавки в конкретне дерево прямо пропорційна його висоті; під час грози не можна знаходитися на воді і у води — купатися, ловити рибу, необхідно подалі відійти від берега; під час грози не займайтеся спортом на відкритому повітрі, не бігайте, оскільки вважається, що піт і швидкий рух “притягує” блискавку; якщо ви застигнуті грозою на велосипеді або мотоциклі, припиніть рух і перечекайте грозу на відстані приблизно 30 м від них; якщо гроза застала вас в автомобілі, не потрібно його покидати, необхідно закрити вікна й опустити автомобільну антену, рухатися під час грози на автомобілі не рекомендується; якщо біля вас виникне кулеподібна блискавка, по можливості зберігайте спокій і не рухайтеся, не потрібно наближатися до неї, торкатися її чим-небудь, оскільки може відбутися вибух, не слід тікати від неї. Будьте обережними та збережіть своє життя!
Рятувальники області отримали нові автомобілі першої допомоги
4 березня 2021
Сьогодні, 4 березня, Головне управління ДСНС України у Львівській області отримало три автомобілі першої допомоги. Це універсальний спецтранспорт для порятунку людей під час ДТП, гасіння невеликих пожеж та інших небезпечних подіях. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Однією з цілей, яка прописана у Стратегії розвитку Львівщини до 2027 року є «якісне життя». Все, на що витрачаються кошти – не є самоціллю. В центрі будь-якої його дії чи рішення завжди є людина. І ця його дія має бути спрямована на покращення життя людей регіону. І якісне життя кожного жителя Львівщини і є тією ціллю. Тому сьогодні мені дуже приємно бути на врученні цих трьох автомобілів першої допомоги. Вони є тим засобом, який допоможе рятувати людей під час ДТП, гасіння невеликих пожеж та інших небезпечних подіях», - зазначив очільник області та висловив дяку партнерам з Європейського Союзу за фінансування проєкту в межах якого придбані авто. «Такими речами вони справді підтримують наш регіон та допомагають змінити якість життя наших жителів на краще. Ці машини є дуже необхідними для нашого гірського регіону, але сподіваюсь, що задіяні вони будуть у майбутньому якнайменше», - додав Максим Козицький. Три автомобілі першої допомоги АПД-2 Peugeot Boxer, загальною вартістю понад 9 мільйонів гривень, придбали в рамках проєкту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні», який реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» у партнерстві з регіональними управліннями ДСНС України у Львівській, Івано-Франківській і Закарпатській за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь - Україна 2014-2020. Автомобілі обладнані пожежною драбиною, цистерною для води на 500 літрів та баком для піноутворювача. Пожежний насос може працювати з максимальною подачею 200 л/хв. У комплектацію авто також входить аварійно-рятувальне обладнання, зокрема, гідравлічний інструмент, бензоріз, бензопила, медична укладка із необхідними лікарськими засобами. Зазначимо, що загалом Головне управління ДСНС України у Львівській області отримало вже сім автомобілів, закуплених в рамках зазначеного транскордонного проєкту. 10% від загальної їх вартості будо скеровано з обласного бюджету. Решта – грантові кошти.
Учора через побутові пожежі загинули дві людини: рятувальники закликають дотримуватися правил безпеки
8 лютого 2021
Зі зниженням температури повітря, традиційно збільшується кількість випадків виникнення пожеж у житловому секторі. Щоб підтримувати комфортну температуру в оселі, люди нерідко нехтують правилами безпеки під час експлуатації опалювальних електроприладів та пічного опалення, що призводить до пожежі. Займання у приватному секторі надзвичайно небезпечні, адже зазвичай загрожують не лише мешканцям оселі, у якій виникають, але й тим, хто проживає поруч. Вранці 7 лютого в с. Дністрик-Дубовий (Турківська ТГ, Самбірський район) в приватному житловому будинку розміром 8х10 м виникла пожежа, внаслідок якої загинула власниця будинку 1946 року народження. Цього ж дня 7 лютого у с. Берездівці (Новороздільська ТГ, Стрийський район) в дерев’яному житловому будинку, критому металочерепицею, розміром 10×12 м та цегляному гаражі розміром 10×8 м, виникла пожежа, внаслідок якої загинув власник будинку 1970 року народження. Обставини подій встановлюються. Рятувальники закликають мешканців бути обережними, обігріваючи свої оселі. Пам’ятайте: не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади та газові кухонні плити; у разі використання серійних нагрівальних пристроїв, установіть їх таким чином, щоб уникнути перекидання, також обмежте доступ до них дітей; витримуйте відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій; дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках; не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо; намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності; не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму; тримайте запальнички та сірники у недоступних для дітей місцях; ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися із сірниками й запальничками та вважати їх іграшками; у вас мають бути в наявності первинні засоби пожежогасіння. У разі пожежі, задимленості, загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів – телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».
Мешканців області закликають не виходити на тонку кригу
27 січня 2021
Головне управління ДСНС України у Львівській області застерігає рибалок та дітей про те, що вихід на тонку кригу водойм може бути дуже небезпечним. Визначити реальну товщину льоду можна лише пробуривши лунку: • для переправи одного пішохода безпечною вважається лід товщиною не менше 5-7 см; • для влаштування ковзанки на кілька осіб – 10-12 см. Вирушати на водойми поодинці та у нічний час небезпечно. Перетинаючи замерзлу водойму, будьте обережними, уважно слідкуйте за крижаною поверхнею, обходьте ділянки, вкриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший). Слабша крига і там, де є вмерзла рослинність – кущі, дерева, очерет, водорості. Особливо обережно спускайтеся з берега – лід може нещільно прилягати до суходолу чи мати тріщини. Пересуваючись по кризі, пам’ятайте, що відстані між людьми має бути не менше 5-6 метрів. Не направляйтеся на водойми поодинці! Що стосується риболовлі, рятувальники застерігають, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поведінки на кризі: - не пробивайте поруч багато лунок; - не збирайтеся великими групами на одному місці; - не пробивайте лунки на переправах; - не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега; - завжди майте під рукою міцну мотузку, довжиною 12-15 метрів; - тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку. За останні кілька днів троє людей загинули у водоймах. 25 січня на озері в м. Рудки Самбірського району, на відстані близько 30 метрів від берега під лід провалився рибалка 1963 року народження. Рятувальниками ГУ ДСНС у Львівські області за допомогою ручної пожежної драбини, мотузки, рятувального круга добралися до потерпілого та витягнули чоловіка на берег, де передали працівникам екстреної медичної допомоги. Однак, в приймальному відділення Самбірської швидкої медичної допомоги чоловік помер. 23 січня у місцевому озері с. Іванівці (Стрийський район) під час риболовлі втопилися 2 місцевих мешканців села.
Мешканцям області нагадують про небезпеку тонкої криги
18 січня 2021
Нестійка погода створює пряму загрозу для життя та здоров'я осіб, які виходять на лід. Люди не завжди дотримуються правил безпечної поведінки під час перебування на зимових водоймах, що найчастіше призводить до непередбачуваних наслідків. ДСНС у Львівській області нагадує правила відпочинку біля водойм. Пам’ятайте: виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди; забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі; переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях; забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід; забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці; не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління; не вживайте спиртні напої біля водойм; пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги. Якщо ви провалилися під кригу річки або озера: широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи на нього і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового пролому, повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду вже перевірена. Будьте обережні до самого берега. Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтеся до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки, або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов`язані ремені, шарфи, або дошки треба за 3-4 метри. Якщо ви не один, тоді взявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його до дна. Подавши потерпілому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм. Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, - не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!
Надзвичайники попереджають про небезпеку тонкої криги
7 грудня 2020
В Україні перші заморозки, річки вкрилися тонкою кригою. Рятувальники попереджають: виходити на кригу зарано – вона занадто тонка і становить пряму небезпеку для тих, хто нехтує застереженнями. Аби вберегти рибалок, допитливих дітей та інших відчайдухів від трагічних подій на ще тонкому льоду, надзвичайники нагадують правила поведінки поблизу та на водоймах на початку зимового періоду, коли крига ще надто тонка. Пам’ятайте про таке: виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди; забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі; переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях; забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід; забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці; не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління; не вживайте спиртні напої біля водойм; пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги. Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, - не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101! Марта Кудляк
Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил безпеки під час пожежонебезпечного періоду
9 вересня 2020
Неконтрольована, миттєво поширена поривчастим вітром пожежа, за лічені години перекидається на населені пункти, знищує будинки громадян, завдаючи численних збитків і людям, і державі в цілому. Рятувальники вкотре намагаються донести важливу інформацію: “пожежна небезпека” це — не лише загрозливе визначення якогось явища, а й сотні випалених вогнем гектарів землі. Зважаючи на те, що пожежонебезпечний період перебуває в активній фазі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі. Упродовж пожежонебезпечного періоду забороняється: відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу; розводити багаття у лісі та лісопосадках; заїжджати автомобілем до лісу; палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки; залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я; полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї; створювати смітники та спалювати відходи; спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях; 8 вересня на Львівщині рятувальники провели пожежно-профілактичні відпрацювання населених пунктів. Рятувальники нагадали мешканцям основні правила, які допоможуть уникнути пожежі та закликали громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань. Надзвичайники вручили відповідні пам’ятки населенню, щодо основних вимог пожежної безпеки в побуті, а також про заборону спалювання сухої рослинності. Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».
Синоптики оголосили штормове попередження у області
7 вересня 2020
У Львові та Львівській області оголосили штормове попередження. Про це повідомили в ГУ ДСНС Львівщини. 7 вересня на Львівщині удень та ввечері – дрібний дощ. Посилення вітру та грози прогнозують у другій половині дня 7 вересня та вночі 8 вересня. Температурний максимум сягатиме +18. Під час грози закликають дотримуватись правил, що можуть врятувати життя: Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку. Найкраще ховатись у автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль ні в якому разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду. Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач. Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі. Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі. Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди. Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі. Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега. Не телефонуйте з мобільного телефону. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки. Марта Кудляк