«Сьогодні складно назвати когось туристом на території області. Це вимушена історія, зумовлена війною»: Наталя Табака

28 квітня 2022р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

Керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА в ефірі ТРК Перший Західний розповіла про зміни в роботі туристичної галузі Львівщини за два місяці воєнного стану.

«Туристична індустрія продовжує працювати так, щоб в тилу допомогти тим, хто прибув до нас із гарячих точок. Когось заклади тимчасового розміщення приймають на благодійній основі, хто має фінансовий ресурс – платить за своє перебування самостійно. Економіка має працювати», – наголошує Наталя Табака.

Слід зазначити, що надходження туристичного збору за три місяці 2022 року склали 7 млн 363 тисячі грн. Торік суму в 6 млн 756 тисяч грн вдалося зібрати за півріччя.

Готелі з перших днів війни працювали в повну силу. На сьогодні ситуація така: у Львові зайнятість номерного фонду складає 90%, Моршин, Трускавець – близько 85%, карпатські території, зокрема Славське,  – 60-70% завантаженості.

Зі слів Наталі Табаки, зменшення показників зумовлено тим, що частина вимушених переселенців, в основному жінки з дітьми, подалися за кордон. В організації безпечного перебування в європейських країнах людям допомагають наші туроператори у співпраці зі своїми іноземними партнерами. Вони організовують доїзд, проживання та повне харчування на курортах безкоштовно.

Кожна громада на Львівщині, з ініціативи ДАРТу, пропонує для внутрішньо переміщених осіб безкоштовні екскурсії аби краще пізнати культуру та історію краю, в якому вони перебувають та емоційно розвантажитись.

«В березні не було думок якогось емоційного розвантаження, бачимо що у квітні вже фізично люди потребують хоча б один день десь відволіктись думками. Аби далі бути продуктивним, людям потрібно перезаряджатися і, власне, зі Львова є дуже багато варіантів в межах як доступності автомобілем, автобусом чи велосипедом», – розповідає Наталя Табака.

За її словами, попри те, що сфера туризму наразі не на час, невдовзі вона самостійно врегулюється, адже це ринкова історія. 

«Наша основна задача – якомога швидше перемогти і зберегти як природну та культурну спадщину, так і все, що стосується інфраструктури. А в першу чергу зберегти людські життя – найбільшу цінність, в тому числі і в галузі туризму», – переконана Наталя Табака.

Переглянути відео можна за посиланням на ютуб: https://cutt.ly/mGbVpZS

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook