Садівники Львівщини отримають державну підтримку за витрати поточного року та 2019-2020 років

26 жовтня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

У департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА під головуванням заступника голови облдержадміністрації  Віталія Загайного відбулося  засідання обласної комісії  з прийняття рішень щодо компенсації витрат суб’єктам господарювання у галузі виноградарства, садівництва і хмелярства.

На засіданні комісії розглянули заявки та документи від 31 суб’єкта господарювання  та визначили попередні обсяги компенсації витрат поточного року та/або дофінансування компенсації фактичних витрат за 2019 - 2020 роки. Це напрями: придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення, закупівлі техніки, механізмів та обладнання для проведення робіт у садівництві.

Комісія визначила попередні обсяги компенсації згідно з фактичними витратами, понесеними  суб’єктами  господарювання відповідно до затверджених Постановою розмірів відшкодування.

 «На Львівщині галузь садівництва характеризується великою кількістю малих та середніх виробників, які потребують немалих інвестицій у розвиток виробництва, а фази вступу садів у плодоношення довгоочікувані. Тож фінансова підтримка у вигляді компенсації витрат суб’єктам господарювання, особливо новоствореним, буде вагомою підмогою у розвитку виробництва зі створенням нових робочих місць та працевлаштуванням сільського населення, а збільшення обсягів виробництва плодово-ягідної продукції передбачає будівництво нових об’єктів для зберігання та переробки плодово-ягідної продукції та розвитку галузі в цілому»,- зазначив Віталій Загайний.

Як поінформувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман садівництвом на Львівщині займаються приблизно 180 суб’єктів господарювання.

«Упродовж чотирьох останніх років сільгосппідприємства області заклали приблизно 750 га насаджень плодово-ягідних культур, у поточному році закладено нових насаджень на площі 104 га»,- зазначила керівник департаменту.                                  

 За результатами засідання обласної комісії право на фінансову підтримку за вищезазначеними напрямами можуть  отримати 31 суб’єкт господарювання,  а попередній обсяг компенсації понесених витрат становитиме 19,2 млн гривень.  Сума витрат за поданими заявками становить 35,2 млн грн.

«Підтримка з боку держави є дуже доречною та сприятиме подальшому розвитку галузі, стимулюватиме наших садівників до розширення площ  багаторічних насаджень та асортименту сортів плодово-ягідних культур», - наголосила Тетяна Гетьман.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook