Цьогоріч посівна площа сільськогосподарських культур в області збільшилась на 8,4 тис гектарів

24 Червня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 24 червня, заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко провів  онлайн нараду  щодо організації проведення жнивної кампанії 2020.

Участь у нараді взяли представники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, райдержадміністрацій, Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України, територіальних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Держпраці, Держпродспоживслужби, Регіональної філії «Львівська залізниця», патрульної поліції, Укртрансінспекції та аграрії.

“Змінити умови природного середовища ми не можемо, проте ми можемо організовано і злагоджено провести обмолот в оптимальні терміни, висушити за необхідності, доставити на елеватори і реалізувати якісну продукцію. Це величезна кількість господарських операцій та господарських зв’язків. І тільки за безумовного дотримання законодавчо визначених норм, правил та регламентів всім учасниками можна гарантувати успішний результат. Від успішності жнивної кампанії залежить не тільки економічний результат конкретного господарства. В першу чергу це продовольча безпека, це валютні надходження, це робочі місця і заробітна плата в суміжних галузях, платежі до бюджетів”, - зазначив Юрій Бучко.

Директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська наголосила, що цьогоріч  вся площа сільськогосподарських культур становить 705,5 тис.га (+8,4 тис.га до минулого року), площа сільськогосподарських культур до обмолоту у порівнянні із 2019 роком збільшилась на 11,3 тис га (+2,4%) і становить 475,8 тис га, в сільськогосподарських підприємствах – збільшилась на 12,5 тис.га (+3,6%).

“Через суху весну врожайність ранніх ярих культур може бути дещо нижчою в порівнянні з минулим роком, однак збільшення посівних площ і погодні умови з високою температурою і рясними дощами сприятимуть покращенню врожайності пізніх культур. Але при тому аграріям необхідно звернути особливу увагу на вчасний обробіток посівів для захисту культур від хвороб, які особливо швидко розвиваються у теплих і вологостійких сприятливих умовах. Для своєчасного збору врожаю сільськогосподарських культур в області планується задіяти 2225 тис одиниць зернозбиральних комбайнів, з них: у сільськогосподарських  підприємствах - 836 одиниць, решту у фізичних осіб в населення. Сільгосппідприємства постійно оновлюють парк зернозбиральної техніки, у 2019 році придбано 12 нових комбайнів на суму 23,8 млн  грн, у 2020 році планують придбати ще 11 зернозбиральних комбайнів”, - зазначила Юлія Шопська.

Окрім того, вона наголосила, що проблемним питанням і надалі залишається  зберігання зерна.

“Загальна  потужність зерносховищ  в області  907,7 тис тонн,   в т. ч. 757,5 тис тонн  на 28 елеваторах. При валовому виробництві зернових і олійних культур в сільськогосподарських підприємствах на рівні минулого року  забезпеченість зберігання зернових становить лише 70 %. Додаткова потреба потужностей у 500 тис тонн. Для збирання пізніх культур необхідно звільняти елеватори. Тому важливо, щоб елеваторні підприємства разом із  транспортними організаціями завчасно скоординували роботу з аграрними підприємствами ”, - додала Юлія Шопська.

Учасники наради акцентували увагу на заходах безпеки при проведенні збиральних робіт та зберіганні врожаю, організації перевезень зернової продукції.  Поряд з тим,  представники  інституту сільського господарства Карпатського регіону  НААНУ  надали аграріям роз’яснення щодо заходів захисту рослин для забезпечення високої якості продукції та рекомендували свою консультаційну допомогу. 

Ключові слова:

нарада

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook