Цьогоріч на Львівщині включили до реєстру чотири індустріальних парки
В межах промислової політики на Львівщини відповідно до наказів Мінекономрозвитку зареєстровано Кам'янка-Бузький, Новороздільський, Яворівський індустріальні парки та «СІГМА Парк Яричів». Про це йшлося під час звіту діяльності департаменту економічної політики Львівської ОДА.
Метою створення індустріальних парків є, зокрема, формування механізмів ефективного задоволення попиту інвесторів на майданчики, що підготовлені до розміщення об’єктів інноваційної галузі, промисловості, логістики та супутнього сервісу.
«Розширення мережі індустріальних парків зайвий раз доводить, що Львівщина володіє всією необхідною інфраструктурою для налагодження промислового виробництва та залучення інвестицій», - зазначив директор департаменту економічної політики Роман Филипів.
Серед планів на наступний рік в межах промислової політики - створення навчально-промислових кластерів, робота з бізнесом на територіях та розширення комунікаційного інтернет-майданчика “Lviv Reginal Business Pulse”.
Новини за темою
Кам’янка-Бузький індустріальний парк отримав управляючу компанію: інвесторів запрошують до співпраці
5 листопада 2021
Кам’янка-Бузький індустріальний парк тепер має управлінця. Ним стала компанія ПП «Скіфи». Приватне підприємство є одним з перших в Україні виробників піддонів EPAL (Європейська Асоціація Виробників піддонів). Сьогодні з його керівником Олегом Дунцем та Кам’янка-Бузьким міським головою Олегом Омеляном зустрівся очільник області Максим Козицький. Власник та директор ПП «Скіфи» розповів про те, чим займається компанія та на якому етапі сьогодні перебуває процес облаштування інфраструктури парку. Основний вид діяльності приватного підприємства - виробництво та оптово-роздрібна торгівля дерев’яною пакувальною тарою (піддони, палетні борти, ящики дерев’яні) на внутрішньому та зовнішніх ринках. Станом на цей рік частка експорту складає 65%. Сьогодні компанія удосконалює виробництво. Так, вже придбали нову лінію з виробництва цвяхів та зі збивання піддонів. Відтак, серед пропозицій до учасників індустріального парку – організація виробництва паливних гранул, палетного борта, кріпильних засобів тощо. Як зазначив Олег Дунець, сьогодні ці виробництва потребують інвесторів, відтак запрошує усіх зацікавлених розвивати свій бізнес на території індустріального парку до співпраці. Проговорили і питання інфраструктури. Сьогодні вже майже завершені роботи із облаштування водопостачання та водовідведення території. На черзі – газо- та електрозабезпечення і останнє – під’їзні шляхи. «Сьогодні на Львівщині зареєстровані 9 індустріальних парків. Серед переваг Кам’янка –Бузького - зручне розташування, наявність газоводу і водовідводу, які проходять через територію і сьогодні ми почули концепцію розвитку. У квітні Кабмін прийняв рішення про виділення на будівництво першої черги інфраструктури парку 9,67 млн грн. Ще 10 млн грн ми заклали, як пропозицію, для облаштування парку у наступному році за кошти Державного фонду регіонального розвитку»,- зазначив Максим Козицький. Очільник області додав, що Львівська ОДА готова сприяти кожному інвестору, який приходить на територію Львівщини. Спеціально для цього у Львівській ОДА працює відділ інвестиційної політики. Також, у планах – передбачити компенсацію за розробку ПКД для інвесторів, які хочуть працювати на території індустріальних парків в обласній цільовій програмі.
Нові можливості індустріальних парків: що передбачають зміни до Закону
6 жовтня 2021
Президент України підписав зміни до Закону України «Про індустріальні парки». Законопроект спрямований на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках. Як пояснюють у відділі інвестиційної політики департаменту економічної політики Львівської ОДА зміни матимуть значний вплив для підвищення конкурентоспроможності українських індустріальних парків серед світової бізнес-спільноти. Так, до об’єктів, що можуть розміщуватися на території індустріального парку відтепер належать ще: акселератори, лабораторії з розвитку інноваційних технологій. З метою стимулювання не сировинного експорту учасникам індустріальних парків надається компенсація відсоткових платежів за кредитами у залежності від частки експорту продукції власного виробництва у загальному доході від їх господарської діяльності: - від 15 % до 30 % експорту - відшкодування 30 % загальної суми відсоткових платежів за кредитом; - від 30 % до 50 % експорту - відшкодування 50 % загальної суми відсоткових платежів за кредитом; - більше 50 % експорту - відшкодування 50% загальної суми відсоткових платежів за кредитом; - більше 70 % експорту - відшкодування 70 % загальної суми відсоткових платежів за кредитом. Порядок компенсації учасникам індустріальних парків відсоткових платежів за кредитами у залежності від частки експорту продукції власного виробництва у загальному доході від господарської діяльності встановлюється Кабінет Міністрів України. Окрім цього, з метою стимулювання розвитку промислової інфраструктури індустріальних парків керуючим компаніям та учасникам індустріальних парків надається компенсація відсоткових ставок за кредитами на облаштування індустріальних парків. Інвестиції учасників індустріальних парків у створення виробництва, здійснені протягом перших трьох років господарської діяльності в межах індустріального парку, підлягають частковій компенсації за рахунок коштів Державного бюджету України в обсязі, що залежить від частки експорту продукції власного виробництва в загальному обсязі доходів господарської діяльності. «На території Львівської області зареєстровано 9 індустріальних парків, загальною площею 242 га, що дає величезні можливості для розвитку бізнесу. Нові законодавчі стимули зможуть забезпечити розвиток усіх індустріальних парків області на рівні з іноземними»-, зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.
Етапи реєстрації індустріального парку: відділ інвестиційної політики покроково роз’яснює
26 серпня 2021
Відділ інвестиційної політики Львівської ОДА надає покрокове роз’яснення алгоритму реєстрації індустріального парку. «В Україні вже давно практикують різні напрямки фінансування та залучення інвестицій в індустріальний розвиток територій, а саме створення індустріальних парків. Це облаштовані відповідною інфраструктурою території, у межах яких учасники можуть здійснювати різноманітну діяльність: господарську у сфері переробної промисловості, науково-дослідну, діяльність у галузі інформації та телекомунікацій», - зазначають у відділі інвестицій. Відтак, алгоритм поетапно пояснює, що робити інвестору в Україні, який має намір індустріально розвивати території. «Сьогодні на Львівщині зареєстровані 9 індустріальних парків. Створення таких парків дає області чимало можливостей для розвитку: залучення інвестицій, збільшення зайнятості населення, збалансування регіонального розвитку, підтримку місцевих виробників, сприяння малому та середньому підприємництву, збільшення надходжень тощо. Прийнятий у 2013 році закон про індустріальні парки дозволив їх формальне створення. Однак із 49 зареєстрованих реально працюють тільки 7. Зараз є кілька законопроєктів, покликані врегулювати діяльність інвестиційних парків. Нові законопроєкти, хоч і можуть потенційно допомогти реально запрацювати індустріальним паркам, проте містять низку прогалин, які потрібно вдосконалювати. Розвиток індустріальних парків дозволяє економічно, екологічно та естетично структурувати населені пункти. Ми абсолютно «за» розвиток таких проєктів та будемо сприяти збільшенню кількості індустріальних парків на всіх рівнях», - зазначив очільник області Максим Козицький. Відтак, усіх підприємців, які мають території, що використовуються лише частково, закликають підготувати їх до того, щоб створити там робочі зони та зробити території привабливими. Алгоритм реєстрації індустріального парку в Україні доступний за посиланням. https://drive.google.com/file/d/1kAKm0yeYLSmvJEQoXCRXOCdiM9f6FF_1/view?usp=drivesdk. За усією додатковою інформацію звертайтесь до юриста відділу інвестиційної політики Марії Устименко за номером 0673707543.
Громади можуть отримати безоплатну методологічну підтримку щодо розвитку мережі індустріальних парків
9 серпня 2021
Громади, які мають намір розвивати свій промисловий потенціал, тепер мають шанс отримати безкоштовну методологічну підтримку щодо розвитку мережі індустріальних парків. Заявки від громад на безкоштовну підтримку приймає Офіс реформ Кабінету Міністрів України. Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький наразі на Львівщині зареєстровані 9 індустріальних парків загальною площею понад 241 га. Попередньо, два індустріальні парки Львівщини (Рясне-2 та Кам’янка-Бузька) потрапили до програми створення мережі з 25 ефективних індустріальних парків за 3 роки. Зокрема, для Кам’янки-Бузької коштами Державного фонду регіонального розвитку передбачено 9,6 млн гривень. Першою чергою будівництва передбачено облаштування водопостачання та водовідведення майданчика індустріального парку. Також, в межах цього проєкту планують реалізувати ще три черги будівництва, в результаті чого до майданчика індустріального парку прокладуть під’їзну дорогу та під'єднають ділянку до мереж електро та газопостачання. Мета такої ініціативи Мінрегіону - створити інфраструктуру промислових майданчиків (під'їзні дороги, електро-, газо-, водопостачання, інтернет, каналізація). Подати заявку на отримання безплатної методологічної підтримки щодо розвитку мережі індустріальних парків громади можуть до 23 серпня на пошту sachuk@kmu.gov.ua, тел. +380970167185. Прохання звертатись у месенджери (whatsup, viber, telegram). Відбір переможців - 24 серпня.
«Мостиський сухий порт» включили до офіційного реєстру індустріальних парків України
27 липня 2021
Сьогодні, 27 липня, індустріальний парк «Мостиський сухий порт» включили до офіційного реєстру індустріальних парків України. Інформують у відділі інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації. «Це ще одне досягнення для Львівської області. Плановий обсяг залучених інвестицій при реалізації об’єкту - 1-3 млн дол США. Це дасть змогу збільшити об’єм виробництва в області приблизно на 20%. Прогнозований обсяг реалізованої промислової продукції становитиме 862,1 млн грн станом на 2033 рік»,- зазначив керівник відділу інвестиційної політики Орест Фільц. Місія парку - відновлення промислового потенціалу громади, створення нових робочих місць та залучення іноземних інвестицій. Нещодавно Мостиська міська рада оприлюднила детальний план будівництва індустріального парку. У 2024 році тут планують створити 250 робочих місць, а до 2033 їх буде 1150. Пріоритетними для розміщення галузями діяльності на території парку будуть підприємства з новітніми технологіями по зберіганню рідинно-зернових речовин, підприємства меблевих виробів, машинобудування та холодильників для заготівлі ягід і грибів, а також об’єкти логістики, сервісного обслуговування та іншого. Передбачається, що Мостиський сухий порт має стати великим логістичним хабом для розвантаження, перевантаження та зберігання різноманітних товарів та сировини з України та країн Азії, які мають перевозити залізницею як в країни Євросоюзу, так й у зворотному напрямку. «Це 9-й індустріальний парк на території Львівщини та перший проект такого масштабу в області», - наголосили у відділі інвестиційної політики Львівської ОДА.
Створення індустріальних парків – стратегічно важливе завдання в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» 2021
4 квітня 2021
Цьогоріч до Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» додали новий напрям – економічний розвиток. Він передбачає реалізацію проєктів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України. Індустріальні парки належать до цього напряму та передбачають створення нових робочих місць. Це, своєю чергою, сприятиме зниженню трудової міграції українців. У 2021 Уряд інвестує в розбудову інфраструктури 4 індустріальних парків майже 80 млн грн. Для порівняння, в період 2015-2020 років було інвестовано 8 млн грн. Олексій Чернишов, очільник Мінрегіону, наголошує на важливості реалізації даних проєктів, побудові діалогу з бізнесом та залученні іноземних інвестицій до України. «Маючи досвід в інвестиційній діяльності, добре розумію, в яких умовах сьогодні працюють українські компанії, інвестори, підприємці. Відповідно, розумію, яка і де потрібна підтримка, і вірю в можливість міцних партнерських відносин між бізнесом та владою», – наголосив міністр Олексій Чернишов під час зустрічі з інвестиційною компанією "Dragon Capital". На Київщині вже є індустріальний парк Е40, а на Львівщині будується парк «Рясне-2». Він розташований на земельній ділянці площею 23,5 га. На території передбачено розвиток шести складських і виробничих приміщень сумарною площею 140 тис. кв. м. Довідково: Індустріальні парки – це частина міста, яка виділена під промислове використання, а не для побутових або комерційних потреб. Промислові парки можуть містити заводи, порти, склади, логістичні центри чи фабрики.
Питання розвитку областей розглянули в межах засідання Міжвідомчої координаційної комісії
11 березня 2021
Сьогодні, 11 березня, під головуванням Прем’єр-міністра України відбулось засідання Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку. Львівщина долучилась онлайн. Так, в межах засідання розглянули низку актуальних питань, серед яких підготовка змін до законодавства щодо функціонування державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), основні напрямки удосконалення інвестиційної діяльності та розвиток підприємництва в регіонах. Присутні акцентували, що ДФРР повинен бути збільшений та фінансувати перш за все розвиткові для територій проєкти. Говорили про імплементацію Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями», а також презентували «Дія. Бізнес» та плани розвитку центрів надання адміністративних послуг у регіонах. Окремо порушили питання створення індустріальних парків та фінансування їх інфраструктури за рахунок коштів ДФРР. Тут наголосили на необхідності зміни до законодавства в частині спрощення реєстрації парків, а також наявність реальних податкових преференцій, що буде стимулом для залучення інвесторів. Зазначимо, що індустріальні парки є важливими для розвитку промислової потужності області та країни загалом.
Індустріальні парки та промислові зони: в межах Міжнародного економічного форуму порушили актуальні питання промислового виробництва
31 жовтня 2019
Про впровадження нових технологій та еволюцію промислового виробництва говорили сьогодні, 31 жовтня, в межах XIX Міжнародного економічного форуму. Спікери продовжили тему індустріальних парків, як основи для розвитку високотехнологічних підприємств. «Індустріальний парк – локація, яка має всі сервіси для виробника. Йдеться про високотехнологічні виробництва, які не потребують великої кількості працівників. В таких компаніях люди отримують можливості для росту і саме такі компанії є основними споживачами індустріальних парків», - розповів модератор заходу, керівник управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації Роман Матис. Власним досвідом розвитку підприємства від ідеї до пошуку земельної ділянки, навчання працівників, технічне удосконалення поділився засновник групи компаній Юнісет та ЮГОВ-проект Олесь Возний. Про можливості та переваги для розміщення промислового виробництва на території Львова розповів начальник управління інвестицій та проєктів Львівської міської ради Роман Старецький. Зокрема, керівник управління інвестицій окреслив переваги міста для розвитку промисловості, серед яких виокремив глобальність, кількість населення, сполучення, заробітну плату, розвиток туризму та бізнес партнерства, залучення прямих іноземних інвестицій, ІТ та конференц-індустрії. «Ми маємо великий потенціал як місто. Зокрема, це людський ресурс, адже сьогодні йде конкуренція за таланти. Також заробітна плата є конкурентною і це створює можливості для іноземного бізнесу»,- розповів Роман Старецький. Також він окремо зупинився на ініціативі створення промислових зон. «Промислова зона має на меті створити хорошу обладнану локацію для промислового бізнесу. Ми розробили Програму розвитку промислових зон»,- зазначив Роман Старецький. Як він пояснив, програма створена з метою розвитку та підвищення інвестиційної привабливості промислових зон Львова, що повинні стати сучасними інноваційними та технологічними зонами, а промислова зона буде територією, де бізнес буде самостійно вирішувати, що йому робити. Зокрема, наразі йдеться про промислові зони Сигнівки та Рясне-2. Також Роман Старецький розповів про розвиток промисловості у Львові через інвестиції в інфраструктуру, зокрема транспортну.
Львівщина робить наголос на технологічності та залучає інноваційних інвесторів, - Володимир Хмурич у межах Міжнародного економічного форуму
31 жовтня 2019
Сьогодні, 31 жовтня, на Львівщині офіційно стартував ХІХ Міжнародний економічний форум - масштабна економічна подія не лише Львівщини, але й України, потужна національна і міжнародна платформа, створена для компетентного обговорення важливих проблем, пов’язаних із конкурентоздатністю регіонів, їх стратегічним розвитком та економічним зростанням. Відтак, у межах першого дня Форуму відбудуться чотири тематичних блоки. Другий з них охоплює тему індустріальних парків як прогресивних інструментів залучення технологічних компаній. За словами старшого юриста АО Arzinger та модератора панелі Наталії Анохіної, з 2014 на території України розташовані 43 індустріальні парки. Найбільша кількість з них, а саме 7, розташовані на території Львівської області. Друге місце займає Київська область, на території якої їх розташовано 6. Одна частина усіх індустріальних парків знаходиться в приватній власності, інша - в муніципальній. “Індустріальні парки у всьому світі вже зарекомендували себе як одна із найуспішніших та найефективніших форм розвитку промисловості. Україна також не є винятком та працює з іноземними інвесторами. Ми можемо підтвердити, що для них ключовим питанням при виборі площ є комфорт та безпека. Це можуть забезпечити індустріальні парки”, - додала Наталія Анохіна. Під час блоку економіст та фінансовий аналітик та за сумісництвом директор індустріального парку “Біла Церква” Володимир Хмурич поділився успішним досвідом реалізації проекту індустріального парку. Він розповів про те, що виробництво повинне розташовуватися в містах, де чисельність мешканців налічує не менше 100 тисяч, адже саме у таких населених пунктах є всі необхідні комунікації та логістика, що важливою складовою успішності проекту. Не менш важливою складовою є людський потенціал. Володимир Хмура акцентує увагу на тому, що розвиток людського ресурсу є промисловим акселератором. “Львівщина - є передовою областю у сфері залучення інвестицій. Мені приємно, що Львівська область робить наголос на технологічності та думає як залучати інноваційних інвесторів. Це - крок вперед”, - наголосив Володимир Хмурич. Окрім того, міжнародним досвідом функціонування індустріальних парків поділилась координатор Центру допомоги інвесторам Центру економічних ініціатив (Польща) Йоланта Келмас. Вона зазначила, що на території Польщі створені інвестиційні індустріальні парки. Серед них є спеціальний парк науки і технології, які в більшості співпрацюють з ІТ-сектором. Вони розташовуються у центрі міст, адже для таких компаній надзвичайно важливим компактність, комфорт та змога не витрачати значної частини часу для, зокрема, добирання на роботу. Окрім того, Йоланта Келмас повідомила, що у 2020 році планують відкрити два нових індустріальних парки, а також додала, що 85% цих двох майбутніх парків вже викуплені. Зазначимо, що у межах ХІХ Міжнародного форуму присутні також поспілкуються про «Впровадження нових технологій. Еволюція промислового виробництва», а також «Фінансові інструменти розвитку: світова практика та перспективи для України». Триватиме форум два дні - з 31 жовтня по 1 листопада. Із детальною програмою заходу можна ознайомитися за посиланням.
