«Хочемо максимально залучити молодь до громадських об’єднань та ініціатив», - Андрій Ковальський про програму «Молодь Львівщини» у 2021 році

16 січня 2021р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Враховуючи пріоритетність реформи децентралізації, сьогодні важливим є залучення до процесу прийняття інноваційних рішень молоді в новоутворених громадах та розвиток молодіжної інфраструктури.   

На всеукраїнському рівні Міністерством молоді та спорту України розроблено модель реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації. Ключовим є тристороння взаємодія: місцевої влади, молодіжних рад та молодіжних просторів.   

Львівською обласною радою вже затверджена обласна програма «Молодь Львівщини», яка напрацьована у відповідності до Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021-2025 роки. Бюджет програми у 2021 році  - 2,5 млн грн. Це на 500 тис грн більше ніж у попередній рік.   

Серед завдань програми: конкурс молодіжних проектів, культура волонтерства серед молоді, залучення молоді до процесів ухвалення рішень, мобільність молоді, підготовка фахівців, які працюють з молоддю та ін.   

«Під час роботи над програмою ми опитували молодь з громад Львівщини щодо їх потреб та запитів. За результатами визначили, що 54,7% опитаних не були залучені до діяльності громадських об’єднань, ініціатив, рухів. Тому в основу програми закладено проект «Участь молоді в місцевих громадах», яким передбачено навчання з електронних форм участі молоді, інструменти участі, розвиток молодіжних рад, які напряму працюватимуть з депутатськими комісіями», - зазначив Андрій Ковальський, директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики.   

Також дослідження виявило, що 24,7% молоді ніколи не займались волонтерською діяльністю. Для вирішення цього питання в програмі передбачено реалізація проекту щодо розвитку молодіжної інфраструктури за методикою БУР-таборів, які мають показовий ефект по всій Україні. До слова, БУР - це волонтерський молодіжний рух, який діє з 2014 року. Учасники руху мандрують між громадами України, підсилюючи місцеву молодь та допомагаючи створювати молодіжні простори, відновлювати інфраструктуру в парках, занедбаних будинках культури та домівок для потребуючих сімей. 

«Плануємо цього року відновити 10 таких місць та просторів. Також молодь в громадах за цим проектом працюватиме над напрацюванням стійких волонтерських груп. Через три роки ми запланували повне картування громад з метою визначення найпроблемніших місць, де молодь матиме змогу вкласти свої знання і час задля їх відновлення. Такі проекти будуть супроводжуватись навчанням про волонтерство та командними вправами», - каже чиновник.   

Важливою складовою нової програми є профільне навчання для молодіжних працівників у новоутворених територіальних громадах. Важливо, щоб кожен працівник пройшов сертифіковану програму базового тренінгу «Молодіжний працівник», яка дає розуміння та правильні орієнтири роботи з молоддю. Важливо, що навчання за цією програмою безкоштовне для учасників. Також додатково працівники навчатимуться за програмою Британської Ради - «Активні громадяни», партнером якої є наш Львівський обласний молодіжний центр.   

Одним із ключових завдань обласної програми «Молодь Львівщини» на наступні роки є розвиток мережі молодіжних центрів на території Львівської області, які по своїй суті є осередками практичної роботи з молоддю.   

«Станом на кінець 2020 року на Львівщині вже створено 27 молодіжних просторів. Наша мета у новій програмі - це ефективний менеджмент і розвиток наявних центрів, а також формування нових ініціативних груп, які працюватимуть над запуском майбутніх просторів», - зазначив Андрій Ковальський. 

Зауважимо, що молодіжний простір - це місце, де молодь може напрацьовувати соціальні ініціативи для своєї громади, можливості для особистого розвитку, навчання, творчості. Варто наголосити, що такі простори створюються в громадах на базі бібліотек, будинків культури, школах. На Львівщині ініціатором таких просторів завжди була ініціативна група молодих людей, яка разом у співпраці з владою працювала над залученням коштів, партнерів, донорів для розбудови таких місць. Саме завдяки їх аткивності громади отримують безліч якісних проектів. Зокрема, маємо добрий приклад об‘єднання громади у с. Вільшаник, де вже створено на базі простору не лише молодіжні активності, але соціальну пекарню ДоброДій.

Важливим пріоритетом у молодіжній політиці на Львівщині незмінно залишається національно-патріотичне виховання, зокрема, можливість участі молоді області у всеукраїнських заходах, регулярні екскурсії у військові частини та підприємства оборонної галузі, курси домедичноїдопомоги, виставки, перегляд патріотичних фільмів та багато іншого.   

«З 2015 року національно-патріотичне виховання визначене в Україні як пріоритетний напрям. На Львівщині у різних заходах національно-патріотичного спрямування найчастіше долучаються саме учасники бойових дій та молодь. Важливо під час реалізації нової програми показати молоді військову службу, як можливість реалізувати себе, а також доповнити курсами навчання домедичної допомоги. Плануємо залучити понад 3000 молодих осіб, які пройдуть ці курси, а також підготувати 70 молодіжних фахівців, які матимуть навички тренера у цьому напрямку», - зазначив Тарас Назарків, головний спеціаліст відділу молодіжної політики, відповідальний за розвиток цього напрямку.   

Серед масштабних заходів, до яких залучатимуть молодь з усієї України, - ювілейний XV Всеукраїнський фестиваль «Зашків», присвячений 130 річниці від дня народження Євгена Коновальця. У червні, протягом трьох днів, учасники матимуть змогу відчути дух патріотизму на малій Батьківщині полковника Коновальця, приміряти форму тих часів, пройти патріотичний квест, відвідати різноманітні гутірки, школи виживання та вдосконалити навики першої домедичноїдопомоги.   

Вже в січні поточного року департамент внутрішньої та інформаційної політики оголосить конкурс молодіжних проектів, на яких передбачено фінансування у розмірі 1 000 000 грн з обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021 - 2023 роки. За детальною інформацією просимо слідкувати на сайті Львівської ОДА та на фейсбук сторінці відділу молодіжної політики  https://www.facebook.com/molodlv.   

«Тенденція популярності молодіжної політики та діяльності громадських організацій збільшується із кожним роком. Минулого року на конкурс молодіжних проектів подали аж 116 заявок. Ми мали 42 переможні проекти . Тому саме на напрям конкурсу проєктів виділяється значна частина бюджету – 1 000 000 грн», - розповів Андрій Ковальський.   

Аби отримати детальнішу інформацію щодо конкурсу та інших молодіжних ініціатив - звертайтеся до департаменту внутрішньої та інформаційної політики, управління внутрішньої та молодіжної політики, відділу молодіжної політики за номером телефону: 261-27-40.

 

Ключові слова:

Львівщинамолодь

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook