Українське товариство сліпих відзначає 85-річчя
Сьогодні, 1 червня, у будинку культури УТОС урочисто відзначили 85-ту річницю створення Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих».
До святкування долучився голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.
«Дякую Вашій організації і людям, які тут трудяться, за те, що ви є. Дякую за те, що ви даєте можливість людям, які перебувають поруч, відчувати себе достойно. Ви – люди, які перемогли, ви – приклад для багатьох українців, як не зневіритись, не здатись та не опустити руки. Ми вами пишаємось і гордимось», - зазначив Олег Синютка.
Також очільник області вручив членам спільноти подяки та сертифікат на спортивно реабілітаційне обладнання для кімнати фізичної реабілітації УТОСу.
«Хочу Вас привітати із нашим спільним днем народження – 85-тою річницею створення Українського товариства сліпих. Це організація, яка без перебільшення, стала домівкою для багатьох осіб з порушенням зору. Це та домівка, куди можна завжди прийти, де тебе завжди вислухають, зрозуміють, підтримають і допоможуть. Робота нашої організації настільки різнопланова, що кожен може знайти щось до душі. Хтось займається творчістю, вправляється в інтелектуальних іграх, спортом,фізичною реабілітацією. Всі бажаючі мають можливість себе реалізувати», - розповіла голова правління Львівської обласної організації УТОС Любов Кукурудза.
В межах заходу організували виставку, на якій представили роботи осіб з порушенням зору, а також відбувся звітний концерт творчих колективів та виконавців, членів організації.
Довідково
Українське товариство сліпих (УТОС) – неприбуткова громадська організація, яка об’єднує інвалідів першої та другої груп по зору, і має понад 80-ти річну історію становлення і розвитку. Товариство за підтримки держави проводить заходи щодо соціально-трудової, медичної та професійної реабілітації інвалідів – громадян України.
На Львівщині товариство налічує близько 2200 людей з вадами зору. Організація є чітко структурована і має розгалужену систему первинних осередків на базі яких людям з вадами зору фахово надається низка соціальних послуг.
Новини за темою
Союз Українок відзначить 100-річний ювілей
16 грудня 2021
17 грудня у приміщенні Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу (м. Львів, вулиця Івана Пулюя, 36) святково відзначать 100-річний ювілей Союзу Українок (СУ). СУ є громадською організацією культурно-просвітницького спрямування, яка об’єднує жінок у демократичному русі, з метою поєднання зусиль для здійснення та захисту їх прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Львівський відділ Союзу Українок налічує 1580 членкинь організації у 38 осередках області. Головою Львівської міської організації є Ксенія Базилюк, а обласного відділу - Лідія Бойчишин. Старт заходу о 16:00 год. Довідково: Перший з’їзд союзанок відбувся 21 грудня 1921 року, на якому були присутні представниці з різних жіночих організацій Галичини, Волині, Буковини та закордону. Під час першого з’їзду Союзу Українок прийняли статут «Союзу українок», згідно з яким його основною метою стала активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.
У Львові організували концерт для незрячих та людей з вадами зору
15 жовтня 2021
Щороку, 15 жовтня, у всьому світі відзначають Міжнародний день білої тростини, який затвердили у 1970 році з ініціативи Міжнародної федерації сліпих. Цей день покликаний привернути увагу оточуючих до проблем людей з вадами зору, дозволивши їм відчути себе повноцінними, а іншим перейнятися долею людини з фізичною вадою. Головні гасла Міжнародного дня білої тростини - толерантність, рівноправність та інтеграція. Відзначення відбулося напередодні, 12 жовтня, у Кінопалаці ім. Довженка Традиційно захід організувала ГО «Львівська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих» (ГО ЛОО УТОС). Серед запрошених - люди із вадами зору, представники міської та обласної влади. Для відвідувачів заходу виступали колективи художньої самодіяльності, а також представили показ творчих робіт осіб з вадами зору. Окрім того, членів ГО ЛОО УТОС Оксану Винницьку та Оксану Вавілову нагородили грамотами Львівської обласної державної адміністрації - за активну громадську діяльність, вагомий внесок у захист інтересів незрячих, інтеграцію їх у суспільство та з нагоди відзначення Міжнародного дня білої тростини. Грамоти вручила начальниця управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення ЛОДА Тетяна Медвідь. Довідково: На виконання заходів обласної Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки у 2021 році закупили 110 тонометрів та 25 глюкометрів з мовним виводом для осіб з інвалідністю І та IІ груп по зору. Також заходами даної Програми передбачено, що особи, яким за медичними показами призначено очне протезування, отримують компенсацію за виготовлення та встановлення очних протезів.
В Українському товаристві сліпих з’явились дві мапи Львівщини зі спеціальним шрифтом Брайля
2 серпня 2021
Українське товариство сліпих у Львові отримало примірники карт за новим адміністративно-територіальним устроєм області. Його виготовили за спеціальним шрифтом, призначеним для людей з інвалідністю по зору. Вручив карти від Львівської облдержадміністрації заступник голови ЛОДА Віталій Загайний. «Для нас важливо забезпечити людям з інвалідністю, в тому числі по зору, можливість на рівні з усіма досліджувати цей світ, мати змогу подорожувати. Наше завдання – допомогти таким людям вільно користуватись різного виду інформацією. До прикладу, сьогодні ми подарували мапу Львівщини, що виготовлена шрифтом Брайля, за новим чинним адміністративно-територіальним поділом. Перш за все, тут йдеться про належний супровід для людей з вадами зору об’єктів туристичної інфраструктури. Це питання зараз є предметом для міжгалузевої взаємодії між управлінням туризму та департаментом соціального захисту Львівської облдержадміністрації», - розповів Віталій Загайний. На карті розмістили сім районів, кожен з яких має свій візерунок, що відрізняється на дотик. Таким чином людина зможе дізнатись про межі області, визначити терени того чи іншого району. Вони також відрізняються між собою яскравими кольорами, які легше сприймати, якщо людина має порушення зору. На виготовлення карт знадобилось три тижні. Їх виробництвом зайнялась спеціалізована організація у Києві. До слова, ще один такий примірник карти передали в Ресурсний центр Львівської політехніки. Довідково: УТОС – це всеукраїнська добровільна громадська організація людей з інвалідністю по зору. Товариство проводить заходи з соціально-трудової, медичної та професійної реабілітації людей. Також УТОС забезпечує працевлаштування, медичний та соціальний захист громадян, які мають інвалідність по зору. Ілона Орнат
На Львівщині відзначили річницю створення Українського товариства сліпих
4 Червня 2021
Сьогодні, 4 червня, у Львові відзначили 88-у річницю створення Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих». До святкування долучився заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний. Також Заступник голови ОДА вручив членам спільноти подяки та грамоти. В межах заходу організували виставку, на якій представили роботи осіб з порушенням зору, а також відбувся звітний концерт творчих колективів та виконавців, членів організації. Довідково Українське товариство сліпих (УТОС) – неприбуткова громадська організація, яка об’єднує інвалідів першої та другої груп по зору. Товариство за підтримки держави проводить заходи щодо соціально-трудової, медичної та професійної реабілітації інвалідів – громадян України. На Львівщині товариство налічує близько 2 тисяч людей з вадами зору. Організація є чітко структурована і має розгалужену систему первинних осередків на базі яких людям з вадами зору фахово надається низка соціальних послуг.
На Луганщині подяками Львівської ОДА відзначили воїнів 80-тки
3 Червня 2021
У вівторок, 1 червня, в Сєвєродонецьку, що на Луганщині, відзначили особовий склад 80-тої окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України. Урочистий захід присвятили Дню Героя, який в Україні відзначають 23 травня. Зокрема, десантників відзначили нагородами за безпосередню участь у бойових діях в Луганську та Донецьку у складі АТО/ООС, оборону Луганського аеропорту у 2014 році. Цінні дарунки, почесні грамоти, та подяки від голови Львівської ОДА отримали 45 львівських десантників. Загалом ж військовослужбовці десантно-штурмової бригади, які виконують завдання у складі ООС, отримали приблизно 70 комплектів почесних грамот, нагрудних відзнак, цінних подарунків. Окрім того, в межах заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів, які ціною власного життя захищали територіальну цілісність України. Автор фото - Володимир Скоростецький
17 перемог з 18-ти ігор: голова Львівської ОДА відзначив волейбольний клуб «Барком-Кажани»
23 квітня 2021
Сьогодні, 23 квітня, в приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбулось відзначення волейбольного клубу «Барком-Кажани», який вже втретє виборов титул чемпіона України з волейболу серед команд Суперліги сезону 2020-2021 рр. Керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як представив голові ОДА президента клубу Олега Барана та тренера Угіса Крастіньша, а також зазначив, що команда у цьому сезоні, окрім титулу чемпіонів України, завоювала Суперкубок України з волейболу, обігравши з рахунком 3:0 волейбольний клуб «Житичі - ПНУ» з Житомира. Максим Козицький подякував команді за якісну промоцію Львівщини у волейбольній спільноті та вручив грошову винагороду в розмірі 96 тисяч гривень. Ці кошти передбачені в межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. «Тричі – чемпіони, чотири рази – володарі Кубку та Суперкубку! Дехто раз в житті мріє стати чемпіоном, а ви – команда переможців. Величезне Вам дякую за здобутки, за те, що прославляєте Львівщину. Вперед до нових перемог!», - сказав у своєму вітальному слові Максим Козицький. Львівський волейбольний клуб у фінальних поєдинках змагався за золото національного чемпіонату з командою «Епіцентр-Подоляни» з міста Городок (Хмельницька область), і переміг з рахунком 3:0 в фінальній серії плей-оф. Регулярний чемпіонат команда завершила на першому місці з 51 очком у активі, зігравши 18 ігор, з них 17 перемог і лише 1 поразка.
Цьогоріч Львівщина разом з усією Україною святкуватиме 30-річчя відновлення Незалежності держави
9 березня 2021
В межах відзначення цього ювілею, в області також відбудуться заходи щодо річниці із дня ухвалення Верховною Радою України Конституції України, введення в обіг національної грошової одиниці – гривні, створення Збройних Сил України та інших ключових подій в історії держави. Ряд пам’ятних дат та ювілеїв 2021 року відзначитимуть на локальному рівні, у тих громадах і закладах освіти, з якими безпосередньо пов’язана подія чи певний відрізок життя видатної особистості. «Департамент освіти і науки має на меті залучити до відзначення важливих річниць дітей, батьків, представників громадських організацій та педагогів. Акцент на видатних датах нашої історії посприяє збереженню національної пам’яті, формуванню історичної свідомості української молоді, дозволить ефективно планувати виховну та краєзнавчу роботу. Внесок багатьох уродженців Львівщини у розвиток української науки, освіти, мистецтва, творення національної державності неможливо переоцінити, тому варто передавати ці знання дітям», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. На обласному рівні заплановано проведення літньої школи ідей для учнів, науково-практичну конференцію, конкурси, тематичні виставка, екскурсії та флеш-моби. Окрім того, Львівщина відзначатиме 820 років із часу народження короля Данила, 100-річчя з дня народження Петра Яцика, 130 років із дня народження Євгена Коновальця, 165 років із дня народження Івана Франка, півторасотлітні ювілеї Лесі Українки, Володимира Гнятюка, Юліана Дзеровича, Василя Щурата, Філарета Колесси тощо.
Сторіччя Петра Яцика планують відзначити не лише на Львівщині, а й поза її межами
16 лютого 2021
Цього року виповнюється сто років від дня народження канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа Петра Яцика, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Днями директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска зустрівся із автором фільму «Візія Петра Яцика» Едуардом Занюком, аби обговорити плани щодо відзначення ювілею великого українця. «Однією з найбільших подій у цьому році буде відзначення 100-літнього ювілею з Дня народження великого освітнього мецената, уродженця Львівщини Петра Яцика. Наша команда департаменту освіти і науки готує низку важливих заходів для реалізації цього задуму. Для цього ми запрошуємо експертів. Переконаний, що рішення, які ми ухвалили, будуть сприяти належному пошануванню постаті Петра Яцика», - наголосив Олег Паска. Святкування сторіччя має бути пов’язані із місцем його народження – Верхнім Синьовидним. Окрім того, заходи із відзначення ювілею планують організувати у три етапи. «Розпочнуть святкування у липні, саме тоді народився Петро Яцик. Другий блок святкувань хочемо приурочити до початку навчального року. А завершальний - має припасти на День української писемності, 9 листопада. Тоді ж коли починається конкурс знавців української мови імені Петра Яцика», - зазначила керівник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. Під час зустрічі Едуард Занюк розповів про свій фільм та висловив впевненість, що постать Петра Яцика є цікава сучасній молоді. «Внесок Перта Яцика у розвиток історичної науки, його популяризація україністики, мови та літератури мало з ким може зрівнятись. Гадаю, це буде цікаво сучасним дітям, сучасній молоді. Мені, як автору фільму, хотілось б щоб українці знали про свого видатного земляка. Говорити сьогодні, в умовах війни, про таких людей надзвичайно важливо. Такого калібру люди дають нам можливість бачити більше світла, звертати увагу на добро. Такі люди як Яцик неймовірної висоти і масштабу особистості, і їх треба популяризувати, щоб у нас було більше надії, утвердження, поваги до праці та своєї землі», - акцентував під час зустрічі Едуард Занюк. Директор департаменту освіти також запропонував приурочити перший урок в День знань постаті Петра Яцика. Відтак, планують розробити методичні рекомендації, враховуючи вікові особливості дітей, щодо проведення такого уроку із показом окремих фрагментів фільму Едуарда Занюка «Візія Петра Яцика». До відзначення сторіччя від дня народження Петра Яцика залучать також недільні школи, у яких за кордоном навчаються українці. Довідково: Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 млн доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті. Пожертвував мільйон доларів на історичні досліди, що з подвоєнням цих фондів від Альбертського уряду творить три мільйоновий фонд Яцика при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Едмонтоні. Завдяки внесеним П.Яциком 750 тисяч доларів відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 млн доларів. Міжнародному конкурсу знавців української мови, меценатом якого був Петро, надано його ім'я.
На Дрогобиччині вшанували пам'ять полковника Андрія Мельника
11 грудня 2020
Сьогодні, 11 грудня, Львівщина відзначає 130-ту річницю з дня народження полковника армії УНР, військового і політичного діяча Андрія Мельника. З цієї нагоди у селі Воля-Якубова на Дрогобиччині відбулись урочисте віче. "Через десятиліття ми чітко усвідомлюємо, що основою здобуття та утримання державності є боєздатна і патріотична армія. Лише ставлячи інтереси держави вище, ніж свої особисті, можна здобути сильну соборну та незалежну Українську державу. Саме у цьому був переконаний Андрій Мельник", - акцентував голова Львівської ОДА Максим Козицький. Представники влади та громадськості вшанували пам’ять українського військового спільною молитвою та поклали квіти до могили батьків Андрія Мельника та до пам’ятного знаку на місці втраченої садиби Атанаса Мельника, де народився Андрій Мельник. «Сьогодні минає 130 років, від дня коли народилася людина, ім’я якої викарбуване золотими літерами на сторінках боротьби української нації за свою державну незалежність. Видатний полководець, керівник Організації українських націоналістів – Андрій Мельник був непересічною особистістю. Минуло більше як століття, багато всього змінилося, але ворог і далі посягає на нашу Незалежність. Для усіх нас, а особливо для наших воїнів, які сьогодні боронять наші землі на Сході, постать Андрія Мельника, його подвиги і звитяги не залишають байдужими, хвилюють, викликають захоплення і надихають. Бо це була людина, яка віддано служила Україні, розбудовувала її військо і ставали інтереси держави понад усе», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Продовжив захід мистецький виступ художньо-просвітницького колективу Дрогобицького РНД «Відродження».
З нагоди професійного свята на Львівщині відзначили рієлторів
9 жовтня 2020
Щороку 9 жовтня в Україні відзначають професійне свято фахівців у сфері операцій з нерухомістю – День рієлтора. Привітали рієлторів на Львівщині. Подяки за вагомий внесок у розвиток економіки області та з нагоди Дня рієлтора від імені голови Львівської ОДА вручив перший заступник очільника області Андрій Годик. «Щиро дякую за вашу роботу, адже завдяки вам операції з нерухомості для мешканців стають легшими та простішими. Рієлтор – це фахівець у багатьох сферах: архітектурі, містобудуванні, законодавстві, банківських програмах, страхових технологіях тощо. Проте, одним з головних умінь є ефективне спілкування та індивідуальний підхід до кожного клієнта», - зазначив він. Відзнаки отримали керівники агентств нерухомості області та фізичні особи-підприємці. Також фахівці у сфері операцій з нерухомістю Львівщини та представники Львівської ОДА поспілкувались про тенденції на ринку, законодавство у сфері нерухомості та виклики, які стоять перед галуззю. Юлія Савостейко
25-ий Навчальний центр Військової служби правопорядку ЗСУ відсвяткував третю річницю роботи
1 вересня 2020
Сьогодні, 1 вересня, відбулись урочистості з нагоди третьої річниці роботи 25-ого Навчального центру Військової служби правопорядку Збройних сил України. Зі святом присутніх привітав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень. Також за сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди третьої річниці від дня створення військової частини А1666 представників в/ч відзначили Почесними грамотами голови Львівської обласної державної адміністрації. Довідково: 25-й навчальний центр (25 НЦ, в/ч А1666) — навчальний центр для підготовки фахівців військової поліції в Збройних силах України. Навчальний центр було урочисто відкрито Міністром оборони України 15 вересня 2017 року. В заходах взяли участь представники армій країн, фахівці яких беруть участь у формуванні Військової поліції України: Канади, Литви, Польщі, Данії, Великої Британії, Грузії, Чехії.
Завтра Львівщина відзначатиме річницю від дня народження Івана Франка
26 серпня 2020
У четвер, 27 серпня виповнюється 164-річниця від дня народження генія української нації Івана Франка. З цієї нагоди на Львівщині відбудуться заходи із вшанування цього видатного письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча. Відтак, о 10:00 покладуть квіти до пам’ятника Іванові Франку на площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка, о 12:40 розпочнеться театралізована екскурсія «Батьківською хатою Івана Франка» в історико-культурному просторі заповідника «Нагуєвичі». Також у Домі Франка презентують унікальне перше видання філософської поеми Івана Франка «Мойсей» 1905 року На завершення відзначення у Дрогобичі відбудеться V урочиста церемонія нагородження лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка на площі біля Народного дому міста. Усі заходи з відзначення 164-річниці від дня народження Івана Франка відбуватимуться з дотриманням усіх карантинних норм та обмежень. Більшість таких заходів проводитимуться на відкритому просторі або у форматі онлайн.