На Львівщині розпочалась реалізація Програми Світового банку із прозорого управління земельними ресурсами
Сьогодні, 9 серпня, у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА відбулось засідання робочої групи із забезпечення ефективної реалізації Програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» у Львівській області. Завданням програми є забезпечення технічної, аналітичної, методологічної та консультативної допомоги власникам сільськогосподарських земель, фермерам, територіальним громадам, органам влади у напрямку прозорості земельних ресурсів, сприяння наповненню Земельного кадастру та Реєстру прав, ефективного управління земельними ресурсами.
«Прозоре управління земельними ресурсами – це одне з основних питань, які є на контролі голови Львівської ОДА. Так ми вже провели моніторинг використання земельних ділянок, аудит, і зараз, попри те, що ця інформація є динамічна і постійно оновлюється, ми бачимо в розрізі кожного району, яка земельна ділянка використовується, її правовий статус. Ми це робимо також і для того, щоб землекористувачі сплачували необхідний фінансовий ресурс власникам паїв, сільським, селищним радам, щоб було наповнення бюджету. Окрім того, нам важливо розуміти, що саме на цій землі вирощується. Реалізація Проекту Світового банку дасть можливість якомога швидше впорядкувати і управляти земельними ресурсами, які є на території районів, ОТГ. Це також дасть можливість пошуку та запрошення до інвестування тих підприємців, які працюють в галузі аграрного розвитку. Це також додаткові робочі місця, сплата до місцевого бюджету. Дуже важливо, що під час реалізації проекту ми зможемо актуалізувати базу даних, відповідно її оцифрувати, зробити звірку Геокадастру і інформації, яка перебуває в Реєстрі речових прав», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
Як додав Ростислав Замлинський, Проект забезпечує два важливі стратегічні завдання – підготовка до запровадження прозорого і ефективного ринку землі, допомогти землевласникам, фермерам, особистим селянським господарствам мати власний ресурс та знання для управління і земельним фондом і галуззю, в якій вони працюють.
«Наша робота буде стосуватися дистанційного зондування землі, оцифровування кадастрових даних, а також тих даних, які необхідні для визначення правового статусу тих чи інших земельних ділянок. Окрім того, буде організована робота на прикладі пілотної громади, де виконуватиметься безпосередня робота з інвентаризації, реєстрації, виправлення помилок, визначення меж адміністративно-територіальних одиниць, і допомога з розробкою технічної документації, яка необхідна для внесення в Кадастр», - зазначив керівник Програми Денис Нізалов.
Пілотною громадою Проекту на території Львівщини стала Давидівська ОТГ. Тут вже проводять кадастрові та картографічні роботи. У подальших планах – поширення та застосування Програми на території всіх районів Львівщини.
Також в межах засідання розглянули перспективи розробки та запровадження геопорталу з розпорядження земельними ресурсами, покращення безоплатної юридичної допомоги в сфері земельних відносин та план реалізації заходів на 2018 рік, в тому числі вибір пілотних територій та перспективи розгортання діяльності проекту на 2019-2020 роки.
Новини за темою
У Світовому банку затвердили проєкт щодо осучаснення та покращення якості вищої освіти в Україні
6 травня 2021
Для підвищення ефективності, якості та прозорості вищої освіти в Україні вчора, 5 травня, Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила проєкт «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів». Реалізуватимуть цей проєкт впродовж п'яти років. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки. На реалізацію проєкту мають спрямувати 200 мільйонів доларів США. Це починання посприяє підвищенню якості вищої освіти в Україні, забезпечить відповідність навичок та знань випускників закладів вищої освіти очікуванням роботодавців, вимогам ринку праці та суспільства загалом. Також мета проєкту – подолати виклики в освітньому секторі, спричинених пандемією COVID-19, зокрема, забезпечити стійкість освітньої системи, створити умови для безперервності освітнього процесу в умовах карантинних обмежень. Зазначимо, у межах проєкту фінансуватимуться: модернізація обладнання, закупівля дослідницьких та навчальних лабораторій, деякі ремонтні та відновлювальні роботи закладів вищої освіти, зокрема тих, що об'єднуються; цифрова інфраструктура для організації навчання в закладах вищої освіти для забезпечення безперервності освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання, розробки та запуску електронних систем управління навчанням; підтримка стійкості системи та управління змінами в довгостроковій перспективі; модернізація інформаційно-аналітичної системи вищої освіти; запровадження Національного опитування студентів та Єдиної електронної системи конкурсного державного фінансування наукових досліджень і розробок закладів вищої освіти, запуск і удосконалення цифрових рішень освітніх вимірювань навчальних досягнень. «Світовий банк радий співпрацювати з Україною над модернізацією методів викладання та навчання в університетах відповідно до європейських стандартів, щоб дати можливість молоді в Україні отримувати ті навички, що потрібні їй у XXI столітті», - зазначив регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі. Проєкт складається з чотирьох взаємопов’язаних компонентів. Перший передбачає вдосконалення підходів до управління, фінансування, якості та прозорості у сфері вищої освіти. Другий компонент – формування партнерських альянсів закладів вищої освіти для підвищення ефективності та якості. Третім компонентом передбачено розбудову спроможності та покращення освітнього середовища. У межах четвертого фінансуватиметься, зокрема, оперативне управління проєктом, його оцінювання та моніторинг реалізації, організація діяльності системи фінансового управління, підготовка звітних документів. Цілі проєкту відповідають напрямам формування та реалізації державної політики, визначеним третьою статтею Закону України «Про вищу освіту» від 1 липня 2014 р. №1556-VII.
Львівщина планує залучати досвід державно-приватного партнерства для реформування галузі охорони здоров’я
12 лютого 2020
Заступник голови облдержадміністрації Іван Собко зустрівся сьогодні із представниками Міжнародної фінансової корпорації, що є підрозділом групи Світового банку, аби обговорити можливість реалізації спільних проектів у галузі охорони здоров'я. Під час розмови заступник ознайомив гостей із процесом реформування медицини усіх рівнів та наголосив на важливості залучення позитивного досвіду іноземних партнерів. "Система охорони здоров'я уже давно потребує змін. Уряд затвердив напрями реформи і дотримується їх. Роками у нас будували лікарні за неефективним принципом. Тепер ці заклади не можуть надати якісних медичних послуг. Перший крок реформи - первинна медицина - уже запрацював і показав хороші результати. На черзі вторинний і третинний рівень медицини. Державні кошти мають витрачатися ефективно. У центрі функціонування системи охорони здоров'я має бути пацієнт, якому потрібна якісна медична послуга. Реалізація різних проектів зі Світовим банком завжди позитивна. Тому співпраця з вами в частині комплексного вирішення медичних проблем - на часі", - зазначив Іван Собко. Гості наголосили на доцільності напрацювання пілотного проекту, що можна втілити на території області, а також ознайомили із специфікою реалізації державно-приватного партнерства. "Велика увага зараз скерована на розвиток та функціонуванні мережі медичних закладів. Влада потребує значних інвестицій у систему охорони здоров'я. В цьому контексті партнерство із приватним сектором може мати значний успіх. Досвід схеми державно-приватного партнерства варто переймати і Україні, адже така співпраця показала хороші результати у багатьох розвинених країнах. Тим паче, що зараз Україна перебуває у процесі реформування своєї системи охорони здоров'я", - акцентувала старший спеціаліст з інвестицій IFC, глобальний керівник ДПП в секторі охорони здоров’я Карін Башонжі. Під час зустрічі т.в.о. директора департаменту охорони здоров'я Андрій Васько презентував стратегію розвитку медичної галузі в межах Львівської області та зосередив увагу на опорних лікарнях та екстреній медичній допомозі. "Кожен крок нинішньої реформи доцільний та обдуманий, однак часу на довгий перехідний період не буде. А в умовах застосування кризового менеджменту, держава фінансуватиме ті заклади, які надаватимуть якісні медичні послуги", - резюмував Андрій Васько. Сторони обмінялися думками щодо можливих шляхів співпраці, обговорили розвиток дитячої медицини та акцентували увагу на необхідності підсилення матеріально-технічної бази медичних установ, а також на залученні високопрофесійного медичного та експертного технічного персоналу.
Світовий Банк продовжує роботу над програмами управління земельними ресурсами
10 грудня 2019
На Львівщині триває робота над програмою Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Поточні проекти охоплюють різні напрями роботи із земельними ресурсами, зокрема, виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, створення інструментів та методології землеустрою на рівні ОТГ, проведення інвентаризації по спрощеній процедурі у пілотних громадах. Із 15 січня Світовий Банк планує розпочати ще один проект - створення Державного Аграрного Реєстру. «Система буде об’єднувати дані різних реєстрів, наразі це 6 державних відомств. Інформація буде аналізовуватись і відтворювати актуальну ситуацію по регіонах, від рівня ОТГ до загальнодержавного рівня. Система моніторитиме концентрацію земель в тих чи інших руках, і її можна буде використати для блокування операцій, якщо якийсь власник перевищив ліміт», -розповів представник Світового банку, координатор з ІТ діяльності програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Володимир Попов. Світовий банк надає технічну та фінансову допомогу для створення цієї системи. Створення Державного Аграрного Реєстру дозволить сформувати основу для впровадження державної програми підтримки надання субсидій з автоматичною перевіркою кандидатів.
Світовий Банк продовжує роботу над програмами управління земельними ресурсами
10 грудня 2019
На Львівщині триває робота над програмою Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Поточні проекти охоплюють різні напрями роботи із земельними ресурсами, зокрема, виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, створення інструментів та методології землеустрою на рівні ОТГ, проведення інвентаризації по спрощеній процедурі у пілотних громадах. Із 15 січня Світовий Банк планує розпочати ще один проект - створення Державного Аграрного Реєстру. «Система буде об’єднувати дані різних реєстрів, наразі це 6 державних відомств. Інформація буде аналізовуватись і відтворювати актуальну ситуацію по регіонах, від рівня ОТГ до загальнодержавного рівня. Система моніторитиме концентрацію земель в тих чи інших руках, і її можна буде використати для блокування операцій, якщо якийсь власник перевищив ліміт», -розповів представник Світового банку, координатор з ІТ діяльності програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Володимир Попов. Світовий банк надає технічну та фінансову допомогу для створення цієї системи. Створення Державного Аграрного Реєстру дозволить сформувати основу для впровадження державної програми підтримки надання субсидій з автоматичною перевіркою кандидатів.
Львівщина продовжує співпрацю зі Світовим банком у напрямку управління земельними ресурсами
31 жовтня 2019
30 жовтня перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський зустрівся із керівником програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Давідом Егіашвілі, аби узгодити напрями подальшої співпраці. Під час розмови заступник голови наголосив на важливості реалізації Програми на Львівщині. «Однією зі складових децентралізації, в тому числі є питання щодо використання і розвитку земель, оскільки жодна ОТГ не може ефективно функціонувати, не маючи упорядкованих, правильно юридично оформлених земельних ресурсів. Ми дуже раді, що Львівщина, зокрема Давидівська ОТГ стали пілотними для Проєкту. Ми готові й надалі рухатися в цьому напрямку», - зазначив Василь Лозинський. Давід Егіашвілі своєю чергою відзначив успіхи Львівщини у реалізації проєкту та наголосив, що, враховуючи процеси децентралізації, важливо, щоб управління земельними ресурсами відбувалося на місцевому рівні. Місцеві громади таким чином зможуть брати активну участь у керуванні ресурсами та наповненні своїх бюджетів. Зазначимо, що завдяки реалізації Програми та дистанційному зондуванню території області, Світовому банку вдалось створити карту класифікації (посівів). За її допомогою можна моніторити посіви сільськогосподарських культур, їх сівозміни, що дозволяє приймати правильні управлінські рішення у сфері земельних ресурсів. Окрім цього, за допомогою карти можна простежити вирубку лісів та інші негативні явища. Також керівник Програми ознайомив із низкою інших проєктів, які напрацьовує Світовий банк. Зокрема, що стосується спрощення реєстрації земельних ділянок у земельному кадастрі, передання розпорядження земельними ділянками у відання ОТГ, створення фермерського реєстру та в подальшому можливість отримувати фінансову підтримку малими та середніми агроформуваннями.
Актуальні питання управління земельними ресурсами розглянуть в межах Міжнародного економічного форуму
22 жовтня 2019
Про ефективне управління земельними ресурсами говоритимуть в межах пленарного засідання XIX Міжнародного економічного форуму «Львівщина «Invest In Lviv Region». Засідання, у якому запрошують взяти участь аграріїв Львівщини та усіх зацікавлених, відбудеться 1 листопада на Арені Львів. Для участі у пленарному засіданні необхідно зареєструватись за посиланням. Попередня програма панельної дискусії у реєстраційній формі. За додатковою інформацією можна звертатись за номером телефону (032) 235-56-23, або ж на електронну скриньку - vhp_lviv@ukr.net. Нагадаємо, що Міжнародний економічний форум - потужна національна і міжнародна платформа, створена для компетентного обговорення важливих проблем, пов’язаних із конкурентоздатністю регіонів, їхнім стратегічним розвитком та економічним зростанням. Головними завданнями форуму є представлення України як безпечної території для ведення бізнесу, діалогу між владою і бізнесом, активізація транскордонної співпраці, залучення інвестицій, встановлення корисних бізнес-контактів між українськими та закордонними діловими колами.
Застосування інноваційних інструментів для управління ресурсами розглянули на Форумі
19 Червня 2019
На Харківщині розпочався Форум з питань місцевого системного розвитку: «Партнерство заради сталого розвитку громад, зміцнення економічного потенціалу на місцях», участь у якому взяли представники Львівщини. Захід відбувається в рамках Програми місцевого системного розвитку, що фінансується USAID і спрямований на фокусування розвитку партнерства бізнесу,органів місцевої і державної влади. До участі у Форумі запрошені директор Регіональної місії Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та республіки Білорусь СюзанКосінскіФрітц, представники пілотних областей Програми Світового банку "Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні" від Львівщини, Миколаївщини, Київщини, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування (ОТГ) 6 областей прифронтової зони (Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Харківської, Херсонської областей). Учасники Форуму мали можливість отримати інформацію про актуальний стан справ процесу децентралізації в Україні. Однією з головних тем Форуму було застосування інноваційних інструментів для управління ресурсами на місцевому рівні. Присутні мали можливість обговорити ключові переваги від запровадження передових ГІС технологій для забезпечення прозорого й ефективного управління ресурсами для подальшого розвитку громад та посилення місцевого інвестиційного потенціалу. «На територіїЛьвівщини - є 40 новостворених ОТГ орієнтовною площею 4,9 тис. км. 2 і для нас можлива участь в проекті USAID є надзвичайно важливою та цікавою. І навпаки, Львівщина є привабливою областю для міжнародних проектів. Тому всіляко сприятимемо, аби в наступному проекті USAID з розвитку ОТГ Львівська область була пілотною територією. Додаткові інструменти такі, як навчання, обмін позитивним досвідом нададуть переваги та результат. Адже, вміння вдало і якісно користуватись повноваженнями на місцях - це відповідальність, від якої залежить економічний ріст, розвиток сільських територій, соціальне забезпечення населення, а також встановлення нового рівня відносин між керівництвом і мешканцями ОТГ», - зазначила начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок. Форум став платформою для обміну інформацією між представниками ОТГ, міжнародною донорською спільнотою та бізнесом щодо можливих інфраструктурних проектів на місцях, їх типів та інвестиційних ресурсів.
Практичне використання карт класифікацій земного покриву - у центрі Міжнародної конференції
24 квітня 2019
Сьогодні, 24 квітня, закінчилась робота другого дня Міжнародної конференції «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України». У конференції взяли участь представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, робочих груп пілотних Львівської, Київської, Миколаївської областей, громад, де відбуваються роботи Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», Інституту космічних досліджень НАН України, компанії EOS, БломІнфо-Юкрейн, програми USAID Ukraine - USAID Україна "Підтримка аграрного і сільського розвиту". У межах заходу особливу увагу приділили питанням, що стосувались роботи із кадастровими межами, плануванням та охороною земель, виправленням помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Надзвичайно цікавою для аналітиків, науковців, представників органів місцевої та державної влади було питання використання ГІС-технологій в управлінні земельними ресурсами. В межах конференції було представлено можливості практичного використання карт класифікацій земного покриву з можливістю подальшого аналізу земель, посівів, вирубки лісів на пілотних територіях з використанням супутникових знімків для ухвалення правильних управлінських рішень. Відтак, в межах Програми Світового банку заплановано проведення курсів по ГІС-технологіям для представників державних органів влади та місцевого самоврядування, які будуть відубватись в рамках реалізації Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».
Практичне використання карт класифікацій земного покриву - у центрі Міжнародної конференції
24 квітня 2019
Сьогодні, 24 квітня, закінчилась робота другого дня Міжнародної конференції «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України». У конференції взяли участь представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, робочих груп пілотних Львівської, Київської, Миколаївської областей, громад, де відбуваються роботи Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», Інституту космічних досліджень НАН України, компанії EOS, БломІнфо-Юкрейн, програми USAID Ukraine - USAID Україна "Підтримка аграрного і сільського розвиту". У межах заходу особливу увагу приділили питанням, що стосувались роботи із кадастровими межами, плануванням та охороною земель, виправленням помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Надзвичайно цікавою для аналітиків, науковців, представників органів місцевої та державної влади було питання використання ГІС-технологій в управлінні земельними ресурсами. В межах конференції було представлено можливості практичного використання карт класифікацій земного покриву з можливістю подальшого аналізу земель, посівів, вирубки лісів на пілотних територіях з використанням супутникових знімків для ухвалення правильних управлінських рішень. Відтак, в межах Програми Світового банку заплановано проведення курсів по ГІС-технологіям для представників державних органів влади та місцевого самоврядування, які будуть відубватись в рамках реалізації Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».
В області триває Міжнародна конференція щодо ефективного управління земельними ресурсами
23 квітня 2019
Сьогодні, 23 квітня, стартувала Міжнародна конференція «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України». Участь у конференції взяла в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів, заступник міністра юстиції України Ірина Садовська, керівник програм Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусії та Молдові, Європі та Центральній Азії Ель-Хіфнаві Баер та ін. «Сьогоднішній захід – це продовження того проекту, який ми реалізовуємо спільно зі Світовим банком. Проект надзвичайно важливий, адже полягає у просуванні двох реформ. Перша із них – реформа у сфері сільського господарства, яка полягає і у тому числі у загосподарьованості земель сільськогосподарського призначення. Львівщина впродовж останніх років зробила значний крок і навіть ривок у цих питаннях. Для цього ми розробили механізм. І я думаю, що він є першим в Україні з легалізації відносин у сфері земельних питань. Ми розробили ряд алгоритмів, які дають можливість сільськогосподарським виробникам і населенню легально загосподарьовувати землі сільськогосподарського призначення. Мова йде і про невитребувані паї, неуспадковані паї, землі державної та комунальної власності», - зазначив Роман Филипів. Окрім того, Роман Филипів зазначив, що другою реформою, з якою пов'язаний Проект є реформа децентралізації, адже він передбачає розробку відповідних механізмів і інвентаризацію управління земельними ресурсами на рівні ОТГ. Серед головних тем конференції - «Наповнення Державного земельного кадастру», «Удосконалення нормативно-правової бази та реєстрації прав на землю», «Ефективне управління земельними ресурсами як інструмент зміцнення місцевого самоврядування», «Система інформування власників земельних ділянок та моніторинг використання землі». У межах заходу особливу увагу приділили міжнародному досвіду у сфері побудови кадастру, реєстрації прав на землю та управління земельними ресурсами. Його представлять учасники з Нідерландів, Литви, Грузії, Білорусі, а також від Світового Банку, ЄС та Економічної комісії ООН для Європи. «На сьогодні ми точно можемо сказати, що у Львівській області результат з децентралізацією – передачею земель в ОТГ з ефективністю використання земельних ресурсів є дуже непогані. Ми активно співпрацюємо з департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації і маю сказати, що Львівщина має свої конкуренті переваги і ми маємо це визнати. І ці конкурентні переваги активно використовується регіоном і його виробниками», - наголосила Ольга Трофімцева. Провідний економіст Світового банку, дослідницька група з питань розвитку, керівник програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Клаус Дайнінгер у межах конференції наголосив на тому, що Програма Світого банку та ЄС спрямована на результати, серед яких: реєстрація державних земель, зокрема 100% реєстрація сільськогосподарських земель, земель лісового фонду та реєстрація водних об’єктів. Окрім того, спрощення процедур реєстрації земель Також електронний підхід на всіх рівнях управління земельними ресурсами, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, а також захист прав громадян та їх власності.
В області триває Міжнародна конференція щодо ефективного управління земельними ресурсами
23 квітня 2019
Сьогодні, 23 квітня, стартувала Міжнародна конференція «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України». Участь у конференції взяла в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів, заступник міністра юстиції України Ірина Садовська, керівник програм Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусії та Молдові, Європі та Центральній Азії Ель-Хіфнаві Баер та ін. «Сьогоднішній захід – це продовження того проекту, який ми реалізовуємо спільно зі Світовим банком. Проект надзвичайно важливий, адже полягає у просуванні двох реформ. Перша із них – реформа у сфері сільського господарства, яка полягає і у тому числі у загосподарьованості земель сільськогосподарського призначення. Львівщина впродовж останніх років зробила значний крок і навіть ривок у цих питаннях. Для цього ми розробили механізм. І я думаю, що він є першим в Україні з легалізації відносин у сфері земельних питань. Ми розробили ряд алгоритмів, які дають можливість сільськогосподарським виробникам і населенню легально загосподарьовувати землі сільськогосподарського призначення. Мова йде і про невитребувані паї, неуспадковані паї, землі державної та комунальної власності», - зазначив Роман Филипів. Окрім того, Роман Филипів зазначив, що другою реформою, з якою пов'язаний Проект є реформа децентралізації, адже він передбачає розробку відповідних механізмів і інвентаризацію управління земельними ресурсами на рівні ОТГ. Серед головних тем конференції - «Наповнення Державного земельного кадастру», «Удосконалення нормативно-правової бази та реєстрації прав на землю», «Ефективне управління земельними ресурсами як інструмент зміцнення місцевого самоврядування», «Система інформування власників земельних ділянок та моніторинг використання землі». У межах заходу особливу увагу приділили міжнародному досвіду у сфері побудови кадастру, реєстрації прав на землю та управління земельними ресурсами. Його представлять учасники з Нідерландів, Литви, Грузії, Білорусі, а також від Світового Банку, ЄС та Економічної комісії ООН для Європи. «На сьогодні ми точно можемо сказати, що у Львівській області результат з децентралізацією – передачею земель в ОТГ з ефективністю використання земельних ресурсів є дуже непогані. Ми активно співпрацюємо з департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації і маю сказати, що Львівщина має свої конкуренті переваги і ми маємо це визнати. І ці конкурентні переваги активно використовується регіоном і його виробниками», - наголосила Ольга Трофімцева. Провідний економіст Світового банку, дослідницька група з питань розвитку, керівник програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Клаус Дайнінгер у межах конференції наголосив на тому, що Програма Світого банку та ЄС спрямована на результати, серед яких: реєстрація державних земель, зокрема 100% реєстрація сільськогосподарських земель, земель лісового фонду та реєстрація водних об’єктів. Окрім того, спрощення процедур реєстрації земель Також електронний підхід на всіх рівнях управління земельними ресурсами, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, а також захист прав громадян та їх власності.
Львівщина продовжуватиме співпрацю зі Світовим банком
12 березня 2019
Сьогодні, 12 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із куратором програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Давидом Егіашвілі, аби узгодити напрями подальшої співпраці. Під час розмови очільник області наголосив на актуальності Програми та акцентував увагу на доцільності поширити реалізацію Програми на всю область. «Львівщина не одразу стала учасником програми, але це - позитивний досвід, який дозволяє нашому регіону бути успішним. Спільна робота у чітких часових межах та виконання світового рівня завдань наближає нас до ефективного управління земельними ресурсами. Було би корисним поширити цей проект на територію всієї Львівської області, а також продовжити його в часі», - наголосив Олег Синютка. Давид Егіашвілі своєю чергою відзначив успіхи Львівщини у реалізації проекту. «Вкрай важливо, аби Україна отримала підтримку у сфері управління земельними ресурсами. Спрощення усіх процедур – невід’ємна частина аудиту земель та їх раціонального використання. Окрім того, управління земельними ресурсами має відбуватися на місцевому рівні. Місцеві громади таким чином зможуть брати активну участь у керуванні ресурсами та наповненні своїх бюджетів», - наголосив Давид Егіашвілі. В межах зустрічі також порушили питання організації семінару-навчання та обміну досвідом із фахівцями Світового банку. Довідково: Метою Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні»є підтримка Уряду України у створенні передумов для прозорого функціонування ринку сільськогосподарських земель та підвищення ефективності використання земельних ресурсів, створення основи для інвестицій у сільськогосподарський сектор та сільську місцевість.