«Фермери та кооперативний рух зуміють відродити наше село», - Олег Синютка

28 березня 2018р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 28 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка прозвітував про здобутки Львівщини у 2017 році перед громадськістю. Зокрема йшлося про агропромисловий розвиток області.

Відтак, торік на Львівщині вперше в Україні розпочали аудит земельних ділянок сільськогосподарського призначення. З метою уникнення використання земель із порушенням земельного законодавства у Львівській області розробили алгоритми ефективного використання земель сільськогосподарського призначення та створили єдину електронну систему даних земель с/г призначення в розрізі сільських рад. Загалом за результатами аудиту вже визначили 51,2 тис га невикористовуваної ріллі.

«Нам сьогодні дуже важливо не допустити будь-яких рейдерських речей, що стосуються землі. Друге – це забезпечити, щоби власники або користувачі землі мали якомога більший дохід від тої землі, яку вони використовують, або ж яку передають в обробіток третім особам. Ми повинні бути номер один в Україні – регіоном, який показує перспективність фермерських, кооперативних форм обробітку і використання землі над агрохолдингами. Тільки фермери та кооперативний рух зуміють відродити наше село. Наскільки ми зуміємо розвинути кооперативний фермерський рух, настільки сильною буде аграрне майбутнє України і Львівщини зокрема», - зазначив Олег Синютка.

Загалом на Львівщині діє 30 с/г кооперативів, в яких налічується близько 1000 членів, з яких 11 молочарських, 8 плодоовочевих, 5 зернових, 4 з обробітку землі та 2 м’ясних.

Зокрема спільними зусиллями фермерів Пустомитівського району учасників агротуристичного кластеру за підтримки Львівської ОДА у 2017 році в області створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ГорбоГори», що стало вагомим кроком у  розвитку сільськогосподарської кооперації.

«Дуже важливо, що це не лише успішний проект, це чоловіки, які пройшли війну і які віддавши свій обов’язок Батьківщині, повернулись назад до мирного життя і не опустили руки, а об’єднались і для себе та для своїх побратимів власними руками створили успішний бізнес. І це найкращий приклад для тих понад 11 тисяч хлопців, які пройшли війну та забезпечили нам на Львівщині можливість поступального розвитку і які сьогодні мають право на особливе ставлення до них суспільства», - наголосив Олег Синютка.

Додамо, що торік на Львівщині відкрили 11 молочних сімейних ферм, які утримують 150 голів корів, овечу ферма «Меринос Захід» на 300 голів та забійний цех ПП «Глиняни Агро» потужністю 250 голів свиней за добу. Відтак, Львівщина посідає 2 місце серед регіонів України за темпами збільшення поголів’я птиці. На підтримку аграріїв області у 2017 році з бюджетів усіх рівнів спрямували 63,6 млн грн.

Окрім цьгго, на Львівщині закладено нових плодово-ягідних насаджень на площі 445 га. У 2017 році в області оновили машинно-тракторний парк сільськогосподарських підприємств на 185 одиниць. 

Ключові слова:

аграріїзвіт голови

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook