Рахункова палата України співпрацюватиме з Вищою палатою контролю Республіки Польща

30 серпня 2018р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 30 серпня, відбулось підписання Львівської декларації співробітництва та партнерства між Вищою палатою контролю Республіки Польща та Рахунковою палатою України.

«Я хочу висловити великі слова вдячності за те, що ця зустріч відбувається саме на Львівщині. Нам надзвичайно приємно, що декларація співробітництва та партнерства між Вищою палатою контролю Республіки Польща та Рахунковою палатою України буде тепер носити історичну назву "Львівська". Усі документи, що підписані на Львівщині – успішні та мають велике майбутнє», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Олег Синютка подякував в особі президента Вищої палати контролю Республіки Польщі Кшиштофа Квятковські керівництву Польської Республіки за ту підтримку, яку відчуває наша держава у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України.

«Захищаючи нашу незалежність і свободу, ми сьогодні платимо за це дуже велику ціну. Я хочу підкреслити, що сьогодні ми воюємо не лише за територію,але й за наші одинакові європейські цінності. Для нас сьогодні є надзвичайно цінною підтримка Польської держави і єдність усіх країн Європейського Союзу. Дуже символічно, що така подія носить характер українсько-польського порозуміння. Ми дуже хочемо, щоб Львівщина була символом порозуміння між українцями і поляками», - додав Олег Синютка.

Окрім того, у межах зустрічі підписали також звернення до вищих органів аудиту країн-членів робочої групи EUROSAI (European Organisation of Supreme Audit Institutions) з пропозицією приєднатися до аудиту дотримання вимог Базельської конвенції щодо небезпечних відходів та їх вилучення.

Зазначимо, Базельська конвенція про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх вилученням є міжнародним договором, який був розроблений для зменшення руху небезпечних відходів між країнами, і, зокрема, для запобігання неконтрольованої утилізації небезпечних відходів у країнах, що розвиваються.

Конвенція має на меті мінімізувати кількість і токсичність зібраних відходів, щоб забезпечити екологічно безпечне управління ними якомога ближче до джерела виробництва та надати допомогу країнам, що розвиваються з екологічно безпечного управління небезпечними та іншими відходами, які вони створюють. Україна ратифікувала конвенцію 1 липня 1999 року.

Очільник Львівщини підкреслив, що питання екології у Карпатах та переробки відходів для області є надзвичайно актуальними. Він наголосив, що Львівська область активно працює у проекті Україна–Польща–Білорусь, який фінансується Європейським Союзом, але слід дати новий поштовх і, використовуючи ресурс ЄС, приділити увагу вирішенню цих проблем.

«Сьогодні ця подія носить історичний характер, адже ми підпишемо Львівську декларацію співробітництва та партнерства. І ми не тільки наголошуємо про наші відносини, а підкреслимо, що ця співпраця розвиватиметься й надалі. Також ми запропонуємо новий контроль, якщо йдеться про дотримання Базилевської конвенції», - наголосив президент Вищої палати контролю Республіки Польщі Кшиштоф  Квятковські.

Також він додав: «Як польський публічний урядник я б хотів підкреслити і наголосити нашим українським колегам, що ви маєте нашу повну підтримку, якщо йдеться про ситуацію на Сході України. Польща завжди стояла і стоятиме в одному ряду з Україною, якщо йдеться про підтримку інтегральної цілісності України і справи повернення Криму. Багато речей може змінитися, але ніколи не зміняться наші відносини, підтримка наших друзів, які воюють з агресором на Сході України».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook