Представники Львівщини взяли участь у польсько-українському круглому столі з питань земельного законодавства

26 вересня 2019р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

У Національній академії аграрних наук України у м. Київ відбувся польсько-український круглий стіл щодо обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Серед учасників заходу - представник департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок, представники Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, асоціацій фермерів та приватних землевласників областей України, комітету Верховної ради України з питань аграрної та земельної політики, народні депутати, представники Львівської аграрної дорадчої служби, Львівської аграрної палати та аграрії, Державної установи «Інститут регіональних досліджень ім.М.І.Долішнього НАН України».

Головні доповідачі  круглого столу, а саме представник від державної установи з контролю за проведенням обігу/ринку землі в Республіка Польща -  КOWR Lublin Даріус Патровскі та фермер, організатор Agro Targow Станіслав Сава ознайомили присутніх з історією розвитку обігу земель сільськогосподарського призначення в Польщі, змінами до законодавства про обіг землі упродовж десятиліть. Польські доповідачі також поділилися практичним досвідом польських рільників (фермерів) у купівлі та продажу права власності на землю. 

Як інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, у 1992 році ціна 1 гектару землі в Польщі становила лише 500 злотих і по сьогодні зросла в 65 разів. Відтак, законодавством Польщі забезпечено захист прав власності на сільськогосподарські угіддя, а нормами закону передбачено також захист земель для розвитку виробництва національним  агровиробником. 

«Потрібно підкреслити важливість проведення таких заходів, адже саме вони дають змогу, опрацювавши законодавство про обіг земель республіки Польща, забезпечити напрацювання  найкращої моделі функціонування обігу земель в нашій державі», - зазначила Тетяна Борушок.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook