Ваша книга вчить українську націю нічого не боятися – Президент на презентації книги Блаженнішого Святослава «Діалог лікує рани»
У рамках робочої поїздки до Львівської області Президент Петро Порошенко відвідав презентацію книжки «Діалог лікує рани» предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука. Ідея книги полягає в тому, щоб відкрити можливість для діалогу між Греко-Католицькою Церквою в Україні та суспільством у Польщі, адже поляки мало що знають про Україну, українців і Греко-Католицьку Церкву.
«Впевнений, що завдяки книзі «Діалог лікує рани» мільйони людей долучаться до цих діалогів. І точно стануть краще», - сказав Петро Порошенко.
«Хочу, щоб моя нація і народ нічого не боялися. Цього, у тому числі, вчить книга Блаженнішого Святослава», - зазначив Президент та додав, що ця книга «наблизить нас до ще більш чіткого розуміння і подолання будь-якої кількості проблем між нашими державами».
«Лідери держав, і народи, і церква мають дивитися у майбутнє, залишаючи минуле у історії. І віра у Господа, віра в Україну потрібна нам усім», - додав Президент та сказав, що книга «Діалог лікує рани» стане першою, яку він прочитає після відвідування Форуму видавців.
Блаженніший Святослав Шевчук вручив Петру Порошенку примірник своєї книги, підписавши її.
Книга «Діалог лікує рани» вміщує десять годин інтерв’ю, яке провів керівник Закордонного відділення Католицької Агенції Інформаційної Кшиштоф Томасік із Блаженнішим Святославом у Кшєнжувце неподалік Закопаного.
У книзі порушені питання про Україну сьогодні, Митрополита Шептицького, історію УГКЦ та виклики, які стоять перед нею у сучасному світі, польсько-українські стосунки, Римо-Католицьку Церкву та стосунки з нею в Україні, стосунки з російським православ’ям та екуменічний діалог.
Ключові слова:
ПрезидентУкраїниНовини за темою
Держава зробила для Томосу все, що могла і мусила зробити – Президент
29 листопада 2018
Президент Петро Порошенко у своєму зверненні до українців з привітанням щодо ріщення про надання Україні Томосу про автокефалію Української Церкви наголосив, що «держава для цього вже все зробила, що могла і мусила зробити». «Наші переговори тривали не один рік. Все від нього залежне вчинив і Вселенський Престол. Ми, українці надзвичайно вдячні Його Всесвятості Варфоломію за таку любов і таку увагу до України», - підкреслив Петро Порошенко. Глава держави зазначив, що «залишився лише один крок до завершення процесу». «Тепер вже нашим православним ієрархам належить зібратися і провести Об’єднавчий Собор. Обраному предстоятелю випаде честь отримати Томос із рук Вселенського Патріарха», - повідомив Петро Порошенко. «Москва – держава та російська церква, ефесбешники та церковники, хто в погонах, хто в рясах, хто в хрестах, хто в лампасах – не боялися жодного гріха, аби тільки зірвати це рішення. Але Господь був з нами, бо ми ведемо праведну боротьбу за нашу незалежність, і Томос – це історична подія на цьому шляху», - сказав Президент.
Вітання Президента з нагоди Дня української писемності та мови
9 листопада 2018
Шановні співвітчизники! Сердечно вітаю усіх із Днем української писемності та мови. Українська мова сотні років об’єднує українців, сформувавши свідомість народу, його культурну та духовну самобутність, світоглядні та моральні цінності. Все, що робить нас українцями, — відображено в нашій мові. Упродовж останніх років у протистоянні російській агресії наш народ відвойовує своє майбутнє у вільній демократичній країні. Щоб перемогти — ми маємо зміцнювати засади своєї державності, однією із яких є українська мова. Саме тому перед нами стоїть важливе завдання зміцнення державного статусу української мови, її розвитку та функціонування в усіх сферах суспільного життя та на всій території України, а також посилення консолідуючої ролі в українському суспільстві як засобу зміцнення державної єдності. Нехай вивчення та знання рідної української мови, спілкування нею стане для кожного покликом сумління та власної гідності. Любімо, шануймо і величаймо українське слово! Петро ПОРОШЕНКО
Президент: Потрібно зробити кроки для підтримки незахищених верств населення
16 жовтня 2018
Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львівської області наголосив, що в державному бюджеті мають бути обов’язково передбачені кошти на виплату компенсацій пенсіонерам, які отримують пенсії менше прожиткового мінімуму. «Ми домовились про те, що ми зробимо кроки для того, щоб підтримати тих, хто отримує пенсії нижче прожиткового мінімуму», - сказав Президент під час відвідування Міжнародного центру миротворчості та безпеки. До Петра Порошенка звернувся Голова Бартатівської сільської ради Львівської області Андрій Островський, який зазначив, що представляє одну з громад області. «У моїй громаді, так як і по всій Україні є дуже багато пенсіонерів… І зараз підвищення тарифів, а розмір мінімальної пенсії у 1500 тисяч гривень «як кажуть в народі – це не серйозно»», - сказав сільський голова. Андрій Островський попросив Главу держави розглянули це питання: «Переглянули питання щодо пенсій для незахищених верств населення. Тому, що це є величезна проблема». Глава держави наголосив, що ця ініціатива свідчить про турботу про громаду і її мешканців. «Кому, як не вам ставити це питання, і кому, як не Президенту за це питання відповідати», - додав він. Президент наголосив, що підвищення тарифів ще не відбулося. «А якщо і коли воно відбудеться, то незахищені верстви населення, і це моя принципова позиція, мають бути твердо захищені. І їх становище аж ніяк підвищення тарифів не має зачіпати», - підкреслив Петро Порошенко. Він зазначив, що це має відбуватися і через механізми субсидій, сума платежу для малозабезпечених верств населення немає змінитеся ні на копійку. «Ви ставите питання про тих пенсіонерів, особливо у сільській місцевості, які отримують пенсію менше прожиткового мінімуму. Пенсійне законодавство так імплементовано, що існує певна кількість людей в тому числі і в селі, які отримують пенсію менше прожиткового мінімуму», - зазначив він. Петро Порошенко підкреслив: «Я твердо переконаний, що нам потрібно зараз дати відповідне доручення Уряду при плануванні бюджету, щоб ті, хто отримують пенсії менше прожиткового мінімуму, їм було компенсовано з бюджету. Для того, щоб вони мали можливість отримати те, що забезпечує їх нормальне життя» Глава держави також зазначив, що при підготовці пропозицій до бюджету ця пропозиція має бути врахована. «Я думаю, що це правильні речі. І нехай вони нас почують», - додав він За його словами, покращено грошове забезпечення українських військових, які мають можливість отримувати підвищену заробітну плату «для того щоб в армію йшли не тільки за покликом душі, а й мали нормальний рівень соціальних гарантій, нормальний рівень фінансового, грошового забезпечення». Він нагадав, що дано доручення на 37% підняти грошове забезпечення: «І якщо солдат буде отримувати не менше 10 тисяч гривень, а на фронті, на першій лінії – не менше 21 тисячі гривень, я думаю, що це вже той рівень, який точно говорить про ті пріоритети, які є в державі».
Заява Президента України у зв’язку із рішенням Синоду Вселенського Патріархату
11 жовтня 2018
Дорогі співвітчизники! Дорогі українці! Господь побачив боротьбу українського народу за свою самостійність. Він почув наші молитви. Він належно оцінив наші труди. Йому стало так угодно, щоб Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій і Синод Константинопольської Церкви-Матері сказали омріяне, довгоочікуване та протягом тривалого часу виборюване нами «так!». Помісній, автокефальній, православній Церкві України – бути! Рішення Вселенського Патріарха та Синоду остаточно розвіяло імперські ілюзії і шовіністичні фантазії Москви, не підкріплені жодним церковно-правовим документом – про Україну як нібито канонічну територію російської церкви. Те, що так званий «перехід» Київської митрополії у володіння Москви стався «не за приписами канонічних правил», Вселенський Патріархат визнав ще у 1924 році. А сьогодні Синод ще раз підтвердив цю позицію. Світове православ’я, як колись написав Його Всесвятість Варфоломій – це «сузір’я незалежних та рівних національних Церков». І, дорогі друзі, нарешті у цьому сузір’ї засяє і наша українська зірка. Рішення про надання автокефалії вже прийняте. Наголошую, рішення про надання автокефалії Україні - прийнято і ще раз підтверджене. Промислом Божим у всіх православних державах, що здобували свою незалежність, поставали свої Помісні Церкви. Це Болгарія, це Греція, це Грузія, це Сербія, це Кіпр, це Румунія, це Росія. Тепер до них додається і наша з вами держава Україна! Втім, питання Томосу та автокефалії виходить далеко за межі церковного життя. Тому до нього долучилася держава. Це є питання нашої незалежності. Це – питання нашої національної безпеки. Це – питання нашої державності. Це – питання всієї світової геополітики. Це – падіння Третього Риму як найдавнішої концептуальної заявки Москви на світове панування. Автокефалія – частина нашої державницької проєвропейської та проукраїнської стратегії, яку ми послідовно втілюємо в життя протягом останніх чотирьох років і, наголошую, будемо впроваджувати й надалі. Це основа нашого власного шляху розвитку, розвитку держави Україна і розвитку української нації. Томос – фактично ще один Акт проголошення незалежності України. Імперія втрачає один із останніх важелів впливу на свою колишню колонію. Для нас власна церква – це гарантія нашої духовної свободи. Це – запорука суспільної злагоди. Я гарантую, що держава Україна поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російською православною церквою. Але так само гарантую, що держава захистить права тих священиків і мирян УПЦ Московського Патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину українську православну помісну церкву. Сьогодні я вже можу сказати, що звернення до Вселенського Патріарха з проханням надати автокефалію підтримала і група єпископів УПЦ Московського Патріархату. Вони витримали тиск, шантаж, погрози і залякування, але звернулись зі своїми підписами до Вселенського Патріарха. І це варто визнання. Дякую Патріарху Філарету і усім ієрархам УПЦ Київського Патріархату, Митрополиту Макарію та єпископам УАПЦ за виявлений дух єдності і за одностайне звернення до Вселенського Патріарха. Вітаю обох предстоятелів із тим, що з них сьогодні нарешті знято усі московські звинувачення. Владик визнано канонічними єпископами. Я хочу окремо подякувати Верховній Раді України, яка великої кількістю голосів підтримала моє звернення до Вселенського Патріарха щодо створення Єдиної Помісної Православної Церкви і надання Українській Церкві Автокефалії. Я хочу подякувати кожному учаснику Хресної ходи 28 липня і всім українцям, які прагнуть Помісної Церкви і моляться за неї. Всі разом - вклоняємося Його Всесвятості Варфоломію за його турботу про Україну. Ваша Святосте, Україна з нетерпінням чекає Вашого душпастирського візиту до народу, охрещеного за часів рівноапостольного князя Володимира. Ми сьогодні отримали Автокефалію і після Собору Предстоятель Української Помісної Православної Церкви отримає Томос. Українська влада гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірних усіх конфесій. У нас не було, нема і не буде державної церкви. І в освячену Томосом православну церкву теж ніхто нікого не «запрошуватиме» силоміць. Ще раз наголошую, це – питання вільного вибору для кожного віруючого. Спільне творення незалежної церкви не може бути підставою для розбрату, для протистояння, для насильства. Ми цього точно не маємо допустити. Навпаки, це - дорога до миру, спокою, порозуміння. Як тільки де побачите людей, які закликатимуть взяти силою лавру, монастир чи храм, знайте, то – московська агентура. Бо мета Кремля – розпалити в Україні релігійну війну. І це точно не мій план, не план українського народу і не план української держави. Дорогі співвітчизники! Я щиро вітаю вас з цією абсолютно грандіозною історичною подією і дуже дякую за масову підтримку ідеї, час якої настав. Це – велика перемога боголюбивого українського народу над московськими демонами, перемога добра над злом, світла над темрявою. Я всіх вітаю з цим великим днем, якого український народ чекав довгих 332 роки. Вітаю вас! Слава Україні!
