Студенти академії сухопутних військ склали присягу
Сьогодні, 28 липня, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся урочистий ритуал складання Військової присяги на вірність українському народові студентами, які пройшли навчання за програмою підготовки офіцерів запасу.
В урочистостях взяв участь перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
«Ви обрали для себе непростий та відповідальний шлях: захищати Україну, боронити честь, гідність і славу всього народу. Вся наша країна, як і ви сьогодні, стоїть пліч-о-пліч з усім цивілізованим світом та боронить європейські цінності, демократію і вільний розвиток. Ми єдині і уже бачимо результати:безвізовий режим, аспіроване членство в НАТО, санкції проти агресора. Це все наші з вами досягнення, досягнення нашої дипломатії та Президента Петра Порошенка. Ми вистоїмо і встоїмо з вашою допомогою. Ми обрали свій курс і рухаємось вперед. Ніколи не сумнівайтесь у своєму виборі, бо вам вдячний увесь український народ », - наголосив під час присяги Ростислав Замлинський.
Цього дня Військову присягу на вірність українському народові склали більше 800 юнаків та дівчат, які мають вищу освіту.
Новини за темою
В невеличкому селі на Золочівщині виготовили понад 2 тисячі м’ясних консервацій для військових
11 травня 2022
У час війни кожен долучається до допомоги українським захисникам. Хтось волонтерить, хтось забезпечує амуніцією, а є ті, хто дбає про харчування наших бійців. Зокрема, на Золочівщині, де з перших днів вторгнення ворога небайдужі жительки кількох громад займаються приготування їжі для військових. «Годуй свою армію, аби не годувати чужу» – саме за таким принципом сьогодні готують вареники, котлети, різноманітну випічку та інші смаколики. Наприклад, в Заболотцівській громаді налагодили виготовлення м’ясних консерв. В місцевій шкільній їдальні села Лучківці господині готують гречані й рисові м’ясні каші та інші консервації за домашніми рецептами. Після цього готову продукцію сортують та передають для відправки на фронт. До забезпечення продуктами охоче долучились місцеві підприємці, волонтери, односельці. За весь час для потреб ЗСУ передали уже понад дві тисячі банок з готовою продукцією. Робота триває й надалі. На замовлення військових, яким до смаку припали консерви домашнього приготування, готується чергова партія.
Молодь Сокальської громади реалізує ініціативу для підтримки переселенців та військових
10 травня 2022
Сьогодні кожен українець воює на своєму фронті: військові, які захищають територіальну цілісність на передовій, мешканці, волонтери, які в тилу допомагають армії, переселенцям, працюють та забезпечують роботу економічного сектору. Серед них молодь Червоноградського району, що на Львівщині. Їх ініціатива дозволяє підтримувати як військових, так і переселенців, які знайшли тут свій прихисток. Так, в Сокалі запрацював соціальний проект – кав’ярня «ДІМ». Створили його з ініціативи Громадської організації «Українська Молодь Христова». «Ми згуртовані. Ми з Богом. Ми разом працює на перемогу», - такий основний девіз кав’ярні. Працює кав’ярня на базі катехитичної школи. Роботу розпочала у квітні. Тут внутрішньо переселені особи мають змогу отримати безкоштовні обіди та продуктові набори. Шеф-кухарем працює переселенець, який знайшов тимчасовий прихисток на Червоноградщині. Окрім цього, на кухні молодь випікає кекси для наших військових. Солодощі відправляють на передову. Зазначимо, що на території Червоноградського району знайшли прихисток понад 20 тисяч переселених українців, які покинули домівки через військові дії. З них більш як 4 тисячі людей мешкають у Сокальській громаді.
Військовослужбовці 80-ої окремої десантно-штурмової бригади склали присягу на вірність народові України
30 квітня 2022
Військовослужбовці 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, які стали на захист України склали Військову присягу на вірність Українському народові. Військова присяга ЗСУ — це документ юридичної сили, що має велике державне значення. А відповідно до Положення про порядок складання Військової присяги - «День складання Військової присяги є святковим для військової частини». Складаючи присягу на вірність українському народові в умовах війни, це значимо та відповідально, проте ніяк не святково, а слова присяги «Я клянусь захищати українську державу, непохитно стояти на сторожі її свободи і незалежності» звучать надзвичайно глибоко та усвідомлено. Щиро вдячні кожному, хто без вагань став до строю 80-ої окремої десантно-штурмової бригади та самовіддано відстоює незалежність України. Слава Десантно-штурмовим військам! Слава Збройним Силам України! Слава Україні!
Жінки-волонтерки ліплять вареники для захисників: як Сколе організувалось для допомоги військовим
26 лютого 2022
«Нагодуй захисника» - таку ініціативу започаткували жінки-волонтерки зі Сколе. Тут, у дитячому садку, вже другий день небайдужі жінки ліплять вареники, ріжуть сало та готують продуктові заготовки з овочів та солодощів. Все це відправляють українським захисникам. Як розповіли жінки-ініціаторки акції, вчора, коли розпочинали, не вистачало борошна для тіста. Одразу написали на фейсбук-сторінку однієї з волонтерських організацій Сколе і невдовзі цього інгредієнту отримали з надлишком. «Люди дуже швидко об’єднались та зреагували на потребу підтримати наших воїнів, які сьогодні дають гідну відсіч армії агресора! Тішить, що наші люди щедрі, добрі, готові до дії», – зазначила одна з волонтерок Оксана Шепега. Сьогодні вже більше 30-ти жінок активно підтримують ініціативу, приносять інгредієнти, ліплять вареники, роблять заготовки, інколи приносять вже готову страву. Окрім вареників, сала, овочів та солодощів спаковують також консервовані продукти та олію. Їжу сортують і везуть до воїнів територіальної оборони громади, у Стрий та Київ. На сьогодні воїни отримали вже більше ніж 100 кілограмів вареників зі Сколе. Поки чоловіки та сини у рядах тероборони, а жінки готують смаколики, молодь організовує збір гуманітарної допомоги на майдані Незалежності біля пам’ятника Степанові Бандері у Сколе. Вона теж йде до військовослужбовців. Ініціативу «Нагодуй захисника» реалізовують за сприяння директора ЗДО номер 1 Сколівської міської ради Галини Лесько, ініціативної групи «Zarinok Сколівської ТГ» та підтримки дівчат, жінок міста Сколе.
Упродовж дня українське військо знищило більше тисячі російських окупантів
25 лютого 2022
Сьогодні кількість втрат з боку окупаційних військ Російської Федерації складає більше однієї тисячі. Про це йдеться на сторінці Сухопутних військ Збройних сил України у Facebook. “Такої кількості втрат військовослужбовців за такий час бойових дій Росія не зазнавала за увесь час свого існування ще в жодному збройному конфлікті, який розпочинала. Російські матері відправляють своїх синів на вірну смерть, бо Збройні Сили України стійко тримають оборону і будуть боронити свою землю від окупанта”, - йдеться у повідомленні.
Оновлено: Поранених військових з Львівщини і Рівненщини госпіталізували до військового госпіталю у Львові. Їх стан стабільний
25 лютого 2022
Першочерговою зараз є госпіталізація пацієнтів з бойових дій. І основним закладом охорони здоров’я на території західної України для їх госпіталізації є військово-медичний клінічний центр Західного Регіону (військовий госпіталь). Зокрема, до закладу потрапили 11 військових. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «1 з них у важкому стані, 10 – в стані середньої важкості та легкому. Інших пацієнтів (учасників бойових дій – ред.) у закладах охорони здоров’я (області – ред.) немає», - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що військовий госпіталь у Львові є основним закладом, до якого госпіталізують пацієнтів, які отримали ушкодження внаслідок бойових дій, військових, з західних областей України. «Лише за умови якщо відстань, яку потрібно подолати, може становити загрозу пацієнту…такий пацієнт госпіталізується до найближчого закладу. Там йому надається вся необхідна допомога, і в разі стабілізації - переводиться в госпіталь», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Оновлено: За його словами, 4 з госпіталізованих постраждали вчора під час обстрілів Кам’янки-Бузьки, Бродів, Нового Калинова на Львівщині. 7- з Рівненської області (4 постраждали внаслідок обстрілу аеропорту в Рівненській області, інші ппостраждали внаслідок ДТП з військовими). Центр є єдиний на західний регіон. Тому за територіальним принципом всіх направили сюди. У 10 військових точкові осколкові поранення. 1 - має комбіновану травму (поранення спровоковані кількома чинниками). Він з Рівненської області. Його стан важкий, але стабільний.
Міністр оборони України привітав з професійним святом особовий склад Національної академії Сухопутних військ у Львові
12 грудня 2021
Щорічно 12 грудня в Україні відзначають День Сухопутних військ. З нагоди 25-літнього ювілею у Львові відбулись урочистості за участі керівництва країни, області та міста. На площі Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного вишикувались курсанти та їхні командири. Майбутніх офіцерів особисто привітав новопризначений Міністр оборони України Олексій Рєзніков та Міністр КМУ Олег Немчінов. До заходу долучились також заступник міністра оборони Олександр Поліщук, заступник головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенант Євген Мойсюк, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та низка найвищих за рангом офіцерів і посадовців. Захід розпочали хвилиною мовчання та спільним покладанням квітів до підніжжя пам'ятника на Алеї Героїв, щоб вшанувати пам’ять загиблих військовослужбовців – випускників Національної академії. «Сухопутні війська - найчисельніші у складі національної армії, а їхню роль у війні важко переоцінити. І це ви, ваші колеги та наставники довели на практиці. І наша Львівська академія сухопутних військ довела також - готуючи професіоналів та гартуючи бойовий найкращих українських воїнів. Дякую офіцерам і військовим за вибір у житті, за гідність, за честь і відвагу! Вклоняюся перед військовими, які не вернулися живими з поля бою. А також перед матерями, дружинами та дітьми, які не дочекалися рідних. Нині - це і їхній день», - очільник області. Разом з високопосадовцями та офіцерським складом оглянули навчально-матеріальну базу Національної академії. Також з нагоди свята в залі академії урочисто відкрили Всеукраїнські змагання з гирьового спорту пам’яті професора Юрія Рєзнікова. Опісля за сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий внесок у підвищення обороноздатності країни та з нагоди свята Сухопутних військ України Подяку голови Львівської ОДА оголосили: полковнику Холіну Владиславу – доцентові кафедри мобілізаційної, організаційно-штатної, кадрової роботи та оборонного планування Нацакадемії; полковнику Грубелю Михайлу – начальникові кафедри автомобілів та автомобільного господарства факультету бойового застосування військ Нацакадемії; капітану Маньовському Роману – начальникові групи організації та супроводу дистанційного навчання навчального відділу академії; працівникові ЗСУ Дорошеву Олександру – доцентові кафедри вогневої підготовки факультету бойового застосування військ академії; молодшому сержанту Тимченко Марії – командирці відділення 324-МПЗ навчальної групи Інституту морально-психологічного забезпечення Нацакадемії. За Наказом Міністра оборони України нагрудним знаком "Знак пошани" нагородили голову Львівської облдержадміністрації Максима Козицького. Довідково: Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного є провідним вищим військовим навчальним закладом Міністерства оборони України. Академія здійснює підготовку офіцерів тактичного рівня для Збройних Сил України та інших військових формувань. Ілона Орнат
Унаслідок мінометного обстрілу на Сході України загинув військовослужбовець з Львівщини
7 листопада 2021
Сьогодні, 7 листопада, у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил унаслідок мінометного обстрілу героїчно загинув захисник з Львівщини - Павлисько Віталій Миколайович. Віталій Павлисько - військовослужбовець військової служби за контрактом, сержант 24-ої окремої механізованої бригади. Прийнятий до лав Збройних Сил України Яворівським РТЦК та СП у 2015 році. Чоловік народився 29 листопада 1973 року. Родом він з Яворова, що на Львівщині. Удома на чоловіка чекали батьки, дружина та двоє дітей. «Гірку звістку отримали з фронту. Під час мінометного обстрілу на сході України загинув Віталій Миколайович Павлисько. 29 листопада він мав відсвяткувати свій 48-ий День народження. Схилімо голови перед подвигом Віталія! Щирі співчуття рідним і близьким Воїна», - очільник області Максим Козицький. Висловлюємо щирі співчуття рідним з приводу непоправної втрати! Вічна пам‘ять захиснику України!
«Об’єднані зусилля-2021»: понад п’ять тисяч військових беруть участь у навчаннях оборонного характеру на Львівщині (ВІДЕО)
28 вересня 2021
Захист від одного із можливих варіантів нападу ворога на Україну відпрацьовували сьогодні на стратегічному командно-штабному навчанні «Об’єднані зусилля - 2021» на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Традиційне стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля - 2021» в Україні триває з 22 по 30 вересня 2021 року під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України на всіх основних військових полігонах, а також в акваторії Чорного й Азовського морів. За масштабом, представництвом та сценарієм ці навчання є найбільшими в їхній 25-літній історії. Вони продемонстрували підсумок річної підготовки у злагодженні військових частин і підрозділів Збройних Сил України, практичне відпрацювання набутих знань та спільних дій та сумісності з підрозділами збройних сил держав-партнерів. Стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля - 2021» відбувається у три етапи. «На першому та другому етапі відпрацьовують управління силами оборони держави у ході відсічі збройної агресії. На третьому етапі планується відпрацювання елементів управління угрупуваннями військ у ході ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних Сил держав-партнерів. Україна запросила до навчань 16 країн-партнерів. В тому числі держави НАТО - США, Велику Британію, Канаду, ФРН, Угорщину, Польщу, Румунію, Литву, Словаччину, Туреччину. Також участь беруть держави-партнери НАТО з розширеними можливостями - Фінляндія, Швеція, Йорданія та Грузія, і держави, які приєдналися до програми НАТО «Партнерство заради миру» - Молдова та Азербайджан. Італія, Франція, Естонія та Латвія самі зголосилися до участі у навчаннях», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, який взяв участь у заході. Спільна мета - взаємосумісність наших Збройних Сил для протидії світовим та регіональним загрозам. Підготовка до навчання врахувала сучасні підходи до застосування військ країн-членів НАТО, а також досвід збройних конфліктів останніх років та Антитерористичної операції й операції Об’єднаних сил. Партнери, залучені до навчань, працюють у пунктах управління як штабні офіцери та оцінюють навчання.
П’ять тисяч першокурсників НУ “Львівська політехніка” урочисто склали присягу
30 серпня 2021
Сьогодні у Національному університеті “Львівська політехніка” відбулись урочистості з нагоди Дня знань та складання першокурсниками Присяги. Привітав першокурсників голова Львівської ОДА Максим Козицький. “Пам’ятайте, що кожен із вас є особливим. Кожен стоїть на старті пошуку себе, свого місця у світі і своєї суперсили, яка здатна двигнути нашу область, цілу Україну і навіть світ. Львівська політехніка щороку входить до переліку найпрестижніших вишів в Україні. А за рейтингами минулого року – вона у п’ятірці найкращих українських університетів. Також цьогоріч Політехніка також увійшла до 250 найкращих університетів світу. Гордіться, що навчаєтесь в такому престижному закладі. На закінчення хочу сказати словами з промови Стіва Джобса у Стенфорді - “Будьте голодними, будьте відчайдушними” і я завжди бажав цього собі, і зараз, коли ви готові відправитися в цей далекий шлях я бажаю вам того ж. Голодними й відчайдушними до науки!”, - зазначив очільник області. Зокрема, цьогоріч чисельні ряди навчального закладу поповнили п’ять тисяч першокурсників, з них половина здобуватиме освіту за державним замовленням. Ректор університету Юрій Бобало вручив символічний студентський квиток та ключ до знань представникам першого курсу. «Вітаю із початком студентського життя. Ці роки ви пам'ятатимете все життя, проведіть їх активно, наповніть їх днями, які подарують яскраві спогади. Студентське життя - це час, коли формуються життєві принципи, коли укладається міцна дружба, час найсміливіших мрій. Не марнуйте жодної можливості. Впродовж свого навчання ви можете не лише здобути освіту, а й реалізувати свої таланти, знайти справу свого життя. Про це свідчать тисячі наших випускників, які пішли за своєю мрією. У Політехніці найбільшою цінністю є молодь, яка своїм вибором засвідчує готовність відповідально та цілеспрямовано вчитись», - наголосив під час заходу ректор університету Юрій Бобало. Зазначимо, у межах програми Президента Велике будівництво триває реконструкція корпусу політехніки на вулиці Князя Романа у Львові. І це має бути один із найсучасніших науково-дослідних центрів у Західному регіоні країни.
Сьогодні – сьома річниця загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького
29 травня 2021
Сьогодні минає 7-ма річниця трагічної загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького та 11-ти нацгвардійців. «Ті, хто мав за честь особисто знати генерала Кульчицького, згадують його як зразкового військовослужбовця, бойового товариша, розуміючого командира та доброго друга і порадника. Спогад про цю Велику Людину завжди житиме у наших серцях!» - каже голова Львівської ОДА Максим Козицький. Сергій Кульчицький став першим українським генералом, який загинув, захищаючи рідні кордони на сході України. Під його керівництвом, із добровольців Євромайдану створювався перший резервний батальйон Національної гвардії України. Сьогодні батальйон носить його почесне ім'я та здобув військову славу у багатьох складних бойових зіткненнях із ворогом. Світла пам’ять та шана Герою!
Пластунів Львівщини відзначили подяками з нагоди 109-ї річниці першої пластунської Присяги
13 квітня 2021
Сьогодні під час сесії Львівської обласної ради нагородили пластунів – з нагоди 109-ї річниці першої пластунської Присяги. Подяки голови Львівської обласної держадміністрація за особистий внесок у розвиток пластового руху на Львівщині та активну громадянську позицію оголосили пластункам-сеньйоракам - Тетяні Левченко, Ірині Станіцькій, Оксані Кобрин, Оксані Зубрицькій, старшому пластуну Петру Віняру, старшим пластункам Ксенії Рондяк, Марії Білинській. “Ви спонукаєте та надихаєте нашу молодь до якісних змін в нашій області та країні! Сьогодні на сесії маємо розглянути питання про створення на Львівщині комунальної установи «Львівський обласний Пластовий центр». Прошу депутатів підтримати цю ініціативу. Пластовий центр проводитиме навчальні семінари, вишколи, тренінги, виїзні презентації, зустрічі, заходи для дітей, учнівської та студентської молоді Львівщини”, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, цього року рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили Програму підтримки розвитку Пласту у Львівській області на 2021-2025 роки. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Мета програми - забезпечити доступність Пласту для кожної дитини Львівщини. Тут і залучення та підготовка пластових виховників, сприяння розгортанню пластової інфраструктури для реалізації пластовими виховниками освітньої програми відповідно до пластового методу. Зазначимо, що пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та трьох головних обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також робити добрі діла.