Аграріям Львівщини презентували проект «Аграрні розписки в Україні»

23 січня 2018р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 23 січня, аграріям області презентували новий інструмент доступу до фінансових та матеріально-технічних ресурсів – аграрну розписку. Захід відбувся у малій сесійній залі Львівської обласної ради.

Аграрна розписка – це угода між сільськогосподарським товаровиробником та кредитором. Вона засвідчується нотаріусом  та вноситься до Реєстру аграрних розписок. Кредит повертається за рахунок майбутньої сільськогосподарської продукції так і від надходжень від її продажу. Як зазначив під час презентації голова Львівської ОДА Олег Синютка, саме ця функція розписок може стати практичним інструментом для аграріїв області.   

«Львівщина вашою працею та спільною роботою трьох інституцій – аграріїв, міжнародних фінансових структур та влади, створила ту динаміку, якій ми радіємо і якою ми гордимось. З однієї сторони – це понад 5,7 % приросту аграрної продукції на території області в 2017 році, з іншої – впровадження нових сучасних технологій та відкриття нових напрямків у аграрному секторі. І те, що ми сьогодні за допомогою Міжнародної фінансової корпорації маємо можливість впровадити новий проект - фінансовий інструмент на Львівщині, це є великою можливістю, адже передбачає повернення коштів не лише в грошовій формі, але й в товарному еквіваленті», - наголосив Олег Синютка.

Також очільник Львівщини запевнив аграріїв у всесторонній підтримці з боку владних інституцій, та закликав скористатись новими фінансовими інструментами.

Метою проекту «Аграрні розписки в Україні» є покращення та спрощення доступу до фінансування малих та середніх агровиробників. За підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, проект уже впровадили у восьми областях. Очікують, що до початку весняного сезону 2018 аграрні розписки працюватимуть у кожній області.

«Коли починається підготовка до посівної кампанії, завжди недостатньо вчасних ресурсів і розписка сприяє вирішенню цього питання. Ми бачимо по наших пілотних областях наскільки вона допомагає і чим більше є інструментів фінансування в сільгоспвиробників на ринку тим  краще. Для Львівщини дуже вчасно, щоб 2018 рік був багатшим з точки зору доступу до фінансування, використання інструментів, а проект «Аграрні розписки в Україні» зробить все, щоб це відбулось успішно», - зазначив керівник проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Олександр Муляр.

В межах реалізації програми  у районах області для агровиробників проведуть навчальні семінари.

«Навчання стосуються і виробників, і нотаріусів, і залучення додаткових потенційних і існуючих кредиторів. Результатом цієї співпраці повинні стати і покращення доступу до фінансування і підвищення доходів виробників», - додав Олександр Муляр.

Детальніше з графіком проведення навчань можна ознайомитись тут.

Ключові слова:

аграріїрозписки

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook