Лісогосподарські підприємства забезпечили споживачів сировиною на 75%
Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ для потреб споживачів на ринок поставили понад 345,4 тис. м3 необроблених лісоматеріалів – 75% від загального обсягу використання заготовленої деревини.
Про це повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Для потреб соціальної сфери поставлено майже 15 тис. м3 лісопродукції. Лісогосподарські підприємства постійно забезпечують потреби у дровах паливних населення, учасників бойових дій, сімей загиблих та поранених. Соціальна складова є пріоритетною у діяльності підприємств.
Новини за темою
Депутати підтримали законопроєкт про ринок деревини
24 листопада 2021
276 депутатів Верховної Ради України підтримали законопроєкт про ринок деревини у першому читанні. Минулого тижня народні депутати України прийняли за основу законопроєкт «Про ринок деревини» (№ 4197-д). Його метою є запровадити єдині правила для всіх учасників ринку деревини, спростити доступ до сировини для деревообробників, зробити лісогосподарську та деревообробну галузь прозорою та ще більш прибутковою. Це важливе рішення, адже український ринок деревини вже давно потребує встановлення чітких єдиних правил роботи, де будуть збалансовані інтереси всіх учасників процесу та працюватимуть принципи вільної та добросовісної конкуренції. Серед новацій, які запроваджує законопроєкт: усі операції з деревиною, від моменту її заготівлі до готового продукту, підлягатимуть обов’язковому декларуванню через лісовий портал. На порталі буде вся інформація про лісовпорядкування, лісорубні квитки, учасників та переможців торгів, ціну деревини тощо; продаж деревини та продукції власної переробки лісгоспів відбуватиметься лише через електронні аукціони; лісгоспи та деревообробники нестимуть відповідальність за невиконання договорів купівлі-продажу деревини у чітко визначеному обсязі, що дозволить боротись з несумлінними покупцями та продавцями; реалізації всіх виробів з деревини на експорт та виробів з дерева дозволятиметься лише за наявності відповідних сертифікатів про походження, які підтверджують легальність заготівлі сировини, з якої були вироблені відповідні вироби. А пункт про експорт необробленої деревини – лісу-кругляку, виключено із законопроєкту. Більше із проєктом закону можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3x6G6IY
Обсяги лісозаготівель на Львівщині зросли на 16,2 %
10 листопада 2021
За поточні 10 місяців лісогосподарські підприємства обласного управління від усіх видів рубок заготовили 742,7 тис кбм ліквідної деревини, що на 103,7 тис кбм або 16,2 % більше відповідного періоду минулого року. Про це повідомляє відділ лісових ресурсів, машин та технологій Львівського ОУЛМГ. Лісозаготівельні роботи проводять як постійні бригади відділу лісових ресурсів, так і на умовах підряду. 69 % від загального обсягу лісозаготівель заготували на умовах підряду. Сприятлива ринкова ситуація дозволила лісогосподарським підприємствам наростити обсяги лісозаготівельних робіт з метою забезпечення сировиною наших партнерів деревинообробників. Вся необроблена деревина (окрім деревини, що йде на забезпечення соціальної сфери) реалізується через електронні аукціонні торги. За 10 місяців поточного року на електронні торги для реалізації виставили 532,2 тис кбм необробленої деревини, з яких продано 501,8 тис кбм, або 94,3 %. Варто відмітити, що із загального обсягу продаж 73 % придбали деревообробні підприємства, що розташовані і працюють у Львівській області, а з обсягу лісоматеріалів круглих (ділової деревини) 79 % придбали місцеві львівські переробники. При сприятливих ринкових умовах лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ й надалі нарощуватимуть обсяги заготівельних робіт з метою повного забезпечення вітчизняного деревинообробного комплексу необхідною кількістю сировини.
На Львівщині відбудуться додаткові аукціонні торги необробленою деревиною
12 листопада 2019
14 листопада 2019 року відбудуться додаткові аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств заготівлі четвертого кварталу 2019 року. Торги проводяться з метою максимального забезпечення вітчизняних деревообробних підприємств необхідною кількістю сировини. Торги проводить ТБ «ТСБ «Галконтракт» в електронній формі. Лісогосподарські підприємства виставляють понад 35 тис. кбм. необробленої деревини різних сортиментів. Уся інформація про виставлені обсяги необробленої деревини розміщена на сайті біржі.
Додаткові аукціонні торги необробленою деревиною відбудуться 31 жовтня
28 жовтня 2019
31 жовтня 2019 року відбудуться додаткові аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств заготівлі четвертого кварталу 2019 року. Торги проводить ТБ «ТСБ «Галконтракт» в електронній формі. Лісогосподарські підприємства виставляють на торги понад 35 тис. кбм. необробленої деревини різних сортиментів. Уся інформація про виставлені обсяги необробленої деревини розміщена на сайті біржі. Запрошуємо усіх, кому потрібна деревина для власних потреб переробки взяти участь в електронних торгах.
Питання діяльності деревообробних підприємств області розглянули на нараді
2 серпня 2019
Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський зустрівся із представникам Асоціації деревообробників та лісозаготівельників Львівщини, аби узгодити із ними шляхи розвитку галузі. У межах зустрічі порушили питання формування стартової ціни на кругляк, що виставляють на аукціонах, диференціацію за сортами та вплив коливання валюти на вартість деревини. Підприємці також висловили пропозицію напрацювати механізми врегулювання ситуації та створення конкурентного середовища для усіх учасників ринку. Під час наради зійшлися на думці щодо необхідності ліквідації корупційної складової у питанні видачі дозволів та зміни законодавства, яка би унеможливила спекуляції в питанні деревообробки. Очільник області дав доручення підготувати йому довідкові матеріали щодо методики формування ціни на кругляк та має на меті порушити питання на державному рівні.
За І півріччя 2019 року лісівники заготували понад 400 тис кубометрів деревини
30 липня 2019
За 6 місяців 2019 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства заготовлено 416,4 тис кубометрів ліквідної деревини, у тому числі від рубок головного користування 241,2 тис кубометрів, що становить 58 % від загальної заготівлі. Про це повідомили у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Стан освоєння розрахункової лісосіки РГК за I- ше півріччя 2019 року складає 39%. Вихід лісоматеріалів круглих на РГК за 6 місяців 2019 року по Львівському ОУЛМГ склав 53,0%, у тому числі по дубу-38,3%, бук-31,3%, хвої-75,8%, вільсі-31,8%, березі-25,5%. Процент виходу лісоматеріалів круглих класу А становить 5,3%, з них: дубових-3,9%, букових-3,4%, хвойних-4,6%, вільхових-21,3%, березових-27,9%. Заготовлено від всіх видів рубок, лісоматеріалів круглих-176,2 тис кбм, дров-234,0 тис кбм, у тому числі дров для промислового використання-181,9 тис кбм. Вся заготовлена та реалізована деревина проведена через систему електронного обліку деревини, яка функціонує в усіх лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ.
На підприємствах "Галсільлісу" функціонує електронний облік деревини
24 липня 2019
Для забезпечення стабільного природокористування та розвитку комунального лісового господарства Львівщини, а також з метою удосконалення системи охорони, моніторингу та контролю руху лісопродукції, ще у 2017 році дочірні підприємства ОКС ЛГП «Галсільліс» впровадили систему електронного обліку деревини (ЕОД). Підприємства придбали необхідні технічні засоби ЕОД та здійснили навчання спеціалістів, які безпосередньо проводять відпуск деревини. Разом з тим, у зв’язку з впровадженням нових стандартів з класифікації лісопродукції, з 1 січня 2019 року комунальні лісогосподарські підприємства перейшли на використання сервісу Держпідприємства «ЛІАЦ», що має статус головного оператора єдиної державної системи електронного обліку деревини. Сьогодні всі підприємства «Галсільліс» успішно використовують систему ЕОД, що дозволяє у реальному часі відстежувати рух лісопродукції та приймати управлінські рішення щодо напрямків її реалізації. Перевірити законність походження лісопродукції можна на сайті ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр».
На лісогосподарських підприємствах триває заготівля деревини
22 липня 2019
За перше півріччя державними лісогосподарськими підприємствами заготовлено 416,3 тис. м3 деревини. Із загальної заготівлі на рубках головного користування заготовлено 241,1 тис. м3 деревини, решта - від рубок пов’язаних з веденням лісового господарства. Перш за все відбувається заготівля пошкоджених хворобами і шкідниками ялинових та соснових насаджень. Із загального обсягу заготівлі на внутрішній ринок поставлено 326,4 тис. м3 деревини для потреб українських переробників на загальну суму 211,7 млн. грн. Для постійного забезпечення сировиною деревообробних підприємств, окрім щоквартальних, запроваджено щотижневі електронні торги необробленою деревиною. В цехах переробки державних лісгосподарських підприємств, перероблено 93,1 тис. м3 необробленої деревини та випущено продукції на суму 132,9 млн. грн. Велику увагу держлісгоспи приділяють забезпеченню деревиною соціальної сфери, в першу чергу родин учасників АТО та ООС, необхідною кількістю лісопродукції як для опалення приміщень, так і для проведення ремонтів та житлового будівництва. За перше півріччя для потреб соцсфери було відпущено 29,1 тис. м3 деревини. Лісогосподарські підприємства свою діяльність спрямовують на забезпечення суспільства продуктами лісу із максимальним збереженням його функцій.
Державні лісогосподарські підприємства заготовили більше половини необхідної деревини
6 травня 2019
В I кварталі 2019 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства заготовлено 230,5 тис. кбм. ліквідної деревини, в.т.ч. від рубок головного користування 122,2 тис кбм, що становить 53 % від загальної заготівлі. Стан освоєння розрахункової лісосіки РГК за I квартал 2019 року складає 23% Вихід лісоматеріалів круглих на РГК в Iкварталі 2019 року по Львівському ОУЛМГ склав 92,7% від запланованих,в.т.ч., по дубу-105,8%, буку-84,0%, хвої-91,4%, вільсі-93,3% Процент виходу лісоматеріалів круглих класу А становить 89,9% від плану, з них дубового-92,9%, букового-76,2%, хвойного-96,7%, березового-118,1% Також заготовлено: Лісоматеріалів круглих 63,1 тис. кбм., дров 55,9 тис. кбм., в.т.ч. дров для промислового використання 42,1 тис. кбм. Вся заготовлена та реалізована деревина проведена через систему ЕОД . Робота в системі ЕОД дає можливість оперативно і достовірно оперувати абсолютно усіма даними щодо руху лісопродукції: заготівлі, переміщенню, вивезенню та реалізації лісопродукції покупцям.
Додаткові аукціонні торги з продажу деревини відбудуться 22 квітня
15 квітня 2019
Львівське ОУЛМГ повідомляє, що з метою повної реалізації необробленої деревини заготівлі другого кварталу 2019 року державних лісогосподарських підприємств, 22 квітня будуть проведені додаткові аукціонні торги. Торги проводитиме ТБ «ТСБ «Галконтракт». Уся інформація щодо виставленої лісопродукції знаходиться на сайті біржі. Запрошуємо наших партнерів – деревообробників реєструватись на торги та брати активну участь у них.
Торік держлісгоспи області реалізували на експорт більше пиломатеріалів, ніж у 2017 році
1 березня 2019
За 2018 рік держлісгоспи Львівського ОУЛМГ всього реалізували на експорт в переробленому виді (заготовки, пиломатеріали) 57787 кбм, що на 7% відсотків більше ніж у 2017 році, де було експортовано 53774 кбм пилопродукції. Про це повідомили в обласному управлінні лісомисливського господарства. В грошовому еквіваленті експорт оброблених лісоматеріалів у 2018 році становив 7 440 000 дол США, що на 16 % більше, ніж у 2017 році. Одночасно, державні лісогосподарські підприємства у 2018 році в необробленому виді всього експортували 21223 кбм дров паливних на суму 740 000 дол США, а за 2017 рік відповідно експортовано 31122 кбм. Експорт дров у 2018 році до 2017року в об’ємному виді зменшився на 32%. З серпня 2018 року всі держані лісогосподарські підприємства управління призупинили експорт дров паливних в круглому виді, хоча чинне законодавство цього не забороняє. Державні лісогосподарські підприємства надіються на відновлення експорту у 2019 році надлишку дров паливних для промислового призначення, які не в змозі прийняти і переробити внутрішній ринок України.
У ДП «Дрогобицький лісгосп» придбали нове обладнання для переробки деревини
18 лютого 2019
ДП «Дрогобицький лісгосп» активно розвиває деревообробний напрям. Відтак, підприємство придбало нове обладнання для переробки деревини. Зокрема, маючи сировину і враховуючи попит ринку на продукцію переробки, підприємство придбало багатопильний верстат WALTER 250 – 350 вартістю 916 тисяч грн, який введуть в експлуатацію на Бориславському лісокомплексі. Придбання обладнання прогнозовано збільшить обсяги виробництва і, відповідно, реалізацію продукції переробки деревини, а також дасть змогу створити додаткові робочі місця. Крім цього, сучасне обладнання дає змогу автоматизувати процес переробки деревини, розвантаживши працівників від важкої фізичної праці. Робота в напрямі збільшення деревообробних потужностей дасть позитивний ефект, адже кожен новий етап обробки пиломатеріалів збільшує додану вартість деревини, а додатково зароблені кошти залишатимуться в українській економіці. У перспективі, завдяки збільшенню обсягів переробки деревини, експорт України поступово перестане бути суто сировинним. Тому у ДП «Дрогобицький лісгосп» вважають нарощування деревообробних обсягів перспективним напрямом роботи.