На Львівщині урочисто відзначили 15-річчя Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна

19 Червня 2018р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Програма Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна святкує своє 15-річчя. З цієї нагоди  сьогодні стартувала річна конференція Програми. Окрім того у всіх регіонах трьох країн відбуваються святкові заходи, на яких можна більше дізнатися про польсько-білорусько-українське транскордонне співробітництво, а також ознайомитись із культурою прикордоння.

Участь у відкритті конференції взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

“За 15 років ми багато зробили на територіях наших країн, і це не лише об’єкти інфраструктури, соціального напрямку, туризму, бізнесу,  але ми запровадили стандарти розвитку наших територій. Стандарти визначають громади, місцеві фахівці і вони скеровані на результат. Львівщина спільно з Республікою Білорусь та Польщею  займає провідну позицію з реалізації цих проектів з точки охоплення регіону. За  аналогічним принципом працює в області програма мікропроектів, де громади визначають проблематику і на принципах співфінансування опікуються якістю реалізації проектів”, – зазначив Ростислав Замлинський. 

Також Ростислав Замлинський наголосив, що в області успішно реалізовують реформу децентралізації.

"Завдяки ініціативі Президента України Петра Порошенка та підтримки Уряду в Україні впроваджується реформа децентралізації, це можливість на місцях вирішувати проблеми, маючи фінансовий ресурс. За останній рік на території області реалізували більше півтори тисячі різноманітних проектів, починаючи від ремонтів і завершуючи спорудженням конкретних об'єктів соціальної інфраструктури",  - додав Ростислав Замлинський. 

Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна упродовж 15-ти років підтримує процеси розвитку на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України шляхом фінансування різноманітних проектів. Програма фінансується ЄС у межах Європейського Інструменту Сусідства (ЄІС) і є найбільшою з програм ЄІС ТКС на сухопутних кордонах ЄС. 

"Прикладом успішної реалізації програм на регіональному рівні є наші програми транскордонного співробітництва. У межах програмного періоду 2014-2020 Україна бере участь у чотирьох програмах.  Маємо надію, що ті проекти, які вже є на етапі реалізації зможуть досягти поставлених цілей, щоб ми  побачили конкретні приклади розвитку громад, туризму, культури тощо", - зазначила заступник директора департаменту державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Ганна Бєлоколос.

У програмному періоді 2014-2020 на проекти, спрямовані на захист і промоцію культурної та природної спадщини, покращення транспортної інфраструктури регіонів, вдосконалення роботи пунктів перетину кордону, а також розвиток охорони здоров'я та безпеки виділили 165 млн євро.

Зазначимо, у середу, 20 червня, організатори запрошують усіх охочих відвідати концерт у Фест Republic, де виступлять українські, білоруські та польські гурти. Вхід на концерт безкоштовний. Початок о 19:00 год. 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook