На Львівщині буде збудовано 16 гуртожитків для 2 тисяч військовослужбовців ЗС України, - Степан Полторак (+відео)
Про це, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак повідомив на своїй сторінці у Фейсбук та опублікував відео процесу будівництва.
"У Старичах, Львівської області, в рамках реалізації масштабного проекту будівництва житла для військовослужбовців Збройних Сил України швидкими темпами зводяться гуртожитки для військовослужбовців. Загалом, на Львівщині буде збудовано 16 будівель для 2 тисяч військовослужбовців", - повідомив Міністр оборони України.
Як повідомлялося раніше, в цьому році розпочато наймасштабніше будівництво 184 гуртожитків для військовослужбовців Збройних Сил України. Масштаби робіт, які зараз проводяться у Збройних Силах найбільші за всі роки незалежності України.
Новини за темою
На території Львівської області збудують надсучасний завод з виробництва сухих будівельних сумішей
12 серпня 2021
Сьогодні, 12 серпня, на Львівщині заклали наріжний камінь для будівництва заводу з виробництва сухих будівельних сумішей німецької компанії «Крайзель». Завод збудують на території Щирецької громади, в селі Піски. Майбутнє виробництво на Львівщині стане продовженням діяльності в Україні одного з провідних європейських виробників будівельних матеріалів. Перший такий завод звели 13 років тому у Фастові, що на Київщині. Він вже є постачальником продукції на ринки України, Молдови та Грузії, а за останні 3,5 роки німецькі інвестори у нього вклали 5 мільйонів євро. В урочистому закладанні каменю сьогодні взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. "Залучення інвестицій та економічний розвиток регіону, створення робочих місць та інновації - все це важливі пріоритети для Львівщини на найближчі 6 років, які визначені нинішньою обласною стратегією. Сьогодні ми закладаємо наріжний камінь для нового заводу будівельних сумішей. І я дякую німецьким партнерам, за те, що вибрали Львівщину. В Україні активно триває програма «Велике будівництво», тому новий завод на території саме нашої області стане ще одним інфраструктурним об’єктом, який, я впевнений, успішно розвиватиме регіон та дозволить залучати нових партнерів до співпраці", - зазначив очільник Львівщини. Також учасниками заходу стали: голова правління Німецько-Української промислово-торговельної палати Александер Маркус, директор регіону Східна Європа Концерну FIXITGRUPPE Міхаель Краус, представники компанії «Крайзель», зокрема її генеральний директор Андрій Бойко та голова Щирецької громади Олег Василишин. «Сьогодні ми закладаємо перший камінь будівництва нового заводу «Крейзель» на Львівщині. Після Революції Гідності ваша країна зробила вибір на користь демократичних цінностей і пішла європейським шляхом розвитку. Тому наш Концерн вирішив орієнтуватись на ринок України, як на один з ключових ринків для співпраці. Ми провели ретельну оцінку усіх регіонів і свідомо стали на користь Західної України для розташування нашого другого заводу. Це рішення було правильним, адже ми отримали підтримку, як від області, так і від органів місцевого самоврядування, змогли знайти земельну ділянку під будівництво заводу », - каже Міхаель Краус. За словами пана Крауса, технології виробництва будуть відповідати найсучаснішим стандартам, що дозволить забезпечити клієнтів компанії матеріалами найвищої якості. Здати об’єкт в експлуатацію планують у 2023 році. Інвестиційний вклад в будівництво складає понад 10 млн євро. Усе обладнання та сучасну техніку завезуть з Європи. Потужність виробництва дорівнюватиме 170 тис. тонн на рік. У планах створити на заводі від 50 нових робочих місць. Ілона Орнат
Капітальне будівництво: погоджено перелік об'єків, які фінансуватимуть у 2021 році
9 квітня 2021
На засіданні комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку обласної ради погодили 115 об'єктів, які фінансуватимуться у поточному році в межах Програми капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення. На їх реалізацію скерують 217 млн грн коштів обласного бюджету. Про це повідомляють у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Зокрема, кошти скерують на фінансування погашення заборгованості по об’єктах, які реалізовувались у 2020 році (36 об'єктів на суму 24,4 млн грн), співфінансування проєктів ДФРР (4 об'єкти на суму 7,9 млн грн), збільшення відсотка будівельної готовності проєктів, які реалізовувались у попередні роки,, а також на реалізацію інших соціально-значимих об'єктів. Наймасштабніші проєкти, які запланували реалізувати: Влаштування відділення трансплантації кісткового мозку з придбанням спеціалізованого обладнання КНП ЛОР "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр" по вул. Дністерська, 27; Добудова терапевтичного корпусу на 50 ліжок до існуючих корпусів Городоцької ЦРЛ по вул. Коцюбинського,18; Реконструкція будівлі басейну ДЮСШ "Тризуб плюс" на вул. Галицькій,1 в с.Давидів Давидівської сільської ради об'єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області; Реконструкція стадіону ім.Л.Броварського по вул.Коперніка,13 у м.Самборі Львівської області; Реконструкція приймального відділення КП «Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради» по вул.Івасюка,2 м.Червоноград Львівської області; Реконструкція ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" (суттєве збільшення відсотку будівельної готовності); Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Либохора Турківського району Львівської області (суттєве збільшення відсотку будівельної готовності); Реконструкція будівлі Підберізцівського навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів з добудовою приміщень для закладу дошкільної освіти на 40 місць по вул.Шевченка в с.Підберізці Пустомитівського району Львівської області (суттєве збільшення відсотку будівельної готовності). Зазначимо, що загалом у поточному році запланували завершити майже 70% об'єктів переліку.
У Вільхівцях завершують будівництво амбулаторії групової практики
16 листопада 2020
У селі Вільхівці, що на Жидачівщині, завершують будівництво амбулаторії групової практики. Готовність об’єкту складає 95%. Медичний заклад, площею 316 м2, обслуговуватиме понад 2 тисячі мешканців із 4-х сіл - Вільхівці, Волиця-Гніздичівська, Пчани та Тейсарів. Будівництво закладу розпочали у 2018 році. Однак через недобросовісність підрядника з ним розірвали угоду. «Амбулаторія є однією із десяти медичних закладів, де минулого року, на жаль, довелося прийняти жорстке рішення і розірвати угоди з виконавцями робіт. Тендер на будівництво провели наприкінці 2018-го року, однак роботи не були виконані. У такий непростий для нас всіх час дуже важливо охопити якісними медичними послугами мешканців нашого регіону. Їхнє життя та здоров'я - в пріоритеті», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Відтак, 1 квітня цього року угоду на будівництво амбулаторії уклали із новим підрядником. Ним стала компанія МПП «ФірмаЗахідбуд». Як інформують в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА, загальна вартість амбулаторії - майже 9,5 млн гривень. Це кошти субвенції з державного бюджету у розмірі 8 млн 277 тис грн, а також співфінансування з місцевого бюджету – 1 млн 217 тис гривень. Ця амбулаторія є однією із 43-х на Львівщині, які будують у межах програми «Доступна медицина». Для кожної із новозбудованих медамбулаторій придбали автомобілі Renault Duster. Нагадаємо, 9 листопада цього року господарський суд Львівської області задовольнив позов управління капітального будівництва Львівської ОДА та постановив стягнути невикористаний аванс з підрядної організації ТзОВ «Будкомінвестиція». Компанія мала збудувати сільську медамбулаторію у селі Соколівка. За рішенням суду, підрядник повинен повернути 1 мільйон 562 тисячі гривень невикористаного авансу та 211 тисяч гривень пені. Христина Дмитрик
Місцевим бюджетам надали субвенцію на капітальний ремонт 19 об'єктів соціального призначення
4 листопада 2020
Цього тижня продовжено фінансування з обласного бюджету Програми капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення. Зокрема, всього спрямовано на цю мету 8,3 млн грн, з них для оплати робіт з реконструкції мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту КЗ ЛОР "Львівське училище фізичної культури" - 1,3 млн грн, приміщень першого поверху КНП ЛОР "Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр" – 1,4 млн грн, складу, фасадів адміністративно-лабораторного корпусу, прохідної, теплогенераторної, навісів та благоустрій території ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" - 1,0 млн грн. Позатим, на відділення відновного лікування КЗ ЛОР "Львівська обласна лікарня відновного лікування" в смт. Дубляни Самбірського району скерували 0,7 млн грн, Львівського обласного клінічного перинатального центру – 0,1 млн грн, спортивних майданчиків КЗ ЛОР "Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім.Г.Крут" – 1,3 млн грн та капітального ремонту приміщень Львівської обласної клінічної лікарні – 0,7 млн грн, приміщень ВКНЗ ЛОР "Львівська медична академія ім.Андрея Крупинського"– 0,3 млн грн, влаштування спортивного покриття бігових доріжок і секторів та благоустрій прилеглої території Львівського державного університету фізичної культури – 1,5 млн грн. Окрім того, надали субвенцію іншим місцевим бюджетам області на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт 19 об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення – 11,1 млн гривень.
На Городоччині відкрили новозбудовану школу
20 жовтня 2020
Сьогодні, 20 жовтня, у селі Дубаневичі, на Городоччині, для учнів відчинив двері новий освітній заклад. Участь у відкритті взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. Дубаневицький заклад загальної освіти І-ІІ ступенів носить ім'я українського військового, сержанта 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних сил України, учасника російсько-української війни, кіборга Івана Альберта. "Надзвичайно приємно бути разом з вами тут сьогодні. Ця школа – один з тих проектів, якими ми дуже гордимося. Радіємо разом з вами, що встигли здати її до настання холодів. Після канікул, учні зможуть нарешті вчитися в новій школі, де просторо, затишно та тепло. Я бажаю школярам міцного здоров’я, легкого навчання. Нехай школа буде для вас другим домом, куди ви будете ходити з великим задоволення", - наголосив Максим Козицький. Зазначимо, що розпочали будівництво цього освітнього закладу ще у 2016 році. "Будівництво школи – дуже дороговартісний проект. Нам своє плече підставила держава - школа потрапила в перелік програми Президента «Велике будівництво» і з державного бюджету виділили понад 30 мільйонів гривень. Надіюся, що найближчим часом ми завершимо облаштування спортивних майданчиків і діти зможуть якісно займатися спортом, проводити тут уроки фізкультури", - додав очільник Львівщини. У школі навчатиметься майже 110 учнів. У закладі працюватиме 20 педагогів та представників персоналу. Загальна кошторисна вартість будівництва школи у селі Дубаневичі становить 53 мільйони 734 тисячі гривень. За ці кошти зведено будівлю школи з покриттям даху, встановлено двері та вікна, змонтовано систему опалення, виконано електротехнічні роботи, збудовано та накрито котельню, проведено внутрішні роботи, утеплено фасад, закуплено обладнання, проведено благоустрій території. Христина Дмитрик
На придбання та ремонт житла для дітей-сиріт скерували цього тижня понад 4 млн грн
10 вересня 2020
За рахунок одержаної субвенції з державного бюджету, цього тижня розпочато фінансування з обласного бюджету проектних, будівельно-ремонтних робіт, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт. Зокрема, всього спрямовано на цю мету кошти у сумі 4,1 млн грн, з них для оплати робіт із завершення будівництва дитячого будинку сімейного типу у с. Наварія Пустомитівського району – 0,4 млн грн, а також на придбання житла для дітей-сиріт у м. Львові, Жидачівському, Перемишлянському та Сколівському районах – 3,7 млн гривень.
Новий міст у селі Крушельниця відкриють для проїзду до кінця року
7 вересня 2020
У селі Крушельниця на Сколівщині тривають роботи з будівництва моста через річку Стрий на автомобільній дорозі Східниця - Верхнє Синьовидне. Попередній мостовий перехід зруйнували повені у 2008 році. “Вартість капітального ремонту моста становить 65,5 млн гривень. Його будівництво розпочали минулого року. Відтак, влаштували під’їзні шляхи до мостового переходу та змонтували верхні регеля несучих опор. На ці роботи витратили понад 3, 5 млн гривень. Цього року будівництво продовжили, з Державного дорожнього фонду виділили кошти у сумі 62 млн гривень”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Загальна довжина моста з під’їздами - 852 метри. Ремонтні роботи виконує підрядна організація ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл". “Будівництво нового мостового переходу забезпечить безпечний проїзд автотранспорту та покращить сполучення із навколишніми населеними пунктами. На сьогодні дорожники влаштовують залізобетонні балки, загалом їх має бути 35. Здати об’єкт в експлуатацію плануємо в грудні”, - додав Юрій Бучко. Оксана Буй
На Програму капітального будівництва цього тижня скерували понад 15 млн грн
4 вересня 2020
Цього тижня продовжено фінансування з обласного бюджету Програми капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення. Зокрема, всього спрямовано на цю мету кошти у сумі 15,2 млн грн, з них для оплати робіт з реконструкції мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту КЗ ЛОР "Львівське училище фізичної культури" - 1,2 млн грн, приміщень першого поверху КНП ЛОР "Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр" - 1 млн грн, відділення відновного лікування КЗ ЛОР "Львівська обласна лікарня відновного лікування" в смт. Дубляни Самбірського району – 1 млн грн та капітального ремонту приміщень Львівської обласної клінічної лікарні – 1,4 млн грн, їдальні КЗ ЛОР "Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім.Г.Крут" – 0,8 млн грн, підлоги залу у КЗК ЛОР КМЦ "Львівський палац мистецтв" – 0,2 млн грн, влаштування спортивного покриття бігових доріжок і секторів та благоустрій прилеглої території Львівського державного університету фізичної культури – 1,5 млн грн, а також надано субвенцію іншим місцевим бюджетам області на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт 22 об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення – 8,1 млн гривень.
За кредитні кошти Європейського інвестиційного банку збудують 23 км об’їзної Львова
25 серпня 2020
Верховна Рада ратифікувала фінансову угоду «Європейські дороги України III (Проект «Розвиток транс'європейської транспортної мережі»)» між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). За відповідний законопроект сьогодні, 25 серпня, проголосували 288 депутатів. Зазначимо, що угода передбачає залучення коштів позики ЄІБ у розмірі 450 млн євро на капітальний ремонт автошляху М-05 Київ-Одеса, а також на будівництво північної об’їзної дороги Львова. «Реалізація проєкту обходу навколо Львова є одним з ключових завдань Плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року. Тому такі новини не можуть не тішити. Львівщина ще ніколи не були настільки близько в реалізації цього проєкту, який досі лише обговорювали. Завдяки Програмі Президента «Велике будівництво» ми зможемо довести до логічного впровадження не лише цей, а й інші важливі інфраструктурні проєкти на кшталт Малого карпатського кола. Це сприятиме підвищенню транзитного потенціалу області, а відтак і розвитку реального сектору економіки», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. За словами Міністра інфраструктури України Владислава Криклія, реалізація такого проекту дозволить покращити стан автомобільних доріг за маршрутами міжнародних транспортних коридорів, а також підвищити безпеку дорожнього руху на автошляхах, які сполучають Україну з ЄС. Відтак, у межах угоди також відбудеться капітальний ремонт 314 км автошляху М-05 Київ-Одеса у Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях. Кошти, які скерують на будівництво північної об’їзної дороги Львова дозволять прокласти 23 км нового автомобільного шляху. Це буде нова дорога, категорії 1А, яка матиме 4 смуги руху, 3 мости, 7 шляхопроводів та 3 естакади. Північний об’їзд Львова скоротить час і відведе вантажні потоки від міста, з'єднуючи важливі автошляхи міжнародного значення: М-06 Київ – Чоп з М-09 Львів - Рава Руська, М-10 Львів – Краковець та М-11 Львів – Шегині за маршрутом з України в Польщу і далі до Західної Європи.
Львівщина нарощує обсяги робіт у будівельній галузі
9 серпня 2020
До професійного свята – Дня будівельника Головне управління статистики у Львівській області підготувало інформацію про стан будівельної галузі Львівщини. Відтак, як інформують в управлінні, будівельна галузь Львівщини створює 3,1% у валовій доданій вартості області. П’ятий рік поспіль спостерігається позитивна динаміка нарощування обсягів робіт, виконаних будівельниками області. Торік підприємства області виробили будівельної продукції на 11 млрд грн, що у порівнянні з попереднім роком більше на 23,3%. Серед регіонів України за обсягами будівництва Львівська область посіла 5-е місце. У структурі будівельної продукції у 2019 році 39% припало на будівництво інженерних споруд, 37% – на нежитлові будівлі, чверть – на житлові будинки. Середньооблікова кількість штатних працівників у будівництві у І півріччі 2020 року становила 16,4 тис осіб, або 3,4% від усіх працюючих. Середньомісячна номінальна заробітна плата будівельників - 9126 грн, що на 9,9% більше у порівнянні з I півріччям 2019 року. Три роки поспіль в області зростають обсяги введення в експлуатацію житла, а минулого року обсяг прийняття був найбільшим за роки незалежності. У 2019 році прийнято в експлуатацію 1292,2 тис м2 загальної площі нового житла, що на 44% більше коли порівняти з попереднім роком та у 2,1 раза – у порівнянні з 2010 роком. За обсягом прийнятого житла Львівщина посіла 2-е місце серед регіонів України.
У смт Великий Любінь завершують будівництво садка для 150-ти дітей
29 липня 2020
Уже незабаром свої двері для малечі відкриє дошкільний навчальний заклад у смт Великий Любінь Городоцького району. Ясла-садок збудували в межах програми «Велике будівництво». Хід та якість виконання робіт по об’єкту сьогодні, 29 липня, оглянув голова Львівської ОДА Максим Козицький. Очільник області наголосив, що діти мають виховуватись у належних умовах, відтак всі роботи мають бути проведені якісно та бути безпечними і максимально комфортними - як для малечі, так і для педагогів. У яслах зможуть перебувати 150 дітей. На сьогодні готовність об’єкта будівництва - понад 99%. Вже збудована двоповерхова будівля, котельня, утеплено фасад, влаштовано покрівлю. Окрім цього, закупили необхідне для садка обладнання та впорядкували благоустрій території. Необхідно ще провести роботи із приєднання установи до газо- і електромереж. Загальна кошторисна вартість будівництва об’єкта – 51,3 млн грн, з них з державного та обласного бюджетів - понад 46 млн грн, решта – з місцевого.
У дитячому садку у с. Зимна Вода виконали вже понад 80% робіт
2 липня 2020
У c. Зимна Вода триває будівництво дитячого садка. Проєкт реалізується в рамках програми Президента України «Велике будівництво». Однією із найбільших соціально важливих потреб Зимноводівської громади є створення нового закладу дошкільної освіти, оскільки, дитсадки населеного пункту переповнені та не в повній мірі задовольняють освітні потреби населення. Новий садочок розрахований на 160 місць. Після завершення робіт там зможуть розміститися вісім груп дошкільнят. Роботи на об’єкті активно продовжуються, відсоток будівельної готовності складає понад 80%. Підрядною організацією на сьогодні здійснено: будівництво двоповерхової будівлі, котельні з навісом, утеплення фасаду, улаштування покрівлі, LED-панелей для освітлення та встановлено датчики пожежної сигналізації. Тривають внутрішні оздоблювальні роботи та підведення внутрішніх та зовнішніх інженерних мереж. Завершити роботи заплановано цьогоріч.