На Львівщині ухвалили Типове положення про конкурс на посаду директорів шкіл: невдовзі його можуть імплементувати на загальнодержавному рівні

4 травня 2022р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Департамент освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації розробив Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти Львівської області. Цей документ спрямований на те, щоб зробити процес відбору кандидатів у директори шкіл більш об’єктивним.

Директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска розповів про актуальність прийняття такого Типового положення.

«Сьогоднішнє законодавство не передбачає загальнодержавного положення про конкурс на посаду директорів шкіл для усіх громад. Кожна громада в межах рекомендацій Міністерства освіти і науки України готує власне положення. Проаналізувавши практику ми зрозуміли, що такі різні положення окремих громад давали можливість людям без відповідної освіти ставати директорами шкіл. Тому ми напрацювали відповідне Типове положення, яке пропонуємо повернути в закон України «Про повну загальну середню освіту». Це буде черговою передумовою створення більш якісного відбору кандидатів, які професійно керуватимуть школами», - сказав Олег Паска.

Також він розказав детальніше про механізм формування конкурсних комісій, які здійснюватимуть відбір кандидатів.

«Цим документом ми пропонуємо, щоб третина конкурсного складу таких комісій складалася з представників відповідної громади, яких висуватиме комісія з питань освіти місцевої ради. Інша частина комісії – представники державних органів управління освітою, які неупереджено розглядатимуть особу кандидата у директори. Останню частину комісії складатимуть представники громадських об’єднань, яких обере колектив», - повідомив Олег Паска.

Директор департаменту освіти і науки додав, що відповідно до прийнятого Типового положення пропонують враховувати додатки до дипломів усіх кандидатів, які хочуть зайняти вакантну посаду директора, а завдання для оцінювання кандидатів має готувати Міністерство освіти, а не місцевий відділ освіти, щоб уникнути ймовірної необ’єктивності оцінювання.

«Таке Типове положення у Львівській області уже функціонує. Начальник ОВА Максим Козицький його вже підписав і з наступного тижня почнемо його імплементовувати в процесі відбору кандидатів. Ми будемо проводити наради з громадами, щоб вони привели свої місцеві положення у відповідність до цього документа», - зазначив Олег Паска.

Додамо, що це положення підтримала заступниця міністра освіти і науки Віра Рогова, яка  минулого тижня відвідала з робочим візитом Львівщину, і запропонувала передати його міністерству на розгляд для подальшої імплементації на загальнодержавному рівні.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook