Україна вдячна Канаді за тверду підтримку нашого оборонного потенціалу – Президент
«Я дякую нашим канадським партнерам за тверду підтримку оборонного потенціалу нашої держави буквально з перших хвилин російської агресії», - сказав Президент під час спільного брифінгу з Генерал-губернатором Канади за підсумками зустрічі.
Петро Порошенко також повідомив, що під час сьогоднішніх переговорів з канадськими партнерами було погоджено і порядок денний, і ті напрямки, які будуть у пріоритетах канадської сторони на підтримку України.
Він зауважив, що разом з Генерал-губернатором сьогодні відвідає Яворівський полігон, де спільне тренування, навчання і підготовку проходять українські та канадські військові. «Це все зміцнює оборонний потенціал нашої держави, покращує взаємодію військових підрозділів і допомагає нам звільнити українську землю», - сказав Петро Порошенко.
«Дуже важливою є позиція і по співпраці у сфері безпеки і оборони. Я дякую Канаді за продовження військових тренувань в рамках Операції UNIFIER та перебування канадських військових для взаємного навчання на Яворівському полігоні», - підкреслив Президент.
Глава держави також виловив вдячність за включення України у список країн, до яких дозволено постачати оборонну зброю. «В координації з відповідним рішенням президента США Дональда Трампа це відкриває нам нові можливості для покращення оборонного потенціалу нашої армії», - сказав він.
Петро Порошенко також нагадав, що вчора на засіданні Ради національної безпеки і оборони було затверджено державне оборонне замовлення на 2018 рік, де і передбачено розширення оборонного співробітництва з Канадою і США.
У свою чергу, Генерал-губернатор Канади Жулі Пайєтт відзначила співпрацю у військовому секторі, в сфері безпеки та оборони, співпрацю канадської місії з ЗСУ і надання допомоги у тактичному навчанні. «Ми вдячні за цю співпрацю, бо вона надзвичайно важлива для обох сторін. Ми дуже багато навчаємось від вас і українських Збройних Сил», - зауважила Генерал-губернатор Канади.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії
6 травня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії. Зі сторони Чехії був присутній голова комітету безпеки та оборони Павел Жачек, зі сторони України – член бюджетного комітету Ростислав Тістик. Також участь у зустрічі взяв Почесний консул Чехії в Україні Давид Нови. В межах зустрічі погодили проведення восени Економічного форуму за участі Президента Сенату Мілоша Вистрчіла та інших поважних гостей. Також порушили питання щодо додаткової вузькоколійки та возз‘єднання європейських держав одним залізничним шляхом. «Чехи – наші побратими, які підставляють українцям дружнє плече на всіх фронтах! Дякуємо Чехії за щоденну підтримку нашої армії та співгромадян! Разом переможемо!», – зазначив Максим Козицький. Як ми уже раніше зазначали, Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. Станом на кінець квітня, за словами Давіда Нови, у Чехію переїхали приблизно пів мільйона українців.
«Нам нарешті вдалося розпочати евакуацію людей з «Азовсталі»», - Президент України
2 травня 2022
У вчорашньому вечірньому зверненні Президента України Володимир Зеленський повідомив, що нарешті вдалось розпочати евакуацію людей з «Азовсталі», що в Маріуполі. Після багатьох тижнів переговорів, після багатьох спроб, різних зустрічей, людей, дзвінків, країн, пропозицій. Нарешті! Не було жодного дня, щоб ми не пробували знайти таке рішення, яке забезпечить порятунок наших людей. Вперше за всі дні війни запрацював цей життєво необхідний коридор. Вперше було дві доби припинення вогню на цій території. Вдалося вивезти вже понад сто цивільних – передусім жінок, дітей, які рятувалися від бойових дій саме там, саме на «Азовсталі». Враховуючи всі складнощі процесу, перші евакуйовані прибудуть у Запоріжжя сьогодні вранці. Сподіваюся, що завтра також будуть дотримані всі необхідні умови, щоб продовжити вивозити людей із Маріуполя. Плануємо розпочати о восьмій ранку. Організація таких гуманітарних коридорів – це один з елементів переговорного процесу, який триває. Він дуже складний. Але хоч би як було складно, вдалося врятувати понад 350 тисяч людей із районів бойових дій. Ми вдячні всім партнерам, хто надсилає світу й росії такі важливі, потужні сигнали підтримки України, відвідуючи нашу столицю в цих умовах і в такий складний час.
Володимир Зеленський нагородив понад сотню українських Захисників та Захисниць
12 квітня 2022
Президент України Володимир Зеленський відзначив українських Захисників та Захисниць державними нагородами. З них 187- військовослужбовці Збройних Сил України. Відповідний Указ опублікований на сайті Офісу Президента. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі воїнів нагороджено: орденами: Богдана Хмельницького; «За мужність»; Данила Галицького; медалями: “За військову службу Україні”; “Захиснику Вітчизни”. З повним переліком нагороджених Захисників та Захисниць можна ознайомитися за посиланням.
У Софії Київській духовенство помолилось за Україну
10 квітня 2022
У Софії Київській духовні лідери різних Церков звернулися з молитовними словами задля перемоги добра, істини, та встановлення якнайшвидшого справедливого миру. У спільній християнській молитві взяли участь: Блаженнійший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України; Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви; Єпископ Команський Михаїл, Екзарх Вселенського Патріарха в Україні; Єпископ Віталій Кривицький, Ординарій Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні; Єпископ Маркос Оганесян, Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви; Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви. Спільна молитва представників різних конфесій – одне з численних світлих свідчень єдності в розмаїтті нашої рідної країни. До організації долучились Міністерство культури та інформаційної політики та Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.
Фонд відновлення України функціонуватиме при Президентові, — Прем’єр-міністр
10 квітня 2022
Уряд подав на розгляд Президента проект указу про створення Фонду відновлення України. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 9 квітня. «Фонд буде функціонувати як консультативно-дорадчий орган при Президентові й буде забезпечувати координацію накопичення фінансових ресурсів для післявоєнного відновлення нашої держави», — зауважив очільник Уряду. За словами Прем’єр-міністра, у рамках Фонду передбачається створення п’яти робочих груп, які відповідатимуть за різні напрямки — від комунікації з міжнародними фінансовими організаціями, комунікації з країнами-партнерами до збору коштів від приватних осіб і великих світових корпорацій і компаній. «Наше завдання — консолідувати всі можливі джерела для відбудови нашої держави», — наголосив Денис Шмигаль. Крім того, Уряд подав на розгляд Главі держави проект указу про створення Національної ради з відновлення країни, яка займатиметься розробкою Плану післявоєнного відновлення та розвитку України. Як зазначив Прем’єр-міністр, план передбачатиме не лише конкретні кроки з відновлення та розбудови інфраструктури й житла, але й структурну модернізацію та перезапуск економіки на основі європейських стандартів і правил. «Україна прагне в ЄС. Україна має бути військово та економічно сильною. Українська соціальна політика має відповідати найкращим світовим стандартам. Українська економіка має бути новітньою та конкурентоздатною. Українці мають повертатися додому із закордону — тому що тут кращі умови для життя. Такі основні цілі ми ставимо для України після завершення війни», — підкреслив Денис Шмигаль.
«Канадці завжди з вами у ваших серцях»: заступник міністра закордонних справ Канади запевнив у підтримці України
7 квітня 2022
Канада підтримує Україну у всіх можливих сферах, зокрема, у військовій, фінансовій, а канадці – поряд з українцями у ці важкі часи і готові підтримувати їх і в подальшому. Про це під час онлайн-зустрічі з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким зазначив заступник міністра закордонних справ Канади з різносторонніх питань Пітер МагДугал. «Від початку війни Канада надала Україні гуманітарну допомогу на понад 150 мільйонів канадських доларів. І Канада буде продовжувати це робити. Знайте, що хоч ми дуже далеко географічно, ми завжди з вами у ваших серцях», - сказав заступник міністра. Пітер МагДугал зазначив також, що він займається саме гуманітарною допомогою, тож під час зустрічі обговорили, чого найбільше потребують внутрішньо переміщені особи в Україні, та як допомагають нашій державі міжнародні організації, зокрема, від ООН. Максим Козицький розповів, що найбільш необхідними зараз є кровоспинні бинти, обезболюючі препарати, генератори, а також військова амуніція – бронежилети, каски, засоби зв’язку, військова форма. Він також зазначив, що після шести тижнів війни в Україні міжнародні організації розпочали активну співпрацю з українською владою. Це, зокрема, World Food Program, UNHCR, Карітас, World Central Kitchen, фонди Чехії та Угорщини. З перших днів війни допомогу біженцям на кордоні почала надавати організація «ЮНІСЕФ». «Комісаріат ООН у справах біженців (UNHCR) працює вже з 50-ма центрами, де розміщені внутрішньо переміщені особи, і вже 500 з цих людей отримали від комісаріату грошову допомогу – 80$ на особу. Як повідомили у комісаріаті, допомогу зможуть надати близько 350 тисячам осіб. На постійній основі гуманітарну допомогу надає «Карітас». Допомога «Міжнародного Червоного Хреста» саме в області майже відсутня», - зазначив Максим Козицький. За підсумками зустрічі Пітер МакДугал пообіцяв посприяти у залученні до надання допомоги Україні міжнародних інституцій ООН та активнішій співпраці з МЧХ. «Завдяки підтримці Канади наша армія сьогодні може давати відсіч і перемагати ворога. Тому що з 2014 року ваші інструктори, солдати, офіцери робили все, щоб підготувати нас тут, в Україні, до боротьби. Канада - одна з небагатьох країн, яка не робить напівкроків, а допомагає від душі і в цілому. Ви одні з перших, хто встановлює санкції, говорить правду про цю війну, одні з перших, хто надав летальну зброю для нашої держави. Величезне дякую за все, що ви робите для нас!», - сказав Максим Козицький. Зазначимо, що окрім надання озброєння та гуманітарної допомоги, уряд Канади запровадив програму для біженців з України, яка пропонує безкоштовне оформлення візи, надає право на працевлаштування та навчання в країні, отримання статусу тимчасового резидента. Скористатися програмою висловили бажання вже 9 тисяч осіб.
Для Української держави питання безпеки має бути на першому місці найближчі десять років – Президент
5 квітня 2022
Навіть якщо Україна підпише найпотужнішу безпекову угоду, Росія може повернутися знову. Тому потрібно будувати таку державу, яка буде спроможною захистити себе. Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю представникам українських ЗМІ. Глава держави зазначив, що всі пункти щодо безпекових гарантій, озвучені після переговорів у Стамбулі, залишаються незмінними. За його словами, під час переговорного процесу українська сторона поряд із так званою денацифікацією відкинула вимогу Росії щодо демілітаризації. «Ми пояснили, що армія має бути відповідно до тієї армії, яка в нас є, яка спроможна захищати нашу державу. Далі йдуть деталі», – розповів Президент. «Навіть якщо ми підпишемо найпотужнішу угоду, розуміємо, що через два роки Росія може повернутися. І якщо ми з вами приймаємо це, то й діємо відповідно», – зазначив Глава держави. Зважаючи на це, Україна будуватиме таку