Майже 100 млн гривень – на реалізацію концепції "Нова українська школа" в області
У 2017 році 100 шкіл у різних регіонах України у межах експерименту МОН перейшли на новий Державний стандарт початкової освіти – Нова українська школа. Торік до проекту долучилось 9 пілотних шкіл Львівської області. З наступного навчального року зміни будуть запроваджені в усіх школах.
Як повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, у межах реалізіції Нової української школи з державного бюджету Львівській області виділили кошти у сумі суму 99,4 млн гривень. Зокрема, для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для початкових класів – 71 млн гривень. Для підготовки тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів – 28,5 млн гривень.
Також за словами Любомири Мандзій, відповідно до розпорядження голови Львівської ОДА передбачили розподіл коштів субвенції місцевим бюджетам області для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, видатків на відрядження вчителів, асистентів вчителів, заступників директорів закладів загальної середньої освіти для проходження підвищення кваліфікації з метою впровадження Державного стандарту початкової освіти та нових методик.
Органи місцевої влади ухвалюють рішення місцевих рад щодо виділення коштів місцевих бюджетів на умовах співфінансування для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для учнів початкової школи.
Ключові слова:
нова українська школаНовини за темою
Львівська область отримає кошти на розвиток «Нової української школи»
20 липня 2021
Уряд розподілив субвенцію на розвиток Нової української школи. Львівщина отримає 106,7 млн гривень. Таке фінансування передбачене постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 року № 682, але за умови співфінансування з місцевих бюджетів. За словами заступника голови ЛОДА Івана Собка, до початку навчального року залишилося лише півтора місяця та цей термін усім зацікавленим слід використати ефективно, як і великий додатковий фінансовий ресурс. Зазначені кошти спрямуються на придбання обладнання навчальних кабінетів початкової школи, комп’ютерного та мультимедійного обладнання, підвищення кваліфікації вчителів. Постанова КМУ.
5,9 млн грн на фінансування початкової освіти Львівщини
17 липня 2020
Цього тижня, місцевим органам влади з обласного бюджету спрямували ще приблизно 5,9 млн грн для 30 районів та ОТГ на фінансування «Нової української школи». Фінансовий ресурс скерують на придбання комп’ютерної техніки, дидактичних матеріалів та меблів. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. «Державний стандарт початкової освіти «Нова українська школа» одна з найбільш підтримуваних реформ, котра впевнено крокує уже три роки поспіль і змінює на краще якість та умови надання освітніх послуг», - зазначають у департаменті. Загалом, з початку року Урядом вже виділено місцевим бюджетам області 37,7 млн грн з яких освоєно приблизно 11 млн гривень.
Розпочато фінансування початкової освіти Львівщини
3 липня 2020
Вперше цього року, із завершенням тендерних процедур місцевими органами влади, з обласного бюджету спрямовано понад 4,6 млн грн для 13 районів та ОТГ на фінансування «Нової української школи». Фінансовий ресурс скерують на придбання меблів, дидактичних матеріалів та комп’ютерної техніки. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. «Державний стандарт початкової освіти «Нова українська школа» одна з найбільш підтримуваних реформ, котра впевнено крокує уже три роки поспіль і змінює на краще якість та умови надання освітніх послуг», - зазначають у департаменті. У поточному році для реалізації цієї реформи для області передбачено субвенцію у сумі понад 76,3 млн грн для оновлення початкових класів 69 територій Львівщини. «Це дасть можливість педагогам реалізовувати найважливіші завдання щодо всебічного розвитку дитини її талантів, здібностей, умінь, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості»,- додають у департаменті.
Понад 80 млн грн - на реалізацію програми НУШ цьогоріч на Львівщині
13 травня 2019
Львівська область отримала понад 80 мільйонів гривень з державного бюджету для потреб Нової української школи у 2019-2020 році. Відтак, на території Львівської області спрямовано 69 млн грн, з яких - 25 % від виділених коштів буде виділено на закупівлю дидактичних матеріалів, 40 % спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів, 35 % коштів - на закупівлю музичних інструментів, комп'ютерного обладнання та відповідного мультимедійного контенту для НУШ. «Розподіл субвенції між відповідними місцевими бюджетами здійснювався за чітко визначеним алгоритмом - з урахуванням кількості класів у початкових школах в адміністративно-територіальній одиниці. Хочу зазначити, що місцеві органи влади теж мають долучитися до фінансування втілення НУШ у межах 5–30%, що визначено Постановою НУШ. Зараз уже стартував процес закупівлі обладнання, тому відділи освіти активно працюють», - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. Крім того, близько 20 мільйонів гривень із виділеної субвенції піде на навчання вчителів початкових класів.
Понад 68 млн грн субвенції на реалізацію «Нової української школи»
8 квітня 2019
Для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» виділили державну субвенцію. Про це інформують у департаменті освіти у науки Львівської ОДА. Державну субвенцію у сумі 68 млн 603 875 грн уже скерували на території за відсотковим принципом: 40% - меблі, 25% - дидактика та 35% - комп’ютерна техніка. Зазначимо, що використання субвенції передбачає співфінансування з місцевих бюджетів: міста обласного значення - не менше 30%, райони, ОТГ – не менше 10%, села (селища), що мають статус гірських населених пунктів – не менше 5%.
У Львові відбудеться конференція "Природоохоронна територія як базова навчальна платформа Нової української школи”
2 квітня 2019
22 травня 2019 року у м. Львові відбудеться науково-практична конференція «Природоохоронна територія як базова навчальна платформа Нової української школи» з метою обговорення напрямів і форм реалізації освітньо-виховної діяльності природоохоронних установ та їх ролі у формуванні ключових компетентностей за новими освітніми стандартами. До участі у роботі конференції запрошують представників навчальних закладів вищої та середньої освіти, наукових інституцій та установ природно-заповідного фонду України. Тематичні напрями роботи конференції: Освітньо-виховні функції природоохоронних установ та нові освітні стандарти. «Зелені уроки» і формування ключових компетентностей учнів Нової української школи. Реалізація наскрізної змістовної лінії навчальних програм «Екологічна безпека і сталий розвиток» у закладах освіти та природоохоронних структурах. Успішні практики співпраці закладів освіти та природоохоронних установ. Учасникам необхідно до 25 квітня 2019 року (включно) заповнити реєстраційну картку учасника за посиланням та надіслати матеріали для участі у конференції на електронну пошту: е-mail: geolviv2018@gmail.com Місце проведення: Львівське вище професійне училище технологій та сервісу. (м. Львів, вул. М.Кривоноса 18,), Інформаційно-освітній центр Регіонального ландшафтного парку «Знесіння» (м. Львів, вул. Довбуша, 24). За додатковою інформацією звертатися за телефонами: 0974392972 (Зінкевич Мирослав), 0973335222 (Завадович Олександр), 0937609829 (Зюзін Святослав).
Понад 90 млн гривень спрямували торік на Нову українську школу
11 лютого 2019
Про це сьогодні, 11 лютого, повідомила під час звіту директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. “На реалізацію концепції Нова українська школа виділили понад 90 млн гривень, з них понад 70 млн гривень з державного бюджету. З яких на підвищення кваліфікації вчителів – 4,7 млн гривень, на дидактичні матеріали - понад 28 млн гривень і ще 28 млн гривень - на сучасні меблі”,- зазначила Любомира Мандзій. За її словами, першокласниками НУШ стали 37 572 учні, 104 тренери та 6989 педагогів пройшли підвищення кваліфікації. Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
122 млн гривень – на розвиток Нової української школи
8 жовтня 2018
З державного та місцевих бюджетів на розвиток Нової української школи скерували 122 млн гривень. Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА, ці кошти скерували на місця для для закупівлі сучасних меблів, комп’ютерного обладнання та дидактичних матеріалів для учнів початкових класів. Загалом, з початку року з державного бюджету на реалізацію концепції Нова українська школа виділили 99 млн грн, з яких на підвищення кваліфікації вчителів – 28 млн грн, придбання обладнання для початкової школи – 71 млн гривень.
Львівщина отримала останній транш на проект «Нова українська школа»
4 жовтня 2018
Цього тижня Львівщина отримала останній транш субвенції з державного бюджету в сумі 8,9 млн грн для реалізації ключової реформи Міністерства освіти і науки – „Нової української школи”. Ці кошти спрямовано на забезпечення усіх учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями. Загалом, з початку року на цю мету виділено 99 млн грн, з яких на підвищення кваліфікації вчителів – 28 млн грн, придбання обладнання для початкової школи – 71 млн гривень. Таким чином, області вдається реалізувати освітній проект повноцінно і створити необхідне навчальне освітнє середовище.
До першого класу цьогоріч піде на майже 2 тисячі більше дітей, ніж торік
20 серпня 2018
До першого класу у Львівські області цьогоріч підуть 30282 дитини, що на 1941 більше, ніж торік. Про це сьогодні, 20 серпня, під час апаратної наради повідомила директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. «На підготовку вчителів до роботи в межах проекту «Нова українська школа» скерували 28,5 млн грн та підготували 3806 педпрацівників, які з нового навчального року працюватимуть у перших класах. Загалом на створення нового освітнього середовища передбачено з державного бюджету 99.4 млн грн», - розповіла Любомира Мандзій. Окрім того, Львівщина уже отримала від Міністерства освіти 30156 ігрових наборів Six Bricks (LEGO) для кожного першокласника.
До роботи за новими стандартами початкової освіти підготували майже 4 тисячі вчителів
16 серпня 2018
На обладнання для «Нової української школи» в межах Львівської області отримали більше 70 млн грн. Загалом, на цей проект по Україні витратили майже 1 мільярд гривень. Ще 29 млн гривень Львівщина скерувала на перепідготовку вчителів. Про це сьогодні, 16 серпня, під час брифінгу повідомила директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. Кошти розподілили пропорційно: 40% - на дидактичні матеріали, 40% - на меблі та 20% на комп’ютерну техніку. «Минулого року ми пілотували тільки проект державного стандарту початкової освіти. Було долучено 9 шкіл, і вже можемо говорити про перші успіхи дітей, які навчались в таких класах. Перед початком навчального року Львівський інститут післядипломної освіти підготував 99 тренерів, які готували вчителів, що працюватимуть за проектом «Нова українська школа». Загалом до роботи за новими стандартами готові майже 4 тисячі вчителів, у тому числі вчителі іноземних мов», - зазначила Любомира Мандзій. Усі вчителі, що працюватимуть з дітьми початкової школи проходили курс на платформі EdEra та отримали відповідні сертифікати. Певні зміни відбуватимуться також і в середній та старшій школі. «Трансформація освіти відбувається на усіх ланках. Наше основне завдання, на що ми орієнтуємо директорів шкіл, - збільшення шкіл з поглибленим вивченням природничих придметів та запровадження профільного навчання у старших класах», - наголосила Любомира Мандзій. За словами Любомири Мандзій, введення профільного навчання дозволить підвищити якість освіти в школах.
На Львівщині триває робота над впровадженням "Нової української школи"
6 серпня 2018
На закупівлю комп’ютерного обладнання в межах реалізації програми «Нова українська школа» Львівській області виділили 20 млн 194 тис 364 грн. Окрім того, для закупівлі дидактичних матеріалів скерували 33млн 887 тис грн. Іще 40 млн 122 тис. грн. – на закупівлю сучасних меблів. Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА, кошти субвенції скерували місцевим бюджетам області для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, видатків на відрядження вчителів, асистентів вчителів, заступників директорів закладів загальної середньої освіти для проходження підвищення кваліфікації з метою впровадження Державного стандарту початкової освіти та нових методик. Органи місцевої влади ухвалюють рішення місцевих рад щодо виділення коштів місцевих бюджетів на умовах співфінансування для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для учнів початкової школи.