У подвір’ї Дому Франка розцвіла магнолія: музей запрошує на фотосесії
Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка зараз є однією із найкрасивіших локацій Львова, адже у подвір’ї музею розцвіла рожево-біла магнолія.
На відвідувачів чекають з 10:00 до 17:00 год щодня
Вартість вхідного квитка - 50 грн для дорослих
Фото на мобільний телефон - безкоштовно
Година зйомки з професійним фотоапаратом/фотосесія 250 грн (входить оплата вхідного квитка за двох осіб)
Також нагадуємо, що в Домі Франка постійно відбуваються різноманітні виставки, тематичні екскурсії, лекції-бесіди тощо. Більше інформації – на сторінці музею у фейсбуці.
Новини за темою
У Домі Франка проводять екскурсії та запрошують на майстер-класи для дітей
6 квітня 2022
Дім Франка приєднався до дуже важливої соціальної ініціативи «Діти країни», яку реалізують спільно і Львівська ОВА, і Львівська міська рада, і багато інших інституцій. У межах проєкту на різних локаціях і працюють з різними віковими категоріями дітей, як з дітьми з числа ВПО, так і з дітьми з Львівщини. Разом з ними наставники малюють, читають, займаються в театральних та художніх студіях, працюють психологи. Про це розповів директор музею Богдан Тихолоз. Про всі події у межах ініціативи можна дізнатися у телеграм-каналі. Також у музеї запускають екскурсійні програми. Зокрема, цілий спектр екскурсій просто неба розпочинається вже завтра. Всі ці екскурсії матимуть благодійний характер. Всі кошти, які будуть зібрані з екскурсій, підуть на допомогу колегам-музейникам з інших областей. У Музеї є сховище, яке може убезпечити відвідувачів (у випадку повітряної тривоги – ред.)», - зазначив Богдан Тихолоз. 8 квітня у музеї відкривають виставку «Все буде Україна», яка буде поєднана з майстер-класами. Детальніше – тут. «Наближається Великодня пора, Воскресіння Христове сповнює наші душі світлом. І це світло, яке переможе. Тож безперечно не обійдемося без писанкарства, великодніх ангеликів», - додав Богдан Тихолоз. Контакти музею та детальніша інформація – на фейсбук-сторінці.
Дім Франка запрошує на відкриття виставки картин та ляльок-мотанок Наталії Івженко
5 квітня 2022
У Домі Франка 8 квітня відбудеться відкриття виставки творів Наталії Івженко «Все буде Україна!». Початок о 16 год. «У складний час саме мистецькі твори можуть бути ліками, своєрідною сестрою милосердя чи навіть психотерапевтом. Мистецтво дає змогу здобути новий досвід, оновитися», - зазначив директор музею Богдан Тихолоз. Виставка має дві складові: Перша – це живопис. Картини виконані олійними фарбами в стилі наївного реалізму. Ідея творів – показати красу України. Друга складова – лялькарство. Традиційно в Україні створювали ляльку-мотанку як оберіг. Наталія Івженко, створюючи свої чудові ляльки, втілює у життя народні традиції, навчає цьому молодь. До слова, у межах виставки 14 квітня заплановано майстер-клас авторки з виготовлення ляльки-оберегу «Подорожниця». Виставка триватиме від 8 до 26 квітня 2022 року.
Музей «Дім Франка» у Львові відновлює роботу
4 квітня 2022
«Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка» відновлює свою роботу. «Друзі, з радістю повідомляємо, що «Дім Франка» знову відчиняє для вас свої двері! Ми відновлюємо роботу, готуємо низку цікавих подій. Екскурсії садибою Франка, театральні вистави та мистецькі виставки, дитячі майстер-класи та книжковий клуб – все це і не тільки у новому весняному сезоні «Дому Франка». Уже зовсім скоро ви дізнаєтеся більше про кожну з цих ініціатив та зможете планувати свій візит до музею», - розповів директор «Дому Франка» Богдан Тихолоз. Нагадаємо, з 1 квітня заклади культури області частково відновили свою роботу.
Дім Франка у Львові організовує дозвілля для дітей: як записатися
23 березня 2022
За ініціативи директора комунального закладу Львівської обласної ради «Дім Франка» у Львові Богдана Тихолоза у закладі започаткували соціальну ініціативу "ДІТИ КРАЇНИ: РОЗВАГИ ДЛЯ ВІДВАГИ". Музейники та художники, актори і письменники, бібліотекарі, соціальні педагоги та дитячі психологи об’єдналися, щоб допомогти дітям різного віку, які переїхали до Львова через війну. Працівники проєкту проводять заняття з дітьми у безпечних місцях. Ще зовсім маленькі дітки та підлітки читають і малюють, роблять витинанки та аплікації, ліплять із пластиліну. "Ми не можемо повернути кольорові олівці, які залишилися в дитячій кімнаті... Але ми можемо подарувати нові і повернути яскраві кольори дитячих мрій. Фарби, фломастери, кольорові олівці, нитки, папір і картон, пластилін, альбоми для малювання, ножиці, клей, розмальовки, дитячі книжки українською мовою, настільні ігри... Все це через навчання та розваги, допоможе повернути дітям радість, украдену війною. Ми можемо це купити чи принести, якщо маємо вдома. Наші діти та внуки, залюбки поділяться і навіть віддадуть найкраще. Можна також переказати кошти, щоб придбати необхідне», - кажуть працівники музею. Контактна особа: Марта Волошанська, тел. 0677406110
Музей «Дім Франка» отримав спеціальну нагороду Міжнародної премії «Živa Award»
12 січня 2022
Музей «Дім Франка» отримав першу міжнародну відзнаку - спеціальну нагороду "За лідерство" Міжнародної премії «Živa Award» («Жива»). Він став першим серед українських музеїв, що увійшов до списку переможців цієї престижної премії, яку присуджують Форум слов’янських культур та Європейська музейна академія (EMA). «За віддане керівництво та чітку місію, засновану на спадщині одного з найкращих слов’янських письменників, музей виокремлено як приклад найкращої практики музейного менеджменту валоризації культурної спадщини», - зазначено у нагороджувальному дипломі. З почесною нагородою колектив Дому Франка привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Львівський Дім Франка справді є прикладом якісного менеджменту, креативу і модернізації музею. Відчувається, що команда закладу горить ідеєю створення сучасного популярного, але дуже оригінального культурного продукту. Сюди завжди хочеться приходити, тут тобі завжди раді і завжди готові запропонувати щось нове. Тому нагорода мене тішить. Вона заслужена. Я дякую за роботу директору та всьому колективу, та бажаю і Дому Франка, і всім культурним закладам Львівщини нових перемог та високих оцінок від відвідувачів та журі міжнародних конкурсів!», - зазначив Максим Козицький. Мета премії «Жива» для найкращого слов’янського музею та найкращого об’єкта культурної й природної спадщини зі слов’янських країн – це виявити, заохотити, активізувати й нагородити експерименти, проєкти та практики в музейному секторі слов’янських країн, що вписуються в культурні та географічні межі європейського контексту. Фото: Facebook-сторінка директора Музею «Дім Франка» Богдана Тихолоза
Дім Франка отримав службове авто за кошти обласного бюджету
30 грудня 2021
Службове авто Opel Combо Life відтепер має Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка. Автомобіль придбали за кошти обласного бюджету. «Живий», мандрівний, динамічний – саме таким, на думку керівника Дому Франка, має бути сучасний музей. Відтак, розповідають про Великого Українця не лише експозиціями на території музею, а й пересувними виставками, експедиціями Львівщиною, Україною та закордоном. А для цих потреб службовий автомобіль – необхідність. Розповів директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз. «Наш музей – це Дім Франка, а Іван Франко – великий мандрівник. І наш музей – це також мандрівний музей, який не сидить «у чотирьох стінах», а мандрує Україною та світом. За останні роки ми здійснили багато робочих поїздок, виїзних пересувних виставок. Деякі з них покидали межі України і були презентовані у столицях Європи. Власним транспортом ми наїздили багато і зрозуміли, що є велика потреба у службовому авто. Ця потреба є навіть на території Львівщини, особливо у карантинних умовах, щоб не лише люди йшли до музею, але й музей йшов до людей. З просвітницькою, науково-дослідною, експедиційною, експозиційною метою і потрібен цей автомобіль. Він буде використовуватись саме для того, щоб ім’я і спадщина Івана Франка і українська культура загалом ширилася нашими землями і поза межами нашої Батьківщини»,- зазначив Богдан Тихолоз. Кошти на придбання автомобіля в сумі 700 тисяч гривень передбачили на цей рік в межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини. Приблизно 100 тисяч гривень додав музей, зокрема на його оформлення та страхування. А вже сьогодні ключі від новенького авто керівнику музею вручив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. «Творчий, історичний доробок Івана Франка є не лише тут, у Львові, де знаходиться музей, він у багатьох містах і громадах Львівщини. І, щоб змогти зручно дістатися до тих осередків, де побував Франко та які пов’язані з його життям і творчістю, потрібний комфортний транспорт, який ми сьогодні передаємо музею. Впевнений, що це допоможе ще більше популяризувати постать Івана Франка, його творчий доробок і нагадуватиме нам усім про те, що ми є Великими дітьми Великої людини»,- зазначив Віталій Загайний. Окрім передачі авто, сьогодні у музеї презентували мистецький проєкт «Наші коляди: Різдвяні традиції Дому Франка».
У Львові відкрили мурал "Петро Франко. Повернення (з) легенди"
27 жовтня 2020
Сьогодні у Львові відбулось відкриття муралу з портретом першого директора Дому Франка – Петра Франка, 130-ліття якого святкуємо цього року. Відомий художник Святослав Владика та творча група "Sacred Universe" намалювали мурал на підпірній стіні музею на вул. Івана Франка, 150. «Насамперед хочу подякувати усім працівникам за вашу працю і за ваші ініціативи. За те, що стільки робите для того, аби популяризувати славний рід Франків. Петро Франко здійснив неоціненний внесок у становлення української державності, авіаційну, видавничу та дослідницьку справу, розвиток спорту, молодіжного руху, хімічної науки. І сьогодні мене переповнюють радість і гордість за те, що Львівщина так гідно вшановує пам'ять Франкового сина. Нещодавно, на свято Покрови, у Нагуєвичах відкрили перший в Україні пам’ятник Петрові Франку, сьогодні ми свідки відкриття муралу. Дякую митцеві Святославу Владиці за довершену роботу, ініціаторам та організаторам створення муралу, та усім, хто доклався до реалізації цього важливого проєкту», - зазначив під час відкриття муралу голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Сьогодні ми маємо честь бути тут, на відкритті проєкту, присвяченого інженерові-хіміку, науковцеві, педагогу, письменнику, винахіднику, депутату, авіатору, воїну, але на жаль, досі мало відомій постаті. Цей проєкт зародився завдяки солідарності людей, які не говорять багато, але роблять швидко і якісно. Вкотре дякую за можливість створення муралу облдержадміністрації, адже у день народження музею Франка, 10 жовтня, ми отримали подарунок – Сертифікат на реалізацію арт-проєкту «Петро Франко. Повернення» на суму 98 тис гривень», - розповів директор Дому Франка Богдан Тихолоз. Під час відкриття франкознавиця, доцент ЛНУ імені Івана Франка Наталя Тихолоз розповіла про життя і творчість Петра Франка. Вітальне слово виголосила також Анастасія Слюсаренко, очільниця Львівського осередку Пласту. Святослав Владика, художник, автор муралу, поділився своїми враженнями від творчої праці. Музичний супровід заходу створила Національна Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик». Почесну варту несли пластуни та члени Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять». Марта Кудляк
Дім Франка у Львові святкує 80-річчя
10 жовтня 2020
Сьогодні Музей Івана Франка у Львові (Дім Франка) відзначає ювілей – 80 років від часу його створення. Музей відкрив свої двері 10 жовтня 1940 року. Першим його директором був наймолодший син Івана Франка – Петро Франко. Сьогодні Дім Франка – це не тільки літературно-меморіальний музей, це сучасний культурно-освітній простір, осередок наукових та публічних дискусій, майданчик для культурно-мистецьких подій. На урочистості з нагоди річниці завітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Він оглянув експозицію музею та привітав трудовий колектив . «Франко – це видатний українець, великий європеєць. Це наш національний символ. Музеї – це не просто експонати. Це насамперед люди, які бережуть пам’ять і вміють нею ділитися. Це ви, шановний колективе цього затишного і гостинного Дому Франка. Щиро вдячний вам за вашу працю, бо завдяки вам це не просто музей, це – сучасний культурно-освітній простір, місце для живого спілкування і пізнання. Тут цікаво всім – і дітям, і дорослим, тут хочеться не просто споглядати, а роздумувати і творити», - сказав очільник Львівщини. Також Максим Козицький вручив колективу музею подяку голови облдержадміністрації та Сертифікат на реалізацію арт-проєкту «Петро Франко. Повернення» на суму 98 тис гривень. Нагадаємо, з нагоди ювілею Дім Франка приготував широку програму заходів: урочистості, концерти, артпроєкти, виставки, відеоінсталяції, наукові семінари, презентації книжок, майстеркласи для дітей, відкриття нової експозиції. Програма заходів 11 жовтня, 15:00 год– «І ти Франко». Авторська екскурсія від правнука Івана Франка – Петра Галущака (за попередньою реєстрацією) 15 жовтня, 15:00 год – Науковий семінар «Пророк чи єретик? Релігійний світогляд Івана Франка» (обговорення монографії Ігоря Медведя, к.і.н., заступника директора Дому Франка з наукової роботи) 16 жовтня, 16:00 год – Відкриття виставки абстрактного живопису «Ой, у полі жито». Проєкт «У пошуках ідентичності». Куратор: Галина Новоженець 18 жовтня, 14:00 год – Майстерклас із розпису по дереву від Галини Мазур «Мій Лис Микита» 23 жовтня, 17:00 год , 24 жовтня, 15:00 год – Авторська екскурсія Богдана Тихолоза «Франко зблизька» (за попередньою реєстрацією) 29 жовтня, 15:00 год – Науковий семінар «Петро Франко. Формула долі» (обговорення монографії Наталії Тихолоз, к.ф.н., доцента ЛНУ). Пролог до симпозіону «Петро Франко: повернення (з) легенди» (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 3 листопада, 15:00 год – Презентація багатофункціонального інтерактивного екопростору «Галявина Лиса Микити» (за результатами реалізації проєкту коштом бюджету ЛОР) 6 листопада, 15:00 год– Відкриття меморіальної експозиції «Пивниця Дому Франка» 11 листопада, 15:00 год – Лекція-екскурсія Наталії Дзьомби «Професор без кафедри: як Іван Франко творив альтернативну освіту» 20 листопада, 20:00 год – «Чим пісня жива». Поетично-співоче дійство за віршами і фольклорними знадобами Івана Франка (музично-театральний проєкт етногурту Kurbasy) (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 20 листопада, 21:30 год – «Живі вікна». Презентація відеоінсталяції від Kurbas Production (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 26 листопада, 15:00 год – Презентація видання «Франко на кожен день» (видавництво «Фоліо» у співпраці з Домом Франка)
Літературно-меморіальний музей Івана Франка у Львові відзначає 80-річчя
7 жовтня 2020
10 жовтня Музей Івана Франка у Львові (Дім Франка) відзначатиме ювілей – 80 років від часу його створення. Як відомо, перших відвідувачів музей прийняв 10 жовтня 1940 року, а першим його директором був наймолодший син Івана Франка – Петро Франко. Сьогодні ж Дім Франка – це не тільки літературно-меморіальний музей, це сучасний культурно-освітній простір, осередок наукових та публічних дискусій, майданчик для культурно-мистецьких подій. З нагоди ювілею Дім Франка приготував широку програму заходів: урочистості, концерти, артпроєкти, виставки, відеоінсталяції, наукові семінари, презентації книжок, майстеркласи для дітей, відкриття нової експозиції. Програма заходів 9 жовтня, 16:00 год – Відкриття артпроєкту «Frankolaboratorium 2.0. Відродження». Куратор: Василь Одрехівський. (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 10 жовтня, 09:00 год – Мураларт-перформанс «Повернення (з) легенди» від Святослава Владики (до 130-літнього ювілею Петра Франка, першого директора Музею Івана Франка) 10 жовтня, 15:00 год – Урочистості до 80-річчя Музею Івана Франка - привітання з нагоди 80-річчя від часу заснування Музею Франка у Львові - ексклюзивний музичний дарунок від етногурту Kurbasy «Пісні для Франка» - ювілейні дари для Музею - допрем'єрний показ оновленої літературної експозиції «Світи малого Мирона» 11 жовтня, 15:00 год– «І ти Франко». Авторська екскурсія від правнука Івана Франка – Петра Галущака (за попередньою реєстрацією) 15 жовтня, 15:00 год – Науковий семінар «Пророк чи єретик? Релігійний світогляд Івана Франка» (обговорення монографії Ігоря Медведя, к.і.н., заступника директора Дому Франка з наукової роботи) 16 жовтня, 16:00 год – Відкриття виставки абстрактного живопису «Ой, у полі жито». Проєкт «У пошуках ідентичності». Куратор: Галина Новоженець 18 жовтня, 14:00 год – Майстерклас із розпису по дереву від Галини Мазур «Мій Лис Микита» 23 жовтня, 17:00 год , 24 жовтня, 15:00 год – Авторська екскурсія Богдана Тихолоза «Франко зблизька» (за попередньою реєстрацією) 29 жовтня, 15:00 год – Науковий семінар «Петро Франко. Формула долі» (обговорення монографії Наталії Тихолоз, к.ф.н., доцента ЛНУ). Пролог до симпозіону «Петро Франко: повернення (з) легенди» (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 3 листопада, 15:00 год – Презентація багатофункціонального інтерактивного екопростору «Галявина Лиса Микити» (за результатами реалізації проєкту коштом бюджету ЛОР) 6 листопада, 15:00 год– Відкриття меморіальної експозиції «Пивниця Дому Франка» 11 листопада, 15:00 год – Лекція-екскурсія Наталії Дзьомби «Професор без кафедри: як Іван Франко творив альтернативну освіту» 20 листопада, 20:00 год – «Чим пісня жива». Поетично-співоче дійство за віршами і фольклорними знадобами Івана Франка (музично-театральний проєкт етногурту Kurbasy) (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 20 листопада, 21:30 год – «Живі вікна». Презентація відеоінсталяції від Kurbas Production (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 26 листопада, 15:00 год – Презентація видання «Франко на кожен день» (видавництво «Фоліо» у співпраці з Домом Франка)
Врятувати Франкову грушу: у Домі Франка відкрили благочинну виставку малярських робіт львівських художників
31 серпня 2020
Днями у Домі Франка відбулося відкриття благочинної виставки малярських робіт львівських художників «Портрет Франкової груші». 118 років тому Іван Франко разом із синами посадили у своєму садку грушку. Ця груша – єдине дерево з Франкового саду, яке дожило до наших днів. Незважаючи на свій вік, ще минулого року грушка вродила рясними плодами. А вже цьогоріч працівники Дому Франка виявили певні проблеми зі стовбуром і кроною, які потрібно негайно ліквідувати і вилікувати дерево. Колектив Дому Франка миттєво зреагував та започаткував низку благочинних акцій з порятунку Франкової груші. Адже на її лікування потрібні чималі кошти – понад 70 тис. гривень. Одним з таких заходів стала виставка малярських робіт львівських художників. На відкритті виставки вчений секретар музею Катерина Крамар розповіла про етапи реалізації порятунку груші, а директор Дому Франка Богдан Тихолоз вручив подяки усім художникам, які взяли участь у пленері і намалювали дерево. З вітальним словом звернувся до усіх присутніх і головний художник музею Олександр Дворський. Нагадаємо, що виставка «Портрет Франкової груші» – це результат нещодавно проведеного у Домі Франка мистецького пленеру "Портрет груші: Франкове дерево під пензлем львівських художників". Львівські митці намалювали грушу і таким чином увіковічнили дерево як цінний мистецький експонат та важливий артоб'єкт. На виставці презентували свої роботи такі митці: Ольга Падовська , Наталя Пухінда, Олена Каменецька-Остапчук, Ірина Фартух, Леся Рось, Олена Мікула, Євген Потапов, Клавдія Потапова, Наталя Курій-Максимів, Максим Максимів, Галина Мазур, Олександр Дворський.
Дім Франка запрошує на виставку «Портрет Франкової груші»
27 серпня 2020
У п'ятницю, 28 серпня, о 16.00 у Домі Франка (Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка) відбудеться відкриття благочинної виставки малярських робіт львівських художників «Портрет Франкової груші». Нещодавно у Домі Франка відбувся мистецький пленер "Портрет груші: Франкове дерево під пензлем львівських художників". Львівські митці малювали грушу, яку садив ще письменник зі своїми синами, щойно поселившись у своїй омріяній власній домівці.Таким чином митці увіковічнили дерево як цінний мистецький експонат та важливий артоб'єкт. Франкова груша пережила різні історичні, політичні, погодні катаклізми – і дожила до наших днів. На жаль, ці негаразди таки залишили на дереві свій згубний слід – є певні проблеми зі стовбуром і кроною, які потрібно негайно ліквідувати і вилікувати дерево. Тому колектив Дому Франка започаткував низку благочинних акцій з порятунку Франкової груші. Одним з таких заходів є виставка малярських робіт львівських художників. На виставці презентують свої роботи такі митці: Ольга Падовська , Наталя Пухінда, Олена Каменецька-Остапчук, Ірина Фартух, Леся Рось, Олена Мікула, Євген Потапов, Клавдія Потапова, Наталя Курій-Максимів, Максим Максимів, Галина Мазур, Олександр Дворський. Відкриття виставки, відбудеться 28 серпня о 16:00 в Домі Франка, що на вул. Івана Франка, 150
У Домі Франка презентують виставку Володимира Лободи та Людмили Лободи "Dei Consilium"
4 Червня 2019
У четвер, 6 червня, о 17.00 год у Домі Франка відбудеться виставка Володимира Лободи та Людмили Лободи "Dei Consilium". Виставка портретів діячів української культури початку та середини ХХ століття, а також портретів сучасників пензля двох безкомпромісних митців – подружжя Володимира і Людмили Лободів, розгортає ще одну яскраву сторінку творості. Михайль Семенко, Євген Плужник, Михайло Бойчук, Олександр Архипенко, Володимир Свідзінський постають на полотнах Лободів поруч з класиками Тарасом Шевченком, Іваном Франком, Лесею Українкою, Богданом Лепким. Митці долучають до української культури постатей, що були пов’язані з Україною та прихильні до неї. Це – Осип Мандельштам, Іван Бунін, Микола Ге, Іван Крамський.