З нагоди Дня Незалежності на Львівщині відзначили військовослужбовців Академії сухопутних військ
Сьогодні, 27 серпня, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, з нагоди Дня Державного прапора та 27-ї річниці Незалежності України, відзначили військовослужбовців.
Привітала військових керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська, яка подякувала військовослужбовцям та наголосила на важливості виконання обов’язку захисту незалежності України.
Також керівник апарату вручила працівникам Академії подяки від імені голови Львівської ОДА Олега Синютки.
Зазначимо, що в межах урочистого шикування офіцерам Академії, яким присвоїли військові звання, вручили погони.
Новини за темою
Ветерани Нацгвардії та Збройних Сил: міжнародні спортивні змагання Ігри Нескорених представлятимуть учасники з Львівщини
16 квітня 2022
Від сьогодні стартували міжнародні спортивні змагання Invictus Games або ж Ігри Нескорених. Цьогоріч учасниками стануть військовослужбовці, які отримали поранення в зоні АТО/ООС. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Змагання триватимуть до 22 квітня. Українську команду представлять також учасники з Львівщини. «Весь світ вкотре побачить силу й міць наших воїнів! Ми боремось на усіх фронтах. Від сьогодні і до 22 квітня наші військовослужбовці та ветерани з різних країн, які отримали поранення чи травми під час виконання службових обов'язків братимуть участь у міжнародних спортивних змаганнях. Силу й міць українського народу цього разу покажуть і четверо представників Львівщини», - зазначив Максим Козицький. Отож, учасниками змагань стануть ветерани Національної Гвардії України Дмитро Афанасьєв та Ігор Галушка, ветерани Збройних сил України Сергій Калитюк та Віктор Легкодух. До слова, Ігри Нескорених не проводили уже два роки через пандемію. А делегація була сформована ще до поширення COVID-19. Львівщину мав представляти ще один учасник – Дмитро Сидорук, срібний призер Ігор Нескорених 2017 року, які відбувалися у Торонто. У 2014 році він одним із перших пішов захищати Україну. Після важкого поранення під луганським аеропортом провів 10 діб у реанімації. Пережив 12 складних операцій. «Дмитро загинув у повномасштабній війні рф проти України 10 днів тому. Вічна пам'ять! Бажаю хлопцям та дівчатам з України перемог, якими б Дмитро та інші наші Герої пишалися! Вболіваємо!», - додав очільник ОВА.
Бронежилети, каски, рації: гуманітарні штаби на Львівщині потребують засобів захисту для українських військових
10 березня 2022
На території Львівщини діють сім гуманітарних штабів, які розгорнули в обласних центрах. Основним залишається штаб на вул. Коперника, 17. Громадські організації, волонтери та жителі області зараз активно допомагають зібрати необхідну гуманітарну допомогу для переселенців та військовослужбовців. «Зараз ми маємо змогу відправляти щодня близько тисячі тонн гуманітарного вантажу в Київ, Запоріжжя, Харків, Мелітополь, Маріуполь, Бердичів. Сьогодні налагоджена логістика постачання цієї допомоги по Україні, зокрема завдяки «Укрзалізниці»», - розповів під час брифінгу заступник голови ЛОР Юрій Холод. До основних потреб кожного штабу належать, перш за все, засоби індивідуального захисту для українських військових: каски, бронежилети, рації, плитоноски. Усіх, хто може допомогти зібрати чи закупити ці речі, просимо зголошуватися та звертатися до штабів. Адреси та контакти подаємо ось тут. Не менш важливою залишається потреба в продовольстві, особливо в регіонах, де повністю відсутні харчі. Зібрати необхідно продукти тривалого зберігання, товари для сухпайків. «За вчорашній день у межах області розселили понад 8 тисяч переселенців. Відповідно нам важливо забезпечити їх товарами першої необхідності. Зокрема: ковдрами, подушками, покривалами, матрацами, спальниками тощо», - додав Юрій Холод. Значна частина гуманітарного вантажу надходить з-за кордону: Польща, Чехія, Велика Британія, Нідерланди, Німеччина, Австрія, Словаччина, Литва. Транспортні компанії Львівщини допомагають доставити його до місць призначення.
Україна платитиме військовослужбовцям по 100 тисяч гривень на місяць, - постанова Кабміну
28 лютого 2022
Україна платитиме військовослужбовцям по 100 тисяч гривень на місяць за захист України проти російських окупантів. Відповідне рішення ухвалили сьогодні в Кабінеті міністрів України на виконання Указу Президента. Військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують проведення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, розмір додаткової винагороди збільшується до 100 000 грн в розрахунку на місяць, пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Сім’ям наших військовослужбовців, які загинули у цій війні, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн гривень. Вона розподіляється рівними частками на всіх отримувачів. Разом з цим, в умовах воєнного стану додаткова винагорода в розмірі 30 000 грн в розрахунку на місяць виплачується працівникам: військовослужбовцям Збройних Сил та Служби безпеки; Служби зовнішньої розвідки та Головного управління розвідки Міністерства оборони; Національної гвардії; Державної прикордонної служби; Управління державної охорони; Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації; Державної спеціальної служби транспорту; особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій та поліцейським. «Про це вчора сказав Президент України Володимир Зеленський. Сьогодні рішення виконане Кабінетом міністрів. І я хочу повторити слова Президента: це робиться не для того, щоб нам сказали «дякую». Це робиться, щоб наші захисники і захисниці знали, що країна їм вдячна. Держава має гідно платити за цю важливу роботу. Окрім того, ми продовжуємо робити все для посилення нашої обороноздатності на міжнародному рівні! Дякую за підтримку всім країнам-партнерам! Слава Україні!», - додав Міністр оборони України Резніков Олексій.
У військово-медичному центрі Західного регіону надають допомогу пораненим військовослужбовцям Львівщини
25 лютого 2022
Учора до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону евакуювали військовослужбовців, які зазнали поранень в ході ранкового обстрілу Львівщини. Про це повідомили у Командуванні Медичних сил Збройних Сил України Для евакуації і надання медичної допомоги пораненим були відряджені бригади військових медиків на реанімаційних автомобілях. «Зараз ми вже прийняли кількох поранених. Військовослужбовці зазнали осколкових та мінно-вибухових поранень. Наразі загрози їх життю нема. В госпіталі їм надається вся необхідна медична допомога», – повідомили у Центрі ЗР. Медики запевняють, що Військово-медичний клінічний центр Західного регіону має все необхідне для лікування поранених і хворих. У відділеннях та клініках працюють компетентні і сумлінні фахівці зі значним досвідом, заклад має достатній запас медикаментів, а також розгорнуті додаткові місця для пацієнтів.
Глава держави поставив завдання удосконалити систему грошового забезпечення військовослужбовців
31 грудня 2021
Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 688/2021 «Про додаткові заходи із забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців Збройних Сил України». Згідно з документом, Кабінет Міністрів має забезпечити з 2023 року мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (крім військовослужбовців строкової військової служби) на рівні не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року. Також уряд до 30 червня 2022 року повинен внести на розгляд Верховної Ради законопроект, спрямований на удосконалення системи грошового забезпечення військовослужбовців з урахуванням найкращого досвіду провідних іноземних держав. Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський також підписав Указ № 687/2021, у якому визначаються терміни проведення щорічних чергових призовів громадян України на строкову військову службу, звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили строки такої служби, та порядок виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням чергових призовів у 2022 році.
Союз Українок відзначить 100-річний ювілей
16 грудня 2021
17 грудня у приміщенні Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу (м. Львів, вулиця Івана Пулюя, 36) святково відзначать 100-річний ювілей Союзу Українок (СУ). СУ є громадською організацією культурно-просвітницького спрямування, яка об’єднує жінок у демократичному русі, з метою поєднання зусиль для здійснення та захисту їх прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Львівський відділ Союзу Українок налічує 1580 членкинь організації у 38 осередках області. Головою Львівської міської організації є Ксенія Базилюк, а обласного відділу - Лідія Бойчишин. Старт заходу о 16:00 год. Довідково: Перший з’їзд союзанок відбувся 21 грудня 1921 року, на якому були присутні представниці з різних жіночих організацій Галичини, Волині, Буковини та закордону. Під час першого з’їзду Союзу Українок прийняли статут «Союзу українок», згідно з яким його основною метою стала активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.
На Луганщині подяками Львівської ОДА відзначили воїнів 80-тки
3 Червня 2021
У вівторок, 1 червня, в Сєвєродонецьку, що на Луганщині, відзначили особовий склад 80-тої окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України. Урочистий захід присвятили Дню Героя, який в Україні відзначають 23 травня. Зокрема, десантників відзначили нагородами за безпосередню участь у бойових діях в Луганську та Донецьку у складі АТО/ООС, оборону Луганського аеропорту у 2014 році. Цінні дарунки, почесні грамоти, та подяки від голови Львівської ОДА отримали 45 львівських десантників. Загалом ж військовослужбовці десантно-штурмової бригади, які виконують завдання у складі ООС, отримали приблизно 70 комплектів почесних грамот, нагрудних відзнак, цінних подарунків. Окрім того, в межах заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів, які ціною власного життя захищали територіальну цілісність України. Автор фото - Володимир Скоростецький
17 перемог з 18-ти ігор: голова Львівської ОДА відзначив волейбольний клуб «Барком-Кажани»
23 квітня 2021
Сьогодні, 23 квітня, в приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбулось відзначення волейбольного клубу «Барком-Кажани», який вже втретє виборов титул чемпіона України з волейболу серед команд Суперліги сезону 2020-2021 рр. Керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як представив голові ОДА президента клубу Олега Барана та тренера Угіса Крастіньша, а також зазначив, що команда у цьому сезоні, окрім титулу чемпіонів України, завоювала Суперкубок України з волейболу, обігравши з рахунком 3:0 волейбольний клуб «Житичі - ПНУ» з Житомира. Максим Козицький подякував команді за якісну промоцію Львівщини у волейбольній спільноті та вручив грошову винагороду в розмірі 96 тисяч гривень. Ці кошти передбачені в межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. «Тричі – чемпіони, чотири рази – володарі Кубку та Суперкубку! Дехто раз в житті мріє стати чемпіоном, а ви – команда переможців. Величезне Вам дякую за здобутки, за те, що прославляєте Львівщину. Вперед до нових перемог!», - сказав у своєму вітальному слові Максим Козицький. Львівський волейбольний клуб у фінальних поєдинках змагався за золото національного чемпіонату з командою «Епіцентр-Подоляни» з міста Городок (Хмельницька область), і переміг з рахунком 3:0 в фінальній серії плей-оф. Регулярний чемпіонат команда завершила на першому місці з 51 очком у активі, зігравши 18 ігор, з них 17 перемог і лише 1 поразка.
Цьогоріч Львівщина разом з усією Україною святкуватиме 30-річчя відновлення Незалежності держави
9 березня 2021
В межах відзначення цього ювілею, в області також відбудуться заходи щодо річниці із дня ухвалення Верховною Радою України Конституції України, введення в обіг національної грошової одиниці – гривні, створення Збройних Сил України та інших ключових подій в історії держави. Ряд пам’ятних дат та ювілеїв 2021 року відзначитимуть на локальному рівні, у тих громадах і закладах освіти, з якими безпосередньо пов’язана подія чи певний відрізок життя видатної особистості. «Департамент освіти і науки має на меті залучити до відзначення важливих річниць дітей, батьків, представників громадських організацій та педагогів. Акцент на видатних датах нашої історії посприяє збереженню національної пам’яті, формуванню історичної свідомості української молоді, дозволить ефективно планувати виховну та краєзнавчу роботу. Внесок багатьох уродженців Львівщини у розвиток української науки, освіти, мистецтва, творення національної державності неможливо переоцінити, тому варто передавати ці знання дітям», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. На обласному рівні заплановано проведення літньої школи ідей для учнів, науково-практичну конференцію, конкурси, тематичні виставка, екскурсії та флеш-моби. Окрім того, Львівщина відзначатиме 820 років із часу народження короля Данила, 100-річчя з дня народження Петра Яцика, 130 років із дня народження Євгена Коновальця, 165 років із дня народження Івана Франка, півторасотлітні ювілеї Лесі Українки, Володимира Гнятюка, Юліана Дзеровича, Василя Щурата, Філарета Колесси тощо.
Сторіччя Петра Яцика планують відзначити не лише на Львівщині, а й поза її межами
16 лютого 2021
Цього року виповнюється сто років від дня народження канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа Петра Яцика, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Днями директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска зустрівся із автором фільму «Візія Петра Яцика» Едуардом Занюком, аби обговорити плани щодо відзначення ювілею великого українця. «Однією з найбільших подій у цьому році буде відзначення 100-літнього ювілею з Дня народження великого освітнього мецената, уродженця Львівщини Петра Яцика. Наша команда департаменту освіти і науки готує низку важливих заходів для реалізації цього задуму. Для цього ми запрошуємо експертів. Переконаний, що рішення, які ми ухвалили, будуть сприяти належному пошануванню постаті Петра Яцика», - наголосив Олег Паска. Святкування сторіччя має бути пов’язані із місцем його народження – Верхнім Синьовидним. Окрім того, заходи із відзначення ювілею планують організувати у три етапи. «Розпочнуть святкування у липні, саме тоді народився Петро Яцик. Другий блок святкувань хочемо приурочити до початку навчального року. А завершальний - має припасти на День української писемності, 9 листопада. Тоді ж коли починається конкурс знавців української мови імені Петра Яцика», - зазначила керівник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. Під час зустрічі Едуард Занюк розповів про свій фільм та висловив впевненість, що постать Петра Яцика є цікава сучасній молоді. «Внесок Перта Яцика у розвиток історичної науки, його популяризація україністики, мови та літератури мало з ким може зрівнятись. Гадаю, це буде цікаво сучасним дітям, сучасній молоді. Мені, як автору фільму, хотілось б щоб українці знали про свого видатного земляка. Говорити сьогодні, в умовах війни, про таких людей надзвичайно важливо. Такого калібру люди дають нам можливість бачити більше світла, звертати увагу на добро. Такі люди як Яцик неймовірної висоти і масштабу особистості, і їх треба популяризувати, щоб у нас було більше надії, утвердження, поваги до праці та своєї землі», - акцентував під час зустрічі Едуард Занюк. Директор департаменту освіти також запропонував приурочити перший урок в День знань постаті Петра Яцика. Відтак, планують розробити методичні рекомендації, враховуючи вікові особливості дітей, щодо проведення такого уроку із показом окремих фрагментів фільму Едуарда Занюка «Візія Петра Яцика». До відзначення сторіччя від дня народження Петра Яцика залучать також недільні школи, у яких за кордоном навчаються українці. Довідково: Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 млн доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті. Пожертвував мільйон доларів на історичні досліди, що з подвоєнням цих фондів від Альбертського уряду творить три мільйоновий фонд Яцика при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Едмонтоні. Завдяки внесеним П.Яциком 750 тисяч доларів відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 млн доларів. Міжнародному конкурсу знавців української мови, меценатом якого був Петро, надано його ім'я.
На Дрогобиччині вшанували пам'ять полковника Андрія Мельника
11 грудня 2020
Сьогодні, 11 грудня, Львівщина відзначає 130-ту річницю з дня народження полковника армії УНР, військового і політичного діяча Андрія Мельника. З цієї нагоди у селі Воля-Якубова на Дрогобиччині відбулись урочисте віче. "Через десятиліття ми чітко усвідомлюємо, що основою здобуття та утримання державності є боєздатна і патріотична армія. Лише ставлячи інтереси держави вище, ніж свої особисті, можна здобути сильну соборну та незалежну Українську державу. Саме у цьому був переконаний Андрій Мельник", - акцентував голова Львівської ОДА Максим Козицький. Представники влади та громадськості вшанували пам’ять українського військового спільною молитвою та поклали квіти до могили батьків Андрія Мельника та до пам’ятного знаку на місці втраченої садиби Атанаса Мельника, де народився Андрій Мельник. «Сьогодні минає 130 років, від дня коли народилася людина, ім’я якої викарбуване золотими літерами на сторінках боротьби української нації за свою державну незалежність. Видатний полководець, керівник Організації українських націоналістів – Андрій Мельник був непересічною особистістю. Минуло більше як століття, багато всього змінилося, але ворог і далі посягає на нашу Незалежність. Для усіх нас, а особливо для наших воїнів, які сьогодні боронять наші землі на Сході, постать Андрія Мельника, його подвиги і звитяги не залишають байдужими, хвилюють, викликають захоплення і надихають. Бо це була людина, яка віддано служила Україні, розбудовувала її військо і ставали інтереси держави понад усе», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Продовжив захід мистецький виступ художньо-просвітницького колективу Дрогобицького РНД «Відродження».
У Яворові зустріли бійців 24-ї бригади, які повернулися з Донбасу
20 листопада 2020
У Яворові на Львівщині зустріли бійців 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, які повернулися із зони проведення ООС. Бригада виконувала бойові завдання у районі Світлодарської дуги. «Наша бригада 6 місяців перебувала у зоні проведення ООС, повністю виконала поставлені завдання та повернулась у пункт постійної дислокації. Тут стоять справжні патріоти, які довели це не один раз в боях проти агресора. Усі вони готові до виконання будь-якого завдання. Усьому особовому складу хочу сказати, що я пишаюсь тим що керую такою бригадою. Слава Україні!», - сказав командир 24 бригади ім. Короля Данила Сергій Поступальський. Більше двох тисяч військовослужбовців оберігали спокій українців понад пів року, зазнавши при цьому одну бойову втрату – 10 липня загинув Герой України Тарас Матвіїв. «Служили ми на бойовій лінії від Попасної до Світлодарська. Там ми стояли з весни, захищали землю від окупантів, російських терористичних формувань. Як медик, я намагався зберегти здоров’я та життя побратимів. Та, на жаль, на війні я втратив друга – Тараса Матвіїва», - розповів Антон Корнішук, молодший сержант, бойовий медик. Армійці тримали портрети побратимів, які загинули на Сході. Пам’ять полеглих ушанували хвилиною мовчання. «З почуттям великої гордості та вдячності зустрічаємо сьогодні наших захисників. Сьомий рік ви стоїте на захисті незалежності нашої Батьківщини. Нашого миру і спокою. Від імені громади Львівщини дякую за сумлінне виконання військового обов’язку, відвагу, героїзм. За те, що без вагань ішли на передову і боролися за українські міста і села. Низький уклін вам за це. Там, на фронті, ви бачите реальність такою, як вона є. Ви, наші захисники, даєте гідну відсіч ворогу, ризикуючи власним життям. Бо хочете, щоб наші діти ніколи не відчули на собі тієї страшної реальності. Щоб не знали того жаху. Щоб якнайшвидше всі українці могли жити в мирі і працювати на благо України. Вічна пам’ять героям, які віддали своє життя за Україну. Їх подвиг житиме у наших серцях і серцях прийдешніх поколінь. Переконаний, що 24 окрема механізована бригада і надалі надійно стоятиме на варті незалежності та територіальної цілісності України. Бажаю всім вам, вашим родинам миру, любові, достатку і Божої опіки. Слава Україні!», - сказав голова Львівської ОДА Максим Козицький. Очільник області вручив військовослужбовцям грамоти облдержадміністрації та подяки голови ОДА. Після ротації військовослужбовці матимуть кілька тижнів відпустки та реабілітації, після чого повернуться до виконання службових обов'язків у місці постійної дислокації. Довідково З 8 березня 2014 року по сьогодні військовослужбовці 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила стоять на захисті незалежності нашої Батьківщини. Від початку Російської агресії бійці бригади брали участь у боях за населені пункти: Красний Лиман, Ямпіль, Закотне, Сіверськ, Лисичанськ, Шуми та Зайцеве. За цей час 412 військовослужбовців бригади нагороджені державними нагородами, 613 військовослужбовців - нагородами та відзнаками Міністерства оборони України та Начальника Генерального штабу. 156 військовослужбовців віддали своє життя за Україну. Андрій Волос та Тарас Матвіїв удостоєні найвищого звання – звання Героя України посмертно. Марта Кудляк