«Тато – ось мій Герой»: Львівська ОДА презентувала соціальний ролик (+відео)
Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА підготував соціальний ролик «Тато – ось мій Герой», присвячений усім батькам, які захищають незалежність України на Сході.
У 50-ти секундному відеоряді увага акцентована на сім’ях, батько у яких відстоює цілісність країни сьогодні.
«Для кожної дитини тато є завжди героєм. Але для тих дітей, батьки яких захищають державу на Сході, тато – подвійний герой. Таким соціальним проектом хочемо віддати належне і подякувати усім батькам-захисникам за їхню турботу та самопожертву не лише заради своєї сім'ї, а й спокою кожної української родини», - зазначив начальник відділу молодіжної політики Львівської ОДА Юрій Горун.
Головні герої соціального ролика – учасник АТО Юрій Качмар та його сини. За словами Юрія Качмара, саме виховання свідомого українця з дитинства, є одним з найбільших вкладів у розбудову України.
Новини за темою
В невеличкому селі на Золочівщині виготовили понад 2 тисячі м’ясних консервацій для військових
11 травня 2022
У час війни кожен долучається до допомоги українським захисникам. Хтось волонтерить, хтось забезпечує амуніцією, а є ті, хто дбає про харчування наших бійців. Зокрема, на Золочівщині, де з перших днів вторгнення ворога небайдужі жительки кількох громад займаються приготування їжі для військових. «Годуй свою армію, аби не годувати чужу» – саме за таким принципом сьогодні готують вареники, котлети, різноманітну випічку та інші смаколики. Наприклад, в Заболотцівській громаді налагодили виготовлення м’ясних консерв. В місцевій шкільній їдальні села Лучківці господині готують гречані й рисові м’ясні каші та інші консервації за домашніми рецептами. Після цього готову продукцію сортують та передають для відправки на фронт. До забезпечення продуктами охоче долучились місцеві підприємці, волонтери, односельці. За весь час для потреб ЗСУ передали уже понад дві тисячі банок з готовою продукцією. Робота триває й надалі. На замовлення військових, яким до смаку припали консерви домашнього приготування, готується чергова партія.
Молодь Сокальської громади реалізує ініціативу для підтримки переселенців та військових
10 травня 2022
Сьогодні кожен українець воює на своєму фронті: військові, які захищають територіальну цілісність на передовій, мешканці, волонтери, які в тилу допомагають армії, переселенцям, працюють та забезпечують роботу економічного сектору. Серед них молодь Червоноградського району, що на Львівщині. Їх ініціатива дозволяє підтримувати як військових, так і переселенців, які знайшли тут свій прихисток. Так, в Сокалі запрацював соціальний проект – кав’ярня «ДІМ». Створили його з ініціативи Громадської організації «Українська Молодь Христова». «Ми згуртовані. Ми з Богом. Ми разом працює на перемогу», - такий основний девіз кав’ярні. Працює кав’ярня на базі катехитичної школи. Роботу розпочала у квітні. Тут внутрішньо переселені особи мають змогу отримати безкоштовні обіди та продуктові набори. Шеф-кухарем працює переселенець, який знайшов тимчасовий прихисток на Червоноградщині. Окрім цього, на кухні молодь випікає кекси для наших військових. Солодощі відправляють на передову. Зазначимо, що на території Червоноградського району знайшли прихисток понад 20 тисяч переселених українців, які покинули домівки через військові дії. З них більш як 4 тисячі людей мешкають у Сокальській громаді.
Максим Козицький спільно з представниками польського та литовського Сеймів вшанували пам'ять полеглих Героїв України та учасників Січневого повстання
2 квітня 2022
Сьогодні на Львівщині із робочим візитом перебувають делегації Сейму Литовської Республіки та Сейму Республіки Польща. Представники Литви та Польщі зустрілись із начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким та передали 4 автомобілі швидкої допомоги для забезпечення потреб галузі охорони здоров’я Львівщини. Також начальник Львівської ОВА спільно з представниками Сеймів вшанував пам'ять на могилах загиблих під час Січневого повстання в Польщі проти російського царату. Повстанці поховані на Личаківському цвинтарі у Львові. Також присутні вшанували пам'ять новітніх Героїв України, які загинули з початку широкомасштабного російського вторгнення та учасників АТО. Довідково: Зазначимо, що січневе повстання – шляхетське повстання 1863-1864 років на землях колишньої Речі Посполитої. Разом з поляками у повстанні взяли участь литовці, українці та білоруси.
Жінки-волонтерки ліплять вареники для захисників: як Сколе організувалось для допомоги військовим
26 лютого 2022
«Нагодуй захисника» - таку ініціативу започаткували жінки-волонтерки зі Сколе. Тут, у дитячому садку, вже другий день небайдужі жінки ліплять вареники, ріжуть сало та готують продуктові заготовки з овочів та солодощів. Все це відправляють українським захисникам. Як розповіли жінки-ініціаторки акції, вчора, коли розпочинали, не вистачало борошна для тіста. Одразу написали на фейсбук-сторінку однієї з волонтерських організацій Сколе і невдовзі цього інгредієнту отримали з надлишком. «Люди дуже швидко об’єднались та зреагували на потребу підтримати наших воїнів, які сьогодні дають гідну відсіч армії агресора! Тішить, що наші люди щедрі, добрі, готові до дії», – зазначила одна з волонтерок Оксана Шепега. Сьогодні вже більше 30-ти жінок активно підтримують ініціативу, приносять інгредієнти, ліплять вареники, роблять заготовки, інколи приносять вже готову страву. Окрім вареників, сала, овочів та солодощів спаковують також консервовані продукти та олію. Їжу сортують і везуть до воїнів територіальної оборони громади, у Стрий та Київ. На сьогодні воїни отримали вже більше ніж 100 кілограмів вареників зі Сколе. Поки чоловіки та сини у рядах тероборони, а жінки готують смаколики, молодь організовує збір гуманітарної допомоги на майдані Незалежності біля пам’ятника Степанові Бандері у Сколе. Вона теж йде до військовослужбовців. Ініціативу «Нагодуй захисника» реалізовують за сприяння директора ЗДО номер 1 Сколівської міської ради Галини Лесько, ініціативної групи «Zarinok Сколівської ТГ» та підтримки дівчат, жінок міста Сколе.
Упродовж дня українське військо знищило більше тисячі російських окупантів
25 лютого 2022
Сьогодні кількість втрат з боку окупаційних військ Російської Федерації складає більше однієї тисячі. Про це йдеться на сторінці Сухопутних військ Збройних сил України у Facebook. “Такої кількості втрат військовослужбовців за такий час бойових дій Росія не зазнавала за увесь час свого існування ще в жодному збройному конфлікті, який розпочинала. Російські матері відправляють своїх синів на вірну смерть, бо Збройні Сили України стійко тримають оборону і будуть боронити свою землю від окупанта”, - йдеться у повідомленні.
Оновлено: Поранених військових з Львівщини і Рівненщини госпіталізували до військового госпіталю у Львові. Їх стан стабільний
25 лютого 2022
Першочерговою зараз є госпіталізація пацієнтів з бойових дій. І основним закладом охорони здоров’я на території західної України для їх госпіталізації є військово-медичний клінічний центр Західного Регіону (військовий госпіталь). Зокрема, до закладу потрапили 11 військових. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «1 з них у важкому стані, 10 – в стані середньої важкості та легкому. Інших пацієнтів (учасників бойових дій – ред.) у закладах охорони здоров’я (області – ред.) немає», - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що військовий госпіталь у Львові є основним закладом, до якого госпіталізують пацієнтів, які отримали ушкодження внаслідок бойових дій, військових, з західних областей України. «Лише за умови якщо відстань, яку потрібно подолати, може становити загрозу пацієнту…такий пацієнт госпіталізується до найближчого закладу. Там йому надається вся необхідна допомога, і в разі стабілізації - переводиться в госпіталь», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Оновлено: За його словами, 4 з госпіталізованих постраждали вчора під час обстрілів Кам’янки-Бузьки, Бродів, Нового Калинова на Львівщині. 7- з Рівненської області (4 постраждали внаслідок обстрілу аеропорту в Рівненській області, інші ппостраждали внаслідок ДТП з військовими). Центр є єдиний на західний регіон. Тому за територіальним принципом всіх направили сюди. У 10 військових точкові осколкові поранення. 1 - має комбіновану травму (поранення спровоковані кількома чинниками). Він з Рівненської області. Його стан важкий, але стабільний.
Унаслідок мінометного обстрілу на Сході України загинув військовослужбовець з Львівщини
7 листопада 2021
Сьогодні, 7 листопада, у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил унаслідок мінометного обстрілу героїчно загинув захисник з Львівщини - Павлисько Віталій Миколайович. Віталій Павлисько - військовослужбовець військової служби за контрактом, сержант 24-ої окремої механізованої бригади. Прийнятий до лав Збройних Сил України Яворівським РТЦК та СП у 2015 році. Чоловік народився 29 листопада 1973 року. Родом він з Яворова, що на Львівщині. Удома на чоловіка чекали батьки, дружина та двоє дітей. «Гірку звістку отримали з фронту. Під час мінометного обстрілу на сході України загинув Віталій Миколайович Павлисько. 29 листопада він мав відсвяткувати свій 48-ий День народження. Схилімо голови перед подвигом Віталія! Щирі співчуття рідним і близьким Воїна», - очільник області Максим Козицький. Висловлюємо щирі співчуття рідним з приводу непоправної втрати! Вічна пам‘ять захиснику України!
Унаслідок мінометного обстрілу на Сході України загинув військовослужбовець з Львівщини
7 листопада 2021
Сьогодні, 7 листопада, у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил унаслідок мінометного обстрілу героїчно загинув захисник з Львівщини - Павлисько Віталій Миколайович. Віталій Павлисько - військовослужбовець військової служби за контрактом, сержант 24-ої окремої механізованої бригади. Прийнятий до лав Збройних Сил України Яворівським РТЦК та СП у 2015 році. Чоловік народився 29 листопада 1973 року. Родом він з Яворова, що на Львівщині. Удома на чоловіка чекали батьки, дружина та двоє дітей. «Гірку звістку отримали з фронту. Під час мінометного обстрілу на сході України загинув Віталій Миколайович Павлисько. 29 листопада він мав відсвяткувати свій 48-ий День народження. Схилімо голови перед подвигом Віталія! Щирі співчуття рідним і близьким Воїна», - очільник області Максим Козицький. Висловлюємо щирі співчуття рідним з приводу непоправної втрати! Вічна пам‘ять захиснику України!
Учасників АТО запрошують долучитися до проєктів адаптації та соціалізації
28 жовтня 2021
Через тиждень, 4 листопада, розпочинається організація Всеукраїнських проєктів, спрямованих на підвищення рівня соціалізації та адаптації учасників АТО з інвалідністю. Проєкт «Професія для життя» громадської організації «Союз ветеранів АТО з інвалідністю» розрахований на 18 осіб з-поміж учасників АТО з інвалідністю та реалізовуватиметься протягом 31 дня. Під час реалізації проєкту учасники будуть поділені на 4 навчальні групи, у яких пройдуть навчання за обраними спеціальностями: «Озеленювач»; «Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків»; «Касир торгівельного залу»; «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Засвоєння навчального матеріалу забезпечить учасників проєкту необхідними професійними знаннями, уміннями та навичками. Додамо, що реабілітаційні заходи включатимуть в себе заняття лікувальною фізкультурою, сеанси спелеотерапії; сеанси масаж; заняття аквааеробікою, заняття з психологічної просвіти; заходи з соціальної адаптації; отримання юридичної допомоги. Інший проєкт – програма «Повернувся з АТО – повернись до життя» громадської організації «Союз ветеранів АТО з інвалідністю» розрахований на 25 осіб з-поміж учасників АТО з інвалідністю та реалізовуватиметься протягом 46 днів. До участі у проєктах запрошуються учасники з інвалідністю виключно у стадії ремісії або при відсутності загроз гострого стану, які не потребують невідкладної медичної допомоги та стороннього додаткового догляду, у зв’язку з тим, що готельно-туристичний комплекс, на базі якого реалізуються вищезазначені заходи, не в повній мірі обладнаний архітектурними засобами безперешкодного доступу та користування для маломобільних груп населення. Учасникам проєктів при собі необхідно мати: паспорт (оригінал); пенсійне посвідчення (оригінал і копію), за наявністі; довідку від сімейного лікаря про епідоточення; індивідуальна програма реабілітації інваліда (ІПР (копію)); довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК, (оригінал і копію)); довідку про щеплення або чинний (72 години) негативний ПЛР-/екс. Розміщення учасників заплановане на базі готельно-туристичного комплексу «Зелений Гай» (м. Святогірськ, вул. Курортна, 13). Заїзд учасників розпочнеться 04 листопада 2021 року, проживання, харчування та відшкодування вартості квитків коштом організаторів. Інформацію про осіб, які бажають взяти участь у вищезазначених заходах організатори просять надсилати на електронну адресу reabproekt@gmail.com. За більш детальнішою інформацією звертатись до контактних осіб. Контактні особи – Кузьменко Ігор Анатолійович - 066 0283 111, Гаврильченко Едуард Олександрович - 050 0647769. Нагадаємо, з нагоди Дня захисників та захисниць України на Львівщині відбувся Перший національний Кубок Воїнів зі стрільби з лука. У пам’ять про загиблих захисників України у серпні управління молоді та спорту Львівської ОДА провело серію забігів «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Згодом такий же захід відбувся у Трускавці. Наприкінці вересня на спортивно-стрілецькому комплексі «Карабін» розіграли Кубок оперативного резерву Збройних Сил України з прикладної стрільби.
"Допомога ветеранам АТО у працевлаштуванні - головний акцент у нашій роботі", - Віталій Загайний
5 жовтня 2021
В області діє Комплексна програма соціальної підтримки учасників учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні. На її реалізацію цьогоріч скерували більше 41 млн грн. Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний в межах зустрічі із керівником департаменту соціального захисту населення Романом Андресом, керівником «Будинку воїна» Олегом Височанським, начальником управління соціальних гарантій Іваном Тимочком та начальником відділу Міністерства у справах ветеранів України Володимирем Шамраєм обговорили стан її реалізації та необхідність широкого інформування ветеранів АТО(ООС) про можливості програми. Також в межах зустрічі обмінялись ідеями щодо національно - патріотично виховання молоді, а також зосередили увагу на заходах, які важливо впроваджувати, щоб ветеранам АТО (ООС) допомогти у працевлаштуванні. “Для нас дуже важливо, щоб ветерани АТО після повернення з фронту могли інтегруватись до суспільних справ. Ми розуміємо, що їм необхідна допомога у цьому – медична, соціальна. Але після того, як вони проходять необхідний відновлювальний курс, у них виникає необхідність працевлаштування або покращення певних знань навичок, щоб започатковувати власну справу і зараз це є головним акцентом у нашій роботі та соціальних служб”, - наголосив Віталій Загайний. Зазначимо, із виконанням обласної програми та напрямами, які вона представляє можна ознайомитись за посиланням.
«Об’єднані зусилля-2021»: понад п’ять тисяч військових беруть участь у навчаннях оборонного характеру на Львівщині (ВІДЕО)
28 вересня 2021
Захист від одного із можливих варіантів нападу ворога на Україну відпрацьовували сьогодні на стратегічному командно-штабному навчанні «Об’єднані зусилля - 2021» на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Традиційне стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля - 2021» в Україні триває з 22 по 30 вересня 2021 року під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України на всіх основних військових полігонах, а також в акваторії Чорного й Азовського морів. За масштабом, представництвом та сценарієм ці навчання є найбільшими в їхній 25-літній історії. Вони продемонстрували підсумок річної підготовки у злагодженні військових частин і підрозділів Збройних Сил України, практичне відпрацювання набутих знань та спільних дій та сумісності з підрозділами збройних сил держав-партнерів. Стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля - 2021» відбувається у три етапи. «На першому та другому етапі відпрацьовують управління силами оборони держави у ході відсічі збройної агресії. На третьому етапі планується відпрацювання елементів управління угрупуваннями військ у ході ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних Сил держав-партнерів. Україна запросила до навчань 16 країн-партнерів. В тому числі держави НАТО - США, Велику Британію, Канаду, ФРН, Угорщину, Польщу, Румунію, Литву, Словаччину, Туреччину. Також участь беруть держави-партнери НАТО з розширеними можливостями - Фінляндія, Швеція, Йорданія та Грузія, і держави, які приєдналися до програми НАТО «Партнерство заради миру» - Молдова та Азербайджан. Італія, Франція, Естонія та Латвія самі зголосилися до участі у навчаннях», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, який взяв участь у заході. Спільна мета - взаємосумісність наших Збройних Сил для протидії світовим та регіональним загрозам. Підготовка до навчання врахувала сучасні підходи до застосування військ країн-членів НАТО, а також досвід збройних конфліктів останніх років та Антитерористичної операції й операції Об’єднаних сил. Партнери, залучені до навчань, працюють у пунктах управління як штабні офіцери та оцінюють навчання.
Родина захисника України отримала сертифікат на нове помешкання
23 серпня 2021
З нагоди 30-ї річниці Незалежності України родина захисника нашої держави отримала сертифікат на нове помешкання. Його сім’ї вручив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Олександр Хіміч – учасник АТО, учасник бойових дій та переселенець. Родом із Луганщини. Служив в АТО упродовж 2014-2016 років. Сьогодні разом з дружиною виховує трьох дітей, наймолодшому сину – 6 років. Відтак, для багатодітної сім’ї власне помешкання є необхідним, адже родина наразі орендує житло у Львові. Ще один військовослужбовець, учасник АТО Юрій Єфремов отримає сертифікат вартістю 30 тисяч гривень для проходження реабілітації. Також очільник області вручив ноутбуки дітям полеглих Героїв, котрі поклали життя на вівтар незалежності України. Усі вони круглі сироти. «У переддень 30-річчя Незалежності України ми діями вшановуємо тих, завдяки кому можемо відзначати цю дату. Серед них – військовослужбовці, котрі, ціною власного здоров’я та життя і добробуту своїх рідних, виборюють донині у ворога нашу незалежність. Ці чоловіки та жінки – Герої сьогодення. Ми маємо пам’ятати та опікуватися матерями, які залишились без допомоги, дітьми, які втратили найрідніших. Хочеться, щоб у цих діток було світле майбутнє, за яке так щиро боролися їх батьки. Маємо пам’ятати, що саме наші захисники - справжні творці Незалежності і, завдяки їм, ми можемо будувати вільну, демократичну, європейську державу, співати власний Гімн та підіймати власний Державний прапор», - зазначив очільник області.