На Яворівщині відбудеться наукова конференція щодо розвитку Розточчя
У середу, 4 липня, стартує Міжнародна науково-практична конференція «Природоохоронні, екоосвітні, рекреаційно-туристичні та історико-культурні аспекти сталого розвитку Розточчя».
Конференція, що відбудеться в смт смт Івано-Франкове, збере екологів, науковців та практиків з різних міст та природних парків України.
В межах дискусійних панелей та сесійних засідань порушать питання розвитку системи природоохоронних територій в Карпатському регіоні, збереження ландшафтного різноманіття, просування туристичних і освітніх продуктів тощо.
Новини за темою
«2021-й рік є фінальним для проєкту «РовеловеРозточчя – разом попри кордони», - Юрій Бучко
6 серпня 2021
Проєкт «РовеловеРозточчя» реалізують спільно Люблінське воєводство та Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» за кошти ЄС у межах програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Загальна вартість - 2,01 млн євро. Заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко та заступник голови Львівської облради Юрій Холод разом з польськими партнерами обговорили хід реалізації проекту. «З нашого боку ключовим заходом є будівництво еколого-просвітницького візит-центру та його облаштування в Яворівському національному природному парку. Зараз його будівельна готовність – 80%. Вартість будівництва візит - центру понад 7, 5 мільйонів гривень. Більшість коштів – грантові, але є умова співфінансування. Відтак, торік з обласного бюджету виділили понад мільйон гривень, цьогоріч ще 450 тисяч. Також проєкт передбачає ознакування міжнародного велосипедного шляху R-60, що веде до кордону з Польщею на митних перетинах Рава-Руська та Гребенне. Загальна протяжність шляху 160 км по території Львівської області і 187 км по території польського прикордоння. І, власне, по цьому шляху управління туризму та курортів ознаковує частину від Високого Замку, адже звідси розпочинається Розточчя, до рекреаційного осередку – ведмежого притулку Домажир», - зазначив Юрій Бучко. Довідково: Проєкт «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» фінансується Європейським Союзом через Програму транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Партнерами цього Проєкту від України виступають Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Яворівський НПП, Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», а від Польщі – Уряд Маршалковський в Любліні, Розточанський парк народовий та Ґміна Замость. У рамках проєкту реалізовуються та заплановані до реалізації заходи, спрямовані на: - створення нових велосипедних маршрутів на Розточчі (на території України та Польщі); - маркування веломаршрутів та облаштування пунктів обслуговування велотуристів; - підвищення професійного рівня працівників природоохоронних установ; - промоцію екотуризму тощо. Ключовим заходом проєкту з української сторони є будівництво еколого-просвітницького візит-центру та його облаштування в Яворівському національному природному парку.
На Яворівщині тривають роботи з будівництва еколого-просвітницького візит-центру
6 травня 2021
Представники департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА проконтролювали хід реалізації проєкту «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони», а саме – будівництво сучасного еколого-просвітницького візит-центру у відпочинковому осередку «Верещиця». Візит-центр створюють з метою проведення еколого-просвітницьких акцій та збільшення туристичних потоків на Яворівщину. Він складатиметься з двох частин: хостел для велотуристів; конференц-зал для проведення різноманітних заходів та зустрічей на природоохоронну тематику. Оглянули виконаний обсяг робіт, обговорили з будівельниками проблемні питання, шукали шляхи їх вирішення, щоб новий еколого-просвітницький центр відкрив свої двері для відвідувачів до кінця літа та став візитною карткою транскордонного природного регіону «Розточчя». Працівники департаменту провели обміри будівлі для підготовки виставки про технологічні рішення, які застосовувались при проєктуванні еколого-просвітницького візит-центру. Виставка буде представлена в конференц-залі осередку «Верещиця» до відкриття. На виставці будуть представлені новітні технології опалення, вентиляції, водопостачання та сонячних колекторів, адже будівля центру спроектована за найсучаснішими технологіями енергозбереження, з використанням сонячних акумуляторів, твердопаливного котла та інших технологій. Довідково: Проєкт «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» фінансується Європейським Союзом через Програму транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Партнерами цього Проєкту від України виступають Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Яворівський НПП, Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», а від Польщі – Уряд Маршалковський в Любліні, Розточанський парк народовий та Ґміна Замость. У рамках проекту реалізовуються та заплановані до реалізації заходи, спрямовані на: - створення нових велосипедних маршрутів на Розточчі (на території України та Польщі); - маркування веломаршрутів та облаштування пунктів обслуговування велотуристів; - підвищення професійного рівня працівників природоохоронних установ; - промоцію екотуризму тощо. Ключовим заходом проекту з української сторони є будівництво еколого-просвітницького візит-центру та його облаштування в Яворівському національному природному парку.
Усіх охочих запрошують до участі в конкурсі «Ровером по Розточчю»
20 Червня 2019
Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації, спільно з природоохоронним установами області, розпочинає конкурс «Ровером по Розточчю». Участь у конкурсі можуть брати всі охочі. На конкурс подають малюнки, фотографії, вірші оповідання та відеороботи присвячені природі регіону Розточчя та можливостям його туристичного потенціалу, зокрема велотуризму, як екодружньому виду туризму в межах регіону Розточчя, який багатий на веломаршрути та об’єднує дві країни – Польщу і Україну. Учасники конкурсу повинні надіслати роботи та інформацію про автора на поштову адресу департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА (79026, м.Львів, вул.Стрийська, 98) зазначивши на листі: конкурс «Ровером по Розточчю» та їх електронний варіант на електронну скриньку: biores_lviv@ukr.net (малюнки і фотоматеріали обов'язково повинні бути подані організатору у паперовому варіанті) до 16 серпня 2019 року. Автори найкращих робіт отримають символічні подарунки від Львівської обласної державної адміністрації, а їх роботи візьмуть участь у виставках під час проведення екологічних заходів. За детальнішою інформацією звертайтеся за телефоном: 2387399 чи пишіть на електронну скриньку biores_lviv@ukr.net
Фахівці “Равського Розточчя” провели екозахід для дошкільнят Жовківщини
3 квітня 2019
У вівторок, 2 квітня, екоосвітяни РЛП «Равське Розточчя» провели пізнавальне екозаняття на тему: «Сортування відходів» для вихованців ДНЗ №1 «Вишенька», що у місті Рава-Руська Жовківщини. Під час заходу фахівці Парку розповіли дітям як правильно сортувати відходи та як їх сортують в інших країнах. Окрім цього, дошкільнята отримали інформаційні зошити , надруковані за кошти фонду ОНПС. Як зазначають, у РЛП “Равське Розточчя”: “Дошкільний вік - найважливіший етап у формуванні екологічного світогляду людини, тому саме з дошкільного віку потрібно виховувати шанобливе ставлення до природи”.
Реалізація проекту «РовеЛове Розточчя» розпочнеться восени
17 серпня 2018
У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України зареєстрували три проекти-переможці CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine. Це перші проекти в межах Програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 за участю українських партнерів, що офіційно можуть розпочинати реалізацію. Відтак, вже восени стартують проекти «Транскордонний паломницький маршрут», головний партнер – Єврорегіон «Карпати – Україна», в межах якого, зокрема, відновлять вежу монастиря в Підкамені, «Світ Карпатських Розет», єдиний проект у пріоритеті «Спадщина» за участю чотирьох карпатських регіонів з України та Польщі, та «РовеЛове Розточчя», де створять інфраструктуру для велосипедного маршруту.
Питання відновлення цілісності України порушили на науковій конференції
2 липня 2018
Сьогодні, 2 липня, відбулась науково-практична конференція «Механізм малих кроків», в межах якої порушили питання втілення Стратегії відновлення цілісності України і де окупації Донбасу. Представники правоохоронних органів, юристи, науковці та представники влади обмінялися думками щодо механізмів вирішення питання у правовому полі. «Економічні стимули – це один із найдієвіших важелів зміни суспільних настроїв. Варто показувати мешканцям тимчасово окупованої території як піднялась Україна. Якщо вони бачитимуть вищий рівень життя і чутимуть від українців, що добробут зростає, то вибір буде очевидним. Окрім того, інформаційна політика держави мусить бути зорієнтована на патріотичний розвиток, а військово-патріотичне виховання має починатися в юному віці. Тому важливо підготувати інформаційний та суспільно-психологічний плацдарм для деокупації та реінтеграції Донбасу», - зазначила заступник керівника апарату Львівської облдержадміністрації Оксана Томашук. Під час конференції учасники взяли участь у дискусійних панелях, зокрема, щодо законодавчого забезпечення врегулювання конфлікту, політологічного аналізу ситуації та комунікаційної стратегії, а також закцентували увагу на усуненні екологічних ризиків та введенні миротворчих місій.
На Львівщині реалізують проект "РовеЛове Розточчя – разом попри кордони"
22 Червня 2018
У Трускавці у межах III Форуму місцевого розвитку обговорили можливості транскордонної співпраці для регіональних проектів. Зокрема, для українських проектів в межах співпраці з ООН, Польщею, Румунією та Білоруссю. Участь у Форумі взяв заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Максим Василишин. Під час Форуму відбулося урочисте підписання партнерської угоди щодо реалізації проекту в межах Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 "РовеЛове Розточчя – разом попри кордони". Проект спільно реалізовуватимуть 6 партнерів з Львівщини та Люблінського воєводства: гміна Zamosc, Асоціація Єврорегіон "Карпати - Україна", Маршалківське управління Люблінського воєводства, Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Яворівський національний природний парк та Розточанський природний парк. Проект має на меті покращення туристичної інфраструктури та створення туристичних продуктів для підвищення привабливості транскордонного регіону Розточчя. За підсумками реалізації Проекту передбачено будівництво Центру екологічної освіти у с. Верещиця Яворівського району Львівської області, знакування 110 км велосипедного маршруту, створення туристичної інфраструктури вздовж Розточанського велосипедного туристичного маршруту (будівництво 14 альтанок зі станціями обслуговування велосипедів) та створення туристичних продуктів (велопробіги, тури, освітні кампанії, еко-пікніки).