На Львівщині пройшов третій етап XІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» (ВІДЕО)

5 травня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Серед учнів художніх та мистецьких шкіл Львівщини провели ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Об'єднаймося ж, брати мої!".

Обласне журі конкурсу очолив народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Любомир Медвідь. За результатами конкурсу визначили 27 переможців. Найкращі конкурсні роботи увійшли короткого відеофільму.

Конкурс, присвячений Шевченківським дням, має на меті популяризацію творчої спадщини Т. Г. Шевченка, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства. Щороку результати конкурсу оголошують у березні, проте, зважаючи на військові дії у нашій країні, цьогоріч конкурс провели дещо пізніше.

“Сьогодні Україна переживає трагічні моменти своєї історії. Наші долі змінює війна, яка не жаліє ні дорослих, ні дітей. Ворог нищить людей, міста, села, намагається знищити самостійність та самобутність українського народу. Завдання українців не тільки вистояти - а й перемогти. Тому наша робота та боротьба продовжується на культурному фронті. А наше молоде покоління повинно знати і шанувати свою історію, та своїх героїв. Проведення цього конкурсу стало вже чудовою багаторічною традицією. Кожного року напередодні Шевченківських днів учні мистецьких шкіл малюють Шевченка таким, яким вони його бачать і відчувають, а також  по-різному інтерпретують його літературні твори у своїх художніх роботах.

Також хочу наголосити, що учні мистецьких навчальних закладів Львівщини продовжують своє навчання: хтось дистанційно, а хтось відвідуючи класи улюблених шкіл. Там на них завжди чекають кваліфіковані педагоги, охочі поділитися своїми знаннями та вміннями. Творчість дітей не має кордонів і обмежень, вони продовжують творити і фантазувати, незважаючи на обставини та воєнні дії, які переживає наша країна”, - розповіла директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.    

Зазначимо, що у фільмі використана музика (Рапсодія №2 «Думка-Шумка» для фортепіано) Миколи Лисенка, геніального українського композитора, засновника українського національного музичного мистецтва, 180-річчя від дня народження якого святкуємо цього року.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook