На Львівщині висадили найдовшу в Україні липову алею

14 квітня 2018р, Новини. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 14 квітня, в області встановили новий рекорд України «Висадка найдовшої алеї лип» у категорії «Жива природа».

Алею лип посадили біля дороги Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква вздовж насаджень лісу Бутинського лісництва ДП «Жовківське лісове господарство» біля м. Великі Мости Сокальського району Львівської області.

«Ми прагнемо, що ті лісові площі, на яких були проведені рубки, заліснили. Окрім того, ми прагнемо створити лісозахисні смуги вздовж автомагістралей та залізничних колій, полів для того, щоб, у першу чергу, зменшити навантаження від викидів з рухомих джерел, зокрема автотранспорту, на навколишнє середовище», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Протяжність новоствореної липової алеї становить 5 км 750 метрів.

«Рекорд України встановлено. Організатори декларували, що протяжність алеї становитиме 5 км 600 метрів, але перевершили заявлену відстань. Відтак, рекорд України, який зафіксували на Львівщині – 5 км 750 метрів. Зараз це найдовша липова алея в Україні. Унікальність цього рекорду полягає в тому, що усі ці дерева були посаджені прямо тут за декілька годин», - наголосив представник національного реєстру рекордів України у Західному регіоні Павло Горішевський.

Зазначимо, що для висадки найдовшої липової алеї в Україні знадобилось понад 1150 саджанців дерев.

«Ми хочемо продовжувати добру традицію, яка існує у нашого лісництва, і надалі продовжувати висаджувати дерева вздовж автомобільних трас, створюючи нові липові алеї. Ми не випадково вибрали саме липу, адже вона не лише красиве і медоносне дерево, але і росте понад 200 років. Ми хочемо, щоб люди, які проїжджатимуть біля цієї ділянки минувалися її красою та ароматом», - розповів  директор державного підприємства «Жовківське лісове господарство» Степан Сохнацький.

Зауважимо, що всі саджанці лип безкоштовно надали лісники з Жовківського, Буського, Миколаївського, Сокальського, Пустомитівського районів Львівської області.

Ініціювали проведення заходу: Андрій Сенюк – начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних  ресурсів Львівської обласної державної адміністрації та Степан Сохнацький – директор державного підприємства «Жовківське лісове господарство».

Організаторами заходу виступили департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації разом з державним підприємством «Жовківське лісове господарство».

Активну участь у заході взяли співорганізатори: Обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Галсільліс» Львівської обласної ради, Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, Сокальське дочірнє лісогосподарське підприємство «галсільліс», департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації.

 

Ключові слова:

алеявисадкалипи

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook