У межах ІІ Етно-фестивалю гостинності творчістю обмінювалися райони Львівщини
З творчим візитом Сколівщина відвідала Турківщину, Жовківщина представляла своє мистецтво у Самбірському район, а митців Дрогобиччини вітали бурхливими оплесками на виступі в Стрийському районі.
«Запрошуємо жителів Львівщини відвідувати мистецькі заходи та брати у них участь. Кожен з творчих заходів по-особливому яскравий, цікавий та неординарний. Фестиваль покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно-мистецьке жаття краю», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало.
Мистецькі колективи підготували для глядачів свої найкращі композиції. Зі сцени лунали ліричні, класичні, патріотичні пісні, інструментальна та фольклорна музика, також виконали запальні танцювальні номери.
Новини за темою
Мешканців Львівщини запрошують на виставу за участі молоді з інвалідністю
1 жовтня 2021
Центр дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами, що діє при Благодійному фонді «Карітас-Львів УГКЦ» разом з інтеграційним театром тіней «Крила» за підтримки департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОДА розпочав реалізацію Проєкту «Розвиток інформаційного простору та культурно-просвітницької діяльності шляхом соціальної інтеграції молоді з інтелектуальними порушеннями та культурно-мистецького дозвілля». Його метою є розвивати інформаційний простір та культурно-просвітницьку діяльність щодо осіб з інтелектуальними порушеннями, формувати світогляд та таланти, сприяти їх соціальній інтеграції та адаптації шляхом організації театральної вистави та виставки власноруч вироблених виробів та картин. «У нашій соціальній майстерні, яку відвідують особи з інвалідністю відбувається багато активностей, творчих занять та спілкування. Під час яких наша молодь з інтелектуальними порушеннями має можливість поспілкуватися, здобути нові життєво необхідні навички, навчитися виготовляти вироби ручної роботи, розвивати свою творчість, креативність, свої здібності й таланти», - розповіли у БФ «Карітас-Львів УГКЦ». Відтак, у межах проєкту організатори проводять репетиції, заняття з арттерапії та майстер-класи з виготовлення виробів ручної роботи. Все це усі охочі зможуть побачити у неділю, 3 жовтня, у Львівському палаці мистецтв, що на Коперника, на виставі «Синдбад і диво-птах». В межах заходу присутнім проведуть майстер-клас від інтеграційного театру тіней «Крила» та продемонструють виставку робіт та картин, створених молоддю з інтелектуальними порушеннями. Початок о 12:00 год. Довідково Театр «Крила» – інтеграційний театр, в якому беруть участь молоді люди з особливими потребами та їх батьки. Працює в техніці тіньового театру. Репетиції проводяться 1-3 рази на тиждень. Метою репетицій є навчання та вдосконалення акторської майстерності, написання сценарію, створення спектаклю. А також участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, та виступах перед різною аудиторією. Метою театру є інтеграція, соціалізація та підвищення самооцінки молоді з інвалідністю. Показати суспільству, що творчість немає меж і кордонів.
Фестиваль гостинності: мистецькі колективи Бущини обмінялись досвідом
11 березня 2019
10 березня у межах «Фестивалю гостинності: від школи до школи» учні та викладачі Олеської ДМШ побували з концертною програмою в народному домі с. Ожидів Буського району. Захід присвячений 205-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка. Ансамбль бандуристів виконав пісні «Слово Кобзаря», «Ой по горі ромен цвіте». Показали свою виконавську майстерність і викладачі школи. Вокальний ансамбль (керівник Горбенко Л.М.) в супроводі інструментальної групи виконав пісні на слова Т. Шевченка: «Ой, три шляхи широкії», муз.Я.Степового, «У перетику ходила», муз.Я.Барнича, «Садок вишневий коло хати» в обробці Г.Верети, «Учітеся, брати мої» А.Кос-Анатольського. Зазначимо, фестиваль проводять задля відродження, збереження і розвитку національної культури, знайомства з кращими районними солістами та ансамблями, встановлення творчих контактів між учасниками, обміну досвідом роботи, створення умов для підтримки та розвитку дитячої і юнацької творчості.
Мистецькі колективи Львівщини привітали українську діаспору в Кракові із Днем Незалежності
25 серпня 2018
Учора, 24 серпня, на центральній площі Кракова Республіки Польща відбулась мистецька подія з нагоди відзначення Дня Незалежності України. У межах заходу, українську діаспору привітали колективи із Львівщини. Разом із українцями у Польщі святкували День Незалежності ансамбль народного танцю "Діброва" Львівського коледжу культури і мистецтв, фольклорний гурт "Гуляй DANA" відділу культури Старосамбірської райдержадміністрації, фольклорний гурт "Файф капелла", фольклорний гурт "Кварта Львівська", гурт "Джалапіта". Зазначимо, другий рік поспіль за ініціативи департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації у м. Краків відбувається масштабне відзначення Дня Незалежності України.
Колективи Львівщини презентують свою творчість на Тернопільщині
25 липня 2018
3-5 серпня в м. Монастирськ Тернопільської області відбудеться Всеукраїнський традиційний фестиваль лемківської культури “Дзвони Лемківщини”. У фестивалі візьмуть участь мистецькі колективи з Львівщини: - ансамбль пісні і танцю «Лемковина», м. Львів; - ансамбль «Яворина», м. Дрогобич; - лемківський хор «Радоцина», м. Пустомити. Щороку у фестивалі беруть участь творчі колективи, окремі виконавці та гості з України та зарубіжжя (Німеччина, Польща, Словаччина, Сербія, Італія, Греція. Португалія, Канада, США, Молдова). Фестивальні заходи збирають щороку близько 25 тисяч гостей та учасників. Зазначимо, у Тернопільській області (в Монастириському, Бучацькому, Бережанському, Гусятинському, Тернопільському районах) працюють 30 лемківських творчих художніх колективів та окремих виконавців, які є постійними учасниками фестивалю лемківської культури „Дзвони Лемківщини”.
“Етнофестиваль гостинності популяризує українську культуру і традиції”, - Мирослава Туркало
18 Червня 2018
З творчим візитом колективи Стрийщини відвідала Жидачівський район, Турківський район представив своє мистецтво у Старосамбірському районі, Пустомити гостинно приймали мистецькі колективи Радехівщини, а митців Перемишлянського району вітали бурхливими оплесками на виступі у Бродах. «Фестиваль не лише ознайомлює глядачів з українським традиційним народним мистецтвом, але й дає змогу насолодитися багатозвучним розмаїттям пісень, захоплюючими ритмами танцю. Він покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно – мистецьке жаття краю. Етнофестиваль гостинності започаткований минулого року, цього літа обіцяє бути ще більш яскравим та насиченим. Уже впродовж семи тижнів щонеділі він дарує мешканцям різних районів неповторні враження, гарний настрій, можливість поспілкуватися, насолодитися мистецькими барвами української пісні. То ж нехай фестиваль вносить різнобарвний колорит у мистецьке літо на Львівщині», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Для гостей звучали народні та сучасні українські пісні, вірші, виконувалися музичні, хореографічні, фольклорні композиції, що прославляють нашу культуру.
На Львівщині презентують виставку SACRUM Ганни-Оксани Липи
5 Червня 2018
7 червня о 17:00 год у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться відкриття виставки SACRUM Ганни-Оксани Липи. Художниця працює у галузях декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Її творчий доробок вражаюче широкий за ідейно-концептуальним діапазоном та розмаїтий щодо добору авторкою засобів художньо-образного вислову: від поліфонічних інсталяцій-виставок (“Трансформація” (1998), “Ікона-Хрест” (2001), “У пошуках золотої рибки” (2002), “РОLУ+SЕМА” (2008), “SACRUM TERRA – СВЯЩЕННА ЗЕМЛЯ” (2009, 2013), “Даная” (2013) та ін.) до монументально-декоративних просторових композицій, панно, художньої кераміки, пластики малих форм та дизайну вишуканих взірців ужиткової кераміки. Зазначимо, виставка триватиме до 8 липня. Довідково: Ганна-Оксана ЛИПА народилася 18 липня 1958 року на Львівщині. Закінчила Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва (відділ кераміки) (1977) та Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (тепер –– ЛНАМ) (кафедра кераміки) (1982). Член Національної спілки художників України. Заслужений художник України. Учасниця понад 100 виставок, мистецьких симпозіумів, пленерів, семінарів. Належить до грона провідних українських митців-керамістів, активно бере участь у культурно-мистецькому житті Львова. Твори художниці зберігаються у зібраннях музеїв та у приватних колекціях України, Німеччини, США, Австрії, Азербайджану, Польщі, Туреччини.
Дітей Львівщини запрошують взяти участь у Всеукраїнських конкурсах
8 травня 2018
Компанія "Техніка і технології" проводить 4 конкурси для дітей віком 4 -12 років “Намалюй свою мрію”, “Реалізуй намальовану мрію”, “Посади дерево добра”, “Я винахідник”. Конкурси спрямовані на виховання послідовників справи та фахових кадрів у сфері сільського господарства. У той же час в основі їхньої мети полягає залучення дітей до творчості, розвитку позитивних емоцій, а також допомоги у вихованні дітей свідомими та відповідальними Детальніше із ознайомитись з умовами та завантажити брошури для участі можна за посиланням.
У Львові відбудеться масштабна «Хореографічна феєрія»
17 квітня 2018
У неділю, 22 квітня о 14:00 год у центрі міста Львова біля пам’ятника Тарасові Шевченку вперше з нагоди відкриття «Етнофестивалю гостинності-2018» відбудеться масштабна «Хореографічна феєрія». «У святі танцю зійдуться найкращі танцюристи всієї області, разом з цим хореографічним заходом стартує «Етнофест гостинності-2018», де кожен з районів презентуватиме мистецьку програму у інший район. Упродовж 3 місяців кожен куточок області матиме можливість запрезентувати своє мистецтво та ознайомити усіх зі своєю творчістю», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. У заході візьмуть участь понад 250 учасників, серед яких кращі колективи Львівщини: «Первоцвіт» Золочівського районного народного дому, «Арніка» Буського районного народного дому, «Звенигород» Пустомитівського району, «Молодість» Червоноградського міського народного дому та багато інших. Із програмою проведення "Етнофестивалю гостинності" можна познайомитись тут.
В обласних бібліотеках відбуваються творчі зустрічі з відомими людьми
19 лютого 2018
У читальному залі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва (Бібліотека на Ринку – площа Ринок, 9) відбудеться зустріч з Янушем Юхницьким. Зустріч в межах проекту «Театр в бібліотеці» запланована на 20 лютого о 14:30 год. 21 лютого о 13:00 год. до Львівської обласної бібліотеки для дітей завітає Оксана Муха. Довідково: Януш Юхницький — український театральний актор. Актор Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької у Львові. Народний артист України (2009). Оксана Муха — українська співачка і скрипалька, лауреат Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик. За її плечима — співпраця з провідними українськими та зарубіжними композиторами, хоровими капелами «Дударик», «Трембіта», симфонічними оркестрами, рок-гуртами, солістами.
У Народному домі Радехова стартував «Фестиваль гостинності: від школи до школи»
12 лютого 2018
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації започаткував фестиваль гостинності «Від школи до школи», в межах якого проходять обмінні концерти між мистецькими школами. У м. Радехів з концертом «Мистецька Миколаївщина дарує свято», завітали колективи Миколаївської дитячої школи мистецтв. Проект «Фестиваль гостинності: Від школи до школи» прагне не лише підтримати культуру мистецьких місцевих шкіл і талановиту молодь, а й бути інститутом, який сприяє розвитку сучасної культури. Такі фестивалі дають тверде переконання, що культура Львівщини є платформою розвитку мистецтва в Україні», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. У народному домі презентувало виставку робіт учнів художнього відділення Миколаївської дитячої школи мистецтв. У мистецьких програмах - виконання танцювальних номерів, читання віршів та гуморесок, патріотичні пісні, хорові та сольні виступи, а також інструментальна музика.
Творчі спілки мають можливість отримати фінансову підтримку
2 лютого 2018
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки, оголосив конкурс мистецьких проектів серед Творчих спілок Львівщини. Конкурс мистецьких проектів серед творчих спілок Львівщини проводиться з метою забезпечення сприятливих умов розвитку напрямків галузі культури, створення нових творчих робіт, культурно-мистецьких проектів. Для участі у конкурсі творчі спілки подають конкурсну документацію, яка має бути складеною державною мовою і містити: Заяву про участь у конкурсі за формою згідно з додатком 1. Копію свідоцтва про реєстрацію (витяг або виписку з ЄДРПОУ), копію статуту (положення) творчої спілки. Аплікаційну форму за формою згідно з додатком 2. Кошторис. Для розгляду та визначення конкурсних пропозицій утворюється конкурсна комісія, персональний склад якої затверджується наказом департаменту з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації. Документи необхідно подати у департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14. Довідки за телефоном: 032 261-22-27.