Президент підписав законопроєкт № 5600: роз’яснення про мінімальне податкове зобов’язання

21 грудня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Президент України підписав «Проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 5600.

Детальніше ознайомитись із текстом можна на сайті ВРУ за посиланням

З 2023 року для власників та орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які розташовані за межами населених пунктів, можуть почати розраховувати  «мінімальне податкове зобов’язання» (надалі — МПЗ). Про це інформує директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Що таке МПЗ?

МПЗ – це мінімальна величина податкового зобов’язання зі сплати податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.

Як розраховується МПЗ?

- для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких провели:

МПЗ = НГО ділянки × К (0,05) × М (кількість календарних днів, коли земля перебуває у власності або оренді)/12.

- для ділянок, нормативну грошову оцінку яких не провели:

МПЗ = НГО 1 га ріллі в області × S × К (0,05) × М/12.

МПЗ не визначається для:

  • земельних ділянок, що використовуються дачними (дачно-будівельними) та садівничими (городницькими) кооперативами (товариствами), а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів (товариств).
  • земель запасу;
  • невитребуваних земельних часток (паїв), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, крім таких земельних часток (паїв), переданих органами місцевого самоврядування в оренду;
  • земельних ділянок зон відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 1 січня 2022 року знаходилися у межах населених пунктів.

МПЗ визначається для орендарів, користувачів. МПЗ сплачується за мінусом загальних сум сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок.

Важливо:

  • встановлено перехідний період для розрахунку МПЗ за 2022 та 2023 роки, коефіцієнт застосовується не 0,05, а 0,04;
  • при обчисленні МПЗ платниками єдиного податку четвертої групи – фізичними особами -  підприємцями, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України «Про фермерське господарство», коефіцієнт, застосовується у половинному розмірі;
  • якщо сума сплачених податків з 1 гектару землі буде меншою за розмір МПЗ, потрібно доплатити лише різницю.

Ключові слова:

законопроєкт 5600МПЗ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook