На Форумі місцевого розвитку порушили питання освітньої співпраці Львівщини та Луганщини
У Трускавці триває Форум місцевого розвитку. Відтак, сьогодні, 22 червня, в межах панельної дискусії презентували проект-переможець програми секторальної підтримки регіонального розвитку «Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти.
«Це - не просто обміни, а те, як налагодити горизонтальні зв’язки з освітянами, школами, районами. Вибрано 15 територіальних одиниць, в кожній територіальній одиниці вибрана школа, і ці школи будуть як пілотні, де ми будемо випрацьовувати спільно підходи і фокусуватися на тих предметах, які забезпечують ціннісні речі. Серед них - українська мова та література, історія України», - розповів заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Як зазначила під час дискусії директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій вже сьогодні освітні обміни мають свої позитивні результати, а відтак ще один проект лише підсилить співпрацю між областями.
«Наша співпраця між Луганською і Львівською областями в освітніх обмінах сьогодні є цілеспрямованою. Педагоги їдуть цільово, працюють зі школами. Власне цей проект секторальної підтримки свідчить про те, що є напрацювання відносин між школами Львівщини і Луганщини. Коли ми це переведемо в площину міжособистісних відносин, це буде мати ще більший поштовх», - заначила Любомира Мандзій.
«2014-15 роки для освіти Луганщини були складним періодом. Та ми розуміли, що все ж таки ми повинні давати якісну освіту. У нас повинна бути і якісна дошкільна, загальна, середня, професійна, вища освіта, адже якщо немає дітей, немає освіти, то немає і області. Я дуже вдячний нашим проектам, які не тільки дали нам поштовх, але й віру нашим вчителям в те, що ми можемо брати участь і у всеукраїнських і міжнародних заходах незважаючи ні на що. Ми сьогодні зшиваємо Україну, бо ми одна родина », - наголосив директор департаменту освіти і науки Луганської ОДА Юрій Стецюк.
Новини за темою
Змінимо країну разом: на Львівщину завітали дітлахи із прифронтової зони
20 жовтня 2021
Днями Львівщину відвідали майже чотири сотні дітей та педагогів із Сєвєродонецька, для яких організували екскурсійну та пізнавальну програму у Львові. Школярі прибули на захід країни туристичним потягом «Незалежна Україна» в межах Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом», що реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати-Україна». Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді для делегації з Сєверодонецька організував туристичний супровід по Львову, побували гості також на Личаківському кладовищі, у Музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай), музеї етнографії та промислу, аптеці-музеї та на виставі в театрі імені Марії Заньковецької. «Подібні заходи вкрай потрібні для сучасної молоді. Діти, які виростають в умовах війни, мають відчувати підтримку держави та розуміти, що саме вони є її майбутнім. Дуже приємно, що до нас приїхало так багато дітей зі сходу крани. В межах програми посилення національної свідомості дітей наш регіон багато чого може запропонувати юному поколінню. Сподіваюсь дітлахи набрались вражень та спогадів на все життя», - наголосила заступниця директора департаменту освіти і науки львівської ОДА Ольга Котовська. Гості із Луганщини провели у Львові один день, перед цим побували у столиці. «Наша подорож розпочалась 13 жовтня із Лисичанська. На День захисників ми побували у Києві, а наступного дня мали не менш насичену програму у Львові. Діти вражені та захоплені красою міста і привітністю львів’ян. Ми щиро вдячні всім, хто долучився до організації та проведення туристичного потягу «Незалежна Україна» і зробив її для дітей Луганщини незабутньою та вражаючою», - розповіла директор Сєверодонецького міського центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді Лариса Борисова. Мандрівки дітей зі сходу країни організовують з метою посилення ефективності державної політки щодо формування патріотизму та національної самосвідомості дітей та молоді Луганської області до діяльності з вивчення історії України, виховання поваги до народних традицій, духовних та культурних цінностей українського народу. «Приємно було бачити усмішки дітей, які приїхали із Луганщини до нас на один день. Але встигли побачити чимало. Радіємо, що мали можливість сприяти гарному відпочинку української молоді і запрошуємо приїжджати знов», - зазначила голова ВГО "Союз Українок" Ореслава Хомик. Подібні заходи триватимуть і надалі, уже наприкінці жовтня до Львова із Луганщини завітають підлітки для участі у «Майстерні юних екскурсоводів».
На Форумі місцевого розвитку говорили про екотуризм без шкоди для довкілля
6 вересня 2021
«Сталий розвиток туризму в природно-заповідних територіях» став темою однієї з панельних дискусій у Трускавці. Найважливіший меседж розмови - збереження природи для наступних поколінь. Модерував захід заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. В обговоренні взяла участь керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака. Вона зазначила, що ковід пришвидшив тренди туризму, які наближалися до змістовного відпочинку. Хвороба стала додатковим приводом задуматися про наше здоров’я, майбутнє і про те, що ми є гості на цій землі. «За своєю природою туризм цінує те, що є найдорожчим у нашому світі: неймовірні пейзажі, дику природу, історію, культуру та людей. Туризм може стати каталізатором зростання місцевої економіки, забезпечуючи хороші робочі місця, можливості для підприємств та кошти на збереження спадщини. Але якщо не управляти належним чином, туризм може мати негативний вплив на місцеві громади та навколишнє середовище, створюючи довгострокові проблеми для місцевих мешканців, що в кінцевому підсумку може призвести до занепаду туризму», - зазначила Наталя Табака. Управління туризму та курортів ЛОДА під час здійснення маркетингових заходів з популяризацію екомандрів постійно нагадує про правила поведінки на природі: що вітається, а про що варто забути назавжди. Зокрема, про неконтрольований джипінг. Учасники дискусії погодилися, що його в першу чергу потрібно присоромлювати на іміджевому рівні, а по друге, варто збільшити штрафи за порушення і на рівні Міністерства та карпатських областей обговорити зручний механізм моментального фіксування порушення, можливо і самими ж мандрівниками. Слід зауважити, що не можна також розпалювати багаття у невідведених для цього місцях і залишати після себе гори сміття. Звісно, окрім заборон завжди мають бути варіанти як правильно і де можна провести змістовний відпочинок. Тішить те, що на природно-заповідних територіях з’являються глемпінги, реалізовуються проєкти «ВелоБескиди» у Трускавецькій, Східницькій та Бориславській громадах та «ВелоКарпатія» у Славській селищній раді. Також під час дискусії обговорили можливість приєднання військового лісгоспу до природно-заповідної території "Сколівських Бескидів". Варто зазначити, що за дослідженнями Save on energy, Україна одна з кращих країн у Європі для екологічного та активного відпочинку. Ми - другі у рейтингу для туристичних походів, після Ліхтенштейну.
«Схід і Захід разом»: Львівщину відвідали 30 школярів з Донеччини та Луганщини
9 серпня 2021
Три дні провели на Львівщині діти з Донеччини та Луганщини у межах Всеукраїнського спортивно-патріотичного проєкту «Схід і Захід разом». Організувала візит Львівська обласна організація ФСТ «Колос» за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА. У перший день школярі відвідали «Арену Львів». Тут мали можливість відчути себе відомими футболістами, приміряти місце головного тренера, побачити форму з автографами легенд світового футболу. У другий день на учасників чекали змагання з трьох видів спорту: футзалу на штучному покритті серед юнаків, з паркового волейболу серед дівчат та тенісу настільного серед юнаків та дівчат. А в перерві між змаганнями - спілкування з школярами Львівщини та Івано-Франківщини. У загальнокомандному заліку першими стали юнаки і дівчата Львівської області, срібні нагороди дісталися команді Івано-Франківської області, бронзові призери змагань - спортсмени Донецької області. Нагадаємо, Всеукраїнський спортивно-патріотичний проєкт «Схід і Захід разом» відбувається щорічно. Спочатку дорослі команди Львівщини та Івано-Франківщини вирушають на Схід та змагаються у шести видах спорту. Найкращих визначають в індивідуальному та командному заліках. Цьогоріч збірна Львівщини на змаганнях у Святогорську виборола другу сходинку п’єдесталу.
"Схід і Захід - разом": збірна Львівщини повернулась зі змагань з Донеччини
7 липня 2021
Вже традиційно влітку Луганщина, Львівщина, Дніпровщина й Донеччина єднаються навколо спорту у межах змагань «Схід і Захід - разом». Цьогоріч спортивне свято відбулось впродовж 2-4 липня у Святогірську на Донеччині. Львівщину на змаганнях представили мешканці Самбірської, Хирівської, Стрийської, Комарнівської, Бродівської, Солонківської та Яворівської територіальних громад. Впродовж кількох днів команди змагались в армспорті, волейболі, гирьовому спорті, тенісі настільному, шахах та шашках. «Це змагання з неповторною атмосферою. На майданчику панують справжні спортивні баталії. Ми дискутуємо щодо неоднозначних рішень суддів, намагаємось вибороти максимальну кількість медалей. Словом, змагання як змагання: є спортивний азарт, кожен хоче перемогти. Однак в позазмагальний час ми дуже добре спілкуємось, нас приймають у Святогірську надзвичайно гостинно. Приїжджаємо сюди вже не вперше і з багатьма «колосівцями» Сходу вже справді стали друзями», - розповідає голова Львівської територіальної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Лілія Білінська. У загальнокомандному заліку збірна Львівщини зайняла другу сходинку п'єдесталу. Призові місця в особистому заліку в гирьовому спорті та армспорті вибороли Олег Кузьбит та Олег Малецький. У гирьовому спорті медаль також виборов Володимир Петриняк. У шахах найкращою стала представниця Львівщини Юлія Кравець, а Олег Бойко став срібним призером. Серед чоловіків найкращим шашкістом став яворівчанин Юрій Кунець. У настільному тенісі бронзу серед жінок виборола Надія Баволяк. Команда волейболістів Львівщини виборола срібло. Далі у межах проєкту «Схід і Захід - разом» Львівщина прийматиме дітей шкільного віку зі східних регіонів.
Питання залучення фінансових ресурсів у розвиток бізнесу порушили під час Форуму місцевого розвитку
26 Червня 2019
У Трускавці триває Форум місцевого розвитку. Відтак, сьогодні, 26 червня, в межах панельної дискусії «Можливості залучення фінансових ресурсів для розвитку малого і середнього бізнесу» розглянули пріоритетні напрями для розвитку бізнес-середовища та залучення інвестицій. В межах дискусії порушили питання проблематики розвитку підприємництва, нові можливості, що з’явились у громадах із впровадженням реформи децентралізації та проблемні питання, на яких акцентують представники малого та середнього підприємництва. «Інструментів для підтримки бізнесу є достатньо. Аби бізнес міг розвиватися, перш за все, потрібно не заважати. Важливо створити діалог та майданчик для обміну ідеями між владою та представниками бізнесу. Відкритість, публічність, стратегія та адміністрування становлять основу для плідної співпраці. Окрім цього, у цьому процесі також важливе навчання та підвищення рівня фаховості», - зазначив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман. «На Львівщині бізнесу комфортно. Стратегія розвитку бізнесу діє в регіоні уже понад 2 роки. Програма підвищення конкурентоспроможності бізнесу дозволяє підтримувати мале підприємництво. В межах програми область покриває відсотки по кредитах. За цей час понад сім десятків підприємців уже взяли участь у програмі. Допомагати бізнесу можна і іншим шляхом. Навчати як провадити свою справу, оцінювати ризики та підвищувати власні знання про можливість залучення різного фінансування – теж частина підтримки», - переконана т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Марта Бухтіярова. «Минулого року усі банки Польщі заробили 14 млрд злотих, і мають можливість надавати кредити. Підприємці своєю чергою мають визначати ризики та заробити гроші, аби покрити цей кредит. Позикові фонди, що під низькі відсотки надають підтримку підприємцям, працюють по усьому світі. Високорозвинені країни в усьому світі користуються такими інструментами. Однак не завжди кошти можна отримати простим шляхом. Кожен підприємець повинен забезпечити гарантію сплати кредиту», - акцентував голова правління Підкарпатського фонду розвитку (Республіка Польща) Кшиштоф Сташевскі. Законодавче підґрунтя – невід`ємна складова успішної реалізації будь-якого проекту у розвитку транспортної інфраструктури Карпатського регіону, - голова комітету Верховної ради України з питань транспорту Ярослава Дубневич.
Розвиток потенціалу Карпатського регіону – у центрі дискусії ІІІ Форуму регіонального розвитку
23 Червня 2018
Правильне використання коштів та грамотне написання проектів – запорука тривалої співпраці з ЄС та спосіб пожвавити економіку України. У цьому переконаний міністр закордонних справ Павло Клімкін, який сьогодні із візитом перебуває на ІІІ Форумі місцевого розвитку у Трускавці. Міністр взяв участь у пленарній дискусії «Політика розвитку Карпат». «Проекти у фінансовій перспективі будуть децентралізовані і їх виконання залежатиме від людей на місцях. Те, що ми зможемо реалізувати малі проекти, дасть нам можливість взятися до більш масштабних справ. Зрештою, на нас у світі сподіваються. Тож мусимо мобілізуватися для використання усіх наших шансів», - зазначив Павло Клімкін. Досвідом у подібних справах поділився міністр інвестицій та розвитку Республіки Польща Єжи Квєцінські. «Розвиток економіки Польщі дуже значною частиною залежить від регіонального розвитку. Нам сьогодні дуже важливо створити співпрацю з місцевими органами влади для налагодження стратегії спільного розвитку. Зараз добрий час для виходу нашої співпраці на новий рівень. Макрорегіональна стратегія – важливий інструмент для розвитку економіки та покращення добробуту мешканців регіону», - наголосив Єжи Квєцінські. В успішній реалізації проекту розвитку карпатського регіону впевнений і голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Питання регіональної співпраці має велику підтримку в наших європейських колег. Важливим питанням також є безпека. Така співпраця має дати поштовх до економічного розвитку та інфраструктури. Подібний досвід та механізми у світі вже є. Ініціативи, що надходить від місцевих органів влади, мають бути почуті в Євросоюзі. Карпатський регіон має великий потенціал, який ми мусимо розвинути». За словами Андрія Парубія, залучення нових інвестицій сприятиме розвитку як Карпатського регіону, Львівщини та України загалом.
«Розвинена транспортна інфраструктура – передумова економічного зростання», - Олег Синютка на Форумі місцевого розвитку
22 Червня 2018
В межах III Форуму місцевого розвитку, який триває у Трускавці, відбулась панельна дискусія “Транспортна інфраструктура як передумова регіонального розвитку”, в межах якої голова Львівської ОДА Олег Синютка порушив питання впливу якісної транспортної мережі на розвиток економіки області. "Сьогодні успішними є тільки ті регіони, які мають розвинену транспортну інфраструткту. Окрім того, що це є передумовою для розвитку всіх галузей, це є драйвером самого економічного зростання. Продуктивність праці в транспортній сфері є найвищою серед усіх галузей, що представлені в економіці Львівщині. Транспортна інфраструктура повністю в усьому спектрі представлена в області. Транспорт - це не лише дороги і перевезення, це ще трубопроводи, яких 30 тисяч км на Львівщині. Це величейзний ресурс, який теж впливає на розвиток регіону", - наголосив Олег Синютка. Під час дискусії також обговорили митний експеримент, втілення проекту Go Highway та наймасштабнійший інвестиційний проект у залізничній галузі - Бескидський тунель. "Українська держава дуже багато втратила, коли дозволила пропустити поза межами країни світові транспортні коридори, і важливо поставити питання так, щоб Україна не залишилась поза транпортними коридорами. Важливо, що ми реалізували масштабний проект - Бескидський тунель. Це дало вдвічі збільшити потік вантажів і це відповідь тим, хто не розуміє, що в Україні змінилось за три останніх роки ", - зазначив Олег Синютка.
На Львівщині реалізують проект "РовеЛове Розточчя – разом попри кордони"
22 Червня 2018
У Трускавці у межах III Форуму місцевого розвитку обговорили можливості транскордонної співпраці для регіональних проектів. Зокрема, для українських проектів в межах співпраці з ООН, Польщею, Румунією та Білоруссю. Участь у Форумі взяв заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Максим Василишин. Під час Форуму відбулося урочисте підписання партнерської угоди щодо реалізації проекту в межах Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 "РовеЛове Розточчя – разом попри кордони". Проект спільно реалізовуватимуть 6 партнерів з Львівщини та Люблінського воєводства: гміна Zamosc, Асоціація Єврорегіон "Карпати - Україна", Маршалківське управління Люблінського воєводства, Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Яворівський національний природний парк та Розточанський природний парк. Проект має на меті покращення туристичної інфраструктури та створення туристичних продуктів для підвищення привабливості транскордонного регіону Розточчя. За підсумками реалізації Проекту передбачено будівництво Центру екологічної освіти у с. Верещиця Яворівського району Львівської області, знакування 110 км велосипедного маршруту, створення туристичної інфраструктури вздовж Розточанського велосипедного туристичного маршруту (будівництво 14 альтанок зі станціями обслуговування велосипедів) та створення туристичних продуктів (велопробіги, тури, освітні кампанії, еко-пікніки).
На Форумі місцевого розвитку презентували підсумки конкурсу обмінів між Львівщиною та Луганщиною
21 Червня 2018
В межах III Форуму місцевого розвитку, який триває у Трускавці, відбулась панельна дискусія «Змінимо країну разом: перспективи міжрегіональної співпраці для зміцнення загальноукраїнської солідарності». «Реалізація проекту у галузі культури відбулася дуже успішно. Це така своєрідна культурна дипломатія, де можна подолати стереотипи про глибокі відмінності між сходом і заходом. Важливо відмітити, що минулого року лише за допомогою бюджетних коштів було реалізовано 21 проект, цього року уже відбулося більше 20 проектів. Проект розвивається і дає змогу комунікувати поза межами бюджету та органами влади», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Під час форуму відбулась презентація підсумків конкурсу освітніх, культурних та медійних обмінів між Львівщиною та Луганщиною. «Наше головне завдання в умовах, що зараз є в Україні, єднатися. Коли вчителі з маленьких сіл приїжджають в інший кінець країни, вони розуміють, що особливої відмінності нема. Зараз ми спільно створюємо нову країну. Ми спроможні малими кроками пройти великий шлях, адже ми разом будуємо нову Україну через створення довіри», - наголосив голова Луганської обласної державної адміністрації Юрій Гарбуз. Зазначимо, в межах проекту "Схід і захід разом" відбуваються культурні та медійні обміни між закладами Львівської та Луганської областей, під час таких обмінів колективи Львівщини презентують мистецтво та творчість Галичини на Сході і навпаки.
На Форумі місцевого розвитку презентували підсумки конкурсу обмінів між Львівщиною та Луганщиною
21 Червня 2018
В межах III Форуму місцевого розвитку, який триває у Трускавці, відбулась панельна дискусія «Змінимо країну разом: перспективи міжрегіональної співпраці для зміцнення загальноукраїнської солідарності». «Реалізація проекту у галузі культури відбулася дуже успішно. Це така своєрідна культурна дипломатія, де можна подолати стереотипи про глибокі відмінності між сходом і заходом. Важливо відмітити, що минулого року лише за допомогою бюджетних коштів було реалізовано 21 проект, цього року уже відбулося більше 20 проектів. Проект розвивається і дає змогу комунікувати поза межами бюджету та органами влади», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Під час форуму відбулась презентація підсумків конкурсу освітніх, культурних та медійних обмінів між Львівщиною та Луганщиною. «Наше головне завдання в умовах, що зараз є в Україні, єднатися. Коли вчителі з маленьких сіл приїжджають в інший кінець країни, вони розуміють, що особливої відмінності нема. Зараз ми спільно створюємо нову країну. Ми спроможні малими кроками пройти великий шлях, адже ми разом будуємо нову Україну через створення довіри», - наголосив голова Луганської обласної державної адміністрації Юрій Гарбуз. Зазначимо, в межах проекту "Схід і захід разом" відбуваються культурні та медійні обміни між закладами Львівської та Луганської областей, під час таких обмінів колективи Львівщини презентують мистецтво та творчість Галичини на Сході і навпаки.
Реформа місцевого самоврядування: досвід Львівщини презентували на Форумі місцевого розвитку
21 Червня 2018
В межах III Форуму місцевого розвитку, який триває у Трускавці, відбулась панельна дискусія «Чотири роки реформи місцевого самоврядування у регіональному вимірі». Досвід Львівщини презентувала заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Валентина Москаленко. «Сьогодні ми маємо 35 об’єднаних територіальних громад. Зараз ми працюємо на якість, і як показує досвід, громади створені у 2016-17 роках є більш успішними, аніж ті, які створювались раніше. Як приклад - успішний проект реалізований за кошти ДФРР - "Розвиток молочного господарства підтримки кооперативів". У наступні періоди ми б хотіли звернути увагу на декілька чинників, серед них - навчання місцевих лідерів громад та обмін між громадами, в тому числі з інших країн. Дуже важливо мотивувати лідерів громад робити якісні речі», - наголосила Валентина Москаленко. Як зазначив під час панельної дискусії перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода завдання реформи децентралізації створення спроможної громади.
«Завдання децентралізації - забезпечити ефективний місцевий регіональний розвиток», - В’ячеслав Негода на Форумі місцевого розвитку
21 Червня 2018
У Трускавці триває III Форум місцевого розвитку. Актуальні питання регіонального та місцевого розвитку об’єднали понад 400 гостей із України та закордону. У межах локації «Схід і Захід разом: регіональний вимір загальноукраїнської солідарності» розглянули кращі регіональні практики у фокусі процесу децентралізації. «Основне завдання сьогодні - це забезпечити ефективний місцевий регінальний розвиток. Зокрема, це покращення послуг для громадян, створення сприятливого середовища проживання, комфортних умов для громад тощо. Важливо, щоб кожне селище, місто завдяки цим змінам набуло свого унікального обличчя», - наголосив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода. Також заступник Міністра зупинився на здобутках децентралізації сьогодні. «Вже зараз ми можемо говорити про певні результати. Західні експерти стверджують, що ми зробили величезний крок вперед. Для прикладу, у 2014 році в нас на регіональний місцевий розвиток без місцевих бюджетів по всій державі було 500 млн грн. На цей рік ми маємо 37 млрд грн коштів, які спрямовуються на різні програми, зокрема соціально-економічного розвитку, субвенції на підтримку программ ОТГ, розвиток первинної медичної допомоги, інфраструктукри, футбольні поля, нові сучасні ЦНАПи. Ми запускаємо інноваційні технології в Україні», - зазначив В’ячеслав Негода. Зокрема, презентували кращі практики Харківської області. Серед яких сфера газодобування, промисловість, машинобудування, ІТ-сектор, аграрна промисловість.