Ми не допустимо реваншу. Ніколи Росія не повернеться в Україну – Президент
19 вересня 2018
«Ми не допустимо реваншу. І ніколи Путін більше не буде приймати рішення за український народ», - сказав Президент Петро Порошенко під час участі у мистецькому заході «Прем'єра – вечір концертів Мирослава Скорика» у Львівській філармонії. Глава держави в чергове висловив переконання, що «завтра наші народні депутати проголосують президентські зміни до Конституції, де чітко фіксується європейський та євроатлантичний вибір суверенної незалежної української держави». Президент наголосив, що «український народ і українська влада ніколи не будуть більше питати в Путіна дозволу йти в Європу». «Вибороли. І завжди пам’ятатимемо, що ми з вами заплатили дуже високу ціну. 2911 українських героїв віддали своє життя на фронті за саме право нашого вибору», - сказав Президент. «Тому ми будемо діяти рішуче, наполегливо і сміливо. Боротьба за незалежну соборну Україну триває, але ми вийдемо з цієї боротьби переможцями. Я в цьому разом з вами переконаний. Ніколи Росія не повернеться в Україну», - підсумував Глава держави. Петро Порошенко особливо підкреслив важливість в цьому надання безвізового режиму з ЄС для українців, Угоди про асоціацію, дії зони вільної торгівлі, відродженння української армії та української держави. «Ми нездоланні, бо спираємося не лише на армію, а на силу духу народу і на таланти митців української культури», - сказав Президент та адресував їх до видатного українського майстра – композитора Миколи Скорика.
Завдяки мовним квотам на радіо та телебаченні ефір наповнився українським культурним змістом – Президент у Львові
19 вересня 2018
«Пам’ятаєте скільки каміння жбурляли в мене, коли я стояв на позиції запровадження мовних квот на українському радіо. Казали, що Порошенко хоче узурпувати владу і робить тиск на свободу слова. Та ні, ми з вами як раз захищали свобідне, але українське слово», - підкреслив Президент Петро Порошенко під час виступу у Львівській філармонії та додав, що «так само було, коли ми прийняли мовні квоти на телебаченні». «Я переконаний, що завдяки саме мовним квотам на радіо і телебаченні, нарешті, ефір наповнився українським культурним змістом та цікавим україномовним продуктом», - сказав Президент та зазначив, що саме мовні квоти підштовхнули до розвитку індустрію. «У нас з’явилося більше авторів та виконавців – творче середовище буквально вибухнуло новими пісенними проектами та музичними колективами. Радіостанціям є що транслювати», - підсумував Петро Порошенко. Він повідомив, що за даними моніторингу, цього року загальнонаціональні радіостанції перевиконують встановлені квоти україномовних пісень на 24%, а місцеві – на 18%. «Перевиконання радіостанціями мовних квот говорить про те, що їх впровадження повністю відповідає суспільному запиту. Таке перевиконання я точно, разом із вами, вітаю», - зазначив Президент. «Українці почали слухати українські пісні. І це не робиться згори. Народжується вільна самостійна українська нація», - підсумував Глава держави. Глава держави також повідомив, що відчутні значні здобутки в книговидавничій справі, що підтверджує Львівський форум видавців, який демонструє надзвичайну креативність та творчий потенціал українців у галузі книговидання. «Тому я і люблю відвідувати форум. Коли ти береш друковане видання, коли ти його сам вибрав, поспілкувався з видавцями…Форум вже став брендом не тільки міста Лева, але й усієї України», - сказав Петро Порошенко. Президент також зазначив, що відроджується національний кінематограф. «В Україні з’явилося кіно, яке збирає повні зали кінотеатрів», - зауважив він. Глава держави також нагадав про нещодавно підписаний Указ, реалізація якого зміцнить державний статус української мови, сприятиме створенню єдиного культурного простору України. «Українська мова потребує нашого з вами захисту і нашої з вами підтримки. Переконаний, ми завершимо процес мовної деколонізації України», - сказав Президент, додавши, що «Україна була колонією російської імперії». «Колонію завжди тримають бідною, без ідеології і без мови. Тому не тільки наша армія має захистити нашу незалежність, не тільки наша церква – Помісна Українська має захистити нашу державність і сприяти процесу державотворення, але й наша мова має захистити українське серце», - наголосив Президент. Глава держави запевнив, що і надалі підтримуватиме всі зусилля, спрямовані на модернізацію культурних процесів, які впливають на реалізацію нашого європейського вибору, просування інтересів України у світі.
Без української культури не існує єдиного європейського культурного простору – Президент під час концерту видатного українського композитора Мирослава Скорика
19 вересня 2018
«Велике щастя і велика гордість бути на одній сцені з його величністю Маестро»,- сказав Президент у вітальному слові під час мистецького заходу «Прем’єра – вечір концертів Мирослава Скорика» у Львівській обласній філармонії з нагоди ювілею відомого українського композитора Мирослава Скорика. «Львів подарував Україні і всьому світові геніальних митців, які прославили Україну, які відкрили світові українське мистецтво. І Соломія Крушельницька і Станіслав Людкевич, Іван Франко і Богдан-Ігор Антонич, Олекса Новаківський, Володимир Івасюк, Богдан Ступка. І багато-багато інших, яких уся Україна вважає своїм надбанням», - сказав Петро Порошенко. Глава держави подякував сучасним львівським митцям, які «своєю творчістю, громадянською позицією, особистим прикладом роблять усе, щоб Україна назавжди вийшла зі сфери російського впливу; утвердила свою мову та культуру, свою пісню, своє кіно, свою книгу і заявила про себе світові як один із центрів світової культуру і як незалежна держава». «Наша культура сьогодні дає нам сенс нашої боротьби. Українська мова і культура – це наша ідентичність і наша єдність. І нарешті влада почала це розуміти. Без того, щоб озиратися за кожною фразою на Москву. Нарешті українська влада почала захищати українську мову», - наголосив Президент та додав, що «це ніяк не заважає нам твердо рухатися в Європу, зберігати свою українську, але європейську ідентичність». «Саме із цим ми приходимо до Європи – як співтворці єдиного європейського культурного простору. Без української культури не існує єдиного європейського культурного простору. Ми це довели і переконали наших європейських партнерів. Ми ідемо до цього простору своїм, українським шляхом – і саме цим цікаві і цінні для Європи і світу», - сказав Президент та підкреслив, що «ми маємо розвивати свою європейську національну культуру як наш історичний і водночас сучасний внесок у будівництво спільного європейського дому».
Президент присвоїв Львівській обласній філармонії статус національної
19 вересня 2018
Президент Петро Порошенко присвоїв Львівській обласній філармонії статус національної. Про підписання відповідного Указу Глава держави повідомив під час участі у мистецькому заході «Прем'єра – вечір концертів Мирослава Скорика» у Львові. «Львівська обласна філармонія за понад сто років стала однією з провідних концертних установ України. На цій сцені виступали кращі музиканти світу. Львівська філармонія відома як прекрасний організатор музичних фестивалів, мистецьких виставок, міжнародних майстер-класів. Тут створено умови для діяльності багатьох концертних колективів. Тут плекають молоді таланти, експериментують і втілюють найсміливіші проекти», - відзначив Глава держави. «Я, як Президент, високо ціную діяльність філармонії. Цінуємо діяльність її мистецьких колективів. І тому сьогодні я підтримав пропозицію Львівської обласної державної адміністрації щодо надання Львівській обласній філармонії статусу національної. Вітаю вас із цією подією», - сказав Петро Порошенко.
Вітання Президента з Днем будівельника
12 серпня 2018
Шановні друзі! Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем будівельника. Щоденний зростаючий обсяг будівельних робіт для забезпечення виробничих, логістичних, торговельних і житлових потреб є результатом піднесення вітчизняної економіки та суттєвим резервом подальшого зростання її потенціалу. Упевнений, що ваш професіоналізм та висока майстерність і надалі служитимуть розвитку галузі, застосуванню інноваційних технологій та новітніх підходів задля будівництва якісного й доступного житла, надійних інженерних систем і споруд, подальшій модернізації нашої країни. Бажаю усім вам міцного здоров'я, щастя, благополуччя, достатку та нових здобутків в ім’я України.
