Влада і громадськість Турківщини виступає проти відкриття закладу гральних автоматів
Учасники Революції Гідності та АТО Турківщини публічно виступили проти відкриття грального залу в районному центрі. Це питання громадськість обговорила під час зустрічі з головою Турківської РДА Олександром Лабецьким.
Звернення про недопущення відкриття залу гральних автоматів під будь-якими вивісками підписали громадські організації «Спілка учасників АТО Турківщини», Громадська організація «Самооборона» та члени 29 бойківської сотні Майдану.
Довідково:
У 2014 році майданівці наполягли на закритті грального залу, який незаконно функціонував у місті Турка.
Новини за темою
У Львові «Тихою ходою» пам’яті вшанували Героїв Небесної Сотні
25 січня 2021
Сьогодні, 25 січня, до річниці трагічних подій на Майдані Гідності, у Львові відбулась «Тиха хода» пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учасники вшанували «Тихою ходою» та молитвою пам'ять перших загиблих Героїв Небесної Сотні: Юрія Вербицького, Романа Сеника, Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Олександра Бадери. До ходи долучились родини Героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності, сотні небайдужих. Вшанував Героїв також заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Біля пам’ятника Тарасу Шевченку учасники ходи запалили лампадки, опісля колоною вирушили за маршрутом: вул. Беринди - пл. Катедральна - пл. Ринок - вул. Руська - вул. Винниченка - сквер на Валах - Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні. На Меморіалі пам’яті відбувся спільний молебень, який провели священнослужителі Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла. Після молитви хор «Гомін» виконав «Плине кача» і Гімн України. Організатором ходи є Музей Гідності у Львові спільно з Студентським Братством Львівщини.
Максим Козицький зустрівся із родинами Героїв Небесної Сотні
18 листопада 2020
Сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся із членами родин Героїв Небесної Сотні. На зустрічі також були присутні постраждалі учасники революції та волонтери. Говорили про соціальне забезпечення та підтримку родичів загиблих активістів, а також про належне вшанування пам’яті Героїв у День Гідності та Свободи. Батьки загиблих та поранені під час революції ставили питання, які їм досі не вдавалось вирішити. Зокрема, скаржились на брак у аптеках необхідних ліків, які мають право безоплатно отримати за рецептами лікарів та затримки із щорічним медичним обслуговуванням. Також просили про посилення соціального супроводу членів сімей Героїв та постраждалих учасників Революції Гідності. «Цього року завершується дія програми соціальної підтримки Героїв Небесної Сотні, за якою родини отримували відшкодування оплати за житлово-комунальні послуги та доплати до пенсій батькам та дружинам Героїв Небесної Сотні. Ми просимо залучити нас до розроблення нової програми на наступні кілька років. Це дасть можливість їх сім’ям отримати додаткові соціальні гарантії», - сказала сестра Героя Небесної Сотні Леся Лисак. Усі питання Максим Козицький взяв на особистий контроль та доручив відповідальним структурним підрозділам ОДА сприяти їх розв’язанню. «Усі питання не залишиться без нашої уваги та реагування. Зі свого боку максимально долучимося до їх вирішення, залучимо райдержадміністрації та об’єднані територіальні громади», - зазначив очільник області. Обговорили також проведення в області заходів із нагоди Дня Гідності та Свободи. З урахуванням вимог карантину, тематичні заходи переважно проводитимуть онлайн. У храмах проведуть панахиди за загиблими та молебні за Україну. Зазначимо, 20 Героїв Небесної Сотні родом зі Львівщини. Постраждали під час Революції Гідності 223 мешканців області (9 осіб померло), 127 отримали легкі тілесні ушкодження; 69 – тілесні ушкодження середньої тяжкості; 27 – тяжкі тілесні ушкодження. 67 осіб мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Марта Кудляк
Максим Козицький вшанував пам’ять учасників Революції Гідності на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові
20 лютого 2020
Цього року минає шоста річниця розстрілів на Майдані Незалежності у Києві під час Революції Гідності. З цієї нагоди сьогодні, 20 лютого, на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові відбувся меморіальний захід. Відтак, у пам’ять Героїв Небесної Сотні представники різних конфесій провели поминальну панахиду. Разом із десятками небайдужих до спільної молитви та покладання квітів долучився голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Нагадаємо, що сьогодні о 18:00 год у Львівській національній філармонії відбудеться вечір, приурочений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
На Личакові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2020
Сьогодні, 20 лютого, Львівщина вшановує 6-ту річницю подій Революції Гідності. З цієї нагоди на Личаківському кладовищі відбулись заходи вшанування новітніх Героїв України. Громадськість, родини Героїв Небесної Сотні, представники обласної влади, зокрема голова Львівської облдержадміністрації ОДА Максим Козицький разом із заступниками та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації поклали квіти та лампадки біля могил Героїв, що загинули під час Революції Гідності, генерала Сергія Кульчицького, полковника Андрія Соколенка та борців за волю України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища. Усі присутні виконали Державний Гімн України. Опісля духівництво провело чин екуменічної панахиди за загиблими Героями.
У госпіталі ветеранів відкрили консультаційний кабінет для учасників бойових дій та учасників Революції Гідності
8 лютого 2019
Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації повідомляє, що з метою покращення організації надання медичної допомоги учасникам бойових дій та учасникам Революції Гідності, а також повторного їх обстеження, на базі Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих відкрито консультаційний кабінет. Прийом в кабінеті кожного понеділка з 9:00 до 14:00 прроводитимуть невропатолог, оториноларинголог (ЛОР), пульмонолог, терапевт. Для отримання додаткової інформації та запису на консультацію працює гаряча лінія (з 9:00 до 17:30): 0685780772, 0664219928 Адреса консультаційного кабінету: Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих (Консультативна поліклініка), Львів-Винники, вул. В. Івасюка, 31 (Консультативна поліклініка).
Постраждалі учасники Майдану із Львівщини пройдуть повторне комісійне медичне обстеження
10 січня 2019
Сьогодні, 10 січня, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки з членами координаційно-дорадчої ради з питань постраждалих учасників Революції Гідності та постраждалими учасниками Майдану та їх сім’ями. Центральним питання зустрічі стало медичне обслуговування постраждалих учасників Революції Гідності та членів родин Героїв Небесної Сотні. «Учасники Революції Гідності та Герої Небесної Сотні заплатили своїм здоров’ям та життям за перемогу. І дуже важливо сьогодні не мовчати, а говорити про ті проблеми, з якими ви стикаєтесь», - зазначив Олег Синютка. Про те, яка допомога надається в медичних закладах міст області та районах розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько. Відтак, присутні окреслили проблемні питання, які виникають під час обстеження та отримання медичної допомоги. Як зазначив Андрій Васько для покращення надання медичної допомоги постраждалим учасникам Майдану та оперативного вирішення проблемних питань в області створять робочу групу, яка складатиметься із медиків різних напрямків. «Ми напрацюємо робочу групу, куди увійдуть фахові медичні спеціалісти, відтак постраждалі зможуть пройти повторне медичне обстеження та отримати необхідну допомогу», - наголосив Андрій Васько. Окрім цього присутні обговорили заплановані заходи із вшанування пам’яті 5-ї річниці трагічних подій Революції Гідності. «20 лютого, як і минулого року ми плануємо піти до тих хлопців, які спочивають на 67 полі почесних поховань Личаківського кладовища, помолитися та віддати їм шану. Після цього біля пам’ятника Тарасові Шевченку у центрі міста відбудеться громадське віче, де згадуватимемо події Майдану, ті події, які стали початком важливих змін нашої країни»,- розповів директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський. Також до річниці Революції Гідності заплановані зустрічі із молоддю та уроки у школах області за участю учасників Майдану.
У Жовкві відзначили День Гідності та Свободи
22 листопада 2018
У середу, 21 листопада, на Жовківщині вшанували громадянський подвиг учасників Революції Гідності. На алею Героїв Небесної Сотні у м. Жовква прийшли помолитися та запалити свічки пам’яті представники влади району, духовенство, представники громадських організацій, учасники подій на Майдані та небайдужі мешканці. Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх українців, людей інших національностей, які поклали своє життя на вівтар свободи під час революційних подій п’ятирічної давності в Києві, чи захищаючи нашу державу на сході. Учасник подій на Майдані Олександр Вербило висловив переконання, що українці після подій Революції Гідності змінилися безповоротньо і більше ніколи не дозволять нікому відібрати у них свою свободу та гідність. Опісля учасники урочистостей мали змогу послухати патріотичні пісні у виконанні вихованців Жовківського РЦ ДЮТ та переглянути документальний фільм про події Революції Гідності.
У Жовкві відзначили День Гідності та Свободи
22 листопада 2018
У середу, 21 листопада, на Жовківщині вшанували громадянський подвиг учасників Революції Гідності. На алею Героїв Небесної Сотні у м. Жовква прийшли помолитися та запалити свічки пам’яті представники влади району, духовенство, представники громадських організацій, учасники подій на Майдані та небайдужі мешканці. Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх українців, людей інших національностей, які поклали своє життя на вівтар свободи під час революційних подій п’ятирічної давності в Києві, чи захищаючи нашу державу на сході. Учасник подій на Майдані Олександр Вербило висловив переконання, що українці після подій Революції Гідності змінилися безповоротньо і більше ніколи не дозволять нікому відібрати у них свою свободу та гідність. Опісля учасники урочистостей мали змогу послухати патріотичні пісні у виконанні вихованців Жовківського РЦ ДЮТ та переглянути документальний фільм про події Революції Гідності.
У центрі Львова відбулось віче з нагоди 5-ої річниці Революції Гідності
21 листопада 2018
Сьогодні, 21 листопада, Львівщина відзначає 5-ту річницю Революції Гідності та Свободи. З цієї нагоди на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відбулося громадське віче. Мешканці Львівщини, які долучились до заходу, зокрема представники влади, студентська та учнівська молодь, волонтери, громадськість, пригадали події Майдану та вшанували полеглих борців за свободу. Під час дійства пригадали хронологію подій Революції Гідності, окрім цього на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку можна було побачити бочки із вогнем, біля яких грілися п’ять років тому учасники протестів, піаніно, граючи на якому підіймали дух майданівців, та гарячий куліш, яким годували усіх, хто прийшов на площу. Відтворюючи події Майдану, усі присутні співали пісень, що лунали у ті дні на площі перед пам’ятником Шевченкові та згадували тогочасні гасла, з якими студенти вийшли на перші мирні акції. Окрім того, віддали шану тим патріотам, які не повернулися зі столиці, захищаючи демократичний вибір держави. Серед них коменданти, сотники, медики, координатори, волонтери, охорона, численна активна студентська молодь, загалом 107 Героїв Небесної Сотні, серед яких 21 з Львівщини. Також до річниці Революції Гідності на Личакові вшанували полеглих Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, багато заходів із відзначення річниці Революції Гідності розпочалися іще вчора. Понад 50 різноманітних заходів відбулися у районах Львівщини.
У центрі Львова відбулось віче з нагоди 5-ої річниці Революції Гідності
21 листопада 2018
Сьогодні, 21 листопада, Львівщина відзначає 5-ту річницю Революції Гідності та Свободи. З цієї нагоди на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відбулося громадське віче. Мешканці Львівщини, які долучились до заходу, зокрема представники влади, студентська та учнівська молодь, волонтери, громадськість, пригадали події Майдану та вшанували полеглих борців за свободу. Під час дійства пригадали хронологію подій Революції Гідності, окрім цього на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку можна було побачити бочки із вогнем, біля яких грілися п’ять років тому учасники протестів, піаніно, граючи на якому підіймали дух майданівців, та гарячий куліш, яким годували усіх, хто прийшов на площу. Відтворюючи події Майдану, усі присутні співали пісень, що лунали у ті дні на площі перед пам’ятником Шевченкові та згадували тогочасні гасла, з якими студенти вийшли на перші мирні акції. Окрім того, віддали шану тим патріотам, які не повернулися зі столиці, захищаючи демократичний вибір держави. Серед них коменданти, сотники, медики, координатори, волонтери, охорона, численна активна студентська молодь, загалом 107 Героїв Небесної Сотні, серед яких 21 з Львівщини. Також до річниці Революції Гідності на Личакові вшанували полеглих Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, багато заходів із відзначення річниці Революції Гідності розпочалися іще вчора. Понад 50 різноманітних заходів відбулися у районах Львівщини.
До річниці Революції Гідності у Львівському історичному музеї відкрили тематичні виставки
21 листопада 2018
Сьогодні, 21 листопада, з нагоди відзначення 5-ї річниці Революції Гідності і Свободи, у Львівському історичному музеї відкрили тематичні фотовиставки «Герої Революції Гідності. Київ 2013 – 2014» та «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини». «Виставка розкриває нам певні сторінки того, що відбувалось 5-ть років тому. З одного боку ми бачимо вимір державний, а з іншого боку – вимір людський. Це люди, долі, наші з вами знайомі, колеги, яких ми можемо побачити на цих фотографіях, які є живі. Друга частина цієї виставки це фотографії, інформаційні матеріали присвячені нашим Героям Небесної Сотні, які є в нашій пам’яті. Ця виставка – це своєрідний «вінець» цілого року роботи департаменту культури ЛОДА і Львівського історичного музею на вшанування Героїв Небесної Сотні», - зазначив директор Львівського історичного музею Роман Чмелик. «5-ть років тому – це був період виміру мрій і виборів. Адже можна мріяти і обрати рабську психологію, а можна мріяти і за цю мрію покласти власне життя. Багато, що зроблено, також багато завдань ще потрібно зробити, але ті хлопці, які пішли на Майдан і які поклали своє життя за Україну, мали мрію про сильну Україну, державу, якою можна пишатись. Дякую, усім хто долучився до створення виставки, вона – лаконічна, але дуже символічна. Давайте пам’ятати і гордитися нашими Героями »,- зазначила у вітальному слові заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук. Виставка «Герої Революції Гідності. Київ 2013 – 2014» складається із 38 фотографій, які відображають події Революції Гідності, її учасників. Друга виставка, яка розміщена в Італійському подвір’ї історичного музею «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини» ілюструє події Революції Гідності, а також демонструє глядачам портрети та біографії Героїв Небесної Сотні Львівщини, світлини, що розповідають про їх життя від дитячих років до загибелі. Стенди виставок були виготовлені упродовж року в межах проекту «День народження Героїв Небесної Сотні Львівщини» із залученням родин загиблих та експонувалися під час проведення заходів проекту в Музеї визвольної боротьби.
«Ми й не уявляли, на що була здатна тодішня влада», - Борис Пошивак
20 листопада 2018
Сьогодні, 20 листопада, відбулась зустрічі з громадськістю на тему: «Майдан - момент, що змінив хід історії». У межах зустрічі історики, експерти, представники громадськості та учасники тогочасних подій обмінялись думками щодо передумов Революції Гідності, її вплив на історичний хід подій та уроки, що варто взяти на озброєння наступним поколінням. «Студентське братство ще до Майдану мало досвід протистояння з владою. Ми готувалися до загострення подій, брали участь в акціях за асоціацію з ЄС та недосипали ночі ще за кілька днів до Майдану. Майдан був громадським, і перш за все, студентський без партійної символіки. Там зароджувалась взаємопідтримка і згуртованість. Перший приїзд до Києва в межах Євромайдану припав на побиття студентів і це стало ще більшим стимулом до боротьби, однак ми тоді не мали найменшого уявлення, як далеко зайде тодішня влада, аби не допустити розвитку держави», - зазначив координатор громадської ради Майдану, співкоординатор Львівського Євромайдану Борис Пошивак. Під час дискусії учасники зустрічі наголосили на важливості процесів утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії. "Цей п’ятилітній відрізок, відстань часу дещо об’єктивізує цю подію і дає можливість оцінити чому так трапилось і які наслідки цих подій. В цих питаннях важливо які мотиви були, чому ми пішли туди, чому ми там так довго і чому ми були такими наполегливими. Кожен для себе ці питання ставить і ці відповіді можливо будуть різними, але мабуть те, що буде загальним, те, що об’єднуватиме цю відповідь, це те - що тоді ми відчули, що в нас крадуть майбутнє. Особливо це гостро відчула молодь, студентська молодь, яка очевидно була тим мотором цієї Революції Гідності і цього Євромайдану. Єдине, що стримувало і не давало раніше ту чашу терпіння переповнити, це те, що відбувався цей процес руху до підписання угоди про європейську асоціацію і мав відбутися саміт у Вільнюсі, які очікували, що відкриються двері до Європейського Союзу. Європейські цінності це цінності дотримання закону і тоді і в будь-який час, це – найважливіша річ, яку очікує кожен в суспільстві, що діє закон і відчуваєш свою соціальну захищеність, відчуваєш, що маєш перспективи, маєш майбутнє", - декан філологічного ф-ту ім. Івана Франка, активний учасник революції Гідності Святослав Пилипчук. Окрім того, закцентували увагу на необхідності збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.