державу, яка буде спроможна захистити себе сама, про що українська сторона відкрито заявляє на перемовинах. Водночас Володимир Зеленський висловив переконання, що Україна не може воювати постійно, поки інші країни розвиватимуться. А тому наша держава потребує конкретних гарантій безпеки. За словами Президента, все залежить від країн-гарантів, які мають забезпечити виконання тих чи інших пунктів. «Все це обговорюється на рівні радників та лідерів, зокрема з Францією, США, Туреччиною, Великою Британією, Польщею, Італією, Ізраїлем, і є багато друзів, які хочуть долучитися. Поки що ми не отримали конкретний перелік тих гарантій і перелік країн, які готові стовідсотково включитись за нас», – сказав Глава держави. «Нам не потрібно мати 40 країн світу, які готові по команді, по дзвінку, за домовленістю включитися й воювати за Україну. Нам потрібні серйозні гравці, які готові на все. Нам потрібне коло держав, які готові впродовж 24 годин надати будь-яку зброю. Нам потрібні окремі країни, від яких реально залежить санкційна політика, і щоб ці санкції глибоко та заздалегідь були розроблені. Щоб у першу секунду, коли ми відчули загрозу з боку РФ, ці держави об'єдналися та впродовж трьох діб запровадили все одразу, все заблокували», – пояснив Володимир Зеленський. За його словами, представники деяких країн уже висловили бажання стати гарантами безпеки, але ще не відбулося жодної спільної зустрічі. «Вони сказали, що готові зустрітися з ними й про це говорити. Але ще раз підкреслю – цієї зустрічі в Україні ще не відбулося. Ми чекаємо на неї. Якщо це відбудеться, тоді з розумінням, що в нас є ті чи інші гарантії безпеки, які передбачають позаблоковість», – сказав Глава держави. «Поки що всі з цих гарантів позитивно налаштовані до України. Але цього замало. Ми вже мали такі домовленості й «папірці», – додав він. Щодо вступу до НАТО, то, за словами Володимира Зеленського, Україна готова приєднатися до Альянсу «хоч завтра», навіть якщо Росія проти цього. «Якщо завтра нам запропонують вступити в НАТО – не гратися знову з нашим життям, а серйозно – значить, будемо вступати. Але цього не буде, на жаль, і, на жаль, не сталося. Тому ми будуватимемо ті гарантії безпеки, які можуть захистити нас, захистити життя людей. Ми й так можемо себе захистити – ми вже розуміємо. Але захисти всіх людей – це складніше завдання», – сказав він. Президент розповів, що вважатиме найпершою перемогою в цій війні збереження суверенітету України. «Друге – я дуже хочу, щоб ми не втратили сотні тисяч людей. Третє – не може бути жодних розмов про те, що ми дамо можливість називати Крим чиєюсь територією. Це тільки наша територія, українська територія. Щодо відтермінування цього – таке компромісне рішення. І Донбас для мене – це Україна. І те, що Росія визнала ОРДЛО чимось – ми повинні знайти вихід із цієї ситуації. Ми як Україна. Для нас збереження статусу цих територій як українських дуже важливе», – зазначив Глава держави. На його думку, відведення російських військ до позицій, які були станом на 23 лютого 2022 року буде перемогою. «Я розумію, де ми, хто ми, що ми за країна, що ми втратили, що можемо втратити та що ми зберегли. Я вважаю, що відбити повномасштабну війну в ту точку, з якої вона почалася 24 лютого 2022 року, – для нас це точно перемога», – сказав Президент. Володимир Зеленський переконаний, що після завершення цієї війни питання безпеки має бути номером один в Україні. «Я думаю, що всі наші люди – це буде наша велика армія. Ми не можемо говорити про «Швейцарію майбутнього» – напевне, такою наша держава зможе бути через якийсь довгий час. Але те, що ми станемо точно «великим Ізраїлем», зі своїм обличчям, те, що ми не будемо дивуватися, що в нас в усіх інституціях, супермаркетах, кінотеатрах будуть представники Збройних Сил чи Нацгвардії, стоятимуть люди зі зброєю, – я впевнений, що в нас питання безпеки буде номером один у найближчі десять років», – зазначив Глава держави.
В Україні створили базу СТО для допомоги переміщеним особам
29 березня 2022
Як повідомили розробники, база станцій технічного обслуговування (СТО) постійно оновлюється та налічує вже понад 200 сервісних точок. Також в окремому розділі перелічені близько сотні європейських сервісних станцій СТО, які готові надавати допомогу українським біженцям закордоном. ''Багато машин вже перетнули кордон та рухаються дорогами Європи, але технічний стан цих автомобілів в більшості випадків не зовсім добрий. Власне, для них і створили базу СТО у Європі. Ці станції готові допомагати нашим українським біженцям, працюючи за зниженим тарифом, продаючи запчастини дешевше та в деяких випадках навіть безкоштовно. На сьогодні вже у списку є СТО із Молдови, Чехії, Угорщини та Румунії'', - зазначили розробники. Також усі охочі можуть подати заяву на додавання до бази працюючих СТО, щоб стати частиною проєкту. Перелік працюючих СТО можна переглянути за посиланням.
Володимир Зеленський відзначив державними нагородами представників служб охорони правопорядку
29 березня 2022
Президент України Володимир Зеленський нагородив представників Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Державного бюро розслідувань та Служби судової охорони. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі постановляю: у Національній поліції України: Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня ТИМОШКА Володимира Володимировича — полковника поліції Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня КСЕНОФОНТОВА Віталія Сергійовича — майора поліції ЧАЛОГО Андрія Васильовича — підполковника поліції Нагородити медаллю “Захиснику Вітчизни” ВЕРШИНІНА Михайла Олександровича — старшого лейтенанта поліції ГАВРІША Олександра Олександровича — старшого лейтенанта поліції ГАРЯГУ Ірину Олегівну — майора поліції ДАНІЛУ Віталія Миколайовича — капітана поліції КОТОВА Костянтина Володимировича — капрала поліції КУРТУ Михайла Борисовича — старшого лейтенанта поліції ЛЕВЧЕНКА Віктора Васильовича — капітана поліції ОСІПОВА Сергія Сергійовича — старшого лейтенанта поліції ТОЛОЧЕНКА Сергія Володимировича — старшого лейтенанта поліції у Державній службі України з надзвичайних ситуацій: Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня ДОНЦЯ Євгена Степановича (посмертно) — сержанта служби цивільного захисту ДУБОВИКА Дмитра Станіславовича — старшого прапорщика служби цивільного захисту КОТЕНКОВА Дмитра Олександровича — сержанта служби цивільного захисту ЛЄСНОГО Валерія Валерійовича (посмертно) — капітана служби цивільного захисту МЕРТВЕЧЕНКА Олександра Васильовича (посмертно) — молодшого сержанта служби цивільного захисту ПАНКОВА Олексія Сергійовича (посмертно) — майора служби цивільного захисту ПАРХОМЕНКА Олександра Володимировича — молодшого сержанта служби цивільного захисту ПЕТРЕНКА Дмитра Вікторовича — прапорщика служби цивільного захисту ПОДОЛЬСЬКОГО Олександра Андрійовича (посмертно) — сержанта служби цивільного захисту СКАЧКА Івана Олександровича — капітана служби цивільного захисту у Державній прикордонній службі України: Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня ЧОРНОГО Олександра Володимировича — полковника Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня АЛЬОШИНА Ярослава Павловича (посмертно) — молодшого сержанта ЖУЖУКОВА Віктора Миколайовича — штаб-сержанта КРАВЦЯ Андрія Анатолійовича (посмертно) — штаб-сержанта КРЯКОВЦЕВА Ігоря Леонідовича — старшого сержанта КРЯКОВЦЕВА Миколу Леонідовича — старшого сержанта МАЖАРУ Василя Васильовича — майстер-сержанта РУБІСА Юрія Михайловича — майстер-сержанта ТУНДУ Сергія Миколайовича — штаб-сержанта ЧІЧІНА Вячеслава Володимировича — старшого лейтенанта Нагородити медаллю “За військову службу Україні” БАЦУРУ Олександра Васильовича — капітана БОКОВОГО Дмитра Петровича — молодшого сержанта ЖИГАЛІНА В’ячеслава Володимировича — капітана ОКОПНОГО Андрія Володимировича — старшого лейтенанта ПОЛЬОВОГО Ігоря Олександровича — сержанта СІВЕРА Адлана Геланієвича — капітана УМАНЦЯ Богдана Петровича — капітана ЦЕКОТА Євгена Валерійовича — майора ЦИПЯЩУКА Віктора Миколайовича — штаб-сержанта Нагородити медаллю “Захиснику Вітчизни” АНТОНОВА Костянтина Володимировича — старшого сержанта ВАКУЛЕНКА Віктора Андрійовича — сержанта ВОЗНЮКА Олександра Йосиповича — солдата КОСТЮКА Володимира Миколайовича — підполковника ЛАКЕЯ Сергія Володимировича — майора ЛІТВІНОВА Костянтина Миколайовича — штаб-сержанта ЛОГВИНЕНКА Олексія Володимировича — штаб-сержанта МАКСИМЕНКА Віктора Анатолійовича — старшого сержанта НІКОЛАЄВА Сергія Миколайовича — капітана НОВІКОВА Владислава Володимировича — старшого сержанта РАТУШНЯКА Руслана Борисовича — майстер-сержанта ТРОХИМЕНКА Миколу Михайловича — сержанта ТРУХАНОВИЧА Романа Ігоровича — штаб-сержанта ШЕВЧУКА Ігоря Валерійовича — підполковника Нагородити медаллю “За врятоване життя” ВОДОЛАДА В’ячеслава Миколайовича — штаб-сержанта у Державному бюро розслідувань: Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня АЛЕКСЄЄВА Олександра Ігоровича — полковника Державного бюро розслідувань ЄСІКОВА Володимира Володимировича — підполковника Державного бюро розслідувань КРАЙНЯКА Ігоря Сергійовича — підполковника Державного бюро розслідувань СЛОВЕЦЬКОГО Володимира Петровича — капітана Державного бюро розслідувань у Службі судової охорони: Нагородити орденом Данила Галицького МАРУЩЕНКА Андрія Анатолійовича — полковника Служби судової охорони МЕЛЬНИКА Сергія Васильовича — полковника Служби судової охорони Нагородити медаллю “Захиснику Вітчизни” ЛОМАКУ Олександра Олексійовича — підполковника Служби судової охорони.
Президент України відзначив державними нагородами 71 Захисника України
24 березня 2022
71 Захисника України президент України Володимир Зеленський нагородив державними нагородами, з них посмертно — 1. Про це повідомило Міністерство у справах ветеранів України у Facebook. Відповідним Указом №158/2022 за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Українських Воїнів нагороджено: орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, орденом “За мужність” ІІІ ступеня, медаллю “За військову службу Україні”, медаллю “За врятоване життя”. Поіменний перелік Захисників за посиланням.
Що більше Росія застосовує терору проти України, то гірші наслідки для неї – звернення президента
20 березня 2022
Наш сильний народе нашої незламної країни! Завершився 24-й день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Після восьми років агресії. Українці довели, що вміють воювати професійніше, ніж армія, яка воює десятки років у різних регіонах та за різних умов. Ми відповідаємо мудрістю й хоробрістю на величезну кількість їхньої техніки та відправлених в Україну солдатів. Саме тому, наприклад, українська Чорнобаївка увійде в історію воєн. Це місце, де російські військові і їхні командири показали себе повністю – такими, як вони є: бездарними, здатними просто гнати своїх людей на забій. Шість разів наші військові знищували окупантів під Чорнобаївкою. Шість разів! І вони все одно приходять туди. Блокадний Маріуполь увійде в історію відповідальності за воєнні злочини. Зробити таке з мирним містом, що зробили окупанти, це терор, який будуть згадувати й через століття. І що більше українці говорять про це світові, то більше ми знаходимо підтримки. Що більше Росія застосовує терору проти України, то гірші наслідки настають для неї. Сьогодні звернувся до народу Швейцарії. Це особлива держава. Вона не розштовхує ліктями інших на міжнародній арені. Але коли говорить своє слово, то його чують абсолютно усі. Швейцарія підтримала санкції проти Росії, які застосував Європейський Союз. Це означає дуже багато для російської державної машини. Для людей, які звикли, що влада – це гроші. А отже, це банки. А отже, Швейцарія та інші країни, які допомагають зберегти капітал. Я вдячний Президентові й народу Швейцарії та їхній державі за те, що вони щирі у підтримці нашої боротьби за життя і свободу. За те, що вони не залишились осторонь. І закликав їх зробити ще декілька кроків. Щоб усі швейцарські компанії, які ще не полишили російський ринок, зробили це негайно. Щоб не віддавали жодного долара, франка чи євро російській військовій машині на вбивства наших людей. Щоб усі винні у війні проти нашої держави не могли насолоджуватися життям у Швейцарії, нерухомістю у Швейцарії, банками у Швейцарії. Наші Збройні Сили продовжують стримувати ворога на всіх основних напрямках. Завдають російським військам небачених втрат. Окремі підрозділи окупантів знищені на 80-90%. В местах особенно жестоких боев передний край нашей обороны просто завален трупами российских солдат. И эти трупы, эти тела не никто не забирает. По ним гонят в наступление новые части. Какие-то резервы, которые командование российских войск собирает, где только может. Мы прекрасно понимаем, что у России есть просто бездонный человеческий ресурс и достаточно много техники, ракет и авиабомб. Но я хочу спросить у граждан России. Что с вами сделали за эти годы, что вы перестали замечать ваши потери? Неужели для вас больше ничего не значат слова «сын», «мать», «отец»? Уже больше 14 тысяч убитых ваших солдат. Это 14 тысяч матерей. Это 14 тысяч отцов. Это жены, это дети, родственники и друзья. И вы этого не замечаете? А ведь жертв будет только больше. Пока продолжается эта война. Ваша война против нас, России против Украины. На нашей земле. У суботу працювали вісім гуманітарних коридорів. Вдалося врятувати 6623 людини. Через обстріли окупантів нам не вдалося забрати людей з Бородянки Київської області. Але ми не полишимо цих спроб. З Бервиці, Бучі, Богданівки евакуювали українців до Броварів. З Лисичанська, Попасної, Сєвєродонецька й Рубіжного Луганської області забирали людей до Бахмута. Вдалося виїхати й понад 4000 маріупольців у Запоріжжя. На жаль, не вдалося доставити гуманітарний вантаж у міста Херсонської області. Російські війська заблокували рух нашої колони. Навіщо? Їхня мета не змінилася – так само намагаються зображати у своїй пропаганді, ніби Україна полишила громадян без найнеобхіднішого. Ніби Росія їх від чогось постійно рятує. Хоча ще 23 лютого у наших херсонців було всього більше, ніж в областях самої Росії. Говорив сьогодні з Президентом Франції Макроном. Про нашу взаємодію. Про пошук рішення для миру, для звільнення наших територій. Для порятунку наших людей. Впевнений, ви розумієте, що переговори не є простими й приємними. Але вони необхідні. Бо це – про життя. Україна завжди шукала мирне рішення. Тим більше ми зацікавлені в мирі зараз. Бо це ми рахуємо кожного вбитого. Бо це для нас має значення кожна зруйнована родина, кожен зруйнований будинок. Бо ми – українці, і для нас людина – безцінна. Сьогодні підписав указ про відзначення державними нагородами України 161 нашого захисника. З них 40 – посмертно. І указ про присвоєння звання Героя України 12 військовослужбовцям. Вісьмом з них – посмертно. Також зустрівся з бійцями підрозділу особливого призначення Національної поліції України КОРД. Відзначив їхні дії нагородами. Подякував за службу, за захист наших мирних міст і за допомогу армії. Всього за дні повномасштабної війни вже 70 нашим захисникам присвоєно звання Героя України. 2180 українців нагороджені орденами й медалями за мужність, за порятунок товаришів по службі та цивільних, за ефективні дії з оборони держави. Впевнений, можу сказати від імені всього нашого українського народу: ми щиро вдячні кожному з вас. Кожному і кожній, хто захищає нашу державу та зупиняє армію окупантів, яку називали однією з декількох найпотужніших у світі. 19 березня святкує свій день народження українська поетеса Ліна Костенко. Щиро вітаю вас. Від імені всіх українців. І нагадаю сьогодні ось такі її слова: Не треба думати мізерно... Безсмертя є ще де-не-де... Хтось перевіяний, як зерно, У ґрунт поезії впаде. Митцю не треба нагород, Його судьба нагородила, Коли в людини є народ, Тоді вона уже людина. Справді, у кожного з нас є народ. І справді – не треба думати мізерно. А особливо тим, кому українці дали право бути політиками. Я хочу нагадати усім політичним діячам з будь-яких таборів: воєнний час дуже добре показує мізерність особистих амбіцій тих, хто намагається поставити власні амбіції, власну партію чи карʼєру вище за інтереси державні, за інтереси народу. Хто ховається десь по тилах, але вдає, ніби тільки він дбає про оборону. Будь-яка активність політиків, спрямована на розкол чи на колаборацію, не матиме успіху. Але отримає жорстку відповідь. І тому Рада національної безпеки і оборони України вирішила… Враховуючи повномасштабну війну, розвʼязану Російською Федерацією, та звʼязки деяких політичних структур з цією державою, призупиняється будь-яка діяльність низки політичних партій на час воєнного стану. А саме: «Опозиційна платформа – За життя», «Партія Шарія», «Наші», «Опозиційний блок», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Держава», «Прогресивна соціалістична партія України», «Соціалістична партія України», партія «Соціалісти», «Блок Володимира Сальдо». Міністерству юстиції доручено невідкладно вжити в установленому порядку вичерпних заходів щодо заборони діяльності зазначених політичних партій. Кожен зараз повинен дбати про інтереси нашої держави. Про інтереси України. Бо це – заради нас. Бо це – заради життя. Слава усім нашим героям! Слава Україні!
Президент України відзначив понад сотню захисників України державними нагородами
16 березня 2022
Президент України Володимир Зеленський відзначив 1️39 українських Захисників і Захисниць державними нагородами України. 32 з них - посмертно. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі українських воїнів нагороджено такими відзнаками як: Орден Богдана Хмельницького; “За мужність”; Орден Данила Галицького; медалі “За військову службу Україні”, “За бездоганну службу”, “Захиснику Вітчизни”. Відповідний Указ №140/2022, опублікований на сайті Офісу Президента. Також Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України шістьом військовослужбовцям посмертно. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі: Присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”: ▪️ГУДЗЮ Валерію Федоровичу – полковнику (посмертно) ▪️КОТЕНКУ Сергію Леонідовичу – полковнику (посмертно) ▪️МАРИНЯКУ Олександру Мирославовичу – полковнику (посмертно) ▪️СБИТОВУ Павлу Олеговичу – майору (посмертно). Присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”: ▪️ДОЗІРЧОМУ Дмитру Леонідовичу – старшому лейтенанту ▪️СИДУНЦЮ Володимиру Володимировичу – старшому лейтенанту. Відповідний Указ №139/2022 опублікований на сайті Офісу Президента.