Від приватизації державних об’єктів в області очікують понад 700 млн грн надходжень до держбюджету

26 травня 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Про хід приватизації на Львівщині сьогодні під час брифінгу розповів керівник департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.

«Сьогодні в Україні є понад 3600 державних підприємств, якими керують 96 органів правління. Приблизно тисяча підприємств перебувають у незадовільному стані, або припинили свою діяльність. Відтак, головною метою приватизації є перетворення непродуктивних активів на продуктивні, шляхом залучення інвестицій в модернізацію активів», - зазначив він.

Керівник департаменту виокремив низку напрямків по яких сьогодні відбувається приватизація.

Перше - приватизація спиртової галузі. Тут ще торік Фонд держмайна розпочав приватизацію об’єктів «Укрспирту».

«За підсумками минулого і цього року ми маємо успішні приклади приватизації в цій галузі. Це Лопатинський «Укрспирт», Суходільський «Укрспирт», Воютичі «Укрспирт», Великий Любінь «Укрспирт», Борок «Укрспирт», Рава-Руський «Укрспирт». Як правило ці всі торги, які відбувались в системі Прозоро, закінчувались з відміткою в 50 млн грн і більше. Тут ми розуміємо, що правильна конкуренція на ринку дозволяє нам залучити додаткові кошти в державний бюджет», - зазначив Степан Куйбіда.

Від приватизації вищезазначених об’єктів Державна казна отримала понад 300 млн грн.  

Також серед об’єктів приватизації – пенітенціарні установи. Зокрема, уже найближчим часом, 3 червня, запланований аукціон на приватизацію Львівської виправної колонії № 48.

Це також об’єкти малої приватизації. Сьогодні цей перелік невеликий, приблизно два-три десятки об’єктів по Львівщині, проте наразі проводиться робота з інвентаризації потенційних об’єктів для приватизації, або оренди.

Серед об’єктів, які регіональне відділення Фонду держмайна, готує до приватизації: «Дашавський завод композиційних матеріалів», «Львівський дослідний завод НАН України», «Львівський державний ювелірний завод» та інші.

Важливим є і питання прозорої оренди. Так після набуття чинності Закону України «Про оренду державного і комунального майна» передача об’єктів державної нерухомості в комерційну оренду, а також продовження термінів дії чинних договорів оренди державного майна здійснюється переважно через онлайн-аукціони.

«Працівники департаменту економічної політики також здійснюють інвентаризацію вже діючих підприємств. Ми також відстежуємо ресурси, які сьогодні не використовуються і не формують для області доданої вартості. Надалі будемо клопотати перед Фондом Держмайна для виставлення таких об’єктів на аукціон»,- зазначив Степан Куйбіда.

Загалом цьогоріч від приватизації об’єктів державної власності на Львівщині очікують понад 700 млн грн надходжень у Державний бюджет.

Додамо, що сьогодні до другого читання готується законопроєкт, який передбачає, що 10 % від суми приватизації йтиме у спецфонд органів місцевого самоврядування на території яких знаходитимуться приватизовані  об’єкти.

Ключові слова:

приватизація

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook