Заступниця міністра освіти і науки Віра Рогова ознайомилась з роботою НПЦ інноваційного кравецтва на базі одного з львівських ВПУ

28 квітня 2022р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У межах свого візиту на Львівщину заступниця міністра освіти і науки України Віра Рогова ознайомилася з роботою навчально-практичного центру інноваційного кравецтва, облаштованого на базі одного з львівських вищих професійних училищ.

НПЦ включає 7 майстерень, кабінет конструювання та моделювання одягу  і розкрійну майстерню, які оснащені сучасним швейним обладнанням і комп’ютерною технікою.

Завдяки відкриттю НПЦ інноваційного кравецтва зросла зацікавленість учнів та випускників загальноосвітніх навчальних закладів професіями «Кравець», «Закрійник». Окрім того, НПЦ надає послуги іншим закладам професійної освіти, готелям,  ресторанам м. Львова та області щодо пошиття спецодягу.

Заступниця міністра освіти і науки ознайомилася з роботою майстерень, сучасної техніки, за допомогою якої учні вчаться робити викрійки та креслення, оглянула виготовлені у майстернях вироби, зокрема, медичні аптечки, взуття ручної роботи.

Віра Рогова, зазначила, що за останніх кілька років професійна та професійна-технічна освіта вийшла на новий рівень розвитку, адже щороку зростає кількість охочих здобути робітничу професію. Великою заслугою цьому є щоденна наполеглива робота керівників закладів ПТО та підтримка з боку департаментів (відділів) освіти на місцях.

Окрім того, посадовиця відзначила активність закладів освіти Львівщини у допомозі внутрішньо переміщеним особам під час війни.

Як додав заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, у закладах освіти області зараз проживають майже 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них у закладах загальної середньої освіти - 10773 особи, у закладах професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти - 13721 особа.

Впродовж березня-квітня 2022 року у майстернях навчально-практичного центру інноваційного кравецтва майстри виробничого навчання та викладачі предметів професійно-теоретичної підготовки:

  • пошили костюми для тероборони;
  • на замовлення Львівської обласної військової адміністрації виконують пошиття медичних аптечок;
  • у розкрійній майстерні здійснюють розкрій медичних аптечок для закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області.

Училище здійснює перепідготовку працівників з числа внутрішньо переміщених осіб за професією «Складальник верху взуття. Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття» з видачею сертифіката.

Нагадаємо, що навчально-практичні центри (НПЦ) – це частина приміщень закладу професійної освіти з новим обладнанням та технікою. Там учні проводять практичні заняття, а дорослі – підвищують кваліфікацію або перенавчаються. Створення НПЦ  в Україні розпочали у 2016 році.

У межах свого візиту на Львівщину заступниця міністра освіти Віра Рогова зустрілася з внутрішньо переміщеними особами, які проживають в одному із професійних коледжів Львова, а також взяла участь в обговоренні конкурсу на посаду директора ЗЗСО, проведення ЗНО-2022, особливостей організації навчання в умовах війни разом керівниками департаментів освіти обласних адміністрацій західних областей України, керівниками органів освіти РДА Львівщини та членами Експертної ради департаменту освіти і науки ЛОВА.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook