Рішенням сесії затвердили Стратегію розвитку Львівщини на 2021-27 роки
24 грудня 2019
Сьогодні, 24 грудня, сесія Львівської обласної ради затвердила Стратегію розвитку Львівщини на 2021-2027 роки. Про особливості формування Стратегії та стратегічні цілі розвитку розповів перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.
«Упродовж року було активне обговорення Проєкту Стратегії. Курував напрям департамент економічної політики, співрозробниками є Інститут регіональних досліджень імені Долішнього. Вагомий внесок у розробку Стратегії зробили наші партнери - програма ULEAD, Львівський центр розвитку місцевого самоврядування. В робочу групу було включено понад 300 експертів, це здебільшого представники бізнесу, громадських організацій, кластерів, тобто ті, які реально працюють в економіці. Ми провели 30 засідань робочих груп, 5 фокус груп де визначені основні наші проблеми з якими потрібно працювати, 8 круглих столів, 5 засідань керівного складу комітету і 4 субрегіональні робочі групи, куди були залучені всі територіальні громади і представники бізнесу», - зазначив він.
Відтак, провели галузеві обговорення, опитування бізнесу, експертів (економіка) та громадськості (якість життя), соціально-економічний аналіз, SWOT-аналіз, визначили смарт-спеціалізацію, розробили Проєкт Стратегії та план заходів, а також провели Стратегічно-екологічну оцінку. Всі ці напрацювання стало основою Стратегії розвитку.
Відтак, стратегічними цілями розвитку області на період 2021-2027 років є «Економіка на засадах смарт-спеціалізації», «Якісне життя», «Збалансований просторовий розвиток», «Чисте довкілля», «Туристична привабливість».
- «Економіка на засадах смарт-спеціалізації» - стимулювання інноваційних видів економічної діяльності з високою доданою вартістю, інвестиційна привабливість, енергетична самодостатність, науковотехнологічний розвиток;
- «Якісне життя» - здорове населення, інклюзивне суспільство, освічені громади, безпечне та безбар’єрне середовище;
- «Збалансований просторовий розвиток» - розвиток інфраструктури територіальних громад, дорожньо-транспортна, логістична, транскордонна та інформаційно-комунікаційна інфраструктура, стимулювання економічного розвитку сільських та гірських територій;
- «Чисте довкілля» - запобігання забрудненню водних ресурсів та атмосферного повітря, формування екологічної свідомості населення та комплексної системи поводження з відходами, збереження біорізноманіття та розвиток природоохоронних територій;
- «Туристична привабливість» - інфраструктура туризму, курортів, оздоровлення, спорту та рекреації, підвищення якості регіонального туристичного продукту, промоція Львівщини.
Також Василь Лозинський зупинився на потенціалі смарт-спеціалізації, яка включає переробну промисловість, біоекономіку, креативні індустрії, медичну галузь, оздоровлення, рекреацію та спорт.
В межах сесії розглянули і План заходів з реалізації Стратегії на 2021-2023 роки.
Серед заходів - розвиток індустріальних парків, створення Інноваційного Парку та Інноваційного Хабу з просування цифрових технологій, будівництво СЕС, ГАЕС, виробництво комунальних маловантажних електромобілів, фенш-Інкубатор, промислова розробка Ортиницької газоносної площі, виробництво теплової енергії з твердої біомаси. Також це будівництво євроколії «Львів-Варшава», «Шегині - Родатичі», концесійної дороги Львів – Краковець, реалізації інфраструктурного проєкту «Мале Карпатське коло», будівництво північної ділянки об’їзної автомобільної дороги м. Львова, розбудова дорожньо-транспортної та сервісної інфраструктури у межах чинних та будівництво нових пунктів пропуску через державний кордон, регіональний центр управління відходами, будівництво заводу по переробці твердих побутових відходів, реконструкція каналізаційних очисних споруд.
До Плану заходів надалі планують вносити зміни та доповнення.
На Львівщині розпочалось засідання робочої підгрупи «Смарт-спеціалізація» із розробки Стратегії області до 2027 року
7 жовтня 2019
Сьогодні, 7 жовтня, у Львівській політехніці розпочалось засідання підгрупи «Смарт-спеціалізація» із розробки Стратегії області до 2027 року.
У заході беруть участь представники влади, наукових та освітніх установ, бізнесу. Всі вони працюватимуть над розробкою смарт-спеціалізації, яка буде вбудована в Стратегію регіонального розвитку Львівщини.
Привітав учасників заходу перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.
«Сьогодні ми розпочинаємо роботу із розуміння важливості тематики «смарт-спеціалізації» для подальшого розвитку області, адже ми маємо бути готовими до реалізації саме успішних проєктів на Львівщині. І тут також дуже важливими є той досвід та думки, якими поділяться із нами європейські експерти. Інформаційна складова, смарт-спеціалізація має бути у Стратегії розвитку області та майбутніх економічних процесах. І тоді в нас буде чітке розуміння куди ми рухаємось, для чого і які результати зможемо отримати», - зазначив Василь Лозинський.
Робота у підгрупі «Смарт-спеціалізація» буде розділена по фокус-групах за напрямами: біоекономіка, поліграфія, креативні індустрії, медичний туризм, загальна секція. Учасники працюватимуть за підтримки експерта ЄС Юргіти Петраускієне (Литва).
Відтак, в межах першого дня учасники ознайомляться із загальною інформацією про Львівщину та станом розробки Стратегії розвитку регіону та смарт-спеціалізації Львівської області, почують про смарт-спеціалізацію і розвиток економіки, досліджень та інновацій від експерта. Також обговорять результати кількісного та якісного аналізу смарт-спеціалізації Львівщини та розглянуть можливості залучення грантових коштів з європейських фондів на реалізацію інноваційних проєктів відповідно до пріоритетів стратегії розумної спеціалізації. Представники влади, наукових та освітніх установ, бізнесу працюватимуть у двох секціях «Стратегія прориву 2027. Креативні індустрії як смарт-спеціалізація у м. Львів», та «Виїзна нарада експерта з ІТ-кластером. Обговорення дорожньої карти розвитку ІТ, як смарт-спеціалізації регіону».
У другий день, 8 жовтня, засідання відбуватиметься у Львівській ОДА. Тут представники регіональної команди зі смарт-спеціалізації разом з експертом працюватимуть у 3-х секціях і розглядатимуть процес підприємницького відкриття із зацікавленими сторонами щодо розвитку «Біоекономіки», «Медичного туризму», «Поліграфії», як смарт-спеціалізації регіону.
Збільшення кількості земель для обробітку покращує економічні показники
21 серпня 2018
Інвестиції в агросектор, туристичні агрокластери, розвиток органічного землеробства – вагомий пласт, що розвиватиметься наступних два роки в регіоні.
Про це сьогодні, 21 серпня, у межах обговорення Проекту плану заходів реалізації у 2019-2020 роках Стратегії розвитку Львівської області до 2020 року повідомив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.
«Введення в легальний обіг державної, комунальної землі сільгосподарського призначення дозволяють підвищити рівень загосподарюванння земель. За 2018 рік показник розвитку тваринництва та рослинництва становить 108%. Ми повинні об’єднати селян навколо свторення кооперативів та молочних ферм, аби їхня праця приносила результат», - наголосив Роман Филипів.
Співпраця зі світовим банком в контексті застосування нових технологій, що дали би можливість відстежувати процеси землекористування також у пріоритеті на наступних 2 роки, які мають велике значення для розвитку цієї сфери у Львівській області.