26 січня - Всесвітній день екологічної освіти
У червні 1972 року в Стокгольмі, Швеція на конференції ООН з питань довкілля людини було прийнято Декларацію в якій зазначено необхідність розробки критеріїв та загальних принципів щодо збереження та поліпшення якості навколишнього середовища.
Екологічна освіта стосується гармонізації діяльності людини з природою на основі сталого розвитку для забезпечення якості життя майбутніх поколінь.
Більшість екологічних проблем спричинені недостатньою освіченістю населення. Так що необхідно не тільки сприяти інформуванню населення, а й розвивати відповідну його поведінку.
Зважаючи, що екологічна освіта та інформування є потужним фактором зміни ставлення людей до природи і формування правил збалансованого існування людини і природи, департамент екології та природних ресурсів визначив одним з пріоритетних напрямків діяльності екологічну освіту і виховання.
Безпосередніми учасниками процесу є департамент екології та природних ресурсів, природоохоронні установи, еколого-натуралістичні центри, навчальні заклади.
За координації департаменту в області проведено 357 заходів з екологічної освіти, що на 100 заходів більше у порівнянні з 2016 роком. Проведено конкурси для дітей «Життя без сміття-2017», «Природа не має кордонів» та «Моя екологічна історія», місячник благоустрою, День довкілля, Акції «Дерево миру» та «Година землі». Забезпечено проведення «Еко-фесту» у місті Золочів, вже вдруге на Львівщині, перший відбувся у 2016 році у місті Сокаль.