Державна лісова охорона провела минулого року понад півтори тисячі рейдів
Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду.
Протягом 2017 року вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 1531 рейд з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 479 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 51,5 тис.грн., сума завданої шкоди становить 3131,4 тис.грн.), в тому числі:
- за незаконну рубку – 356 протоколів (сума штрафів – 30,0 тис.грн., сума завданої шкоди становить 3103,4 тис.грн.);
- порушення правил полювання 30 протоколів (сума штрафів – 11,7 тис.грн., сума завданої шкоди становить 28,0 тис.грн.);
- за засмічення лісів відходами 10 протоколів (сума штрафів –2,9 тис. грн);
- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 83 протоколи (сума штрафів –6,9 тис. грн)
Новини за темою
192 дитини виявили без належного нагляду під час профілактичних рейдів в області у 2021 році
28 січня 2022
Упродовж 2021 року працівники служб у справах дітей області спільно з працівниками ювенальної превенції, центрів соціальних служб провели на Львівщині 913 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал» з метою виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. «Під час рейдів виявили 192 дитини, з яких 166 дітей вилучили з вулиці, 26 із сім’ї. Враховуючи вік, то 33 знайдених дітей із вказаної загальної кількості віком до 6 років. Ще 74 – від 14 до 18 років. Найбільша категорія - це діти віком від 6 до 14 років. Їхня кількість складає 42 дитини», - розповів начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис. Під час рейдів обстежили 1611 родин, про належне виконання батьківських обов’язків попередили 802 батьків. Ініціювали притягнути до відповідальності 128 батьків. За результатами рейдів 175 дітей повернули в сім’ю, 5 - до навчальних закладів, 9 - в притулок, 3 - в заклади охорони здоров’я.
На Львівщині виявили 32 незаконні АЗС
28 грудня 2019
З метою ефективної боротьби з ліквідації нелегальних АЗС на території Львівської області, створили робочу групу для здійснення виїздів на місця розташування таких АЗС та перевірки їх діяльності. Сьогодні, 28 грудня, у стінах Львівської обласної державної адміністрації відбулась нарада за участі прокуратури, фіскальної служби, СБУ та інших дотичних структур щодо боротьби із нелегальної діяльністю автозаправних станцій під головуванням першого заступника голови облдржадміністрації Василя Лозинського. У її межах наголосили на важливості сплати податків підприємцями та веденні законного бізнесу. Відтак, на території Львівської області тривали рейди. За словами керівника департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайла Грета, лише за сьогоднішній день здійснили 22 огляди місць подій. Із двох АЗС вилучили обладнання. Окрім того, зареєстрували 10 проваджень. Всього за сьогодні виявили 32 незаконних АЗС. Припинили діяльність 10 діючих АЗС. Нагадаємо, що учора відбулась селекторна нарада із Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, у межах якої урядовець доручив у кожній області провести наради за участі прокуратури, фіскальної служби, СБУ та інших дотичних структур щодо боротьби із нелегальними АЗС. «Мотивація у цьому процесі проста: економіка має вийти з тіні. Подібні заходи також будуть відпрацьовуватись у інших проблемних галузях. Тіньові сфери української економіки мають стати прозорими. Мають залишитися підприємці, які працюють за ліцензіями і сплачують податки», - акцентував Олексій Гончарук. Зі свого боку, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський, у межах наради запропонував підвищити розмір штрафів за нелегальну діяльність. «Штраф від 17 тисяч гривень не сприяє зменшенню кількості нелегальних автозаправок. Пропонуємо значно підвищити розмір штрафу. Це дозволить підвищити рівень відповідальності за функціонування таких заправок», - зазначив Василь Лозинський.
"Новорічна ялинка": рейдові групи патрулюють лісові угіддя
12 грудня 2019
З метою попередження проведення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації ялинок, у період підготовки до нового 2020 року розпочалась операція "Новорічна ялинка". Рейдові групи у складі державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, працівниками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та головного управління Національної поліції у Львівській області здійснюють патрулювання у лісових угіддях та на шляхах реалізації. Представники рейдових груп здійснюють перевірку документів на право придбання та реалізації новорічних ялинок, а саме товарно-транспортні накладні встановленого зразка з відповідними відмітками відвантажувача, виданої лісогосподарськими підприємствами. Згідно ст. 65 КУпАП за кожне незаконно вирубане або пошкоджене до ступеня припинення росту дерево накладається штраф на фізичних осіб в розмірі від 510 до 1020 грн., на посадових осіб від 2550 до 5100, а також збиток в розмірі 498,47 гривень. За порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу - тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), а ті самі дії вчинені в межах природно-заповідного фонду -штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн). Бережіть хвойні насадження, замінивши їх довговічними штучними ялинками. Однак, для людей, які не уявляють свят без лісової «красуні» пропонуємо придбати її у лісогосподарських підприємствах із спеціальними номером та штрих-кодом. Детальніше за посиланням.
У сім'ї та навчальні заклади повернули 66 дітей, – результат профілактичних рейдів
17 липня 2019
За I півріччя цього року у Львівській області працівники служб у справах дітей спільно з представниками органів внутрішніх справ та соціальних служб провели 559 профілактичних рейдів та виявили 66 дітей без належної опіки батьків. Про це повідомили сьогодні, 17 липня, під час брифінгу. “Під час рейдів 54 дитини вилучили з вулиці, 12 – із сімей. Також ми обстежили 983 сім’ї і за неналежне виконання батьківських обов’язків попередили 602 батьків та 114 батьків рекомендували притягнути до відповідальності”, – зазначив начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. За словами Володимира Лиса, у сім'ї повернули 14 дітей, до навчальних закладів – 16. У притулок влаштували 35 дітей, а до закладів охорони здоров'я – 1 дитину. “Цю роботу продовжуватимемо і надалі і важливо, щоб мешканці при виявленні дитини без належної опіки батьків або коли є загроза життю повідомляли служби у справах дітей та працівників ювенальної превенції”, – додав Володимир Лис. Начальник сектору ювенальної превенції ГУ Національної поліції у Львівській області Віктор Новачук зазначив, що за неналежне виконання батьківських обов’язків притягнули до відповідальності 749 осіб. “Окрім того, за порушення реалізації алкогольних напоїв та тютюну склали 197 адміністративних протоколів, з них – 27 за продаж алкоголю та сигарет дітям. Також за 6 місяців надійшло 284 повідомлення про зникнення дітей, з них – 154 звернень про зникнення малолітніх, відтак усіх знайшли”, – наголосив Віктор Новачук. Окрім того, він зазначив, що в області діє Всеукраїнський захід “Безпечне літо”, у межах якого проводять рейди та лекції щодо поводження на воді, адміністративну відповідальність тощо.
У сім'ї та навчальні заклади повернули 19 дітей, - результат профілактичних рейдів
18 квітня 2019
Упродовж I півріччя цього року у Львівській області провели 294 профілактичні рейди, під час яких виявили 53 дитини без належної опіки батьків. Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис. За його словами, під час проведення рейдів "Вокзал", "Діти" та "Підліток" з вулиці вилучили 41 дитину, ще 12 дітей – із сім’ї. «Усі діти – мешканці Львівської області, по віковій категорії: четверо – дітки до 6 років, вилучені з дому, 29 – від 6 до 14 років, 20 – від 14 до 18 років», - наголосив Володимир Лис. - Загалом під час проведення рейдів обстежили 511 сімей, 313 батьків отримали попередження та 77 батьків рекомендували притягнути до відповідальності». Після проведення рейдів у сім'ї повернули 10 дітей, до навчальних закладів – ще 9-х дітей. У притулок влаштували 33 дітей, а до закладів охорони здоров'я – 1 дитину. Окрім того, виявлено 3 випадки порушень правил торгівлі спиртними напоями. «Станом на сьогодні в області 1003 дитини перебувають у складних життєвих обставинах, з них 929 випадки, коли батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 36 дітей потерпіли насилля в сім'ї, ще 20 – діти, які постійно залишають місце перебування», - додав Володимир Лис.
Торік під час профілактичних рейдів виявили 111 дітей без належної опіки батьків(+аудіо)
18 січня 2019
Упродовж 2018 року працівники служб у справах дітей спільно з представниками органів внутрішніх справ та соціальних служб провели 1254 профілактичних рейди і виявили 111 дітей. Про це повідомили сьогодні, 18 січня, під час брифінгу. “96 дітей вилучили з вулиці і 15 діток із неблагополучних сімей. Під час профілактичних рейдів обстежили 1873 сім’ї, ініціювали притягнення до відповідальності 339 батьків. Відтак, 57 дітей повернули у сім’ю, 37 до навчальних закладів і 17 – у притулок”, – зазначив начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Начальник сектору ювенальної превенції ГУ Національної поліції у Львівській області Віктор Новачук зазначив, що у результаті перевірок до адміністративної відповідальності притягнули 310 неповнолітніх. “З них 160 – за паління в громадських місцях, 87 неповнолітніх притягнули за розпивання алкогольних напоїв, за дрібне хуліганство – 33 особи і 7 за насильство у сім’ї”, – розповів Віктор Новачук. За його словами, за продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну притягнули до відповідальності 56 підприємців.
Цьогоріч завдяки профілактичним рейдам у сім’ї повернули 60 дітей
17 вересня 2018
Про це сьогодні, 17 вересня, під час розгляду питання реалізації державної політики щодо соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах повідомив начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис. З метою своєчасного виявлення дітей, батьки яких не забезпечують їм належного догляду та піклування, службами у справах дітей спільно з органами Національної поліції, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, органами освіти, охорони здоров’я впродовж 2018 року здійснили 619 профілактичних рейдів, під час яких обстежили 980 сімей. В результаті чого виявили 60 дітей, попередили 653 батьків щодо невиконання батьківських обов’язків, а до 214 батьків ініціювали притягнення до відповідальності. За словами Володимира Лиса, на обліку в службах у справах дітей Львівської області, станом на 1 вересня перебуває 1134 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. З них - 1045 дітей, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 52 дітей, які зазнали фізичного та іншого насильства з боку дорослих, 21 дітей систематично залишають постійне місце проживання, 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування переміщених із зони АТО. "З 1134 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах 846 - проживають у власних сім’ях; 139 перебувають в закладах системи МОН; 49 перебувають у будинках дитини системи МОЗ; 40 навчаються в училищах, коледжах; 32 перебувають у дитячих будинки системи МОН; 28 у закладах створеними громадськими та релігійними організаціями", - зазначив Володимир Лис. У поточному році на профілактичний облік поставили 324 дитини, а зняли з нього - 219 дітей. Також у межах апаратної наради виконавчий директор БО «Львівська освітня фундація» Мар'яна Кащак представила пілотний проект трирівневої профілактики соціального сирітства у громаді.
На Львівщині тривають рейдові позапланові перевірки автотранспортних підприємств
10 травня 2018
Сьогодні, 10 травня, департамент дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської облдержадміністрації спільно із державними інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Львівській області та працівниками патрульної поліції м. Львова провели рейдову позапланову перевірку автотранспортного підприємства, що здійснює пасажирські перевезення на території Львівської області. Відтак, перевірка відбулась на підприємстві ТзОВ «Львівське АТП-14631» під час випуску транспортних засобів на маршрути. За результатами перевірки - склали чотири акти про порушення вимог транспортного законодавства України. Зокрема, за неналежний технічний стан автотранспортних засобів, відсутність візуальної інформації та відсутність дозвільних документів.
В області тривають рейдові позапланові перевірки автотранспортних підприємств
8 травня 2018
Сьогодні, 8 травня, департамент дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської облдержадміністрації спільно із державними інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Львівській області та працівниками патрульної поліції м. Львова провели рейдову позапланову перевірку автотранспортних підприємств, що здійснюють пасажирські перевезення на території Львівської області. Відтак, перевірки відбулися на підприємствах ПАТ «Львівське АТП-14630» та ТзОВ «Міра і К» під час випуску транспортних засобів на маршрути. За результатами перевірки - склали п'ять актів про порушення вимог транспортного законодавства України та дві постанови. Зокрема, за неналежний технічний стан автотранспортних засобів, відсутність засобів гасіння пожежі тощо.