Проголосуйте. А якщо ні, тоді більше не обіцяйте цього ніколи - Глава держави вкотре закликав парламентарів скасувати депутатську недоторканність
«Певен, що в партійні програми вже у надцяте повписували обіцянку скасувати депутатську недоторканність», - зазначив Президент Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді.
Глава держави закликав депутатів проголосувати за скасування недоторканності.
«Наполягаю на невідкладному голосуванні відповідних змін до Конституції. Максимально спростив вам завдання, шановні народні депутати, запропонувавши ввести цю норму з наступного скликання. Конституційний Суд дав добро. Настав момент істини. Будьмо чесними з народом. Прошу вас проголосуйте. А якщо ні, то тоді більше не обіцяйте цього ніколи. Це чесно», - підкреслив Петро Порошенко.
Ключові слова:
ПрезедентНовини за темою
Глава держави привітав працівників та ветеранів СБУ з професійним святом (ВІДЕО)
25 березня 2021
Президент України Володимир Зеленський привітав співробітників та ветеранів Служби безпеки України з професійним святом та 29-ю річницею створення СБУ. Глава держави відзначив важливість захисту національної безпеки України та висловив подяку працівникам СБУ за щоденну важку та масштабну роботу. «Саме ваша спецслужба закриває найширше поле дій, реагуючи на загрози по всій Україні: і в мирних містах, і на передовій, і на окупованих територіях», – констатував Володимир Зеленський у своєму привітанні. Серед здобутків Служби безпеки України Президент назвав затримання терористів, запобігання терактам, протидію інформаційним загрозам та іноземним агентам, ліквідацію потужних злочинних угруповань і податкових «скруток» на мільярди гривень. «Можна багато й довго говорити про ваші досягнення, але і вам, і мені вони чудово відомі. Більш того, я впевнений, що завдяки вашим принципам ви працюєте не для красивої статистики. І не для власної слави, а заради слави України», – зазначив Володимир Зеленський. Глава держави звернув увагу й на ті перемоги службовців, які, на його переконання, могли несправедливо залишитися для громадян «поза кадром». «Хочу відзначити високу заслугу Служби безпеки України у зборі та підготовці матеріалів для останніх рішень РНБО. Без вашої роботи довгоочікуване для українців відновлення справедливості було б неможливим», – наголосив Президент. За його словами, серед стратегічних завдань СБУ – реформа та перетворення Служби безпеки відповідно до моделі найкращих світових спецслужб, а також підготовка до деокупації Донбасу. «Я впевнений, що завдяки вашим знанням, досвіду та мужності всі ці завдання обов’язково будуть виконані», – резюмував Глава держави. Президент подякував спецслужбовцям за сумлінну працю, відвагу, патріотизм та вірність присязі, побажав їм та їхнім родинам здоров’я й достатку.
Володимир Зеленський зустрівся з керівниками закладів вищої освіти Львівщини
17 вересня 2020
У межах робочої поїздки до Львівської області Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з ректорами та представниками закладів вищої освіти (ЗВО) регіону. Під час розмови завідувач кафедри фармацевтичної, органічної та біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, доктор фармацевтичних наук, професор Роман Лесик порушив питання створення Національного фонду інноваційних освітніх технологій, який на грантовій основі сприяв би розвитку та підтримці інноваційних технологій та впровадженню їх в освітній процес. На його думку, це дасть змогу використати досвід і досягнення найкращих ЗВО і сприятиме зростанню рівня освіти. Президент України зауважив, що в сучасному світі, який дуже швидко змінюється й де інформація не менш швидко застаріває, університети не можуть залишатися такими, якими вони були ще 20 чи 30 років тому. Потрібні нові підходи, цифровізація, готовність працювати з людьми, які мислять значно швидше, ніж попередні покоління. Тому, за словами Глави держави, інновації у навчанні справді необхідні. Володимир Зеленський зазначив, що пандемія коронавірусу створила низку нових, раніше небачених викликів для української освіти. Тому потрібно знаходити всі можливості, щоб працювати й у таких умовах, навчати студентів, тримати їхню увагу та зацікавленість. За словами Володимира Зеленського, цього можна досягнути, якщо держава діятиме спільно з представниками наших університетів, академій, інститутів. Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник звернув увагу на важливість будівництва нового гуртожитку для студентів їхнього вишу. За словами ректора, до університету імені Івана Франка вступає значна кількість дітей зі Східної України – близько 1 тис. абітурієнтів на рік. Щороку заявки на поселення в гуртожиток подають близько 4 тис. вступників. Проте університет не має можливості забезпечити гуртожитком усіх іногородніх студентів, які потребують цього. Тож Володимир Мельник наголосив на необхідності якнайшвидше почати будівництво нового студентського гуртожитку. Він повідомив, що університету вже виділено земельну ділянку, розроблена проектно-кошторисна документація. Президент у відповідь зауважив: зміни до держбюджету на поточний рік, які сьогодні ухвалила Верховна Рада, дадуть змогу профінансувати зведення гуртожитку для університету імені Івана Франка. На будівельні роботи спрямовано 50 мільйонів гривень. Глава держави зазначив, що до грудня Кабінет Міністрів має затвердити державну програму відновлення та розбудови мережі гуртожитків для студентів, що дасть можливість поетапно вирішити це питання. На переконання Володимира Зеленського, держава разом з місцевою владою й адміністраціями вишів має працювати над покращенням матеріально-технічної бази українських університетів і створювати комфортні умови для життя та навчання.
Глава держави: Томос – це фактично ще один Акт проголошення незалежності України
20 вересня 2018
Президент Петро Порошенко наголосив на важливості посилення єдності в нашій країні та підкреслив, що сприятиме цьому створення Єдиної Помісної Православної Української Церкви. При цьому він зазначив, що екзархи Вселенського Патріарха, які прибули до Києва, вже повідомили, що процес надання автокефалії Україні виходить на фінішну пряму. «Сказали це публічно. Я не знаю, коли саме ухвалять Томос і коли його привезуть до Києва. Але точно впевнений, колесо цієї історії ми розкрутили так, що повернути назад його вже ніхто не зможе», - наголосив Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді з Посланням «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році». Президент нагадав, що ще сто років тому питання автокефалії було поставлене на порядок денний державним проводом Української Народної Республіки. 27 років тому Україна відновила свою боротьбу за автокефалію, але «вирішальними стали останні чотири роки спочатку тихої і кропіткої, а тепер вже публічної дипломатії, в тому числі із вашою, шановні народні депутати, допомогою». «Як і велить Святе Письмо, ми з вами точно не будемо поклонятися чужим богам. І у внутрішні справи церкви не буде втручатися держава, особливо іноземна держава. Чому вони так б’ються за це? Бо імперія втрачає один із останніх важелів впливу. Томос – це фактично ще один Акт проголошення незалежності України», - сказав Президент. «Для нас власна церква – гарантія духовної свободи. Це – запорука суспільної злагоди», - додав він. Президент підкреслив, що він гарантує, що держава поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російською православною церквою. «І називати її так само і будемо для того, щоб полегшити розуміння. Але в той самий час я гарантую, що держава захистить, і не треба їх лякати, права тих священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно приймуть рішення вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити Єдину Помісну Православну Українську Церкву», - сказав Петро Порошенко. Президент підкреслив, що значення Томоса виходить за межі України. «Це – падіння Третього Риму як найдавнішої концептуальної заявки Москви на світову гегемонію. Тут, на наших теренах, вирішується і майбутнє світового православ’я. Його з росіянами ми теж розуміємо абсолютно по-різному, і це ще одна з причин, чому нам з росіянами не по дорозі. У них церква – так звана скрепа авторитарного режиму. А ми як найбільша православна країна Європи продемонструємо, як органічно в одному національному організмі уживаються християнство східного обряду і демократія», - зазначив Петро Порошенко.
Народ України твердо стоїть на боці необхідності створення антикорупційного суду – Президент закликав депутатів ухвалити Закон
7 Червня 2018
«Я хочу наголосити, що той варіант (законопроекту – ред.), який запропонований комітетом, повністю відповідає рекомендаціям Венеційської комісії. І, в той же час, повністю відповідає Конституції і Законам України», - підкреслив Президент Петро Порошенко, виступаючи в сесійній залі Верховної Ради України. Президент зазначив, що сьогодні дуже важливий день, за чотири роки зроблено дуже важливу роботу Президентом, Урядами, кожним народним депутатом, який є в цьому залі. «Але сьогодні голосування за антикорупційний суд є лакмусовим папірцем для кожного народного депутата. Бо сьогодні ми завершуємо створення ефективної прозорої антикорупційної інфраструктури, в тому числі незалежне антикорупційне бюро, законодавчо забезпечено функціонування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, створено Національне агентство запобігання корупції, законодавчо забезпечено заповнення електронних декларацій», - зазначив він. «Не маю жодного сумніву, що сьогодні Верховна Рада України продемонструє відповідальність і спроможність у прийнятті законопроекту про антикорупційний суд», - сказав Глава держави. «Думаю, що саме сьогоднішній день і прийняття цього законопроекту дасть нам величезні можливості», - наголосив Глава держави. За його словами, ухвалення Закону створить можливості щодо підвищення кредитного рейтингу України, величезні можливості щодо збільшення довіри до України з боку іноземних інвесторів, забезпечить економічне зростання. «І ключова позиція – довіра людей», - підкреслив Петро Порошенко. «Я звертаюся до кожного в цьому залі незалежно від того, яку фракцію, яку політичну силу він представляє, народ України твердо стоїть на боці необхідності створення антикорупційного суду. Я закликаю вас, щоб сьогодні Верховна Рада знайшла в собі сили, можливості, які вона демонструвала не один раз за останні чотири роки, і проголосувала Закон про антикорупційний суд», - наголосив Президент. Глава держави висловив впевненість, що Верховна Рада гідно складе цей важливий іспит. Президент подякував за підтримку у першому читанні його варіанту законопроекту. «Хочу окремо подякувати членам комітету, які провели дуже активну роботу, в тому числі і з міжнародними організаціями, Венеційською комісією і вийшли на той варіант, який сьогодні дає підстави вважати, що законопроект буде прийнято», - додав він. «Хотів би окремо наголосити, ми його приймаємо не для Міжнародного валютного фонду, як дехто може подумати. Ми його приймаємо і не для Венеційської комісії. Не для Ради Європи, не для Європейського Союзу чи для Сполучених Штатів Америки. Ми його приймаємо для України», - підкреслив Петро Порошенко. «Для того, щоб забезпечити ефективну прозору боротьбу з корупцією, створити незалежний антикорупційний суд», - також наголосив він, додавши, що цей суд стане частиною всієї реформованої судової системи. Президент зазначив, що великі дискусії відбувалися навколо панелі міжнародних експертів. «Дискусія, яка зачіпала декілька питань. Але питань створювати її чи ні – не було. А от, яким чином панель міжнародних експертів, забезпечивши свою функцію щодо довіри і прозорості, щодо професіоналізму і компетентності, в той же час не буде порушувати суверенітет України і буде в повній мірі відповідати Конституції», - зауважив він. Петро Порошенко підкреслив, що законопроект, винесений на голосування, повністю відповідає Основному закону України.
Президент Австрії відвідав Львівську національну наукову бібліотеку України ім. Василя Стефаника
15 березня 2018
Сьогодні, 15 березня, у межах поїздки на Львівщину Федеральний Президент Республіки Австрії Александер Ван дер Беллен відвідав Львівську національну наукову бібліотеку України ім. В. Стефаника. Президент ознайомився із діяльністю відділу організації фонду та книговидачі, сектору нової німецькомовної книги при бібліотеці, а також Австрійської служби академічного обміну у м. Львові. Також відбулась презентація книги та проекту «Герой по неволі» та Літературного путівника Львовом. Президент Австрії подарував бібліотеці книги. Також побажав присутнім, щоб бібліотеки стали супутниками у житті, адже читання книг є складовою успіху. Окрім того, почесним гостям презентували виставку «Австрійська книга в історичних колекціях Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника у м. Львові».