67% вакансій, які нині є на ринку праці, – робітничі
Як повідомили у Львівському обласному центрі зайнятості, останнім часом на ринку праці зріс попит на робітничі професії.
"На початку вересня цього року база вакансій обласної служби зайнятості складалася із 9731 пропозиції працевлаштування, із них 67,3% були для робітників, 23,7% – для службовців, 9,0% – для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки", – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
Відтак, у 45% вакансій – зарплата до 5 тис грн, винагорода від 5 до 8 тис грн значилася у 40%, а 15% становили варіанти працевлаштування із заробітком, вищим за 8 тисяч грн.
Як зазначив Василь Барилюк, у січні-серпні цього року фірми і компанії Львівщини задекларували 49,1 тисяч вільних робочих місць і вакантних посад, а послугами служби зайнятості у цей період скористалися 35 тисяч безробітних.
Станом на 1 вересня в області нараховувалося 13,8 тис безробітних, із них майже 62% із вищою освітою.
Серед клієнтів центрів зайнятості домінують жінки – 57,6%, молодь віком до 28 років складає 37,2%.
Упродовж восьми місяців поточного року вдалося працевлаштувати 30,8 тисяч жителів області, з яких 70,3% були забезпечені трудовою діяльністю до набуття статусу безробітного. Ще 5,6 тис. безробітних охоплено професійним навчанням, 3,5 тисяч – тимчасовою зайнятістю.
Новини за темою
У Львівській області шукають спеціалістів на понад 4000 вакансій: кого потребують найбільше
23 лютого 2022
Львівська обласна служба зайнятості повідомила про наявність на ринку праці 4200 вакансій. Найбільше варіантів працевлаштування зафіксували для водіїв автотранспортних засобів – понад 260. Для цієї категорії розмір заробітної плати, що зазначений у заявках, коливався від 6,5 до 30 тис. гривень. Майже 230 вакансій задекларували працедавці для швачок із винагородою від 6,5 до 14,5 тис. гривень. Відчутний попит на касирів торговельного залу: сто вакансій із зарплатою до 8,5 тис. гривень. Бракує також двірників: понад 90 вільних робочих місць, заробіток – до 7 тис. гривень. Чимало пропозицій роботи із заробітною платою від мінімальної до 20 тис. гривень надійшло для бухгалтерів (76 вакантних посад) та електрогазозварників (38). Майже три десятки вільних місць праці зареєстрували як для вантажників (6,5 – 17, тис. гривень), так і для інспекторів пенітенціарної системи (8 – 9,4 тис. гривень). Водночас фірми та компанії шукають претендентів на вакансії, які зустрічаються не так часто, зокрема, запрошують на роботу митного брокера, дизайнера тканини, ерготерапевта, оператора відеозапису, звукорежисера, грибоводів, чокерівника, дояра, басейника тощо. З пропозиціями працевлаштування можна ознайомитися на сайті Львівського обласного центру зайнятості у рубриці «Шукаю роботу».
МОЗ розширив список професій з обов'язковою вакцинацією
9 листопада 2021
Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на прес-службу МОЗ. Обов'язкову вакцинацію вводять для працівників: підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади. установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів. підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави ("Укрпошта", "Укрзалізниця" та інші). Що буде, якщо вони не вакцинуються Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень не підлягатимуть обов'язковій вакцинації. Хто зараз зобов'язаний зробити щеплення працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, працівники місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів; працівники закладів вищої, післявузівської, професійної, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціальної освіти.
В області проведуть Марафон актуальних професій
1 квітня 2019
Завтра, 2 квітня, на Львівщині розпочинеться весняний Марафон актуальних професій, який триватиме до 12 квітня. Про це інформують в Львівському обласному центрі зайнятості. Цей традиційний захід обласна служба зайнятості вже декілька років поспіль організовує у співпраці з освітніми закладами та працедавцями для школярів і безробітних віком до 35 років. Як інформують у центрі зайнятості в області спостерігається гостра потреба у швачках, кравцях, електрогазозварниках, трактористах, токарях, авторемонтниках, водіях, верстатниках, столярах, плитковиках, електромонтерах, а сфері обслуговування потрібні покоївки, продавці, касири торгового залу, кухарі, бармени, офіціанти. І щоб пропагувати серед широкого загалу ці та інші затребувані на ринку праці професії, підвищити мотивацію жителів області до роботи на теренах рідної землі, допомогти молоді успішно реалізувати свій творчий потенціал у сфері праці, у межах Марафону організують не лише презентації понад 40 професій, а й професіографічні екскурсії, зустрічі з працедавцями та представниками навчальних установ тощо. Під час інформаційно-просвітницьких заходів будь-хто зможе почерпнути інформацію про формулу вибору фаху, пройти психологічне тестування для визначення професійної спрямованості, у тому числі в режимі он-лайн, дізнатися, де можна здобути ту чи іншу професію, а також зорієнтуватися у перспективах працевлаштування. Додаткову інформацію про перебіг Марафону актуальних професій можна отримати у центрах зайнятості та філіях Львівського ОЦЗ за місцем проживання, за тел.: 233-04-34, 233-53-34, а також на веб-сторінці Львівського ОЦЗ.
Робітничі професії – найзатребуваніші на ринку праці
21 серпня 2018
Робітничі професії залишаються найзатребуванішими на ринку праці. Про це сьогодні, 21 серпня, у межах обговорення Проекту плану заходів реалізації у 2019-2020 роках Стратегії розвитку Львівської області до 2020 року повідомив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів. «Професійно-технічна освіта – це надзвичайно важливе питання в контексті освіти. Питання, яке мультиплікується тим, що 72% суб’єктів господарювання, роботодавців заявляють про нестачу кадрів з професійно-технічною освітою, - зазначив Роман Филипів. - Ринок праці потребує кваліфікованих робітничих кадрів. Сьогодні на Львівщині функціонує більше 50 закладів професійно-технічної освіти, які готують фахівців у різних сферах. У цьому контексті у першу чергу ми повинні говорити про регіональне замовлення». За словами Романа Филипіва, цього річ зменшили замовлення на підготовку агентів з туризму – з 246 до 100 осіб та обліковців – з 154 до 90. Натомість, збільшили замовлення оператор верстатів з програмним керуванням – з 178 до 440 осіб, водіїв – з 545 до 880 осіб, слюсарів – з 904 до 1040 осіб. На 151 одиницю збільшили замовлення електромонтерів та на 600 – кравців.
Львівський обласний центр зайнятості інформує мешканців області про активні вакансії із високою зарплатою
9 липня 2018
Львівський обласний центр зайнятості повідомляє мешканців області про активні вакансії стоном на 9 липня 2018 року. Відтак, роботу на ринку із високою заробітною платою пропонують понад 30 роботодавців. Зазначимо, що зарплатня, що передбачена у межах вакансій сягає до 20 тисяч гривень. Зокрема, ТзОВ "СВП" пропонує охочим обійняти посаду оператора виробничої діяльності із заробітною платою у сумі 20 тисяч гривень. За словами директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, сума заробітної плати за вакансіями на ТОВ "Фуджікура Автомотів Україна Львів", ТОВ "Бадер Україна", ТзОВ "Електроконтакт Україна", ТзOВ "ЛЕОНІ Ваерінг Системс УА ГмбХ", ТзОВ "Об'єднана мода України" вказана для осіб без досвіду роботи. Середня ж заробітна плата на цих підприємствах складає 11-12 тисяч гривень. Із детальнішим списком вільних вакансій можна ознайомитися тут.
У Львові відбудеться Форум професійних майстрів
16 квітня 2018
19 квітня об 11.00 у Львівському міському центрі зайнятості (м. Львів, вул. Кн. Ольги, 122, ІІ поверх, актова зала) відбудеться Форум професійних майстрів. У межах заходу відбудеться: - презентація «Домова служба – площадка розвитку професійних майстрів»; - представлення нових сучасних інструментів та обладнання від гіпермаркету «Епіцентр»; - презентація професій, за якими проводиться навчання у Львівському ЦПТО; - круглий стіл «Розвиток навиків сервісного обслуговування як шлях подолання кадрових проблем у сфері послуг». Захід організовується з ініціативи приватного підприємства «Домова служба» для підвищення престижу робітничих професій, роботи майстрів з інструментом, а також інформування населення про додаткові можливості працевлаштування та отримання достойного заробітку в Україні. До участі у Форумі професійних майстрів запрошуються особи, які мають професійний досвід або хобі у проведенні ремонтних робіт у сфері будівництва, столярства, ремонту сантехніки або електричних мереж, а також ті, хто хоче працювати у галузі клінінгу. Реєстрація за тел. 233-01-67.
Участь у Марафоні актуальних професій взяли майже 5 тисяч старшокласників Львівщини
2 квітня 2018
Добіг кінця весняний Марафон актуальних робітничих професій, що з ініціативи обласної служби зайнятості з 19 березня цього року відбувався на Львівщині під гаслом «Живи і працюй в Україні». Організатори ставили за мету ознайомити шкільну молодь з особливостями роботи працівників різних сфер економіки, які користуються на регіональному ринку праці підвищеним попитом. Під час масового профорієнтаційного заходу учні загальноосвітніх шкіл мали змогу дізнатися про специфіку робітничих професій, освоївши які, можна баз проблем працевлаштуватися. Йшлося про швачок, кравців, кухарів, пекарів, кондитерів, офіціантів, продавців, водіїв електротранспорту, монтерів кабельного виробництва, електрогазозварників, столярів, перукарів, мулярів, малярів тощо. Загалом старшокласникам презентували 25 професій. А про перспективи працевлаштування хлопці та дівчата довідалися із виступів представників фірм і компаній, які мають потребу у персоналі, а також під час професіографічних екскурсій на виробництво. Участь у Марафоні актуальних професій взяли 4800 старшокласників Львівщини, освітні послуги їм презентувала 68 навчальних установ, на зустріч з молоддю завітали представники 89 фірм і компаній, які окреслили умови праці, вимоги до потенційних працівників і зарплатні пропозиції. Майбутні випускники побували на 59 підприємствах, де ознайомилися з технологічним процесом, оглянули сучасне устаткування, поспілкувалися з виробничниками, які пов’язали трудову діяльність із тим чи іншим актуальним ремеслом. Завершився Марафон актуальних професій пізнавально-розвиваючими дійствами, що відбулися у Львівському міському центрі зайнятості. У холі Будинку праці вихованці 7 професійно-технічних училищ провели для понад 600 старшокласників майстер-класи з декорування пряників, сервірування столу, виготовлення коктейлів, художнього накладання шпаклівки. З цікавістю юні відвідувачі спостерігали за роботою майстра-перукаря, столяра, оператора з обробки інформації та програмного забезпечення, штукатура, слухали повчальні історії про шлях до професії своєї мрії, виступи представників училищ, які запрошували майбутніх абітурієнтів на навчання, а також працівників компаній, які пропонували працевлаштування за тим чи іншим фахом. Отримавши нові знання про світ професій, 100 учнів пройшли тестування з метою професійного самовизначення, а 120 взяли участь у тематичних вікторинах, іграх і забавах, наповнених цікавим і корисним змістом.
Підвищення конкурентоздатності на ринку праці – ключове питання круглого столу з освітянами та управлінцями
23 березня 2018
Сьогодні, 23 березня, у приміщенні НУ «Львівська Політехніка», відбувся круглий стіл на тему «Підвищення конкурентоздатності на ринку праці органів місцевого та державного управління в умовах децентралізації». Організатори заходу – Громадська рада при Львівській ОДА та Департамент внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА. «Реформа децентралізації - це платформа, на яку потрібно далі накладати всі інші дії, заходи і стратегії. Це реформа освіти, охорони здоров’я, дорожнього господарства і всі інші реформи, які необхідні для цілісного розвитку території і області та країни в цілому. За 2017 рік в ОТГ тільки з основних інфраструктурних джерел було вкладено понад 170 млн гривень. Цими громадами було зреалізовано 245 інфраструктурних проектів і сьогодні дуже важливо піднімати питання пов’язані з кадровою політикою територіальних громад. В цьому контексті велику роль відіграють і вищі навчальні заклади, професійно-технічні навчальні заклади і громади. І тут потрібно говорити про підготовку нових фахівців, які би поповнили кадрове забезпечення і місцевого самоврядування і державної влади», - зазначив Роман Филипів. Відтак порушили питання процесу децентралізації та стану кадрового резерву в об’єднаних територіальних громадах, а також готовність випускників ВИШів до державної служби в умовах децентралізації. Захід об’єднав управлінців, освітян, наукове середовище, студентів та представників профспілок державних служб.
Кількість вакансій на Львівщині зросла
16 березня 2018
На ринку праці Львівщини й надалі має місце підвищення ділової активності, що позитивно позначається на динаміці пошуку працівників. У січні-лютому послугами служби зайнятості скористалися 19,8 тис. безробітних, що на 4,5 тис. менше, ніж у відповідному періоді торік. Від підприємств, установ та організацій надійшла інформація про наявність 17,0 тис. вакансій, тобто на 1,7 тис. більше, аніж упродовж двох місяців минулого року. Станом на 01.03.2018 року в області було 6749 вільних місць праці, у тому числі 5155 – для робітників (76,1%), 1029 – для службовців (15,2%), 565 – для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки (8,4%). Позитивним є те, що в регіоні до 13,1% зменшилася частка вакансій з мінімальною заробітною платою (торік було 25,7%), натомість кількість вільних місць праці із винагородою, що перевищує середньообласний показник, збільшилася до 16,3% (минулоріч ця цифра становила 5,3%). Майже на два відсоткових пункти (до 70,6%) зросла кількість вакансій, у яких пропонований заробіток коливався від мінімального розміру до середнього по області (торік – 68,7%). Середній розмір заробітної плати у вакансіях, відкритих станом на 01.03.2018 р., склав 5195,0 гривень, що на 32% більше, ніж було на початку березня 2017 року. Зважаючи на зростання потреби в персоналі, служба зайнятості Львівщини максимально докладає зусиль для працевлаштування шукачів роботи у стислі терміни до набуття статусу безробітного. Упродовж перших двох місяців за допомогою служби зайнятості знайшли роботу 8,1 тис. осіб, у тому числі 1,8 тис. безробітних, професійним навчанням охоплено 1,7 тис. краян, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 0,4 тис. жителів області. У звітному періоді 44 працедавці, котрі створили нові робочі місця і за скеруванням центрів зайнятості працевлаштували на них 72 безробітних, отримали компенсацію фактичних витрат зі сплати єдиного соціального внеску. Загальна сума повернених коштів становила 952,8 тис. гривень. Ще 16 клієнтів ЦЗ поринули у сферу бізнесу, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи. Окрім того, посадовці служби зайнятості допомогли стати на шлях підприємництва особам з числа членів малозабезпечених родин і вимушених переселенців, котрі зголосилися взяти участь у пілотному проекті «Рука допомоги». У січні-лютому комісія, що функціонує при Львівській ОДА, прийняла позитивне рішення щодо надання 24 учасникам цієї програми фінансової допомоги на закупівлю обладнання та матеріалів для організації бізнесу.