Бронежилети та продуктові набори: Львівщина передала гуманітарну допомогу для Поліції Харківщини
Львівщина передала гуманітарну допомогу для Поліції Харківської області. Йдеться про бронежилети та продуктові набори, повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Допомогу передали завдяки спільним зусиллям Львівської обласної військової адміністрації, Міжнародного штабу допомоги українцям (МШДУ), Нацполіції України та Львівського оборонного кластера.
Крім цього, наборами із продуктами забезпечили дитячу лікарню. На території медзакладу разом з головним лікарем та Спільнотою небайдужих «Дія» висадили фруктові дерева.
«У майбутньому ці дерева нагадуватимуть про нашу єдність в тяжкі часи воєнного стану. А зараз стають символом оновленої, квітучої України, яка неодмінно переможе!», - зауважив очільник ЛОВА.
До слова, це не перший транш гуманітарної допомоги. Нещодавно військову амуніцію, тактичне спорядження передали для Луганської ОВА та Нацполіції Луганської області. Водночас аптечки натівського зразка, теплові зори відправили на потреби для 24 ОМБр імені короля Данила. Деталі тут.
Новини за темою
Гуманітарні штаби Червоноградського району отримали 600 тонн допомоги від європейських країн
11 травня 2022
У цей непростий для України час Червоноградський район, як і вся Західна Україна, активно допомагає фронту гуманітарною допомогою та приймає в себе людей з тимчасово окупованих територій. В кожній територіальній громаді району продовжують функціонувати гуманітарні штаби. За цей час волонтери прийняли понад 600 тонн продуктів, одягу, засобів гігієни, ліків від країн-донорів, а це Польща, Німеччина, Італія, Нідерланди, США, Швеція, Великобританія та інші. Майже 600 тонн відправили у Київ, Іловайськ, Ірпінь, Житомир, Миколаїв, Краматорськ, Попасну, Лисичанськ, Чернігів, Охтирку, Вознесенськ, Суми, Харків, Маріуполь, Бучу та у військові госпіталі. Також хочемо зазначити, що в перші дні війни Червоноградській районній військовій адміністрації вдалось залучити до співпраці Львівську організацію товариства Червоного Хреста України. На сьогодні вони активно допомагають пунктам видачі гуманітарної допомоги внутрішньо переселеним особам, амбулаторіям та лікарням району, а також нашим місцевим сім’ям, які такої допомоги потребують. Щиро вдячні кожному, хто причетний до будь-якої підтримки і діяльності гуманітарних штабів та волонтерської роботи.
Гуманітарна допомога для сільськогосподарських виробників: правові та організаційні засади
9 травня 2022
На проведення посівної кампанії сільгоспвиробники Львівщини одержали суттєву допомогу від різних міжнародних компаній у вигляді гуманітарної допомоги насінням кукурудзи, картоплі, сої, соняшника, трав. Відповідно до Закону України, гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань. На виконання статті 11 Закону України «Про гуманітарну допомогу» Міністерство фінансів України видало наказ «Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги». Його дія поширюється на юридичних осіб незалежно від видів діяльності та форм власності (крім бюджетних установ), які одержали гуманітарну допомогу (отримувачі), які її потребують і яким вона безпосередньо надається (набувачі). Відповідно до цього Порядку одержану гуманітарну допомогу у вигляді грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей отримувач відображає за дебетом рахунків обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна в кореспонденції з рахунком 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Таким самим записом отримана гуманітарна допомога у вигляді грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей відображається і набувачами. Щодо обліку насіння фізичними особами підприємцями, то безоплатно отримане насіння використовуватиметься для виробництва сільгосппродукції, яка надалі буде реалізована (продана), однак при продажу такої продукції підприємець не зможе отриманий дохід зменшити на вартість насіння у складі собівартості продукції. Слід зазначити, що 5 березня 2022 року Кабмін прийняв постанову № 202 «Деякі питання отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги». Відповідно до постанови уряд максимально спростив вимоги до обліку благодійної допомоги. Установлено, що в умовах воєнного стану встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб – резидентів і нерезидентів не поширюються. Департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА, зважаючи на те, що на території Львівської області бойові дії не ведуться та особливість отриманої гуманітарної допомоги у вигляді посівного матеріалу, який забезпечить майбутні економічні вигоди суб’єктам господарювання, радить забезпечити облік одержаної гуманітарної допомоги. Одержувачі гуманітарної допомоги можуть звернутись до Львівської аграрної палати щодо бухгалтерського та технологічного супроводу господарських операцій, яка виступила отримувачем насіннєвого матеріалу у вигляді благодійної допомоги. Адреса та контакти Львівської аграрної палати: м. Львів, вул. Залізнична, 16, номери телефонів +380679746981 та +3800672748123.
Яворівська лікарня передала сучасний рентген-апарат медикам на передову
9 травня 2022
Яворівська громада отримала гуманітарну допомогу від польського міста Вроцлав. Йдеться про новий рентген-апарат, який передали Яворівській лікарні завдяки підтримці польського благодійного фонду Fundacja Folkowisko та лікаря Дарека Любона. Яворівська лікарня відгукнулася на потребу 66-го військового мобільного госпіталю, що на Донеччині, та передала апарат тамтешнім лікарям. Він значно полегшить роботу хірургам під час операцій та вилучення осколків у важкопоранених бійців. «Життя - це найбільша цінність. Поки наші захисники оберігають наше життя, ми повинні допомагати їм зберегти своє», - зазначили у Яворівській міській раді. Таке обладнання дозволяє швидко обстежувати пацієнтів без додаткових перевезень та оперативно приймати рішення під час порятунку життя. Особливо така необхідність є у медиків, які працюють у зонах бойових дій.
Львівські патрульні придбали та передали автомобіль для воїнів, які боронять Україну на передовій
9 травня 2022
Патрульні здійснили ще одну поїздку з волонтерською місією на передову. Цього разу вони придбали бус для львівських прикордонників, які стоять на захисті нашої країни. «Небайдужі громадяни допомогли зібрати чимало медикаментів, одягу, засобів гігієни, продуктів харчування, речей першої необхідності. Усе це завантажили у кілька бусів і вирушили у Донецьку та Луганську області. Ліки передали медикам, які рятують наших захисників. Засоби для жінок та дітей, а також одяг для останніх передали через тамтешній благодійний фонд за призначенням»,- інформують у Патрульній поліції Львівської області. Продукти та засоби гігієни передали воїнам з 24-ої механізованої бригади, 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, а також краматорським патрульним. Частину продуктів та речей першої необхідності разом з автомобілем передали воїнам з львівського прикордонного загону.
Благодійна організація Шона Пенна передала на залізничний вокзал Львова партію гуманітарної допомоги
6 травня 2022
Головний залізничний вокзал Львова отримав гуманітарну допомогу від актора та засновника благодійної організації CORE Шона Пенна. Це вже третя партія вантажу з моменту його візиту на Львівщину. Завдяки фінансовій підтримці організації CORE та допомозі громадської ініціативи «Допоможемо разом» вдалось закупити харчі довготривалого зберігання (консерви, паштети, печиво, солодощі), одноразовий посуд, воду, чай та каву, а також медикаменти. Загальна вартість гуманітарного вантажу складає близько 70 тисяч гривень. Зараз на Головному залізничному вокзалі допомагають усім людям, котрі евакуйовуються на Львівщину. Є спеціально облаштовані намети, в яких можна перепочити, поїсти, отримати інформацію про місця для поселення тощо. Найвразливіші категорії населення, які прибувають: матері з неповнолітніми дітьми, люди похилого віку та особи з інвалідністю. «Сьогодні отримали допомогу від Шона Пенна. Тішимося, що на Львівщину, та на залізничний вокзал зокрема, приїжджають люди, які справді готові допомагати. Наша основна мета – підтримати людей, які прибувають сюди зі всієї України, забезпечити їх харчуванням, а також надати їм медико-психологічну допомогу. Для цього ми об’єднали в гарну команду спеціалістів й спільно з департаментом соціального захисту Львівської ОВА супроводжуємо їх до прихистків», – розповіла радниця начальника ЛОВА Галина Бордун. Харчування на вокзалі забезпечують волонтери, місцеві ресторації та міжнародні організації, такі як World Central Kitchen. Відтепер гуманітарну допомогу отримали й від CORE. Нагадаємо, раніше такий гуманітарний вантаж передали Львівському національному університетові ветеринарної медицини, де зараз проживають переселенці. Детальніше за посиланням.
Максим Козицький розповів на Конгресі місцевих і регіональних влад про систему складського обігу, яку запровадила Львівщина
5 травня 2022
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. Під час Конгресу розглянули питання забезпечення жителів України пальним та продовольчими товарами, а також впровадження державної системи обліку гуманітарної допомоги. Максим Козицький доповів про особливості системи складського обігу, яку Львівська обласна військова адміністрація та Офіс Президента України розробили ще на початку повномасштабної війни. Зараз системою користується 21 область. «Систему складського обігу разом з Офісом Президента ми розробляли з думкою про системність роботи і розумінням того, що ми станемо одним з основних шляхів доставки гуманітарних вантажів. Зокрема, з однієї сторони – ми маємо ці вантажі опрацьовувати швидко, а з другої – надсилати їх у ті місця, де вони найбільш потрібні. Ми намагалися знайти швидкі та оптимальні рішення для обліку гуманітарної допомоги і вже 4 березня відтестували та запровадили електронну систему на найбільшому гуманітарному складі Львівської області», – зазначив Максим Козицький. Розроблена система дала змогу з першого дня роботи розуміти від кого і що отримує на склад область, кому і що відправила, що є на залишках. «Система давала змогу людям на складі виконувати свою роботу, а адміністрації, і не лише їй, володіти даними та координувати цей процес. Адже прозорість для нас означала, що всі органи публічної влади повинні мати доступ до цієї системи і бачити що, де і на яких складах присутнє», – додав начальник Львівської ОВА.
Одна з обласних лікарень отримала медичне обладнання та медикаменти від італійського гуманітарного фонду «Hope Onlus»
5 травня 2022
Центр з прийому та розподілу гуманітарної допомоги для потреб ЗСУ, підрозділів територіальної оборони, громадян та інших осіб, що потребують допомоги, при Львівському медичному інституті (Центр) отримав допомогу – нове медичне обладнання та медикаменти від італійського гуманітарного фонду «Hope Onlus». Сьогодні, 5 травня, усю допомогу передали із обласних лікарень. Лікарня отримала реанімаційну систему для немовлят, ультразвукові апарати, ліжка, монітори для відділення інтенсивної терапії, двофазні дефібрилятори та інше. Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував благодійникам та зазначив, що Італія була однією з перших країн, які виступили зі словами підтримки України, коли росія пішла на нас великою війною, а також однією з перших країн, які слова підтримки підкріпили діями. «Дякуємо за надважливе та дороговартісне обладнання, яке допоможе рятувати життя українських дітей, за людяність та небайдужість. Ми дякуємо уряду Італії за гуманітарну допомогу, військове спорядження та дипломатичні зусилля, дякуємо всім громадянам Італії, які надавали волонтерську підтримку, збирали кошти та приймали наших вимушених переселенців, зокрема дітей. Окремо хочу подякувати італійському гуманітарному Фонду «Hope Onlus», який організував збір та передачу обладнання.. Організація сьогоднішньої передачі була непростою, однак завдяки спільним зусиллям всі перешкоди подолали. Не маю сумнівів, що в недалекій перспективі нам вдасться продовжити нашу тісну співпрацю, а та дружба, яка у нас виникла – буде розділена в радості мирних днів. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто протягнув нам руку допомоги. Слава Україні!», – сказав Максим Козицький. Як розповів гендиректор Львівського медичного інституту – медичного коледжу «МОНАДА» Ігор Гайдучок, раніше італійський фонд передав Центру близько 20 тонн харчових продуктів, які волонтери Центру відправили в Ірпінь, Чернігів, Краматорськ, Київ, Харків та інші міста. «Фонд також займається проблемами дітей, тож ми звернулися до його волонтерів з проханням допомогти з наданням обладнання для відділень інтенсивної терапії. Фонд відгукнувся, ми зробили базу по всіх лікарнях Львівської області, яка є потреба саме в інтенсивній терапії. І фонд почав формувати допомогу конкретно під потреби лікарень. Ще один мікроавтобус допомоги передадуть іншій обласній лікарні – там переважно медикаменти», – зазначив Ігор Гайдучок. Довідково: «Hope Onlus» – це італійська незалежна неприбуткова організація, яка допомагає дітям та громадам, що потребують допомоги в Італії та на Близькому Сході, реалізовуючи гуманітарні проєкти та проєкти сталого розвитку для захисту здоров’я та освіти. Організація діє з 2006 року.
Найбільший виробник харчових продуктів передав понад 250 тонн гуманітарної допомоги для потреб Львівщини
5 травня 2022
З перших днів війни відповідальний бізнес допомагає державі підтримувати економіку та дбати про своїх громадян. Так, найбільший у світі виробник харчових продуктів компанія Nestlé продовжує працювати в Україні, водночас збільшує зусилля для доставки продуктів в області, які найбільше постраждали від обстрілів, для вразливих категорій населення і військових на Сумщині, Чернігівщині, Харківщині та в західні області – для дітей, позбавлених батьківського піклування, особливо з числа внутрішньо переміщених, та для людей, які вимушено покидають Україну. Так, від початку великої війни компанія передала понад 250 тонн продуктів харчування для потреб Львівщини. Це продукти для внутрішньо переміщених осіб, територіальної оборони, медичних закладів тощо. Частину гуманітарної допомоги скерували в області, де ведуться запеклі бої. Загалом компанія Nestlé вже передала понад 2000 тонн продуктів харчування на суму понад 7 млн швейцарських франків як гуманітарну допомогу для українців, які зараз перебувають як в Україні, так і на території інших країн. Безпосередньо зі складів Nestlé в Україні вже роздали майже 900 тонн продуктів харчування на суму 130 млн грн в усіх регіонах України, зокрема у Харкові, Києві, Маріуполі, Херсоні, Чернігові та Сумах. Таку допомогу компанія продовжуватиме надавати і надалі. Додамо, що вже на третій день війни Nestlé відновила виробництво на двох фабриках: Львівській кондитерській фабриці та Волинській фабриці з виготовлення холодних соусів. Виробництва продовжують працювати. Компанія забезпечила необхідні обсяги виробництва, а продукцію, яку не можна виробити в Україні, імпортують, щоб мати належний асортимент на полицях усіх магазинів, куди можна здійснити доставку. Також компанія в Україні підтримує 5800 співробітників та їхні сім’ї, допомагає їм у переміщенні на безпечні території. Зазначимо, що компанія Nestlé засуджує агресивне військове вторгнення росії в Україну та скорочує більшість свого довоєнного портфеля в росії. Виробництво більшості брендів Nestlé в рф повністю припинить. Раніше Nestlé вже вирішила призупинити всі рекламні комунікації в росії і припинити всі капітальні інвестиції, а також скасувати будь-які плани щодо подальшого розвитку.
Львівщина передала на Луганщину ще сотню бронежилетів для захисту воїнів
5 травня 2022
Львівська обласна військова адміністрація спільно з Міжнародним штабом допомоги українцям та Львівським оборонним кластером передали на Луганщину ще сотню бронежилетів. Про це інформує начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Амуніцію отримає начальник Луганської обласної військової адміністрації. Вже він передасть амуніцію воїнам, які боронять територіальну цілісність нашої держави на передовій. Додамо, що лише за цей тиждень силами оборонного кластера та Міжнародного штабу допомоги українцям, який об’єднав 44 країни, для потреб ЗСУ забезпечили 700 бронежилетів.
З Львівщини на передову відправили пів тисячі бронежилетів на потреби української армії (фото)
3 травня 2022
Сьогодні, 3 травня, з Львівщини відправили 500 бронежилетів для потреб української армії. З ініціативи Львівська ОДА, Міжнародного штабу допомоги українцям та Львівського оборонного кластера допомога поїхала захисникам у Харків, Луганськ та Донецьк. Разом з цим, засоби індивідуального захисту отримають тероборонівці 103-ої окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України, які зараз передислоковані, а також прикордонники. З бронежилетами на передову відправили також прилади нічного бачення (тепловізори), які передала Асоціація українців Люксембургу. «Минуло тижня ми відправили нашим хлопцям і дівчатам тепловізори, далекоміри, тобто те, чого вони зараз потребують найбільше. А вже сьогодні на схід прямують амуніція, тактика, транспорт, одяг військовим та харчі. На складах у Львові амуніція точно не має затримуватися більше ніж три доби, інакше це – злочин. Війна триває вже, потреба є вже», – зазначив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. Кожного дня з понад 40 країн передаються по 2-3 фури на Штаб, де весь вантаж ділять за категоріями і надалі відправляють по областях. До слова, частина фур з амуніцією уже поїхала на схід. «До штабу звертаються і військовослужбовці, які повідомляють про потреби, і міжнародні організації, які можуть допомогти в забезпеченні цих потреб. А ми, своєю чергою, координуємо цей процес, щоб наші захисники швидко отримали усе необхідне. Ми працюємо з обласними гуманітарними штабами, військовими частинами, територіальною обороною. Буквально кілька днів тому повернулися зі сходу, поспілкувалися з людьми, які там залишилися. Потреба зараз є в усьому: продуктах, медикаментах, засобах захисту тощо. Поки у нас є змога, якомога більше вантажу передаємо в різні області», – розповіла голова МШДУ Ганна Крисюк. Бронежилети виготовили фахівці Львівського оборонного кластера, передали їх на потреби української армії безкоштовно. «Всі бронежилети четвертого класу захисту, які повністю відповідають вимогам ДСТУ. Коли настала війна, ми взяли нашу найкращу модель, трохи спростили її і почали активно виготовляти. Неофіційна назва такого бронежилета – «Перемога». Станом на зараз наш оборонний кластер відправив різним підрозділам українського війська понад 30 тисяч сертифікованих, вироблених в Україні бронежилетів», – зазначив голова правління Львівського оборонного кластера Максим Плєхов. Вага одного бронежилета становить від 8 до 10 кілограмів, залежно від типу сталі, який використовували під час виготовлення.
З Львівщини на передову відправили пів тисячі бронежилетів на потреби української армії (фото)
3 травня 2022
Сьогодні, 3 травня, з Львівщини відправили 500 бронежилетів для потреб української армії. З ініціативи Львівська ОДА, Міжнародного штабу допомоги українцям та Львівського оборонного кластера допомога поїхала захисникам у Харків, Луганськ та Донецьк. Разом з цим, засоби індивідуального захисту отримають тероборонівці 103-ої окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України, які зараз передислоковані, а також прикордонники. З бронежилетами на передову відправили також прилади нічного бачення (тепловізори), які передала Асоціація українців Люксембургу. «Минуло тижня ми відправили нашим хлопцям і дівчатам тепловізори, далекоміри, тобто те, чого вони зараз потребують найбільше. А вже сьогодні на схід прямують амуніція, тактика, транспорт, одяг військовим та харчі. На складах у Львові амуніція точно не має затримуватися більше ніж три доби, інакше це – злочин. Війна триває вже, потреба є вже», – зазначив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. Кожного дня з понад 40 країн передаються по 2-3 фури на Штаб, де весь вантаж ділять за категоріями і надалі відправляють по областях. До слова, частина фур з амуніцією уже поїхала на схід. «До штабу звертаються і військовослужбовці, які повідомляють про потреби, і міжнародні організації, які можуть допомогти в забезпеченні цих потреб. А ми, своєю чергою, координуємо цей процес, щоб наші захисники швидко отримали усе необхідне. Ми працюємо з обласними гуманітарними штабами, військовими частинами, територіальною обороною. Буквально кілька днів тому повернулися зі сходу, поспілкувалися з людьми, які там залишилися. Потреба зараз є в усьому: продуктах, медикаментах, засобах захисту тощо. Поки у нас є змога, якомога більше вантажу передаємо в різні області», – розповіла голова МШДУ Ганна Крисюк. Бронежилети виготовили фахівці Львівського оборонного кластера, передали їх на потреби української армії безкоштовно. «Всі бронежилети четвертого класу захисту, які повністю відповідають вимогам ДСТУ. Коли настала війна, ми взяли нашу найкращу модель, трохи спростили її і почали активно виготовляти. Неофіційна назва такого бронежилета – «Перемога». Станом на зараз наш оборонний кластер відправив різним підрозділам українського війська понад 30 тисяч сертифікованих, вироблених в Україні бронежилетів», – зазначив голова правління Львівського оборонного кластера Максим Плєхов. Вага одного бронежилета становить від 8 до 10 кілограмів, залежно від типу сталі, який використовували під час виготовлення.
Польські волонтери передали гуманітарну допомогу Великомостівській громаді
2 травня 2022
Волонтери з Томашівського повіту Люблінського воєводства Республіка Польща доставили гуманітарну для внутрішньо переміщених осіб, що проживають у Великомостівській громаді Червоноградського району, та військовим ЗСУ. Серед гумвантажів - спальники, каримати, медикаменти, продукти харчування та засоби гігієни. «Польща одна з перших країн, яка продовжує підтримувати українців у війні з російським агресором. Дякуємо дружньому народу Польщі, уряду та громадському сектору за допомогу! Волонтери з Томашівського повіту вже не вперше допомагають Великомостівській громаді», - зазначили у Червоноградській РВА. Нагадаємо, що приносити гуманітарну допомогу для ВПО, які проживають у районі, для мешканців областей, які найбільше постраждали від бойових дій, а також для військових можна у гуманітарні штаби Червоноградського району: м. Сокаль – вул. Українська, приміщення старої панчішної фабрик. Контактні особи: Ковалишин Леся Богданівна – 0937819480, Руслана Антонюк – 066 514 79 78 м. Великі Мости - у приміщенні Народного дому, вул. Шевченка, 9. Контактні особи: Ковальовська Наталя Михайлівна- 0971632329, Малко Галина Ярославівна -0987241020 м. Белз, у Белзькій ОЗЗСО І-ІІІ ст., вул. Площа України 26а. Контактні особи: Грица Марія Володимирівна - 096056 9705, Кунах Ірина Андріївна - 0973413002 м. Червоноград, вул. Івасюка, 3. Контактні особи: Безпалько Анастасія Андріївна – 0632047470, Лесняк Марія Василівна - 0934947980 смт. Добротвір, Народний дім, вул. Будівельна, 11. Контактні особи: Юремчук Ольга Петрівна – 0980724919, Прокопейко Віра Михайлівна - 0991223595 м. Радехів, вул. І.Франка, 2 (приміщення колишнього адмінбудинку міської ради). Контактні особи: Лах Ірина Євгенівна – 0974774419, Іващишин Галина Мар’янівна - 38067675 46 44 смт. Лопатин, Народний дім, вул. Центральна. Контактні особи: Тукосир Марія Василівна -0978544031, Андріїв Ольга Анатоліївна - 0976687724