Львівщина – пілотна область із впровадження послуги раннього втручання

9 липня 2018р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 9 липня, голова Львівської ОДА зустрівся із представниками громадської організації «Розправлені крила» та навчально-реабілітаційного центру «Джерело». Головною темою зустрічі стало впровадження в області послуги раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність.  

«Важливо, щоб батьки дізнавшись про ризики могли отримати фахову допомогу та консультацію. Така послуга повинна надаватись у кожному районі області», - наголосив Олег Синютка.

Послугу раннього втручання вже надають у відділеннях матері та дитини Миколаївського, Золочівського, Бродівського, Обласного центрах соціальної реабілітації та НРЦ «Джерело». В подальшому її планують впроваджувати при інклюзивно-ресурсних центрах, які створять в області. Раннє втручання об’єднуватиме фахівців різних галузей, в тому числі соціальної, медичної, та освітньої.

Нагадаємо, що в межах реалізації проекту Twinning «Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність», яку впроваджує Мінсоцполітики, на Львівщині родини з дітьми раннього віку (від 0 до 4 років) вже мають можливість перевірити розвиток дитини за допомогою онлайн скринінгу. Система онлайн перевірки доступна за посиланням.

 

Довідково

Раннє втручання – це міждисциплінарна сімейно-центрована комплексна допомога для сім'ї з дитиною від народження до 4-х років, що має інвалідність, порушення розвитку чи ризик їх виникнення.

Система раннього втручання підтримує всю сім'ю, даючи їй навички, необхідні для забезпечення найкращих умов для збереження здоров'я дитини, її розвитку і освіти. Це допомагає запобігти прогресуванню розладів, а також попереджає інституціоналізацію дітей. Завдяки ранньому втручанню діти і батьки отримують знання, навички, що дозволяють їм ефективно інтегруватися в громади.

До команди Раннього втручання входять такі фахівці як: психолог, фізичний терапевт, спеціаліст з комунікації (логопед), лікар (педіатр, невролог), соціальний працівник.

Переваги послуги Раннього втручання:

- заснована на пріоритетах сім`ї і потребах дитини, надається в природному середовищі дитини;

- розвиває можливості дитини, щоб зростати і розвиватись, вчитись,  а також допомагає сім`ї  зміцнити родину, підвищити обізнаність,  «полегшити стрес», гармонізує суспільство;

- є професійною послугою для дітей від народження до 4 років, із затримкою розвитку, інвалідністю, нетиповою формою поведінки, соціальними і емоційними труднощами та ін.;

- має велике значення для розвитку інклюзивного суспільства, тому що дає можливість дітям із затримкою розвитку, інвалідністю стати повноправними  та активним громадянами суспільства;

- забезпечує дотримання прав дитини. Кожна дитина має право зростати в сім`ї;

- забезпечує впровадження соціально-правової моделі інвалідності в Україні в сфері охорони здоров`я.

Ключові слова:

раннє втручання

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook