На Львівщині запрацював ще один інклюзивно-ресурсний центр
Сьогодні, 11 вересня, на базі Сокальської загальноосвітньої школи №4 відкрили комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Сокальськоі районної ради.
У центрі облаштували кабінети практичного психолога, вчителя-реабілітолога, вчителя-логопеда, дефектолога тощо. Туалетні приміщення мають спеціальні пристосування, окрім того, є пандус та зручні двері для пересування дітей з інвалідністю.
«У новому центрі забезпечені вимоги безбар'єрності та доступності для осіб з особливими освітніми потребами. Інклюзивно-ресурсні центри - це заклади, які повинні надавати допомогу, реабілітаційні послуги, робити супровід дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років", - наголосила директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.
Рішення про створення таких центрів ухвалили у м. Львові, Бориславі, Дрогобичі, Самборі, а також у Бродівському, Буському, Городоцькому, Жидачівському, Жовківському, Камянка-Бузькому, Миколаївському, Пустомитівському, Радехівському, Самбірському, Сколівському, Стрийському, Яворівському та Турківському районах Львівщини.
Новини за темою
«Чекаємо у Сокалі на каву» - під такою назвою виготовляють енергетичні батончики волонтери Сокальщини
7 травня 2022
Волонтерство почало активно розвиватися в Україні ще раніше, але зараз ми бачимо черговий неймовірний його сплеск. Волонтерами стають діти, учні шкіл та студенти вищих навчальних закладів. Не залишились осторонь доброї справи вчителі, випускники, учні разом з батьками Сокальського ліцею імені №1 Олега Романіва також учні Сокальського ліцею №3, вихованці ПЛАСТу . Завдяки спільним зусиллям сокальчан та друзів зі США, які підтримують фінансово та допомагають продуктами протягом півтора місяця волонтери виговляють енергетичні батончики під назвою «Чекаємо у Сокалі на каву» для наших захисників. За цей час зробили близько 3000 штук батончиків, з них понад 30 різновидів, а це -250 кілограм продукту та 160 години праці. Енергетичні смаколики відправили у 5 областей України зокрема у Харківську, Сумську, Одеську, Херсонську та Львівську у Яворівський військовий полігон.
Туристичні магніти Сокальщини: фахівці галузі дослідили переваги регіону для приваблення туристів
12 листопада 2021
Туроператори, фахівці туристичного супроводу й експерти, які спеціалізуються на внутрішньому й в’їзному туризмі, вивчали потенціал Сокальської громади в межах проєкту «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність». Голова Сокальської громади Сергій Касян наголосив, що увесь регіон багатий на пам’ятки історії, архітектури. «Сокальська громада велика – це 53 000 осіб, 60 населених пунктів. Фінансового ресурсу у нас не так багато, але ми думаємо про розвиток у напрямку туризму – хочемо залучити міжнародну допомогу на 2022-2027 роки зокрема на збереження пам’яток, парки, набережну в Сокалі. І я вірю, що цей захід є початком перетворення нашої громади в туристичний центр», - наголосив він. У межах проєкту туристичний маршрут об`єднає пам`ятки Сокаля, Тартакова, Варяжа й Белза. Експерти туристичної галузі побачили сакральні пам’ятки, ратушу та кам’яниці у Сокалі, відвідали два музеї міста – історико-краєзнавчий «Сокальщина» та «Людина. Земля. Всесвіт», ознайомились з можливостями водного туризму. Опісля делегація побувала в Тартаківському палаці Лянцкоронських, костелі святого Марка у Варяжі. Наостанок відвідали оздоровчо-лікувальний комплекс «Ровесник» у селі Комарів. «В межах виїзду ми мали насичену програму, побачили туристичні магніти Сокальщини. Прагнемо затримати туриста в цьому регіоні впродовж двох днів. Це дозволяє багата архітектурна, сакральна спадщина, цікаві народні ремесла та майстер-класи регіону. Навесні чи влітку родзинкою може стати водний туризм, в міському пейзажі Сокаля є річка Західний Буг, де можна поплавати на байдарках», – зауважив директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх. За підсумком поїздки обговорили туристичний потенціал Сокальської громади та напрямків його розвитку. «Сьогоднішній захід – це своєрідна платформа, на якій маємо змогу підняти проблемні питання, почути поради від туроператорів, гідів-перекладачів та екскурсоводів про те, як на Сокальщині затримати туриста та на чому фокусувати туристичний продукт», – зауважила Юлія Стукало, головний спеціаліст управління туризму та курортів Львівської ОДА. Проєкт «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» реалізується Сокальською міською радою, та фінансується за кошти державного бюджету, отримані від Українського Культурного Фонду.
Місто Сокаль перемогло в конкурсі УКФ на створення культурно-пізнавального туристичного маршруту
20 липня 2021
У місті Сокаль провели круглий стіл - «Туристичний потенціал Сокальської громади». Він об’єднав дві події – завершення проєкту «Відкриття скарбів культурної спадщини Сокальщини» у партнерстві з Польщею й старт проєкту «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» за фінансування Українського культурного фонду (УКФ). У межах попереднього проєкту створили 4 квест-маршрути для мандрівників містами Сокаль, Червоноград і Белз, а також селом Тартаків. Новий проєкт реалізують завдяки перемозі Сокальської міськради в конкурсі на тему «Культурні та креативні індустрії» УКФ. «Маршрут передбачає декілька варіантів того, як можна подорожувати і відкривати для себе Сокальщину – велосипедом, пішки чи автомобілем. При цьому важливим є запит на якісне дорожнє покриття, робота із конкретними напрямками розвитку туризму в громаді: чи це мають бути одноденні візити, а чи можна затримати мандрівника тут і на декілька днів?Необхідно, щоб люди сприймали туризм як економічний складник, тому що гості приїжджають і залишають тут свої гроші. Загалом же туризм на Львівщині входить до 5 стратегічних цілей і тішить той факт, що північ області стає щораз більше туристичною, а громади вбачають потенціал у розвитку туризму», – відзначив заступник керівника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський. Директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько наголосила, що Сокальська громада на своїй території має тільки офіційно у державному реєстрі понад 10 пам’яток археології. «Тут щонайменше 20 пам‘яток національного та місцевого значення. Розвиток туризму дуже і дуже залежить від збереження культурної спадщини. Усе це можемо зробити лише разом!», - зауважила директорка департаменту. За словами керівника проєкту Ігоря Дацюка, загалом на конкурс УКФ подали близько 500 проєктів. До маршруту за проєктом «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» входитимуть основні об’єкти історико-культурної спадщини. Цей маршрут буде справжньою туристичною візитівкою Сокальщини». Довжина маршруту і перелік його об’єктів будуть варіюватися. Проте уже відомо, що до нього увійдуть палац Урбанських у селі Тартаків, костел святого Марка у селі Варяж, комплекс монастиря бернардинів у селищі Жвирка й цікавинки міста Сокаль – центральна частина, два музеї, церква Миколая і байдарковий центр. «Маршрут ознакуємо, а також втілимо маркетинговий план із просування туристичного потенціалу громади, – додає Ігор Дацюк. – Це буде промоційна кампанія, заходи для місцевих підприємців, бізнес яких розташований вздовж маршруту, а також візит туроператорів зі Львова. Цей проєкт планують втілити у життя до 15 листопада.
Львівщина отримала перший мобільний інклюзивно-ресурсний центр
10 грудня 2019
Спецавтомобіль, призначений для надання додаткових психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг працівниками інклюзивно-ресурсного центру сьогодні, 10 грудня, вирушив на Сколівщину. Мобільний ІРЦ придбали за кошти державного бюджету у співфінансуванні з місцевим бюджетом Сколівської районної ради. Вартість автомобіля – 1 млн 550 тис грн, з яких 155 тис грн - кошти місцевого бюджету. «Ми дуже тішимось, коли державні кошти ефективно використовуються і перш за все для соціальної сфери, зокрема для діток, які потребують допомоги. В області є віддалені села, дітки в яких мають необхідність, щоб до них під’їхала ця спецмашина і відповідні фахівці провели обстеження та надали ті чи інші послуги»,- розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Як розповів керівник департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ігор Гайдук, мобільний ІРЦ виготовлений за спеціальним замовленням і з таким функціоналом є одним з перших в Україні. Автомобіль обладнаний усіма необхідними корекційно-розвивальними технологіями та інструментами, як і традиційні інклюзивно-ресурсні центри, зокрема це: спеціальна платформа для заїзду дітей на візках, дидактичні матеріали для роботи з дітьми тощо. Важливо, що мобільність центру дозволяє фахівцям ІРЦ працювати та надавати допомогу діткам, які не мають змоги добиратися до навчальних закладів. «Ми будемо виїжджати на місце відповідно до потреб дітей. Дитина заходитиме в авто і ми вже працюватимемо індивідуально з кожним. Наше завдання – це комплексна оцінка дитини, ми вивчаємо її , дивимось слабкі і сильні сторони, формуємо комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини і відповідно до того плануємо корекційно-розвиткову роботу»,- розповіла директор КУ «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр» Сколівської районної ради Львівської області Наталія Диміцька. Зазначимо, що загалом на Львівщині створено 28 інклюзивно-ресурсних центрів. «Загалом в області створено 28 інклюзивно-ресурсних центрів, які дають комплексну оцінку дітям. Сьогодні ми передали ключі від першого мобільного центру, який працюватиме в Сколівському районі і це лише початок. Ми сподіваємось, що відповідні субвенції з державного бюджету будуть розподілені в 2020 році і ми зможемо ще такі автобуси купити для інших гірських районів», - розповів Ігор Гайдук. Окрім першого на Львівщині мобільно інклюзивно-ресурсного центру, який працюватиме для оцінки дітей з особливими потребами і допомоги цим дітям, цьогоріч також придбають ще чотири спеціальні автобуси з можливістю перевезення дітей з особливими освітніми потребами.
Сокальщина першою в Україні прийняла програму для збереження старовікових дубів
12 квітня 2019
Сесія Сокальської районної ради затвердила Програму ідентифікації та збереження цінних насаджень та дерев на території Сокальського району на 2019-2020 роки. Заходами Програми передбачено обстеження та паспортизацію 500 старовікових дубів на території Сокальського району, з метою їх збереження, віднесення до об’єктів природно-заповідного фонду, оголошення їх ботанічними пам’ятками природи місцевого значення. Старовікові дуби є домівкою для багатьох видів птахів, комах, мохів, лишайників, мають велику історичну, культурну цінність.
У Турці відкрили інклюзивно-ресурсний центр
5 грудня 2018
Сьогодні, 5 грудня, у Турківській гімназії №1 відбулося відкриття комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Турківської районної ради, покликаний забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. «Сьогодні право на здобуття освіти дітьми з особливими потребами гарантовано державою. І, я щиро переконана, що колектив цього центру буде прикладати максимум зусиль, щоб дітям і їхнім батькам було комфортно і затишно. Цього року це уже десяте офіційне відкриття інклюзивно-ресурсного центру на Львівщині», - зазначила директор департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій. Також директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Марія Гоголевська, висловила слова вдячності державі за можливість допомагати особливим дітям та за всебічну підтримку і допомогу у втіленні в життя цієї можливості. ІРЦ розміщений у трьох кімнатах із капітальним ремонтом та всім необхідним обладнанням. Для цього з місцевого бюджету було виділено 100 тис грн, а також скеровано субвенцію 251, 88 тис з державного бюджету на придбання обладнання ІРЦ. Працюватиме у центрі практичний психолог та вчитель-логопед, які допомагатимуть дітям із особливими освітніми потребами вчитися та соціалізуватися. Завданнями центру передбачено: надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, розроблення рекомендацій щодо програми навчання дітей у школах, надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання, а також надання консультативно-психологічної допомоги батькам.
У Стрию запрацював новий інклюзивно-ресурсний центр
26 жовтня 2018
Сьогодні, 26 жовтня, на базі залізничної районної лікарні м. Стрия відкрили новий інклюзивно-ресурсний центр. Відповідне рішення щодо створення закладу Стрийська районна рада ухвалила у грудні минулого року. Приміщення складається із 4 кабінетів загальною площею 343,3 м2. Входи до ІРЦ оснащенні пандусом та ліфтом для зручного пересування дітей з інвалідністю. На здійснення ремонтних робіт з місцевого бюджету виділили близько 300 тис гривень.
На Миколаївщині відкрили новий інклюзивно-ресурсний центр
9 жовтня 2018
Сьогодні, 9 жовтня, у Миколаєві, на базі Навчально-виховного комплексу відкрили новий інклюзивно-ресурсний центр. У центрі облаштували кабінети практичного психолога, вчителя-реабілітолога, дефектолога, сенсорну кімнату тощо. Окрім того встановили пандус та зручні двері для пересування дітей з інвалідністю. "Такі центри надаватимуть послуги дітям з особливими потребами від 2 до 18 років. Всі послуги є безкоштовними. Вже функціонують вони у Городоцькому, Буському, Сокальському, Миколаївському районах, на черзі відкриття у м. Червоноград і м. Борислав. Такі центри функціонуватимуть у кожній адміністративні одиниці. На сьогодні прийнято рішення щодо створення на Львівщині 25-ти інклюзивно-ресурсних центрів, на черзі - рішення щодо ще одного. До кінця року буде створено усі 26 закладів", - наголосила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА. Як зазначила т.в.о директора інклюзивно-ресурсного центру Оксана Лущ, у закладі зможуть начатися діти з порушеннями опорно-рухового апарату, з затримкою психічного розвитку, з порушенням інтелектуального розвитку, слуху та зору. "Дітки з особливими потребами завжди зможуть отримати тут належну допомогу. Крім того, батьки зможуть отримати консультаційну допомогу, аби знати, як виховувати таких діток та допомагати їм навчатися", - зазначила Оксана Лущ. На здійснення ремонтних робіт з місцевого бюджету виділили 300 тис гривень, на закупівлю корекційних засобів та спеціального обладнання з державного бюджету виділили понад 250 тис гривень. Зазначимо, у Миколаївському районі проживає 6,800 тис дітей віком 0-18 років, з них кількість дітей з особливими освітніми потребами становить 720 осіб.
На Сокальщині відбувається футбольний турнір на честь Андрія Ділая
14 вересня 2018
Упродовж 13-15 вересня на території сокальського стадіону «Сокіл» відбувається II-й Міжнародний турнір з футболу серед юнаків 2004 – 2005 р.н. Турнір присвячений вшануванню чемпіона, майстра спорту Андрія Ділая. У змаганнях беруть участь команди з м. Остроленки (Польща), дві команди з м. Брест (Білорусь), м. Ковеля та дві команди з м. Сокаля. Гра відбуватиметься за коловою системою. Дві останні гри заплановані на 15.09.2018 року о 13:00 між командами «Ковель» – «Брест 2» та о 14:00 між командами ДЮСШ «Соколяни» - м. Остроленка (Польща). Закриття змагань 15 вересня о 15 год. Довідково: Андрій Ділай – чемпіон СРСР 1983 року, майстер спорту. З 1981 до 1988 року виступав у складі команди «Дніпро» (м. Дніпропетровськ) та досягнув вагомих результатів: чемпіон СРСР (1983р.), бронзовий призер СРСР (1984 р.), увійшов до складу олімпійської команди СРСР (1984 р.).
На Сокальщині відбулись Європейські Дні Добросусідства
28 серпня 2018
У вівторок, 28 серпня, на території розділених державними кордонами польського села Корчмин та українського Стаївка проходять Європейські Дні Добросусідства. Участь у заході взяла керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. У межах святкування відбулося урочисте відкриття кордону та зустріч учасників Європейських Днів Добросусідства з польської та української сторони. Також презентували виставку народного мистецтва, експонати музеїв Сокальського району та вироби Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості, опісля відбулась концертна програма.
На Львівщині попрощались із загиблим прикордонником
22 березня 2018
Сьогодні, 22 березня, в останню путь провели сержанта з Сокальщини Ігоря Дулька. 22-річний прикордонник загинув біля смт. Майорськ. Попрощалися з військовослужбовцем у Бродах, після чого процесія перейшла у Великі Мости через Львів. Чин похорону відбувся в церкві Благовіщення Пресятої Богородиці. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким.