На Львівщині відбудеться Марафон професій
У межах інформаційної кампанії «Живи і працюй в Україні» на Львівщині з 19 до 28 березня 2018 року відбудеться Марафон актуальних робітничих професій.
Такий профорієнтаційний захід обласна служба зайнятості організовує вже декілька років поспіль спільно з освітніми закладами та працедавцями задля того, аби привернути увагу учнівства до актуальних професій, підвищити мотивацію молоді до працевлаштування на українських підприємствах.
Упродовж восьми днів школярі зможуть глибше пізнати світ професій, ознайомитися зі специфікою роботи таких працівників як швачка, кравець, слюсар, електрогазозварник, токар, водій, тракторист, верстатник, технік-технік, машиніст машини для склеювання виробів з паперу, оператор на автоматичних і напівавтоматичних лініях, монтер, столяр, лісоруб, будівельник та інші. Окрім представлення понад 20 професій, будуть презентуватися освітні послуги Львівського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Учасники заходу візьмуть участь у тематичних іграх і вікторинах, професіографічних екскурсіях на виробництво, зустрічах з представниками фірм і компаній, що мають сталу потребу у кадрах. А ще – поспілкуються з виробничниками, працівниками професійно-технічних навчальних закладів, пройдуть у центрах зайнятості тестування для визначення професійної спрямованості та ін. Увесь комплекс заходів націлений на те, аби молодь почерпнула максимум інформації про стан і тенденції розвитку ринку праці, не помилилася під час вибору фаху, дізналася, де його можна освоїти, переконалася у доцільності його здобуття для подальшого працевлаштування.
А заключним акордом Марафону стане Ярмарок професій, який відбудеться 30 березня у Львівському міському центрі зайнятості (м. Львів, вул. Кн. Ольги, 122).
Додаткову інформацію можна отримати у центрах зайнятості за місцем проживання або за тел.: 233-04-34, 233-53-34.
Новини за темою
Львівська обласна служба зайнятості працевлаштувала майже 800 осіб від початку війни
4 квітня 2022
Служба зайнятості сприяє у пошуку роботи всім, хто звертається до центрів зайнятості або філій Львівського обласного центру зайнятості (ЛОЦЗ) за допомогою, враховуючи трудовий досвід особи, її освіту та побажання. Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної служби зайнятості. Із часу повномасштабного вторгнення в Україну російського війська базові центри зайнятості області та філії ЛОЦЗ працевлаштували 781 особу (у період з 24 лютого до 31 березня), у тому числі 32 особи, котрі прибули на Львівщину з областей ведення бойових дій (без офіційного статусу вимушено переміщених осіб). Загалом у січні-лютому цього року роботою забезпечено 5 вимушено переміщених осіб. «Ці цифри свідчать про те, що мешканці області швидше погоджуються на пропозиції роботи, аніж переселенці, котрі ще остаточно не визначилися з місцем проживання в надії повернутися додому. Для доступу до вакансій усіх, хто хоче працювати, щодня на Facebook-сторінці Львівської обласної служби зайнятості публікується перелік актуальних вільних робочих місць і вакантних посад у межах області. Також служба зайнятості запустила телеграм-канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості», де шукачі роботи можуть ознайомитися з різними пропозиціями роботи в межах країни, а працедавці через чат-бот оприлюднити свіжі вакансії», - зазначили у пресслужбі. До слова, компенсаційним механізмом, що передбачає відшкодування фірмам і компаніям 6500 грн за кожну прийняту на роботу вимушено переміщену особу, наразі на Львівщині ще не скористалося жодне підприємство. Водночас роботодавці самостійно формують вимоги до претендентів на вільні робочі місця та вакансії, беручи до уваги професію чи посаду, яка використовується для забезпечення їх діяльності та самостійно приймають рішення стосовно згоди чи відмови у прийнятті на роботу. «Принагідно інформуємо, що оскаржити відмову у працевлаштуванні до конкретного роботодавця чи констатувати факти проявів дискримінації у сфері зайнятості населення можна шляхом звернення до Головного управління Держпраці у Львівській області за телефоном: 0966546109 або на e-mail: sector.zvernen@gmail.com», - додали у Службі зайнятості.
У Львівській області шукають спеціалістів на понад 4000 вакансій: кого потребують найбільше
23 лютого 2022
Львівська обласна служба зайнятості повідомила про наявність на ринку праці 4200 вакансій. Найбільше варіантів працевлаштування зафіксували для водіїв автотранспортних засобів – понад 260. Для цієї категорії розмір заробітної плати, що зазначений у заявках, коливався від 6,5 до 30 тис. гривень. Майже 230 вакансій задекларували працедавці для швачок із винагородою від 6,5 до 14,5 тис. гривень. Відчутний попит на касирів торговельного залу: сто вакансій із зарплатою до 8,5 тис. гривень. Бракує також двірників: понад 90 вільних робочих місць, заробіток – до 7 тис. гривень. Чимало пропозицій роботи із заробітною платою від мінімальної до 20 тис. гривень надійшло для бухгалтерів (76 вакантних посад) та електрогазозварників (38). Майже три десятки вільних місць праці зареєстрували як для вантажників (6,5 – 17, тис. гривень), так і для інспекторів пенітенціарної системи (8 – 9,4 тис. гривень). Водночас фірми та компанії шукають претендентів на вакансії, які зустрічаються не так часто, зокрема, запрошують на роботу митного брокера, дизайнера тканини, ерготерапевта, оператора відеозапису, звукорежисера, грибоводів, чокерівника, дояра, басейника тощо. З пропозиціями працевлаштування можна ознайомитися на сайті Львівського обласного центру зайнятості у рубриці «Шукаю роботу».
У січні, за допомогою служби зайнятості, більше тисячі мешканців області знайшли роботу
3 лютого 2022
Минулого місяця працедавці Львівщини, за посередництва служби зайнятості, активно шукали потрібний персонал, а тимчасово непрацюючі особи – роботу. Як інформують у Львівському обласному центрі зайнятості 1,9 тис фірм і компаній задекларували 6,3 тис вакансій, а допомоги у працевлаштуванні потребували 15,7 тис безробітних, з них з початку цього року звернулися - 2,9 тис. «На зареєстрованому ринку праці у січні поточного року, у порівнянні з аналогічним періодом торік, спостерігалися позитивні тенденції, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – В області з 1,8 до 1,9 тис зросло число працедавців, що заявили про потребу у робочій силі, з 6,2 тис до 6,3 тис одиниць збільшилася база вакансій, з 32,4 тис до 15,7 тис осіб зменшилися обсяги зареєстрованих безробітних, з 8 до 3 осіб скоротилося навантаження на одне вільне робоче місце або вакантну посаду, з 121 до 78 календарних днів зменшився середній термін пошуку роботи». Так, у січні, за скеруванням служби зайнятості, працевлаштували понад тисячу жителів області, у тому числі 0,9 тис безробітних. Ще 0,5 тис осіб охопили професійним навчанням. Вишкіл проводився за такими професіями як електрогазозварник, перукар, манікюрник, візажист, продавець непродовольчих товарів, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва кат. А1, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, рибовод та адміністратор. На початку лютого цього року база вакансій обласної служби зайнятості налічувала більш як 4,5 тис пропозицій для працевлаштування, рівень оплати праці у яких в середньому становив 9367 грн (торік – 8381 грн). На обліку залишалося 13 тис безробітних, що на 55% менше, аніж станом на 1 лютого 2021 року (тоді було 29 тис).
З-поміж усіх безробітних по Львівській області понад 60% склали жінки: дані служби зайнятості
1 вересня 2021
За даними служби зайнятості, на початку серпня у Львівській області було 19,5 тисяч безробітних. Майже 62% з-поміж усіх склали жінки віком від 35 до 54 років. Слід зазначити, що жінки більш активні на ринку праці, охоче погоджуються на професійне навчання, перенавчання чи підвищення кваліфікації, швидше повертаються до трудової діяльності. Про це свідчать статистичні дані Львівського обласного центру зайнятості. У січні-липні професійним навчанням охопили 1855 жінок, а чоловіків майже вдвічі менше – 980 осіб. Профорієнтаційними послугами фахівців служби зайнятості скористалися 24,6 тис. жінок і лише 16,4 тис. чоловіків. За темпами працевлаштування жінки також випереджають чоловіків. Упродовж семи місяців поточного року за сприяння служби зайнятості роботу знайшли 9,6 тис. жінок (54% всіх працевлаштованих), серед котрих 7,1 тис. (або 58%) становили жінки зі статусом безробітного. До слова, чверть колишніх клієнток служби зайнятості поповнили персонал сфери торгівлі та послуг, тоді як 51% чоловіків працевлаштовані робітниками з обслуговування устаткування і машин, а також кваліфікованими робітниками з інструментом.
За час карантину обласна служба зайнятості працевлаштувала більше 3 тисяч осіб
12 Червня 2020
У карантинний період обласна служба зайнятості продовжила надавати як пошуковцям роботи, так і працедавцям соціальні послуги, змінивши очний формат на дистанційний. «У час карантину, зокрема з 12 березня до 31 травня, на Львівщині визнано безробітними 15,6 тисяч осіб, що 2,3 рази більше, аніж в аналогічному періоді торік», - повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. Він додав, що заяви про надання статусу безробітного та призначення виплати матеріального забезпечення жителі області подають у скриньки, що розміщені біля входу до кожного центру зайнятості, надсилають їх на e-mail ЦЗ або використовують портал державних послуг «Дія», де можна зареєструватися онлайн. У період карантину роботою забезпечено 3,2 тис осіб, у тому числі 1,7 тис безробітних. Найбільше клієнтів працевлаштовано на підприємства переробної промисловості (31%), у заклади сфери торгівлі (25%) та сільськогосподарські фірми (16%). Станом на 01.06.2020 року послугами спеціалістів служби зайнятості користувалося 27,1 тис безробітних, що у 2,1 рази більше, ніж торік. Із них 23,5 тис отримували допомогу з безробіття. Відповідно до законодавчих змін, під час карантину та упродовж 30 днів після його завершення мінімальний розмір допомоги з безробіття підвищений із 650 до 1000 гривень, виплата призначається з першого дня набуття особою статусу безробітного навіть тим, хто був звільнений з роботи у час пандемії за власним бажанням (до цього таким клієнтам кошти виплачувалися з 91 дня набуття статусу безробітного). Василь Барилюк додав, що на початку літа служба зайнятості володіла інформацією про наявність 3,8 тис вільних робочих місць і вакантних посад. Середній розмір заробітної плати, задекларований працедавцями у вакансіях, становив 7,8 тис грн (минулого року – 6,7 тис грн). В області бракує працівників промислової галузі: швачок, операторів автоматичних і напівавтоматичних ліній, верстатів та установок, монтерів кабельного виробництва, електромонтерів тощо. Транспортні компанії «полюють» на водіїв автотранспортних засобів, монтерів колії, водіїв тролейбуса або трамвая. Заклади сфери торгівлі та надання послуг розшукують продавців продовольчих або непродовольчих товарів, кухарів, касирів торговельного залу, продавців-консультантів. Установи, які уповноважені забезпечувати правопорядок, запрошують на роботу поліцейських, охоронників, інспекторів. А будівельні компанії пропонують працевлаштування бетонярам, малярам та ін. Станом на 01.06.2020 року на одне вільне робоче місце в області претендували 7 безробітних (на таку ж дату торік – 2).
Запрацював новий сервіс служби зайнятості – «Електронне подання документів»
9 квітня 2020
У період карантину служба зайнятості надає соціальні послуги клієнтам дистанційно. Документи для реєстрації можна подати через скриньки для кореспонденції, що розміщені у кожному центрі зайнятості або філії ЛОЦЗ, а також електронною поштою. Для спрощення процедури реєстрації в режимі онлайн на вебсторінці Державного центру зайнятості (www.dcz.gov.ua) запрацював новий сервіс ««Електронне подання документів» (https://is.gd/2efViC). Відтак кожний, хто з метою працевлаштування має намір скористатися послугами спеціалістів служби зайнятості, не виходячи з дому, може надіслати документи для реєстрації. Для користувачів Інтернету підготовлена детальна інструкція, у якій розписані покрокові дії щодо виповнення та подання до служби зайнятості через e-mail необхідних документів, зазначений їхній перелік, містяться посилання на бланки заяв про надання/поновлення статусу безробітного, про призначення/поновлення виплати допомоги з безробіття, описані правила взаємодії безробітних із центром зайнятості у період карантину. Електронні адреси та гарячі телефонні лінії базових центрів зайнятості та філій Львівського обласного центру зайнятості можна знайти за посиланням http://bit.ly/2UfFgXl. Прийом документів поточною датою завершується о 17.00 (у п’ятницю – о 15.45). Отримана після згаданого часу кореспонденція буде датована наступним днем. Заявник несе відповідальність за достовірність поданих відомостей, у заявах повинен зазначити актуальні контакти (e-mail, номер телефону), у разі неправильно оформлених документів до нього зателефонує працівник центру зайнятості та поінформує про подальші дії.
Кількість безробітних на Львівщині зменшилась
20 серпня 2018
Відповідно до статистичних даних, упродовж січня-липня 2018 року соціальними послугами районних, міських філій та центрів зайнятості області задля працевлаштування скористалися 52,5 тис. осіб, у тому числі 32,6 тис. безробітних, тоді, як торік число тих, хто офіційно набув статус безробітного на Львівщині, складало на 5,5 тис. більше. База задекларованих вільних робочих місць і вакантних посад за перші сім місяців порівняно зі звітним періодом 2017 року, збільшилася на 0,6 тис. пропозицій і становила 42,9 тис. вакансій. Про це повідомляє Львівський обласний центр зайнятості. Традиційно найпростіше знайти місце праці фахівцям робітничих професій, для яких зафіксовано 6,2 тис. пропозицій працевлаштування, 1,4 тис. вільних місць праці були для службовців, ще 0,8 тис. – для тих, хто не має спеціальної підготовки та відповідного рівня освіти. У розрізі професійних груп найбільший попит на робочу силу на кінець липня 2018 року спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою устаткування і машин, найменш популярними залишаються пропозиції праці для робітників сільського та лісового господарства, риборозведення та рибальства, керівників, вищих державних службовців. На одну вакансію в середньому на Львівщині претендувало дві особи, торік – 3 безробітних. Упродовж січня-липня фахівці обласної служби зайнятості допомогли повернутися до трудової діяльності 27,2 тис. жителям Львівщини, з них – понад 70% вдалося працевлаштувати до моменту набуття статусу безробітного.
Відкрити або розгорнути бізнес допомагає служба зайнятості
12 липня 2018
Львівський обласний центр зайнятості реалізовує низку програм, що націлені на підтримку підприємницьких ініціатив, розгортання бізнесу та створення нових робочих місць. Безробітні можуть отримати одноразове матеріальне забезпечення для відкриття власної справи. Для цього вони попередньо повинні пройти спеціальне тестування, освоїти основи ведення підприємницької діяльності, написати бізнес-план і захистити його на відповідній комісії в центрі зайнятості. Якщо презентована ідея актуальна, а головне – перспективна, то особі надаються кошти для започаткування бізнесу. Цього року цією програмою скористалися 86 безробітних. Із них 52 – молодь віком до 35 років, 33 жінки, 24 жителі сільських поселень, 17 учасників АТО. Загальна сума фінансової підтримки становила 1,6 млн грн. За словами директора Львівського ОЦЗ Василя Барилюка, посадовці центів зайнятості також активно залучають членів малозабезпечених родин і вимушено переміщених осіб до пілотного проекту «Рука допомоги». Один із напрямів експерименту – надання особі на поворотній основі безвідсоткової позики у максимальному розмірі до 70 тис. 480 грн на закупівлю обладнання та матеріалів, необхідних для ведення бізнесу. З січня ц. р. дія експерименту поширилася на суб’єктів господарської діяльності, що готові за скеруванням центру зайнятості працевлаштувати не менш як двох малозабезпечених осіб, вимушених переселенців або учасників антитерористичної операції. Завдяки цій ініціативі Міністерства соціальної політики України комісія, що діє при Львівській ОДА, у січні-червні п. р. ухвалила позитивне рішення про надання фінансової підтримки 90 жителям Львівщини: у т. ч. 65 членам малозабезпечених сімей, 16 вимушеним переселенцям і 9 суб’єктам господарської діяльності. Учасникам програми центр зайнятості пропонує тренінги та семінари з питань підприємництва, навчання з основ ведення бізнесу, індивідуальні консультації, допомогу у написанні бізнес-плану та кваліфікований супровід на старті самостійного господарювання. – У нас є ще один інструмент фінансового стимулювання малого та середнього бізнесу, – зазначив директор Львівського обласного центру зайнятості. – Це – повернення працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску у разі забезпечення безробітних новими робочими місцями. Упродовж шести місяців за цією програмою працевлаштовано 325 наших клієнтів, у т. ч. 140 осіб з числа квотних категорій. Працедавцям, які скористалися компенсаційним механізмом, відшкодовано 2,8 млн грн.
Завдяки службі зайнятості підприємницькою діяльністю вирішили зайнятися майже сто осіб
4 травня 2018
Служба зайнятості як активний посередник на ринку праці усіляко підтримує підприємницькі ініціативи. Приміром, у січні-квітні поточного року до початкуючих бізнесменів долучилася 51 особа з числа безробітних, яка пройшла відповідне навчання з основ підприємницької діяльності у Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та отримала одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи. На шлях самостійного господарювання цьогоріч стали також 40 осіб з числа членів малозабезпечених родин і вимушених переселенців, що взяли участь у пілотному проекті «Рука допомоги» і за кошти програми закупили необхідне для ведення бізнесу обладнання та матеріали. Із них 14 започаткували власну справу у квітні. Кожний із майбутніх підприємців обрав свою нішу, заздалегідь добре вивчивши попит на конкретний вид виробничої діяльності або ті чи інші послуги, які надаватиме населенню.Відповідно до поданих учасниками пілоту бізнес-планів на теренах Старосамбірського району постане поліграфічна фірма, у Сколе – салон з нігтьової естетики, у Миколаєві – перукарня, у Городку – ресторан, у Сокалі – міні-інкубатор з вирощування курей та «Пиріжкова», у Самборі – будівельна організація, на Перемишлянщині – тепличне господарство. У Мостиськах відкриється шиномонтажна майстерня, у Золочівському районі – новий магазин і клінінгова фірма. У Жидачеві будуть виготовляти сучасні меблі, у Стрию – очеретяні плити для утеплення приміщень, а в Дрогобичі надаватимуть послуги у сфері бухгалтерського обліку. Безвідсоткова фінансова допомога надається терміном на 3 роки членам малозабезпечених родин і вимушено переміщеним особам на поворотній основі у розмірі 40 прожиткових мінімумів. А це з січня – до 70 480 грн. Поверненню підлягає не весь кредит, а тільки різниця між отриманими коштами і сплаченими податками. Якщо учасник програми забезпечить роботою двох осіб, то отриману допомогу повертати не доведеться. Цьогоріч на донорські кошти можуть також розраховувати суб’єкти господарської діяльності, які в межах пілотної програми створять не менш як два нових робочих місця і працевлаштують на них учасників АТО, переселенців або членів малозабезпечених сімей.
Для безробітних запрацював новий сайт Державної служби зайнятості
21 лютого 2018
У лютому для безробітних у тестовому режимі запрацював новий інтернет-ресурс Державної служби зайнятості. На сайті в режимі онлайн можна записатися на прийом до спеціалістів, дистанційно отримати профорієнтаційні послуги, відвідати кабінет безробітного чи працедавця, електронним шляхом подати звітність, переглянути статистичні дані, ознайомитися з новинами того чи іншого регіону. Довідатися про ситуацію як на загальноукраїнському, так і обласних ринках праці можна у підрозділі «Аналітика та статистика» рубрики «Діяльність». Для прикладу у параграфі «Інфографіка» у вигляді слайдів опублікований цифровий матеріал про основні напрями діяльності служби зайнятості за певний період часу. Інформація дозволяє самостійно відслідкувати динаміку змін у сфері зайнятості, дізнатися основні тенденції, підтверджені цифрами. У меню «Публікації» розміщені аналітичні матеріали з описом ситуації на ринку праці, надання соціальних послуг з метою працевлаштування окремим групам безробітних, зокрема, особам з інвалідністю, вимушеним переселенцям, учасникам антитерористичної операції, молоді, жителям села та ін. А з професійним складом зареєстрованих безробітних, розміром заробітної плати, що вказаний у вакансіях, та працевлаштуванням громадян суб’єктами господарювання, що надають посередницькі послуги у сфері зайнятості, можна ознайомитися у закладці «Статистичні дані у розрізі професій». Інтернет-ресурс доступний за посиланням.