У Львівській обласній клінічній лікарні відкрили осучаснений операційний блок
Сьогодні, 27 березня, урочисто відкрили осучаснений операційний блок хірургічного відділення № 2 Львівської обласної клінічної лікарні із заміною всіх електромереж, водопостачання та водовідведення, мереж подачі кисню та вуглекислого газу для проведення малоінвазивних втручань.
Оновлену операційну оглянув голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
За словами медиків, осучаснення операційного блоку дасть можливість покращити якість надання медичної допомоги та збільшити кількість операційних втручань. Операційна хірургічного відділення є унікальною за своєю будовою, дає можливість візуалізації навчального процесу для студентів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, курсантів післядипломної освіти, лікарів-інтернів. В Європі така можливість є у Відні та Львові. Кожного року у відділенні проводиться 1700-1800 операційних втручань, з них близько 40% - це малоінвазивні операційні втручання.
Новини за темою
Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини
8 квітня 2022
Учора відзначали Всесвітній день здоров’я. З цієї нагоди Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини та зустрівся з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ доктором Гансом Анрі П. Клюге. Сторони наголосили на важливості безперебійного надання медичних послуг громадянам України та обговорили спільні зусилля для його забезпечення. Віктор Ляшко та доктор Клюге також відвідали медичні заклади – дитячу лікарню та лікарню швидкої допомоги. Нагадаємо, що від початку повномасштабних воєнних дій пошкоджено 291 лікарню, з яких 18 – знищено повністю. Внаслідок постійних ворожих обстрілів пошкоджено 73 «швидких», ще 105 – захоплено окупантами. 22 медиків було важко поранено та 7 – вбито. Станом на 6 квітня підтверджено 91 атаку на медпрацівників і медзаклади, в результаті яких загинуло 73 людини та 46 було поранено.
Госпіталь на вулиці Личаківській наразі забезпечений всіма необхідними речима
27 лютого 2022
Медики Військово-медичного клінічного центру Західного регіону - м.Львів просять повідомити, що наразі заклад забезпечений усім необхідним. "Інформація, нібито госпіталь потребує гуманітарної допомоги, яка зараз шириться у соцмережах, – неправдива. Працівники лікарні вдячні жителям Львівщини за небайдужість і активність, однак наголошують: якщо пацієнтам чогось бракуватиме – про це напишуть на офіційній сторінці госпіталю. Також про це повідомлю я як очільник Львівської обласної військової адміністрації", – зазначив Максим Козицький. Нагадаємо, у всіх районах області та у Львові запрацювали гуманітарні штаби. Якщо маєте можливість, приносьте туди речі та їжу для наших земляків з інших областей, які вимушені були покинути свої домівки через підступний напад росії. Куди і що треба приносити – вказано тут.
У Стебницькій міській лікарні відремонтували інфекційне відділення
18 лютого 2022
Сьогодні у Стебницькій міській лікарні, де лікують хворих на Covid-19, відкрили оновлене інфекційне відділення, яке капітально відремонтували. Тут обладнали окремі боксові палати із санвузлом та роздатковим вікном. Усі палати, які розташовані на першому поверсі, мають окремий вхід на вулицю. До кожного ліжка підвели централізований кисень. Загалом в інфекційному відділенні розгорнули 42 ліжка. Участь у відкритті інфекційного відділення після капітального ремонту взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Такі проєкти – це можливість об’єднатися заради корисної суспільної мети – надання мешканцям якісної медичної допомоги та забезпеченням медичним працівникам можливості працювати в хороших умовах і рятувати життя. Залучення коштів з різних бюджетів для втілення цього проєкту є ознакою єдності влади різного рівня. Величезна подяка міському голові Дрогобича за активну працю! Дякую всім за те, що робимо спільні добрі справи для людей і їхнього здоров’я», - зазначив Максим Козицький. Вартість ремонту склала майже 29,4 млн грн, з яких 11,6 млн грн – кошти місцевого бюджету, 10,8 млн грн – кошти від Національної служби здоров’я, 4,5 млн грн – з державного бюджету, 2,5 млн грн - спонсорська допомога від ДП «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ». Ремонт також включав встановлення обладнання для безперебійного постачання кисню (киснегенеруюча станція та кріогенна ємкість), капітальний ремонт системи безперебійного енергопостачання та закупівлю дизель-генератора, заміну вікон на енергозберігаючі, заміну електропроводки, встановлення сучасних електричних щитків, сантехнічної системи, придбання ліфта тощо. «Розвиток медицини на Дрогобиччині вкрай важливий, бо тут є всі для цього умови та матеріально технічна база, і, найголовніше – розуміння влади в галузі розвитку медичної галузі», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Комунальний некомерційний заклад «Стебницька міська лікарня» Дрогобицької міської ради є другою за величиною і потужністю ліжкового фонду (110 ліжок) установою Дрогобицького регіону, у якій надають амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу. У зв’язку з епідемію ковіду всі ліжкомісця лікарні можуть бути використані для ковідних хворих. У пік захворюваності лікарня прийняти до 150 осіб. Лікарня обслуговує як жителів м. Стебника (близько 20 тис. осіб), так і населення Дрогобицького району (близько 200 тис. осіб) та включає кілька відділень: оториноларингологічне, психоневрологічне, інфекційне та пульмонологічне відділення, а також хірургічне відділення, відділення інтенсивної терапії, відділення ЗПСМ, загально-поліклінічне. Нагадаємо, сьогодні Червоноградська міська лікарня отримала ангіограф, який дозволить надавати невідкладну медичну допомогу пацієнтам з інфарктом. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
Офіс Президента: «Держава підтримає заклади охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні платити підвищені зарплати медпрацівникам»
11 лютого 2022
Держава надасть підтримку закладам охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні реалізувати ініціативу Президента про підвищення заробітної плати медпрацівникам з коштів Програми медичних гарантій. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. «Дякую всім лікарям та медичним працівникам, які повідомили про проблеми із виплатою підвищеної заробітної плати. З’ясовуємо ситуацію по кожному зверненню. У 2022 році бюджет Програми медичних гарантій збільшився на 34 млрд грн і складає понад 157 млрд грн. Це означає, що медичні заклади отримають суми більші ніж у 2021 році. Логічне запитання, якщо все так добре, чому скаржаться люди, а лікарні не спроможні виплатити нову заробітну плату»,- зазначив він. За словами Кирила Тимошенка, держава надасть підтримку закладам охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні реалізувати ініціативу Президента про підвищення заробітної плати медпрацівникам з коштів Програми медичних гарантій. «Ці медзаклади отримають фінансування за окремим пакетом від Національної служби здоров’я. Таке фінансування видаватиметься спочатку на півроку, кошти для цього вже закладені до програми медичних гарантій. Цей час має піти на вирішення операційних проблем та оптимізації процесів управління в лікарні. Наголошую, менеджмент процесів в медзакладі, а не звільнення чи переведення людей на неповний робочий день. Для кожного керівника медичної установи забезпечення гідної заробітної плати лікарям та медсестрам є пріоритетом»,- підкреслив заступник керівника Офісу Президента. Медзаклад, який декларує потребу в державній допомозі, буде верифікуватись МОЗ. «Щоб було чітке розуміння, куди були витрачені кошти і чому їх не вистачило на забезпечення гідної заробітної плати. Є різні приклади «господарювання» і відповідальності керівників закладів. Тому Держаудитслужба перевірятиме кожну медичну установу, яка у своїх звітах демонструватиме неспроможність виплатити нову заробітну плату», - пояснив Кирило Тимошенко. Вже розпочались і триватимуть перевірки за фактами примусового переведення медиків на неповну ставку. Щодо керівників, які вирішать таким чином «зекономити» бюджет лікарні, будемо ініціювати кадрові рішення. «Питання оплати праці медсестер в школах зараз аналізується, впродовж місяця буде рішення, яким чином її збільшити. Зрозуміло, що їх навантаження менше ніж в лікарнях, але це важлива і відповідальна робота, яка має гідно оплачуватись»,- підсумував заступник керівника Офісу Президента.
Медикам на Львівщині почали нараховувати підвищену зарплату
8 лютого 2022
Медикам на Львівщині почали нараховувати підвищену зарплату. Згідно з Постановою КМУ від 12.01.2022 №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» лікарям виплатили не менше 20 тисяч грн, а середньому медперсоналу — не менше 13,5 тисяч грн. Про це, зокрема, повідомили керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько та директорка Львівського обласного перинатального центру Марія Малачинська. «В п’ятницю усі працівники нашого Центру отримали заробітну плату за січень відповідно до Постанови КМУ від 12.01.2022 #2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я». Пакет «ЕМД» від НСЗУ на 2022 рік становить 725 млн грн. Фонд оплати праці персоналу Центру (2832 штатні посади) на 2022 рік становить 615 млн грн», - зазначив Андрій Васько. «Львівський обласний клінічний перинатальний центр виконав Постанову КМУ від 12.01.22 №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників ЗОЗ” та виплатив заробітну плату працівникам у відповідності до відпрацьованого робочого часу за січень 2022 року на рівні не менше: 20 000 грн для лікарів, лікарів-лаборантів та біологів, 13500 грн - для медичних сестер, акушерок, лаборантів та фельдшерів-лаборантів. Саме так! Кількість медичних послуг, що надаються в нашій установі дозволяє це зробити!», - зазначила Марія Малачинська. Як повідомив вчора прем’єр-міністр Денис Шмигаль, загалом по Україні цього тижня НСЗУ перерахувала закладам первинної медичної допомоги майже 2 млрд грн за січень. Ці кошти направлять у 1969 закладів первинки. Уже найближчими днями виплати надійдуть на рахунки медиків. «У період загострення пандемії дуже важливо, щоб заклади охорони здоров’я розвивалися, а медики отримували гідну заробітну плату, адже саме вони працюють «на передовій» і ризикують власним життям. Принагідно хочу подякувати лікарям і медичному персоналу за щоденну працю. Керівництво Львівської ОДА завжди толеруватиме, аби зусилля лікарів оплачувалися відповідно», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Нагадаємо, раніше Кабмін опублікував роз’яснення щодо виплати підвищених заробітних плат. Згідно з ними постанова КМУ №2 від 12.01.2022 поширюється абсолютно на всіх працівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я. Окрім того, постанова встановлює лише базовий рівень заробітної плати для лікарів та медичних сестер. Тобто, медики, які працюють на повну ставку, не можуть отримувати заробітну плату меншу, ніж зазначено в постанові. При цьому, згаданий вище рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником медзакладу.
«Велике будівництво»: більше 4 тисяч операцій провели минулоріч в оновленій Самбірській районній лікарні
4 лютого 2022
У травні минулого року відкрили після реконструкції приймальне відділення Самбірської центральної районної лікарні. Ремонтні роботи проводили у межах президентської програми «Велике будівництво». Лікарня обслуговує та надає невідкладну медичну допомогу в межах Самбірського району, де проживає понад 225 925 людей. За минулий рік тут провели 4664 оперативні втручання, понад 10 тисяч госпіталізацій та майже 25 тисяч таких життєво необхідних обстежень, як ЕКГ, рентгенографія, УЗД, ендоскопія. Ремонт приймального відділення включав: загальнобудівельні та внутрішні оздоблювальні роботи, вентиляцію, заміну каналізаційної мережі, систему водопостачання, влаштування критого навісу. Для проведення ремонтних робіт з державного бюджету виділили 5,9 млн грн, проєктно-кошторисну документацію розробили за кошти з бюджету Самбірської громади – 158,1 тис грн. Окрім того, за кошти держбюджету в сумі 17,9 млн грн закупили комп’ютерний томограф, ультразвукову діагностичну систему та рентгенівську діагностичну систему. За власні кошти, отримані від НСЗУ, лікарня придбала дрібне медичне обладнання: дефібрилятори, тонометри, глюкометри, пульсоксиметри, монітори пацієнта, функціональні ліжка тощо. За словами головного лікаря Самбірської ЦРЛ Богдана Марчука, оновлене відділення та нове обладнання дають можливість швидко встановлювати діагноз та допомагає лікарям оперативно, не втрачаючи час, надавати невідкладну допомогу для порятунку пацієнта. «Для нас важливо, що всі проєкти Великого будівництва є такими, котрих потребують люди. Оновлення приймальних чи інших відділень лікарень, закупівля необхідного сучасного обладнання, побудова і реконструкція сільських медамбулаторій - це реальна допомога громадам та конкретно кожному жителю області. А період пандемії показав, наскільки важливо є підтримувати та розвивати медицину. Тому і в обласному бюджеті на 2022 рік ми передбачили для цієї галузі понад 800 мільйонів гривень. Більше - лише для освіти», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, у межах «Великого будівництва» реконструкцію провели вже у дев’яти лікарнях Львівщини: Самбірській, Дрогобицькій, Стрийській, Червоноградській, Новояворівській, Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, Львівській обласній клінічній лікарні та 8-ій клінічній лікарні м. Львова.
15 родин медиків, які померли від коронавірусної хвороби, отримали страхові виплати
16 грудня 2021
З початку пандемії до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області надійшло 7269 повідомлень про клінічно підтверджені випадки захворювання медичних працівників на COVID-19, з них 94 - випадки зі смертельним наслідком. Розслідування завершили по 5409 випадках, 702 з них комісії з розслідування визнали, як такі, що пов'язані з виробництвом, у тому числі 19 – смертельні. Працівники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області працюють із кожним з медичних працівників або членів їх родин, чиї випадки інфікування визнали пов'язаними з виробництвом, з метою допомогти зібрати необхідні документи, визначені порядком КМУ. Державні страхові виплати у розмірі 1 мільйон 702 тисяч 500 гривень (1 мільйон 576 тисяч 500 гривень, якщо страховий випадок настав у минулому календарному році) управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області профінансувало для родин 15 померлих від коронавірусної хвороби медичних працівників. Члени родин 13 померлих від профзахворювання на COVID-19 працівників отримали від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області одноразові допомоги відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування у розмірі 227 тисяч гривень (219 тисяч 700 гривень, якщо страховий випадок настав до 01.12.2020 або 210 тисяч 200 гривень, якщо страховий випадок настав до 01.07.2020). Щомісячну страхову виплату у разі смерті медика призначили для дев’яти членів сім’ї та батьків померлого на загальну суму 818,8 тис грн. Одноразову страхову виплату за кошти державного бюджету для медичної працівниці, якій встановили інвалідність (III група), що настала внаслідок гострого профзахворювання на COVID-19, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області профінансувало в розмірі 681 тисячі гривень. Для восьми медичних працівників, які отримали стійку втрату професійної працездатності управління призначило за кошти Фонду соціального страхування України одноразові допомоги на суму 64,7 тисячі гривень та щомісячні страхові виплати на загальну суму 163,8 тисячі гривень. Відшкодування вартості поховання та пов’язаних з цим ритуальних послуг виплатили члену сім’ї одного померлого медика в сумі 2838,00 грн. Упродовж пандемії управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області прийняло для оплати лікарняні листки на суму 5,2 мільйона гривень для компенсації втраченого заробітку 624 медикам, які захворіли на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків. Усі страхові виплати для медичних працівників і членів їх родин здійснюються в оперативному режимі після належного оформлення відповідних документів, які є підставою для виплат.
Фонд соціального страхування України профінансував одноразову допомогу для родини медичного працівника зі Львова
14 грудня 2021
Для родини сестри медичної загальної практики сімейної медицини зі Львова, яка померла внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату. Сума виплати склала 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень коштом державного бюджету. Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області допомогу перераховано на рахунок сім'ї сьогодні, 14 грудня. Кошти надійдуть на рахунок впродовж декількох банківських днів. Загалом, станом на сьогодні, профінансовано одноразові допомоги для п'ятнадцяти родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.
Клінічна лікарня Львівської залізниці готується приймати пацієнтів з коронавірусом
20 жовтня 2021
Відповідно до розпорядження керівника робіт, Міністерства охорони здоров’я, від вчорашнього дня клінічна лікарня Львівської залізниці внесена до переліку закладів охорони здоров’я, які приймають хворих на коронавірусну інфекцію. Про це інформують у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА. Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, ця лікарня має необхідне обладнання, щоб надавати допомогу хворим на коронавірус, адже активно долучалась до роботи під час весняної хвилі пандемії. Зараз тут планується розгорнути 100 ліжок. Наразі заклад контрактується та формує команди. «Список лікарень, які приймають пацієнтів з коронавірусом в області збільшується у зв’язку з необхідністю. Адже, зараз наповненість лікарень становить 57.25%. У стаціонарі перебуває 2806 осіб. За добу в області захворіло 943 особи, з них госпіталізовано 261 пацієнт. Всі «ковідні» лікарні повинні відповідати певним вимогам та мати в наявності обладнання, аби госпіталізовані пацієнти з коронавірусом отримували всі необхідні медичні послуги. До цих закладів від 19 жовтня долучається і клінічна лікарня Львівської залізниці», - зазначив Орест Чемерис. Нагадаємо, в області до переліку ковідних включено 24 заклади охорони здоров’я (включно з клінічною лікарнею Львівської залізниці). Зокрема, вчора повідомили, що до переліку "ковідних" додали Золочівську центральну районну лікарню та повернули з резерву Львівську обласну клінічну лікарню. Окрім того, кількість "ковідних" ліжкомісць збільшують і в дитячій лікарні "ОХМАТДИТ".
Двом родинам медичних працівників, які померли від Covid-19, виплатили понад 3 млн грн
30 серпня 2021
Двом родинам медичних працівників зі Львова Фонд соціального страхування України профінансував одноразові допомоги Для родини лікарки-анестезіологині зі Львова, яка померла внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату у розмірі 1 мільйон 576 тисяч 500 гривень коштами з державного бюджету. Для родини сестри медичної загальної практики сімейної медицини зі Львова, яка померла внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату у розмірі 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень за рахунок коштів державного бюджету. Окрім цього, сім'ям померлих медиків профінансували надання одноразової допомоги, відповідно до загальнообов'язкового державного соціального страхування у сумі, що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом на день настання права на страхову виплату. Загалом, станом на сьогодні, профінансували одноразові допомоги для п'ятнадцяти родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.
Фонд соцстрахування України профінансував одноразову допомогу для родини медичного працівника зі Львова
14 Червня 2021
Одноразову допомогу виділили для родини лікарки загальної практики. Це сімейна лікарка зі Львова, яка померла внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків. Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату у розмірі 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень за рахунок коштів державного бюджету. Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області допомогу перераховано на рахунок сім’ї сьогодні, 14 червня. Загалом, станом на сьогодні, профінансовано одноразові допомоги для тринадцяти родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.
#Почуй_лікаря: все, що потрібно знати про цукровий діабет у роз’ясненні експерта департаменту охорони здоров’я
12 Червня 2021
Департамент охорони здоров'я Львівської ОДА підготував ролик про хронічне захворювання ендокринної системи – цукровий діабет. Про це у відео розповідає експерт департаменту з ендокринології Юрій Вендзилович. Що таке цукровий діабет? Це хронічне захворювання ендокринної системи, яке викликане порушенням синтезу гормону інсуліну і як наслідок підвищенням рівня цукру в крові. Надалі це може призвести до значних втрат працездатності. Які є типи цукрового діабету? Розглядаємо два типи цукрового діабету. Перший та другий, а також цукровий діабет у вагітних, так званий гестаційний діабет. Найбільш поширеним є другий тип цукрового діабету, в статистиці він займає 80% всіх захворілих на цукровий діабет. Що впливає на виникнення цукрового діабету? Це в першу чергу спадковість. Також надмірна вага, порушення харчування, захворювання серцево-судинної системи. Які симптоми виникають при цукровому діабеті? В першу чергу – спрага, яка не минає із вживанням великої кількості рідини. Часте сечовипускання, надмірний апетит, сухість шкіри, дуже часто гнійничкові інфекції, зниження зору, безсоння, апатія, втрата працездатності. Діагностика цукрового діабету Основними методами діагностики є визначення рівня цукру в крові. Нормальний цукор крові від 3,5 до 5,5 ммоль/л, вже більш як 7,5 ммоль/л розглядається як цукровий діабет. Також у хворих визначається рівень цукру в сечі, в нормальних умовах його там не повинно бути. Лікування цукрового діабету В першу чергу передбачає дієту для таких хворих, особливо з виключенням вуглеводів. Другим пунктом йде дозоване фізичне навантаження. Третє – медикаментозне лікування. Які ускладнення виникають при цукровому діабеті? До хронічних ускладнень належать серцево-судинні ускладнення, які можуть призвести до інфаркту, інсульту. Діабетична стопа, яка може призвести до гангрени. На жаль, дуже часто розвивається хронічна ниркова недостатність і як наслідок такі хворі потребують гемодіалізу. До гострих ускладнень цукрового діабету відносяться коматозні стани, або прекоматозні стани. Це гіпоклікемія та гіперклікемія.