Керівники департаментів публічно підсумують рік та презентують плани на 2019-ий
14 січня 2019
Протягом січня – лютого триватимуть публічні звіти керівників департаментів та структурних підрозділів Львівської облдержадміністрації. Про це сьогодні, 14 січня, повідомили під час апаратної наради. «Та традиція, яку закріпилась на Львівщині, організовувати публічні звіти структурних підрозділів себе виправдовує, попри те, що такого зобов’язання в законах не прописано. Звіти керівників галузей про роботу за минулий рік та про плани на наступний рік повинні бути загальновідомими», - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Відтак, першими свою публічну доповідь у понеділок, 28 січня, презентує департамент екології та природних ресурсів, а завершить звітування Державний архів Львівської області 25 лютого. № Назва Дата Час Місце проведення Департамент екології та природних ресурсів 28.01.2019 14:00 Актовий зал департаменту екології та природних ресурсів, Департамент з питань культури, національностей та релігій 30.01.2019 14:00 КЗК ЛОР Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв» Департамент агропромислового розвитку 31.01.2019 11.00 Музейно - культурний комплекс пивної історії «Львіварня» Управління фізичної культури та спорту 01.02.2019 11:00 Університет фізичної культури Служба у справах дітей 04.02.2019 14:00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент соціального захисту населення 05.02.2019 14.00 Національний університет «Львівська політехніка» Департамент економічної політики 06.02.2019 12:00 Велика зала Центру імені Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету, Департамент фінансів 07.02.2019 11:00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент архітектури та розвитку містобудування 08.02.2019 12.00 Будинок архітектора Департамент освіти і науки 11.02.2019 14:00 Будинок вчених Департамент охорони здоров’я 13.02.2019 12.00 КЗК ЛОР Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв» Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку 14.02.2019 12.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент з питань цивільного захисту 15.02.2019 15.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва 18.02.2019 15:00 Факультет міжнародних відносин, конференц-зал 205 ауд. вул.Січових стрільців 19 Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства 19.02.2019 11.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Управління туризму та курортів 20.02.2019 16:00 Інформаційно-культурний центр УКУ ім. Андрея Шептицького Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації 20.02.2019 12:00 Актовий зал МН “Дружба” ПАТ “Укртранснафта” Департамент внутрішньої та інформаційної політики 21.02.2019 14.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Управління капітального будівництва 22.02.2019 18:00 Сесійна зала Львівської обласної ради Державний архів Львівської області 25.02.2019 11:00 ву. Державний архів Львівської області
Індустріальний парк "Захід Ресурс" включили до Реєстру промислових парків
26 вересня 2018
Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України включило до Реєстру промислових парків індустріальний парк "Захід Ресурс" (Городок Львівської обл.) Ініціатором створення ІП "Захід Ресурс" на земельній ділянці 20,7662 га є ТОВ "Євро-Інвест-Холдинг" (Городок Львівської обл.), Заявлений термін функціонування парку - 30 років. Мета створення ІП - формування єдиної території з облаштованою інфраструктурою для розміщення нових господарських підприємств переробної промисловості, інноваційної сфери, логістики та надання супутніх послуг, підвищення конкурентоспроможності регіону. Пріоритетними для розміщення будуть виробництво харчових продуктів і безалкогольних напоїв, зберігання і переробка продукції рослинництва і тваринництва; текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів із тканини і шкіри та інших матеріалів; оброблення деревини та виробництво виробів з деревини, машинобудування, приладобудування, виробництво електричного, електронного та оптичного устаткування; логістичні послуги. За попередніми розрахунками, на території індустріального парку може бути створено до 1625 нових робочих місць. Пріоритетними для розміщення видами економічної діяльності в індустріальному парку будуть: виробництво харчових продуктів та безалкогольних напоїв, зберігання і переробка продукції рослинництва і тваринництва; текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів із тканини і шкіри та інших матеріалів з використанням інноваційних технологій; оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини; машинобудування, приладобудування, виробництво електричного, електронного та оптичного обладнання; логістичні послуги.
"Форум партнерства - платформа для розвитку успішного транскордонного співробітництва", - Тарас Олійничок
8 лютого 2018
У вересні 2017 року у межах IV українсько-польського Фестивалю партнерства відбувся Другий Форум партнерства, організований департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. Форум об’єднав на дискусійному майданчику представників профільних Міністерств України, делегації воєводств Польщі, дипломатів обох країн та керівників структурних підрозділів Львівської ОДА. Про це повідомив сьогодні під час звіту т.в.о. директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Тарас Олійничок. «Під час Форуму партнерства відбулися дискусійні панелі та презентації програм. Зокрема, учасники Форуму порушили питання реформи медицини у контексті успішної децентралізації влади, обмінялися думками щодо діяльності органів місцевого самоврядування в процесі сталого розвитку гірських територій та розглянули складові культурної дипломатії», - зазначив під час звіту директор міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Тарас Олійничок. У межах Фестивалю Партнерства відбувалися також презентації на промоційних стендах туристичних продуктів та освітніх програм як Львівської області, так і польських воєводств. А також перегляд польських та українських короткометражних фільмів.