Президент у Зарваниці: Ми з вами молимося за мир, за Україну. І я переконаний – Господь почує нашу молитву
15 липня 2018
Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки на Тернопільщину взяв участь у Всеукраїнській прощі, приуроченій 1030-річчю Хрещення України – Русі. «Цими днями розпочинаємо відзначати 1030-ту річницю Хрещення України-Русі, а історія нашої державності сягає ще дохристиянських часів. Свято, що наближається – це свято спільне для більшості українських християн. Ми всі – єдиного Володимирового Хрещення. Ми належимо до унікальної київської християнської традиції. І Господь дав нам одну-єдину Україну. Її велич, перебуваючи на київських пагорбах, передбачив ще апостол Андрій Первозваний», - звернувся Глава держави до прочан. «Ми спадкоємці Київської Русі-України. Нашу землю хрестив рівноапостольний Володимир Великий. Ми з вами зупинили агресора і зберегли Українську державу. Ми з вами збудували боєздатну армію. Ми зараз утверджуємо державну мову – невід’ємну складову сили та успіху нашого народу. Ми розвиваємо всі наші Церкви, а Православній Церкві повертаємо українську ідентичність та рівне місце посеред інших православних церков світу», - сказав Президент. «Наша армія – боронить нашу землю. Наша мова – боронить наше серце. Наша віра – боронить нашу душу», - особливо наголосив він. Петро Порошенко зазначив, що десятки тисяч вірних Української Греко-Католицької Церкви щороку прямують до Зарваниці, щоб об’єднатися тут у спільній молитві. «Зарваниця – одне із найвідоміших святих місць в Європі, в світі, яке в братолюбному дусі християнської єдності відкрите для вірних інших церков», - сказав він та зауважив, що днями, на Івана Хрестителя, тут молилися православні Тернопільщини, а на Успіння прибудуть православні паломники з Івано-Франківщини. «І я, православний українець, почуваюся тут, серед вас, надзвичайно затишно. Бо ми з вами молимося за мир. Ми з вами молимося за Україну. І я впевнений і переконаний – Господь почує нашу молитву», - додав Президент. Глава держави подякував усім за велику волонтерську роботу, за допомогу Збройним Силам України: «Я, як Верховний Головнокомандувач, хочу подякувати і українським військовим, і військовим капеланам, і матерям та дружинам загиблих, які сьогодні з нами спільно молилися. Хочу підтримати людей, які залишилися на окупованих територіях, переселенців. На передовій поруч із військовими, ще раз наголошую, стоять священики-капелани, які надають нашим героїчним воїнам духовну підтримку, які моляться за нашу перемогу і мир на рідній землі». Петро Порошенко наголосив на особливому місці, яке в українській історії посідає Українська Греко-Католицька Церква. «Вона забезпечила постійну комунікацію із західноєвропейською християнською спільнотою. Вона вже багато століть опікується українською паствою. В часи, коли Україна була бездержавною і розділеною між сусідами саме УГКЦ, особливо в часи владарювання митрополита Андрея Шептицького, на основі церковної структури створила прообраз українського національного організму… Священники, їхні сини, їхні онуки цілими династіями формували українську інтелігенцію», - сказав Президент. Глава держави підтримав слова Предстоятеля УГКЦ Святослава Шевчука, який сказав про великого митрополита Шептицького як про «етнарха українського народу», як про батька української нації, «дух, думка, молитва якого вийшли далеко поза рамки історичного періоду, в якому він служив Богові і людям». Петро Порошенко також додав, що наступник митрополита Шептицького – Йосип Сліпий, який народився в цих краях, об’єднав українську діаспору та перетворив її на могутній чинник на шляху України до нашої незалежності. «Національне відродження 80-х років минулого століття почалося із відродження УГКЦ. Услід за Церквою з катакомб вийшла і ціла Україна. Українська Греко-Католицька Церква весь період свого служіння, заплативши кров’ю святих мучеників, непохитно відстоює віру Христову та українську державність», - зазначив Президент. Він зазначив, що ми всі пам’ятаємо та віддаємо належну шану кардиналові Любомирові Гузару: «Ми всі пам’ятаємо його великим моральним авторитетом і вчителем».
Не можна зупинити ідею, час якої настав – Президент про надання автокефалії Українській православній церкві
15 липня 2018
«Кажуть, не можна зупинити ідею, час якої настав. Ідея автокефалії зараз в Україні є саме такою ідеєю. До Томосу нас підводить сама логіка історичного процесу, логіка розвитку української нації, логіка розвитку української держави», - наголосив Президент Петро Порошенко під час участі у Всеукраїнській прощі, приуроченій 1030-річчю Хрещення України – Русі, в ході робочої поїздки на Тернопільщину. Глава держави особливо наголосив, що мова йде не про створення державної церкви: «Церкви були і будуть незалежними від держави, як це і передбачено Конституцією». «Я твердо стою на тому, щоб церква в Україні була незалежною від держави. Але особливо від держави іноземної. Це я кажу вам. Про це я написав Понтифіку. Днями державний секретар Ватикану повідомив мені, що Папа Франциск із великим задоволенням констатує, що влада в Україні гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірних усіх конфесій», - підкреслив Петро Порошенко. «З перших же днів свого президентства поставив за мету добитися від Константинопольскої Матері-Церкви надання автокефалії Українській помісній православній єдиній церкві. Відтоді ця тема постійно перебуває не просто в полі мого зору, а в центрі уваги», - зазначив він. Глава держави наголосив, що протягом кількох років тривала невидима для стороннього ока напружена робота: «Зустрічі та листування із Вселенським Патріархом, обговорення теми з лідерами православних країн та предстоятелями церков цих країн». Петро Порошенко зазначив, що у відповідь на його звернення, яке було підтримано Верховною Радою України, обласними радами, в тому числі Тернопільською обласною радою, районними радами, ієрархами всіх церков, нарешті, ми вже почули низку позитивних повідомлень. «Про те, що приєднання Київської Митрополії до Московської Церкви, яке сталося у сімнадцятому столітті, було здійснене всупереч канонам. Про те, що право надавати автокефалію належить винятково Вселенському Патріарху і Синоду. Про те, що Константинопольська Церква – це Церква-Мати для українських православних. А Москва, яка претендує на «материнство», насправді є дочірньою по відношенню до церкви в Києві», - відзначив він. «І головне – про те, що коли виникає незалежна держава, природним наслідком виникнення держави є створення своєї незалежної православної церкви», - особливо наголосив Президент. За словами Петра Порошенка, автокефалія не є клопіт лише українських православних. «Це – питання нашої української незалежності. Це – один із стовпів Української держави, української нації, української національної безпеки. І, врешті-решт, всієї світової геополітики», - підкреслив Президент. Глава держави зазначив, що саме тому і чинять такий шалений спротив Москва та її п’ята колона всередині України. «І навіть деякі політики, яких прийнято вважати проукраїнськими, дозволяють собі передавати сигнали на зовні, що, мовляв, не варто поспішати з наданням автокефалії», - додав він. «Ситуація непроста. Протидія – масштабна і системна. Нема жодних підстав вважати, ніби Томос у нас в кишені. Та нам з вами залишається дві речі для того, щоб його отримати – молитися, і вірити та боротися», - сказав Президент та нагадав слова Любомира Гузара: «Коли молимося, не припиняймо працювати. Бо без нашої праці нічого не буде, нічого само по собі не станеться».
Глава держави: Наша місія – повернути об’єкти Міноборони, щоб вони працювали на українських воїнів
24 травня 2018
Президент Петро Порошенко наголосив, що в попереднє десятиліття під керівництвом різних очільників міністерства оборони багато військових об’єктів були розпродані і зруйновані. «В ті часи не було жодного міністра оборони, при якому казарми не рівнялися б з землею, військові містечка не виставлялися б на продаж. Та що там військові містечка. Стадіони, шпиталі. Руйнувалася обороноздатність держави. Продавалися будівельним компаніям, за безцінь скупалися ділянки землі і на місці будувалися елітні котеджні містечка, елітні квартири, на яких потім «гріли руки» нечисті на руку ділки в купі з представниками оборонного відомства», - наголосив Глава держави під час наради на Львівщині. «Впевнений в тому, що зараз наша місія – і хочу відмітити не легку місію міністра оборони, начальника Генштабу – у тому, щоб це повернути; відремонтувати; це має працювати на українського воїна», - підкреслив Петро Порошенко. Президент зауважив, що сьогодні відвідав Тисовець: «Якщо хтось там був два роки тому, то ви там під великим мікроскопом солдатів не побачили би. Все руйнувалося, дробилося і розтаскувалося. І лише дивом, і зусиллями міністра не було виставлено на продаж». За словами Глави держави, сьогодні не тільки українські воїни, але і їхні родини з дітьми можуть отримати якісний відпочинок на об’єктах, які відновлені чи повернуті в Міноборони. Президент зазначив, що за його зверненням Міністерству оборони був переданий будинок відпочинку, який раніше належав Національному банку і нині там українські воїни мають можливість відпочивати та реабілітуватися. Він також повідомив, що зараз проводиться робота, щоб ще один будинок відпочинку почав працювати на армію. «До середини липня сподіваюся, що українські ЗСУ будуть поповнені ще одним будинком відпочинку», - додав він. «Відпочинок і якісна реабілітація воїна – це також один із ключових елементів відновлення боєздатності людини і армії», - наголосив Глава держави.